mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 199
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2003, 11:33 
Cytuj  
to nie prowokacja :grin: poważnie się pytam...

a pytam bo na moje oko Shadowbane kopiuje to co już od dawna jest w innych MMORPGach
nie rzuca też na kolana multimediami (ok, wiem że niektórym się podoba, ale nie o to mi chodzi)

a tu w niektówych wątkach widzę, że piszecie że ludzie tłumnie się na to rzucili, więc nie kapuję o co chodzi ? po prostu dlatego że nowe, czy jest coś wyjątkowego o czym nie wiem ?


_________________
vel Brutallus

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2003, 11:48 
Cytuj  
Jest cos wyjatkowego, o czym nie wiesz : Trudno jest dzisiaj stworzyc gre, ktora nie kopowiala by chociaz czesci czegos, co juz kiedys zrobiono...

*

Posty: 159
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2003, 11:58 
Cytuj  
co ona kopiuje Twoim zdaniem?

jest to bardziej rozbudowane UO i jak do tej porty najbardziej nastawione na pvp.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2003, 12:03 
Cytuj  
Nie kopiuje na moj gust zbyt wiele.
Zrobili nowy system rozwoju postaci, wydluzyli walki, dali FREE PvP od 20 lev (ktory sie szybko robi), pozwolili niszczyc czyjas wlasnosc etc (cool jak ktos szuka gry w ktorej mozna komus dokopac).
Mi to przypomina UO z czasow pierwszego notoriety system (w sumie poszli jeszcze dalej - nie ma zadnego notoriety system :grin:).

Unikalna sprawa w SB jest tez mozliwosc aktywnego wplywania na teren - budowania domkow, wycinania lasow etc - tego nigdzie nie ma (w DAoC masz housing taki jak w UO - stawiasz modele gotowe - w SB planujesz cale miasta).

Ale co do tlumow to ich az takich nie ma i nie bedzie IMHO bo populacja ludzi ktorzy preferuja tylko PvP nie jest duza.
Ja z release SB zauwazylem DRASTYCZNY spadek ilosci graczy na PvP serwerach DAoC (na innych raczej tego nie widac).
EQ graczy to nie zabierze na 100% :smile:
UO raczej tez bo tam juz chyba malo kto zostal :wink:

Mi sie generalnie tak gierka bardzo "ideowo" podoba ale poczkam az troche ja rozwina (najlepiej w dobrym kierunku :smile:) bo betatestowalem AO/DAoC grajac od poczatku i uwazam ten czas za stracony :grin:
Chyba ze do tego czasu wyjdzie cos jeszcze lepszego w tym klimacie - bo jak na razie to o czym pisalem jest unikalne dla SB.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 199
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2003, 15:10 
Cytuj  
dzięki za informacje

sosy -> mało grałem w UO, ale zapamiętałem ją jako jedyną (chyba) grę w której tak naprawdę można robić inne rzeczy niż tłuc potworki/PvP - podobnie w SB ?

Karol -> czy w tym PvP rzeczywiście ludzie grają od niskich leveli ? bo np. w DAOC teoretycznie też wcześnie (15?) można się w to bawić ale ludzie odradzali poniżej 35-40
ciekawe to budowanie miast, to juz dziala ?

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2003, 15:35 
Cytuj  
Karol ->
Dlaczego uwazasz, ze SB to gra dla ludzi preferujacych tylko PvP? IMHO mocno przesadzasz. Spojrz na takie Diablo 2, ktoremu od poczatku zarzucano i w sumie do tej pory sie zarzuca dwie calkiem sprzeczne teorie:
- to gra polegajaca tylko na glupawym wybijaniu setek tysiecy monstrow (PvM)
- to gra polegajaca tylko na glupawych pojedynkach miedzy graczami/grupami graczy (PvP).

I co? I obie teorie sa prawdziwe, bo mozna skupic sie zarowno na masowym kilowaniu mobow, testowaniu template'ow, zbieraniu jak najlepszej kolekcji itemow, a mozna tez walczyc o prestiz i slawe wsrod graczy bedac jak najskuteczniejszym w PvP. Zeby sie nie zanudzic na smierc najczesciej robilo sie obie te rzeczy na zmiane :wink:.

Ja bym to wiec ujal inaczej - SB beda moze rzeczywiscie preferowac gracze, ktorzy lubia nieskrempowany PvP, ale to nie znaczy, ze dla graczy lubujacych sie w PvM, w grze "zbiorkowo obronnej" (czyt. zbieramy itemy, skladamy je w domku i zyjemy sobie spokojnie walczac PvP tylko w ramach obrony) nie bedzie w SB miejsca.

