mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
**

Posty: 363
Dołączył(a): 20.03.2008
Offline
PostNapisane: 17 lip 2010, 09:31 
Cytuj  
No komu jak komu ale Tobie high akurat combat w tej grze powinien odpowiadac bo jest fps like ;) W pvp aby trafic w poruszajacego sie typa naprawde jest czasami trudno, a jeszcze trudniej, tak jak juz wyzej napisalem ogarnac swoja klase.
Chcialem rowniez napomknac ze koszt na jaki szarpneli sie developerzy tej gry nie byl maly, bo wynosil 18 mln euro co zreszta mozna zauwazyc grajac dluzej niz 10 minut. Swiat jest naprawde olbrzymi, dlatego tez niektore zony swieca pustkami.
A no i jeszcze jedno high, te Twoje komentarze w zasadzie niczym nie poparte ( bo obstawiam ze nawet nie omieszkales sciagnac klienta ) malo wnosza. Polecam wpierw zagrac, potem ewentualnie skomentowac jakie to biedne jest, jesli poprawi Ci to samopoczucie.
W 90% nie zgadzam sie z tym co napisal Yanglegend, zgadzam sie jednak z faktem ze strasznie zalatuje wowem, co chyba jednak nie jest wada. Wystarczy spojrzec na takiego RoMa, ktory zareklamowal sie wlasnie w ten sposob, osiagajac nie byle jaki sukces.


Ostatnio edytowano 17 lip 2010, 12:39 przez Davich, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 lip 2010, 10:10 
Cytuj  
Zapomniales powiedziec, tylko ze umiejetnosci ktorych mozna uzywac sa wybierane losowo na obracajacym sie barze. dla mnie to najwiekszy fail tej gry. To i slaby char development mala ilosc klas, skili, ta gra jest po prostu biedna chociaz potencjał miała ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 363
Dołączył(a): 20.03.2008
Offline
PostNapisane: 17 lip 2010, 11:00 
Cytuj  
1.Ustawiasz sobie skilldeck tak aby odpowiadal Twoim wymogom i nie jest on losowy. Dla mnie obracajacy sie skillbar stanowi jedynie wygode gry, poniewaz nie musze napierdzielac zadnych hotkeyow a i dodatkowo moge skupic sie na kontroli postaci.
2.9 klas to malo ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 lip 2010, 11:28 
Cytuj  
Davich napisał(a):
1.Ustawiasz sobie skilldeck tak aby odpowiadal Twoim wymogom i nie jest on losowy. Dla mnie obracajacy sie skillbar stanowi jedynie wygode gry, poniewaz nie musze napierdzielac zadnych hotkeyow a i dodatkowo moge skupic sie na kontroli postaci.
2.9 klas to malo ?

1. No i jest na nim iejsce tadadamama na 5skili lawl. Dla mnie ten element skresla te gre. Gralem, i nie. Nic mnie nie przekona ze to byl dobry pomysl,
2. 9 klas ? no ktore ledwie sie od siebie roznia..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 17 lip 2010, 12:21 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Davich napisał(a):
1.Ustawiasz sobie skilldeck tak aby odpowiadal Twoim wymogom i nie jest on losowy. Dla mnie obracajacy sie skillbar stanowi jedynie wygode gry, poniewaz nie musze napierdzielac zadnych hotkeyow a i dodatkowo moge skupic sie na kontroli postaci.
2.9 klas to malo ?

1. No i jest na nim iejsce tadadamama na 5skili lawl. Dla mnie ten element skresla te gre. Gralem, i nie. Nic mnie nie przekona ze to byl dobry pomysl,
2. 9 klas ? no ktore ledwie sie od siebie roznia..

Bullshit ktory panuje zazwyczaj wsrod graczy ktorzy grali do ~5 lvla i sobie odpuscili.

1. Skilldeck moze sie nie podobac, ale bynajmniej nie jest losowy, na wyzszych levelkach jak juz sa combo openery i finishery mialem wszystko poustawiane tak, ze w kazdej walce moglem sobie spokojnie caly combos wykonac i nigdy nie mialem problemu z "losowoscia", ew. podleczyc sie, nie tracac dmg na combosa (nie pamietam kim gralem, ale takim semi-healerkiem).

