mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 12
Dołączył(a): 15.12.2006
Offline
PostNapisane: 20 gru 2006, 03:04 
Cytuj  
Voyagecentury ,End of Alpha Test !!!
the beta test server will online at 12:00 AM EST, Dec 22
Let's enjoy the game together, contact me by
MSN:[email protected] :)

Obrazek


Posty: 12
Dołączył(a): 15.12.2006
Offline
PostNapisane: 20 gru 2006, 06:58 
Cytuj  
I found a video of Voyage Century Online on a site of China! The scenes are so grand and splendid.
http://ttbird.net/bbs/read.php?tid=9921

This is Voyage Century Online
Obrazek


Posty: 21
Dołączył(a): 10.04.2006
Offline
PostNapisane: 20 gru 2006, 13:17 
Cytuj  
swoja droga , sciagnalem klienta tylko po to zeby sie dowiedziec ze alpha skonczyla sie pol godziny wczesniej ; p Ale mysle ze gra bedzie calkiem przyzwoita.

*

Posty: 168
Dołączył(a): 15.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2006, 13:58 
Cytuj  
Też miałem zamiar ściągać ale mi nie pójdzie.


Posty: 6
Dołączył(a): 4.04.2006
Offline
PostNapisane: 20 gru 2006, 15:56 
Cytuj  
Grałem przez kilka dni w alfę i mam dość mieszane uczucia. Z jednej strony była w stanie przykuć mnie na kilkanaście godzin, z drugiej mam wrażenie, że czas na nią poświęcony był zmarnowany.

Jest na pewno nowatorska, przede wszystkim ze względu na tematykę, a co za tym idzie na wymuszony przez nią sposób realizacji. Daje graczom sporą swobodę działania - kierowania drogą rozwoju swojego bohatera: nic nie stoi na przeszkodzie, by po długim czasie spędzonym na statku handlowym, przesiąść się na jednostkę wojenną, albo zająć się ścinaniem drzewek. Pseudohistoryczna, bez magii, z dużym, dość realnie odwzorowanym światem - przyda się znajomość geografii (czasem w porcie słychać było: "-Gdzie jest Amsterdam/Barcelona/Lizbona/itp...? -W Holandii/Hiszpanii/Portugalii/itp... -Ale ja nie pytam gdzie jest realnie, ale gdzie jest w grze? -W Holandii/Hiszpanii/Portugalii/itp...") Troszkę zaskakująca, pozwalająca na "odkrywanie" (w końcu XVIw. to też wiek odkryć) przez użytkownika - udało mi się odnaleźć (najprawdopodobniej) Atlantydę (po czym straciłem całe ożaglowanie - chyba jakaś klątwa :) ).

Z drugiej strony wydaje się, że wiele tych godzin, które spędziłem na odkrywaniu gry, były godzinami straconymi na powtarzaniu do bólu nudnych i jednakowych czynności - np. wydobywaniu rudy. Przynajmniej w alfie trudno mi było zauważyć mocne elementy wpływające na dobrą interakcję między graczami. Może wynika to z mojego nastawienia na rzemieślnictwo/bycie handlowcem-odkrywcą, ale nie spotkałem się z żadnym PvP/PK. Tzn. oczywiście taka możliwość istnieje, ale ma wiele utrudnień, zwłaszcza na początku (strażnicy, bardzo silne okręty patrolujące). Do tego rynek też był bardzo ubogi - jedynie w Atenach było wystarczająca liczba osób do handlu, a asortyment wąski, a naprawdę przydatne rzeczy bardzo niedostępne, a ceny w stosunku do popytu śmiesznie małe (a może to ja miałem jakiś niesamowity patent na zarabianie? :) ) Do tego, zwłaszcza w miastach, trudny do odnalezienia dla mnie klimat okryć/handlu/wielkich wypraw. Wszyscy gracze tylko ciągle gdzieś pędzili... Potyczki z piratami to wielka monotonia - każda bitwa przebiegała według takiego samego scenariusza - statek szmuglerów ucieka pod wiatr bez drobnego choćby drgnięcia steru, a rabusie próbują cię staranować...

Jednak, jak na wersję alfa, gra prezentowała się naprawdę porządnie - bez większych błędów, a większość obecnych, to błędy w tłumaczeniu i drobne błędy w interfejsie. Ponadto wielu możliowści, przede wszystkim dla klanów i wysokopoziomowych, nie udało mi się sprawdzić (choćby walki z portami, albo napaści na kryjówkę piratów) - być może w tym tkwi potęga gry - na wielkiej "polityce" międzyklanowej/międzypaństwowej, walce o wpływy itp...

