mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 155
Dołączył(a): 20.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2002, 01:31 
Cytuj  
hmm będzie sucho i rzeczowo bo spać mi się chce :razz:

byłem dziś świadkiem sytuacji jak ktoś kazał krzykaczowi obwieszczać, że pretorianie to złodzieje.. krzykacz nie był jednak taki głupi i zorientował się, że na zdrowie mu to nie wyjdzie więc doniusł komu trzeba.
Wieść dotarła do króla.. uniusł się okrutnie słysząc, że ktoś obrzuca jego żołnierzy obelgami.. udał sie przez portal do wiezy i uderzył w gong.. po chwili niewielki oddział z konsulem na czele przężył się przed nim na baczność i słuchał gorzkich słów swojego władcy.. natychmiast udali się na poszukiwania winnego. Sam Shivan Khaan wpadł na niego w północnym Nuielm, początkowo rozmowa nie przyniosła żadnych rezultatów i doszło do walki.. Shivanowi nie szło tak jak powinno.. ale do akcji wmieszał się przechodzący uczeń Szkoły Magów i przyprowadził strażnika.. potem była już spokojna rozmowa.. zresztą zobaczcie co udało mi się zarejstrować :

http://217.96.115.113/~ro6ert/uo/1.JPG
http://217.96.115.113/~ro6ert/uo/2.JPG
http://217.96.115.113/~ro6ert/uo/3.JPG
http://217.96.115.113/~ro6ert/uo/4.JPG
http://217.96.115.113/~ro6ert/uo/5.JPG
http://217.96.115.113/~ro6ert/uo/6.JPG

Chciałbym zaznaczyć, że pretorianie to Nulelmijska straż i w tym momencie są oni prawem tego świata..

pozwole sobie zacytować kilka fragmentów..

> Robert, to przekonaj mnie ze masz powod dawac jednemu graczowi
> mozliwosc ingerencji w statystyki innego gracza.
(...)
> Podales taki powod: ktos naublizal szefowi gildii i uciekl chwajac sie
> za guardsy. No i teraz taki szef bedzie mogl kolesia osnaczyc crimem.
> No to ja bardzo dziekuje za taki sposob myslenia. A jak taki koles
> moze sie bronic? Nie moze. Wiec musi sie podporzadkowac woli innego
> gracza. To jawna niesprawiedliwosc.

"Nie do przyjecia jest przedstawiona przezemnie sytuacja.. tu nie chodzi o szefa gildi, ale o dowodce krolewskiej gwardii, ludzi, ktorzy stanowia prawo w tym swiecie, a przynajmniej w glownych miastach.. masz racje co do tego ze inni musza sie im podporzadkowac.. hmm moze nie tyle podporzadkowac co okazywac im nalezyty szacunek. Na Pretorianach tym samym spoczywa spora odpowiedzialnosc.. naduzycie posiadanej przez nich wladzy jest niedopuszczalne.. oni sa jak policja w naszym swiecie.. z czasem beda mieli wiele obowiazkow.. ale czy wolno obrzucac obelgami policjanta ?
z drugiej strony policjant, ktorzy naduzyje swoich przywilejow bardzo szybko straci prace i zostanie postawiony przed sadem.. wieksza wladza = wieksza odpowiedzialnosc.. mam nadzieje ze przytoczone przezemnie porownanie jest dosc obrazowe aby przedstawic wreszcie o co mi chodzi :smile: Czy policjant jest ponad nami wszystkimi ? nie. Czy jest w jakis sposob uprzywiliowany ? tak. ale wszystko ma swoja cene, sluzy aparatowi prawa i poswieca swoj czas i czasem zycie w obronie innych. Nalezy mu sie.

Jak poszkodowany moze sie bronic ? tylko w jeden sposob.. udajac sie do przelozonego tego kto go skrzywdzil i informujac o calym zdarzeniu..
Mysle ze nie ma powodow do obaw, komenda funkcjonuje juz od kilku dni a jeszcze ani razu nie zostala uzyta.. uzyja jej gdy beda musieli..gdy ktos zacznie z nich drwic..gdy zobacza zlodzieja..dzieki temu beda mogli cos zrobic a nie bezradnie stac z zalozonymi rekami bo straznik ich zabije."
mail pochodzi sprzed kilku dni

tu chodziło o możliwość nadawania statusu kryminalisty, jaką dostali najwyźsi dowódcy pretorian.