2. Klasy roznia sie od siebie naturalnie, ale ponownie na wyzszych levelach. Kolo 10-tego juz dostaje sie skille tylko dla danej klasy

Nie mowie ze zeby bawic sie gra macie przebolec pierwsze poziomki gry, ale przynajmniej mowcie rzeczy zgodne z prawda.

Cytuj:
Świat -bajkowy/kolorowy(WoW like) + domieszka kosmosu.

Community - przez 2 godziny gry na localu odezwała się tylko jedna osoba po francusku.

Interakcja między graczami - zbędna.

Questy - bardzo dużo i bardzo prymitywne ,nie są w niczym lepsze od klasycznego grindu.

Combat - nic nadzwyczajnego nadal ciskamy hotkeye tylko ,że jesteśmy twarzą zwróceni do moba

Rozwój postaci - ubogi 2 rasy (różnią się tylko skin'em) i docelowo 9 profesji, 3 atrybuty do rozwoju.

PvP - nie dotrwałem

Plusy:
Ładnie zaprojektowane mapki, przyzwoite audio/video jak na płatną grę przystało.

Reasumując jak ktoś zagrywa się w WoW'a /RoM'a/liczne klony to będzie w niebo wzięty. Wszyscy normalni powinni omijać.


Troche odkopie, ale odniose sie tez do tego.

Swiata do niczego bym nie porownywal. Jest bardzo charakterystyczny, ciemny, bardzo ciekawy artwork imo.

Interakcja miedzy graczami, niestety po Hawksmouth juz jest potrzebna, ciezko solowac ta gre, a instancyjek tez samemu nie da rady przejsc.

Jak combat to nic nadzwyczajnego to nie wiem :<
Brak target locka i koniecznosc celowania w miejsce/wiekszosc ilosc mobow to dalej jest nowosc w MMO i imo bardzo fajna sprawa.

Tu macie troche combatu pve w grupie zeby zobaczyc jak bardzo zwyczajna jest ta walka.
http://www.youtube.com/watch?v=4H6HqceTauU

**

Posty: 363
Dołączył(a): 20.03.2008
Offline
PostNapisane: 17 lip 2010, 12:28 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Davich napisał(a):
1.Ustawiasz sobie skilldeck tak aby odpowiadal Twoim wymogom i nie jest on losowy. Dla mnie obracajacy sie skillbar stanowi jedynie wygode gry, poniewaz nie musze napierdzielac zadnych hotkeyow a i dodatkowo moge skupic sie na kontroli postaci.
2.9 klas to malo ?

1. No i jest na nim iejsce tadadamama na 5skili lawl. Dla mnie ten element skresla te gre. Gralem, i nie. Nic mnie nie przekona ze to byl dobry pomysl,
2. 9 klas ? no ktore ledwie sie od siebie roznia..


Z Twoich wypocin wnioskuje ze grales nie wiecej niz godzine bo w zasadzie nic nie wiesz. Kolejne sloty, w ktorych mozesz umieszczac skille pojawiaja sie wraz z awansem Twojej postaci, co ma sens, bo na poczatku nie masz ich zbyt wiele, jak to na poczatku.
Nie rozumiem sformulowania "ledwie sie od siebie roznia" , chodzi o wyglad ? Rozwin .

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 lip 2010, 12:32 
Cytuj  
O Mozliwosci.
I tak masz racje dluzej niz 2h nie gralem. Sorry ale gra musi byc fajna od pierwszych 5 minut a nie od pierwszych 5 dni..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 363
Dołączył(a): 20.03.2008
Offline
PostNapisane: 17 lip 2010, 12:51 
Cytuj  
No i to jest to o czym mowilem, narzekasz na zroznicowanie klas po 2 godzinach spedzonych nad gra. Sorry, no widze ze nie mamy w takim razie o czym gadac, wolalbym jednak zebys powstrzymal sie w takim razie od krytyki bo nawet nie liznales tej gry. Ma prawo nie podobac Ci sie gameplay czy tez swiat, tak jak mi nie podobaja sie grube kobiety. Mnie gra wciagnela od pierwszych 5 minut, dlatego tez pozwolilem sobie na odkopanie tego tematu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 lip 2010, 15:28 
Cytuj  
ja tę gre sprawdzalem juz dawno, olalem bo nie spotkalem zywej duszy i chyba uwazam mmo za strate czasu ;p

akurat moje posty wydaja mi sie neutralne... imo jedna z fajniejszych gier, a wsrod f2p wybitna... ale wiecej reklamy bylo potrzebne...