Grafika nie powala, ale dzięki temu da się grać nawet na PIII z 32MB w karcie grafiki. Gra prezentuje się wystarczająco, ale jak na dzisiejsze czasy jest mocno przeciętna.

Poważnie zastanawiam się, czy poświęcę swój czas becie Voyage Century- jest ona wciągająca, ma wiele elementów odmiennych od gier polegających na ciągłym "klepaniu mobów", ale "klepanie mobów" zastąpiono innymi równie monotonnymi czynnościami. Bez zgranej, dobrej kompanii, chyba nie warto podchodzić...

Jeśli jednak znajdą się chętni kompani, by napić się ze mną grogu na mojej skromnej karaweli, a do tego poklimacić troszkę w stylu Monkey Island, zapraszam - może uda nam się stworzyć fajny klan, w którym można się razem, inteligentnie pobawić (czekam na PM)

Elaine Marley

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2006, 18:27 
Cytuj  
Klepanie mobow tez jest i jest rownie monotonne jak cała reszta.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 720
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 12:55 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
Klepanie mobow tez jest i jest rownie monotonne jak cała reszta.


Taaaa... a zycie nie jest?! Codzienne przestawianie skrzynki z miejsca A na miejsce B?! Podpisywanie przeroznych papierow?! Ciagle kasowanie tych samych towarow w sklepie?! Codzienne chodzenie do szkoly/pracy?!

Wiec daruj sobie komentarze o monotonnosci :P

Jak dla mnie ta gra ma duzy potencjal i jest inna niz wiekszosc MMORPGow
Bynajmniej przykula moja uwage na dluuzej i nawet udalo mi sie wciagnac w nia kumpli ktorzy NIGDY nie mieli do czynienia z grami typu MMO


_________________
Obrazek

Obrazek


Posty: 39
Dołączył(a): 31.05.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 15:55 
Cytuj  
W kazdym mmo znajdzie sie element ktory bedziemy cyklicznie powtarzac. Watpie zeby jakakolwiek czynnosc powtarzana za 1000 razem sprawiala tyle frajdy co wykonywanie jej za pierwszym razem. Wazne jest aby gra dawala jak najwiecej alternatywnych zajec. I tak w end game wiekszosci mmo liczy sie niestety pvp.


Posty: 6
Dołączył(a): 4.04.2006
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 16:20 
Cytuj  
Stanie przy jednym drzewku przez trzy godziny (z przerwami na zaniesienie towaru na statek/do magazynu) jest wyjątkowo monotonne. Problemem gry jest to, że nie daje dużego urozmaicenia w ramach pewnych zawodów. Choć oczywiście ma to w sobie coś z życiowej, naturalnej monotonii, to jednak od gry można wymagać większego dynamizmu. Sądzę, że nie wykorzystano dobrze potencjału gry - tzn. wystarczyłoby powiększyć lokacje na lądzie i dodać więcej typów przedmiotów i surowców o różnych właściwościach. Wtedy poszukiwanie i kombinowanie byłoby większym wyzwaniem, a co za tym idzie dawało więcej frajdy niż bezmyślne rąbanie drewna. Jakikolwiek wybór dostępnych przedmiotów i umiejętności na danym poziomie spowodowałby podobne efekty. Po prostu przy tak rozbudowanej grze, pozwalającej na granie na wiele sposobów (żeglowanie, handel, odkrywanie, walka itp...) brakuje tej różnorodności już w ramach pewnych konkretnych czynności - a to razi. Mam nadzieję (choć wątpię, by się moje nadzieje spełniły), że zmieni się to w kolejnych fazach testów gry.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 16:56 
Cytuj  
Wątpie aby się to zmieniło. Rzeczywiście wygląda to tak, że jeśli jesteś drwalem, to cały czas siedzisz pod drzewkiem i łupiesz siekierką, jeśli jesteś wojownikiem to siedzisz na respie jednego moba i klepiesz go do upadłego, jeśli jesteś górnikiem to jes to samo co w przypadku drzewka z tym, że w kopalni - nuda.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.