_________________
Prosze raporty o błędach w kodzie ZŚ, wysyłać na [email protected] staram się na bierząco poprawiać to co do mnie dociera.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Ro6ert dnia 2002-04-11 02:34 ]</font>

**

Posty: 248
Dołączył(a): 30.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2002, 10:04 
Cytuj  
hmmm....
zrobilo sie strasznie duzo tych zazalen na Pretorian i to jak sa traktowani.
Ja osobiscie uwazam ze jest pewnien GM/grupa GM ktorzy sie opiekuja ta grupka dajac im zadania, questy. Powodujac ze zdobywaja nowe umiejetnoscim, fajne przedmioty.
Wiem ze Pretorianie mamja pewne zadania, ale czy aby na pewno je wypelniaja. Maja za zadanie nas bronic ale po co skoro w miescie jest straz i zaden potwor tam nie wejdzie. Maja ochraniac ludzi poza miastem, podrozuja troche i musze przyznac ze nie spotkalem zadnego patrolu Pretorian, a na drogach bywa niebezpiecznie. Zauwazyelm ze Pretorianie zbieraja sie tylko w tedy gdy ida na jakies zadanie a tak to to wiekszosci ich widac jak np. robia drewno czy kopia rude.
Jesli maja bys onic straznikami i pomagaja im GM w tym to niech sie tylko tym zajma, niech organizuja patrole na drogach pomiedzy miastami, niech patroluja stolice (juz kilka razu zostalem zabity przez potwory grasuajce w stolicy) itd itd itd.
Jesli ich GM nagradzaja to tez niech i karaja to sa elitarni wojownicy a nie drwale i gornicy.
Questy powinny byc dla wszystkich dostepne, jest przez mozliwosc wprowadzenia krzykaczy :smile: ktorzy by wmiare wczesnie informowali o takich wyprawach.
Niech wkoncu ktos napisze co Pretorianie maja robic, zakres obowiazkow.
I oglnie mysle ze GM powinni sie najpierw zajac dopracowaniem dzialania Pretorian a dopiero pozniej nagradzaniem ich, tak aby wszyscy widzieli ze robia cos dobrego trudnego, nie pakuja sobie sily na rabani. Sa eliatnymi wojownikami i w tedy jak jakas nagroda na nich splynie to nie bedzie az takich ostrych glosow na forum.
Jesli na dzien dzisiejszy usuniemy pretorian z Sosarii to nic sie nie zmieni (nie bedzie tylko zadan :sad:).
PRETORIANIE ZMIENCIE TO.

*

Posty: 155
Dołączył(a): 20.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2002, 10:59 
Cytuj  
Hmm.. domyslam się chyba dlaczego tak jest. Do większości zadań potrzeba grupy wojowników, a gdzie najłatwiej takową znaleść ?
Co do fajnych przedmiotów to ja widziałem dwa i najbardziej fajna w nich jest chyba nazwa.. Zresztą zaraz oberwie się komuś za te przedmioty :wink:
Z zadaniami jest ten problem, że jak ktoś już je robi to chce efektów teraz - natychmiast.. przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Zobaczymy co da się zmienić. Co do pretirian napisałem, że obowiązki będą im dochodzić stopniowo.. Przywilej .kryminalista dostali ich przywódcy, aby uniknąć takich sytuacji jak opisana przezemnie w powyższym poście. To dopiero początki budowania systemu i mam nadzieje, że będzie on wyglądał lepiej :smile:


_________________
Ro6ert vel Perganiusz Szalony [Duch Magii].
Wszelkie uwagi odnośnie magii i Zakonu Magow mozna kierować do mnie
[email protected]

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2002, 11:04 
Cytuj  
NI PENISA!
nie bedzie zadnych obwieszczen o questach!
po moim ^%$^%$^ trupie!
od dzis wszystkie questy beda zaczynaly sie w sposob naturalny.
moze komus napisacc zestaw pomocy naukowych " podrecznik rozpoznawacza questow" ?
Gadget

**

Posty: 248
Dołączył(a): 30.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2002, 11:13 
Cytuj  
Gadget --> a co jest zlego w obwieszceniu krolewskim ze dnia tego i tego zbieze sie wyprawa na np. smoka.
A ten sposob naturalny jak powiadasz to mnie sie widzi ze to bedzie kontakt z przywodcami gildii (bo info na ekranie ze ktos potrzebuje pomocy to chyba nie jest sposob naturalny a i GM nie zaryzykuje dania informacji zwyklej osobie bo moze on nie zechciec sie podzeilic tym z innymi i cala przygoda pojdzie w diably).
I nic nie pozostaje jak tylko dolaczyc sie do ktorej gildii az wkoncu nie bedzie ludzi wolnych tylko zrzeszeni bo wolnii przestana sie poprostu dobrze bawic.
Gadget, chcialbym sie mylic co do tych planow, bardzo. Bo gra mi sie bardzo dobrze tylko mi tych questow brakuje :sad:.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2002, 11:35 
Cytuj  
Nie nie nie!!! Zadnego informowania wczesniej o zadaniach!!! Absolutnie!!

Zadanie jest oglaszane z chwila jego rozpoczecia wszystkim aktualnie przebywajacym w grze. Kto przegapi, to jego problem. Natomiast male zadania sobie sami rozpoznajcie. To ze czaszka na brzesu cos tam syczy do kogos, to kurde tez jest potencjalne zadanie!! A ze wy jestescie slepi i olewanie to, to do kogo macie pretensje? Do nas??

Nie moja wina, ze Pretorianie reaguja na kazde wolanie natychmiast. Macie o to do nich pretensje? Bo ja bym powiedzial, ze to jedyni konkretni gracze, ktorzy umieja zadanie zobaczyc i wykonac.

