mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 172
Dołączył(a): 23.12.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 15:13 
Cytuj  
Juz zarzucilem temat w kilku innych miejscach, ale to jest chyba najpopularniejsze.
Kazdy, kto gral w EQ2 wie jak uciazliwe sa wymagania tej gry i jak denerwujace jest przycinanie. Wyprawa do miasta chyba kazdemu kojarzy sie z droga krzyzowa, zwlaszcza kiedy musi odwiedzic Qeynos Harbor.

Na forum EQ2 znalazlem (nie wiem dlaczego zagrzebany gdzies w innych) topic z opisem kazdej opcji sluzacej do ustawiania grafiki. Jest juz dosc stary, wiec pewnie ktos na niego trafil, ale zaloze sie ze jest mnostwo osob, ktore nie maja o niem pojecia.

Na moim sprzecie (GF6800GT256, 1GB RAM, AXP 3600+) udalo mi sie puscic EQ2 w rozdzialce 1600 x 1200 z teksturami na HIGH i innymi wodotryskami. Wczesniej w 1024 x 768 na High Quality gra przycinala niemilo.
Zalecenia w opisie dotycza sprzetu na poziomie AXP 3200, 1GB RAM, GF6800GT 256, jednak znajac opisy poszczegolnych kontrolek mozna latwo dostosowac gre do swojego sprzetu.
Moj znajomy gra na Duron 1200, 512MB RAM, GF4Ti4200 128 i uwierzcie, ze po wykorzystaniu tego przewodnika do tuningu ustawien, znacznie rzadziej rzuca k***ami :P Ma ku temu powody ;)

A oto OPIS

P.S. Jesli bedzie duze zapotrzebowanie i ktos zacheci mnie wystarczajaco mocno, moze przetlumacze tekst na polski i poprawie w oparciu o wlasne doswiadczenia.

***

Posty: 517
Dołączył(a): 4.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 15:33 
Cytuj  
ja mam GF 6600 GT 2 GB ramu i Athlona 2600 XP+

Jakosc tekstur mam medium, High, medium i zawsze wylaczam Flora Symulation i Cienie. Dzieki temu nie napotykam zadnych zolnien grafiki :) nawet w Qeynos Harbor :)

Najlepszym miernikiem ustawiania grafiki jest Pet Boog czy jakos tak, jesli tam gra bedzie chodzi plynie to wszedzie powinna sobie poradzic


_________________
Obrazek

*

Posty: 172
Dołączył(a): 23.12.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 15:42 
Cytuj  
Teoretycznie nawet na nedznym sprzecie da sie odpalic EQ2 plynnie, ale wszystko kosztem jakosci. Ja mam u siebie cala Flore na full, dodatki w stylu symulacji zachowania ubran, promieni slonecznych, jakosc oswietlenia na max, woda tez na full, itd.

Natomiast mysle, ze u ciebie kluczem do sukcesu jest RAM. EQ2 jest bardzo pamieciozerne...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 16:19 
Cytuj  
Prawda jest taka ze maluchem 200km/h nie wybujasz.
I nie ma sie co oszukiwac ze wszystko bedzie super hiper mega smega na kazdym systemie.
Sprzet mam w miare a i tak nie wszystkie zeczy powlaczane. Na middle low end specu gra bedzie wygladac poprawnie ale wodotryskow nie bedzie wg mnie.

juz.

*

Posty: 172
Dołączył(a): 23.12.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 16:23 
Cytuj  
krzyk napisał(a):
Prawda jest taka ze maluchem 200km/h nie wybujasz.
I nie ma sie co oszukiwac ze wszystko bedzie super hiper mega smega na kazdym systemie.
Sprzet mam w miare a i tak nie wszystkie zeczy powlaczane. Na middle low end specu gra bedzie wygladac poprawnie ale wodotryskow nie bedzie wg mnie.

juz.


Dokladnie. Wlasnie dlatego powstal ten przewodnik. Majac opisane wszystkie ustawienia, mozesz dostosowac gre pod wzgledem kompromisu jakosc/wydajnosc wedle wlasnego uznania. :)

***

Posty: 517
Dołączył(a): 4.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 16:33 
Cytuj  
Tak naprawde wylaczenie flory ma 2 + :P