Posty: 6
Dołączył(a): 4.04.2006
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 17:36 
Cytuj  
Jeśli chodzi o inne aspekty (nawet o uprawianie roślinek), to jest już troszkę ciekawiej. Ja nie próbowałem pracy rzemieślnika, a skupiłem się raczej na handlu i pracy odkrywcy. Mieszanka tych dwóch zawodów wyglądała już nawet całkiem nieźle. Wykonywałem zadania (naprawdę warto, bo są dobrze wynagradzane), ale także zwiedzałem. W ten sposób odwiedziłem większość dostępnego świata (Europę, Afrykę i Azję, dotarłem także do Australii i Ameryki), polowałem na wraki statków (można się na tym wzbogacić, o ile nie robi się tego na Morzu Śródziemnym) i cieszyłem się z moich róznych odkryć w grze. To sprawiło, że grało mi się dość przyjemnie, ale po pewnym czasie także zaczęła mi dokuczać monotonia... i wtedy chciałem spróbować większych bitew morskich, ale skończyła się moja cierpliwość oraz zakończyły się alfatesty.

Jako zaletę chciałbym też wymienić skromne walory edukacyjne gry - w wielu miejscach (zwłaszcza przy odkryciach) umieszczono informacje historyczne o obiektach, ale także część zadań ma w sobie coś edukacyjnego np. ratujemy aktora, któremu wydaje się, że jest Edypem i w ten sposób poznajemy zarys "Króla Edypa". O, i można się w podstawowym stopniu nauczyć geografii... Ja doceniam takie walory (gdy wielu ludzi nie zna świata, poza swoim miejscem zamieszkania; a niektórzy Amerykanie myślą, że w Polsce żyją niedźwiedzie polarne).

Jestem bardzo ciekawy, jak rozgrywka i jej charakter wygląda z punktu widzenia gry klanem o pewnym stopniu zaawansowania - przypuszczam, że jest to już inna bajka.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 17:53 
Cytuj  
Wolary edukacyjne pod względem geografii to może i tak, ale odwzorowanie statków ich statystyk itd jest dalekie od realizmu - wiem co mówie, bo studiuję oceanotechnikę.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.


Posty: 6
Dołączył(a): 4.04.2006
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 18:02 
Cytuj  
Ach, też nad tym ubolewam... częściowo to z powodu przystosowania na siłę do mechanizmu rozwoju/awansów tak jak bohaterów (tfu, tfu) RPG... (A do tego statystyki żagli 'square' i 'triangle' nie odpowiadają modelom - mój statek handlowy miał ożeglowanie rejowe, ale w statystykach było 0 przy 'square')....


Posty: 12
Dołączył(a): 15.12.2006
Offline
PostNapisane: 22 gru 2006, 02:26 
Cytuj  
another video of Voyage Century Online
splendid :]

http://www.youtube.com/watch?v=kHPPugzV8KE

Obrazek


Posty: 3
Dołączył(a): 23.12.2006
Offline
PostNapisane: 23 gru 2006, 11:50 
Cytuj  
A ja mam taki problem:

Cytuj:
No active servers in the select region. Please check the official bulletin to see whether the server is under maintenance.


Na wszystkich trzech serwerach, czy to możliwie by wszystkie trzy leżały?


Posty: 40
Dołączył(a): 19.12.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2006, 18:07 
Cytuj  
Porządna gra.
Polecam!


_________________
"Jest tylko jeden sposób, aby czuć się dobrze: należy nauczyć się być zadowolonym z tego, co się otrzymało, a nie dążyć do tego, czego akurat nie ma."


Posty: 12
Dołączył(a): 15.12.2006
Offline
PostNapisane: 25 gru 2006, 02:56 
Cytuj  
Voyage Century
I got introduced by my friend when I was playing other mmorpg.Saw the game site quite a long time ago when it was still in the development phase. My other friend sort of introduced the open beta of this game in chinese to me before but I never played it.

Account finished?

At first, I thought the 1k account had been given away because I started one day late. But after around 30 mins of waiting, I actually got my account after a couple of F5 -refresh- spams! (I was downloading the client with my slow adsl.. bad isp >.>). Got the game at roughly 11 pm and the installation took a while so I went to bed.


Started as a Newbie in Alexander

I didn't have any experience in playing voyage type of games (Pirates!) and I thought it was very complicated to learn.. At first, I attacked some trading ship and they keep on running away lol (Geez.. maybe that's the reason why my crepe is negatively high) then I was very low in money...

Spent a few hours killing hedgehog and stuff (I thought it was the normal hack and slash game like any grinding game, now I regretted for spending those time killing them) and used gun (because it seems cooler).