Zanim jeden z drugim powiesi znow psa na kims, to niech sie z raz nad tym zastanowi co zamierza napisac. Bo jak narazie widze tylko nieprzemyslane bicie piany, po to tylko by znow dosrac tym wrednym GMom. A podobno macie cos pod czaszkami... choc ostatnio zaczynam w to powatpiewac...

Wrrr.. zazwyczaj jestem spokojny jak baranek, ale to juz przekracza granice... upierdliwosc i brak myslenia... wrrr...

X.

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2002, 11:39 
Cytuj  
hmn.. to nie tak...
masz racje.. cos takiego wielkiego moze byc obwieszczane na iles dni na przood.. to okej...
chodzilo mi bardziej o walenie mlote pretorian albo broadcasty dla wszystkich
chodzi o to, ze np w karczie czlowiek bedzie slyszal jakies plotki, pogloski...
co z nimi zrobi - jego sprawa...
ale jesli bedzie chcial sie tym podzielic z innymi to bedziecie mieli questy...
ale mam dosc juz pokazywania palcem i mowienia - TO JEST QUEST, chetni prosze o 13:42 w miejscu 14332.12143.2
Gadget

**

Posty: 248
Dołączył(a): 30.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2002, 11:43 
Cytuj  
Wlasnioe mi o cos takiego chodzilo.
Zadanka dla alej grupy ludzi.
Fajnie by bylo w gluszy spotkac konajac czlowieka lub jakis przedmiot ktory bedzie rozpoczeniem przygody.
I nie robcie oglnych komunikatow ze ktos potrzebuje pomocy. Nie ta osobka krzyczy i jak ktos bedzie w poblizu to ja uratuje jesli nie to trudo, swiat jest dzki i nie naleze samotnie po nim podrozowac :grin:.


P.S.
Jelsi chodz o karczmy to dodajcie tam jadla bo jak ostani raz tam bylem to gdzie nie wszedlem to tylko napoje i napoje.

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2002, 12:27 
Cytuj  
jedna karczma jest juz prawie wynajeta... wiec od karczmaza bedzie zaleszalo czy wjdziecier najedzeni.. ale taka obslooga bedzie pewnie wiecej kosztowac
ale czy nie lpeije zaplacic wiecej za miodek i zarcie od kogos z kim mozna pogadac i wymienic plotki?
G

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2002, 12:33 
Cytuj  
Proponuje zakonczyc temat zadan tu i przejsc w odpowiednie miejsce. Tam wyjasnilem sposob przydzialania zadan. Mam nadzieje ze wyjasni to szereg watplliwosci.

X.

**

Posty: 205
Dołączył(a): 21.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2002, 12:37 
Cytuj  
Ro6ert - proponuje zmienic dzialanie komendy tak ze osoba naznaczona moglaby byc zabita przez pretorian w obecnosci strazy. A nie ze straz ich w tym wyrecza...

*

Posty: 178
Dołączył(a): 15.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2002, 14:24 
Cytuj  
Zgadzam sie z tym ze nie widac zeby Pretorianie cokolwiek robili a dlatego tak jest bo sa strzanicy jakby ich nie bylo by bylo zle wiec nie stekajmy :smile: Maja byc bo tak i juz! Tylko ze ja od samego poczatku myslalem ze pretorianie to bedzie sama elita .. najlepsi wojwonicy, wyborowy oddzial...mama nadzieje ze po jakims czasie ( odpowiednia selekcja wyszkolenie ) tak bedzie :smile: co do questow podoba mi sie pomysl Gadgeta z karczmarzem plotkami itp. :smile:
Pozd.


_________________
Here is the Door and there is the Way!

**

Posty: 222
Dołączył(a): 31.03.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2002, 20:06 
Cytuj  
Pretorianie chyba sobie wzieli to do serca (przynajmniej niektorzy), bo idac dzis na wyprawe spotkalismy pretorianski patrol w okolicach Papui. Duzy plus za nadzor na drodze.

Ale w sumie to zabawnie wygladalo, gdy widzac nas powiedzieli "oooo, ale wielka grupa" :smile:


_________________
Nie ma ludzi niewinnych. Sa tylko tacy, ktorzy jeszcze nie zgrzeszyli..


Posty: 9
Dołączył(a): 27.01.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 18:45 
Cytuj  
Hmm... co do zarzutow to coz nawet pretorianom zajmie troche czasu zanim zostana naprawde elitarnymi wojownikami.
A ja nie bede sie z zadnym z nich droczyl jesli ktos z was dostarczy mi dowodow ze postepuja nie etycznie lub lamia kodeks pretorian (mam nadzieje ze niedlugo trafi on na stronke UO zeby wszyscy go znali narazie jest wywieszony tylko na tablicy informacyjenej w wiezy) to potraktuje takiego pretorianina bardzo surowo (w zaleznosci od przewinienia) nawet wyrzuce go z bractwa i wezwe duchy (GMow) zeby go dodatkowo ukarali w koncu zostanie nas moze z dziesiaciu ale porzadnych i takich ktorym nie bedziecie mogli wiele zarzucic. A co do pracy w zawodzie kowala albo drwala to jest ich sprawa moga miec jakies hobby lub inne zajecie jak kazdy czlowiek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.