1. zmniejsza obciazenie grafiki
2. Latwiej znalesc Glowing Obiect na ziemi :P

ja wszystkie bajerki ( takie jak woda, refleksja, Cloath Symulation etc) mam wlaczone, jedyne co wylaczam to Shadows (w karzdej grze mam z nimi problemy) oraz Flora. Tak jak mowie owiele lepiej mi sie gra :) light mam na max wszystko, tylko jakos detali ustwilem sobie na Medmium High Medium, dalej mi sie nie chce sprawdzac :) bo czesto jakosc zacinania sie bedzie zalezna od lokacji i pory dnia, bo wylaczenie flory nie pomoze w Qeynos Harbor (tam jej wogule nie ma!) ale zmniejszczenie ilosci High Model Detail oraz LOD Menager sprawi ze bedziesz widzial gorsze modele postaci, pomoze, ale pogorszy wrazenie z gry :) Ram daje bardzo duzo, a ustawienia mozna modyfikowac pod kazda karte graficzna, trzeba tylko wiedziec jaki przelacznik za co odpowiada :) i pierwsze co powinno tu zostac opisane to za co, co konkretne odpowiada i w jakich lokacjach warto co wylaczyc, zeby nie cielo :)


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 16:53 
Cytuj  
To juz kiedys bylo, ale dzieki za przypomnienie adresu, zgubilem go i nie chcialo mi sie szukac, a przyda mi sie teraz bo i tak musze ustawic opcje (mialem reinstall systemu). Swoja droga, gra tak bardzo nie tnie, moze jedynie w miescie, przynajmniej w swieta cielo, ale mialem wtedy textury nakrecone i efekty rozne powlaczane ;)

Co do flory to wylaczam ja odkad zagralem w triala ;) z przyzwyczajenia wiem ze takie cos to niepotrzebna strata fpsa ;) Jak masz mocny sprzet i zalezy ci na grafie to jasne, jednak tak jak sniper zauwazyl przy szukaniu glowing jest to upierdliwe ;)

Swoja droga, textury zanizyc, wylaczyc swiatelka cienie i inne pierdolki i eq2 zapieprza cholernie szybko ;) Zawsze to robie przed jakims wazniejszym grupowym questem etc ;p ale i bez tego nie jest zle, czasami mzoe jakis zwis ale to wszystko :P Mam nadzieje ze jak znowu pobawie sie z tym guidem to nie bede musial potem zanizac ;p


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*

Posty: 110
Dołączył(a): 7.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 17:01 
Cytuj  
Cytuj:
P.S. Jesli bedzie duze zapotrzebowanie i ktos zacheci mnie wystarczajaco mocno, moze przetlumacze tekst na polski i poprawie w oparciu o wlasne doswiadczenia.

psyborg pzretlumacz tekst :D byl bym wdzieczny albo dajcie najlepsze ustawienia dla mojego sprzetu. Gram na GF 4 ti 4800 se ,athlon 2000,
1GB ramu i jesli jest raid albo cos grafike ustawiam na najnizszy poziom,
musi byc plynnie wtedy.Z doswiadczen wiem ze duzo zalezy od zony jak zaczynalem grac w antonice i ts gralem nawet na medium ale potem i dalej high lv musialem zejsc dalsze zony mocno zwalniaja np living tombs itp

*

Posty: 172
Dołączył(a): 23.12.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 17:06 
Cytuj  
Mi akurat jakos przeswieca przez trawe....hmm...A bez flory to jakos tak lyso... :P
Poza tym stawiam na jakosc i ustawiam wszystko jak najbardziej sie da. Teren na High wyglada jeszcze niezle, ale na Medium to juz dla mnei nieakceptowalne :P Obejrzyjcie sobie tekstury postaci w bardziej skomplikowanej graficznie zbroi na Maximum detali. Kiedys nieomal z krzesla spadlem, bajka!
No, ale to ja. Nie kazdy ma fiola na punkcie estetyki :P

lewy, to stuknij do mnie in-game: Sylvianna@Oggok, to ci pomoge ustawic.

*

Posty: 110
Dołączył(a): 7.03.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 14:39 
Cytuj  
No high lv to cos pieknego jak na takich detalach wyglada plate armor :)
ale ja tylko odpalam sobie tak zeby zrobic screen hehe.Spoko sylvianna znajde cie w grze moze cos wykombinujemy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 14:52 
Cytuj  
w sumie do grania z wysokimi teksturami potrzebna jest 2 gb ramu - karta nie musi byc szybka bo wtedy glowne zwolnienia powoduje doczytywanie z dysku nowych tekstur (oczywiscie mowie tylko i wylacznie o teksturach nie ogolnym ustawieniu high)
a do szybkiego zonowania 2 dyski w raid 0 ... i tez 2 gb :D

*

Posty: 172
Dołączył(a): 23.12.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 15:20 
Cytuj  
nah, mozna na 1GB RAM, aczkolwiek wrzucenie swapa na oddzielny HDD duzo daje. Wszystko zalezy od konfiguracji ustawien odleglosci, sczegolowosci, itd. Jesli mam w ogole jakies przyciecia, to najdluzsze maja po 0.5s, czyli da sie zyc :D

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.