_________________
.

**

Posty: 363
Dołączył(a): 20.03.2008
Offline
PostNapisane: 19 lip 2010, 21:37 
Cytuj  
Z uwagi na liczne pytania, ktore otrzymalem ostatnio na pm podaje linki, ktore przysluza sie zarowno przy wyborze odpowiedniej dla siebie klasy jak i przy dalszej pomocy np. z questami:

http://spellborn.wikia.com/wiki/Spellborn_Wiki

http://spellborndb.net/


Posty: 46
Dołączył(a): 5.04.2010
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 07:36 
Cytuj  
Dwa tygodnie temu próbowałem zagrać w "Spellborn" ale po zainstalowaniu wrsji 1.0.5.0 i "spaczowaniu" do 1.0.5.2 gra nie działa...

Pprzy uruchamianiu pliku "paczera" wyskakuje jakiś błąd i gra się zamyka po potwierdzeniu... a po załączeniu pliku gry wyskakuje że brak jakiegoś pliku... jak ściągnąłem go z forum i podmieniłem to uruchamiał się jakiś gameguard czy cóś... :) i wyskakiwał jakiś problem że niby firewall mi blokuje gre... przy całkowicie wyłączonym Firewallu... próbowałem to uruchomić, przeglądałem fora, ale nie dałem rady i po dwóch dniach prób poddałem się...

@ Davich @
Może problem jest Ci znany i coś o tym wiesz ? :)


_________________
...kiedy byłem młody, miałem marzenia... teraz, jestem szczęśliwy że je miałem :)

**

Posty: 363
Dołączył(a): 20.03.2008
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 12:12 
Cytuj  
Sciagnij sobie instalke juz spatchowana do aktualnej wersji, ktorej link podalem na pierwszej stronie tego tematu. Dziala bez zadnych problemow.
Przypominam, zeby nie sciagac klienta downloaderem.


Posty: 46
Dołączył(a): 5.04.2010
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 00:22 
Cytuj  
No to klops :-?

od dwóch dni próbuję ściągnąć ową instalkę, ale strasznie wolno idzie - max 20-30 kb/s ... w każdym razie tak wolno że przy 3 GB wychodzi ponad dobę ściągania... dwa razy próbowałem ale niestety czasem mi zrywa net (tak raz na dobę :) ) a wtedy ściąganie muszę od nowa zaczynać no i nie wiem czy trzeci raz zacznę, bo skoro nie można downloaderem... to nie mam możliwości kontynuowania przerwanej ściągalności... bla bla bla itd... itd... :)


_________________
...kiedy byłem młody, miałem marzenia... teraz, jestem szczęśliwy że je miałem :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 02:25 
Cytuj  
To masz cos zrypane raczej u siebie, ewentualnie u ISP.
Ja wczoraj to sciagalem w dwoch miejscach na 1Mb = 8h, na 6Mb = 2-3h

Zadnych dropow trasnferu, zrywania, itd....


Posty: 46
Dołączył(a): 5.04.2010
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 10:55 
Cytuj  
To że zrywa połączenie to raczej moja wina i nie twierdziłem inaczej :)
Ale prędkość transferu mnie zastanawia, bo inne programy i gry, jeśli są z dobrego źródła, ściągają się szybciutko (20Mb/s)

/edit 25.07.2010

Udało się w końcu ściągnąć, ale szło wolno :)

A sama gra, całkiem przyjemna, grafika ładna, choć może trochę za bardzo bajkowa, a rzeczą która najbardziej odróżnia tą grę od innych MMO jest walka --- itemki mają dosłownie marginalne znaczenie --- sama walka rzeczywiście daje duże pole manewru, i od razu widać że na PvP co najmniej 80% sukcesu to ogarnięcie gracza, gra przynajmniej pod tym względem; według mnie jest na pewno sporo lepsza niż np. Runes of Magic


_________________
...kiedy byłem młody, miałem marzenia... teraz, jestem szczęśliwy że je miałem :)

****

Posty: 1970
Dołączył(a): 8.08.2007
Offline
PostNapisane: 9 sie 2010, 19:53 
Cytuj  
http://ve3d.ign.com/articles/news/56439 ... tting-Down

Vale.

V.


_________________
Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.