Battle Ship

Made my first ship and my boyfriend found out about the Battle quest so I accepted them but eventually gave up because I am really... a real newbie but I did accepted some of the quests. (I was really silly in the first place because I keep on sailing up and down just to abort the quest because I can't finish it and wanted to accept new ones)

But, I did some adventurer quests on battle ship and actually got into the Hero rank before I become a real merchant o.o


Mining and Timbering

After a while (many hours later), I LEARNT how to mine and timber so I started chopping trees and mining ores but didn't know it can be processed into timber level one and also pig iron so I SOLD it to the npc because I was overweight with the items! (whee, I'm so smart!). Luckily, my boyfriend taught me about smelting and processing those ores and logs o.o.. After I've learnt how to mine and timber (etc etc), I built my first merchant ship in Alexander.


Merchant's Ship

At first, I thought I need to reconstruct my battleship into merchant ship which is waste... since I got a couple of level ups in my battle ship. But in the end, I found out you can buy those level one ships, use it and reconstruct it into Merchant ship! without having to modify your previous ship... which is a good thing and created another Adventurer ship later...

Accepted a couple of tasks in all the cities when I was using the level one merchant ship, made a couple hundred ks (I accepted the level 1 purchase quests because you don't have to ship too many stuff) and my structure actually got up to level 10 so I rebuilt it into level 2 merchant ship! (Thanks to my boyfriend!! again since he mined and timbered for me lalala.. lol) I actually found out ore discovery skills are much important than the increase capacity skill since increasing capacity is useless when you can shift your items into your ships and you will stop mining/timbering when your sp is finished.

After I've reached my target (1 million gold), I've decided to become an Adventurer to explore the cities before the alpha ends.

Adventurer's Ship

What I really really like about adventurer is the sailing speed, it's amazing! (imagine sailing at the speed of 4 everytime you're doing the merchant quest.. you will appreciate adventurer's ship even if it's only a level one ship) I travelled for many hours.. from my home town (I shifted from Alexander to Genoa for level 2 ship building purpose),

After I've had enough travelling to the upper part of the map, hamburg (The furthest I went to) I've decided to travel to Asia cities! (Maybe visit my country, Malaysia?) so I travelled to the lower part of the map o.o.. I was amazed when I saw the border (I thought I had travelled a lot but it seems that the first part of the map was just a small part of the game.. which amazes me a lot! ).

Then, I tried stopping at every cities that I've seen in the game (Although I might missed some cities but that gives me the chance to explore more during the closed/open betas ^^). The furthest place that I've been to is Seoul (That was because it was 4.30 a.m. in the morning and I need my sleep lol..).

During the explorance, I found out that it's amazing that every cities in the game has npcs in different outfit o.o..

When I reached:-

Melacca, the npcs were wearing sarong (Traditional malay clothes) and it sorts of remind me of what my history teacher had taught us in the lesson about Melacca (malacca?) when it was one of the famous trading port..

Japan, I saw samurai! well, not really but they were some npcs called shinobi or something in the castle place.. and some guards with their katanas >.<!! The edo eras ~

China, I saw a money lender with two guards protecting him. I tried talking to one of the little kids and he/she said I looked like from some other places...~

Seoul, it reminds me of dae jonggum (A korean drama) because of the outfits and they were selling Korea Ginseng too o.o! It was fun that every cities' npcs' names are really the type of names used in those cities ; not just your random npc nicks.



The End

That ends my story/review (?) I really like this game a lot ^^ ~

Thank you

This is Voyage Century Online
Obrazek


Posty: 40
Dołączył(a): 5.02.2006
Offline
PostNapisane: 26 gru 2006, 12:00 
Cytuj  
za około 5 i pół godziny sie ściągnie :D mam nadzieje, że warto, a z tego co wyczytałem to warto spróbować :)


Posty: 35
Dołączył(a): 18.03.2006
Offline
PostNapisane: 1 sty 2007, 15:19 
Cytuj  
Hey, to znowu ja i moje problemy...

Mam niewielką prośbę, czy mógłby mi ktoś udostępnić dwa pliki .ini, a dokładnie __voyagecentury__.ini oraz language.ini, być może to w czymś pomoże, a napewno podpowie mi czy wina stoi po stronie klienta gry, czy może servera...

Obojętnie czy wrzucicie te pliczki na rapidshare, czy może filefront... Byłbym wdzięczny.


_________________
Obrazek


Posty: 2
Dołączył(a): 2.01.2007
Offline
PostNapisane: 3 sty 2007, 00:42 
Cytuj  
Siema mam problem z serwerem gry chyba bo jak chce na niego wejsc wyskakuje cos takiegoObrazek
:cry: Prosze o pomoc.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.