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2003, 15:44 
Cytuj  
Co wiecej - zachowanie neutralnosci bedzie duzo trudniejsze niz w DAoC, ale przez to jednoczesnie ciekawsze. Jak postawisz sobie domek w miescie i to miasto zostanie zaatakowane to bedziesz mial do wyboru - walczyc w szeregach obroncow (wersja dla graczy lubiacych PvP), brac rzeczy i przedzierac sie przez oblezenie do innego miasta (wersja dla graczy nie lubiacych PvP) czy nawet stanac po stronie najezdzcow liczac na to, ze Twoj dom nie zostanie trafiony, a po wszystkim bedzie Ci sie zylo lepiej (wersja pol na pol) ;). Jedno mi sie tu szczegolnie podoba - nie mozna miec w zadnym momencie komfortu psychicznego, ze jestes na 100% bezpieczny (poza strefami dla nowych of coz), nawet jak jestes we wlasnym domu. Real life ;).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1106
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2003, 16:10 
Cytuj  
Neutralnym nie mozesz zostac , na wyzszych levelach potrzebujesz gildie , a co za tym idzie i nacje i miasto ,w ktorym bedziesz trenowal naprawial stuff itd.

Bez miasta i solo nie da sie przezyc.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2003, 16:13 
Cytuj  
Koramur <=
W DAoC od 15 lev mozna chodzic na "battlegrounds" - maly obszar gdzie jest 1 zamek i ograniczenie levelowe.
Fajna zabawa ktorej celem jest przygotowanie gracza do PRAWDZIWEGO PvP z walkami o relikwie etc.
Zeby zbudowac postac "na full" potrzeba zrobic ten 50 lev + RealmRank 5 (RR dostajesz to za PvP i to daje ci dostep do bardzo uzytecznych zdolnosci).
Nie wiem czy SB ma jakies zdolnosci za PvP ale jesli nie to prawdopodobnie wystarczy zrobic 50-60 lev i "koniec". A to wg zgodnych zeznan powinno zajac miesiac.
50 lev w DAoC zrobisz prawdopodobnie majac /played 20-30 dni (/played znaczy ze tyle grales REAL TIME).
Slyszalem co prawda ze sa tacy co robia to w 7 dni ale nie kazdy chce grac Enhanterem :grin:


Theddas <=
Grales w PvP w DAoC stealtherem? :smile:
Jeden potrafi wybic cala expujaca grupe atakujac w odpowiednim momencie odpowiedniego czlonka teamu. Tu bedzie dokladnie to samo wiec ktos kto szuka PvM i gra w SB musi byc masochista.
Nie pamietam zeby w DAoC mnie ktos kiedykolwiek sflamowal za to ze go zabilem. A pamietam mase flames za XP killing expujacych ludzi. Mimo ze generalnie gra PvM we frontier sie oplaca z kazdego wzgledu (lepszy loot, wiecej XP) to expuje tutaj moze 5-10% populacji DAoC. Mnie akurat kilowanie kogos podczas walki z mobem coraz mniej rajcuje ale kto wie - moze mnie kiedys na to chetka najdzie i wtedy bankowo do tego lepsze bedzie SB.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2003, 16:54 
Cytuj  
Karol -> czy w tym PvP rzeczywiście ludzie grają od niskich leveli ?

Karola sie pytaj... Widzisz, tutaj nie masz wyboru - pojsc sobie do BG, albo dalej w spokoju dziubac levelki. Po 20 levelu trzeba opuscic newbie island i levelowac w prawdziwych miastach, gdzie z PvP bedziesz mial do czynienia, czy ci sie to podoba, czy nie.
Sa do wyboru trzy tzw. safe holds, do ktorych w pewnym momencie musisz sie przeniesc - Vorincostam, King's Cross i Khar Th'Sekt. W pierwszym nigdy nikogo nie ma, w drugim jest zawsze pelno zlodziei(ktorzy oprocz okradania wszystkich ze wszystkiego czasem lubia sobie zabic odpoczywajacego maga...), wokol trzeciego jest zawsze masa graczy z Shadowclan, ktorzy zabija cie, jak nie spodoba im sie twoj krzywy usmiech.
Oprocz wspomnianych safe holds mozesz wybrac jedno z player run towns, ktore atakowane sa przez roznych ludzi z wrogich gildii, ktorych nie interesuje, czy ty masz level 20, 50 i czy jestes prawdziwym czlonkiem gildii, czy zatrzymales sie tutaj tylko po to, zeby sobie pobic potworki.
Ale wedlug mnie po 20 jest i tak duzo lepiej niz na newb island, gdzie jest pelno looterow (bic sie tam nie mozna, ale lootowac groby graczy i zabitych przez innych monsterkow - jak najbardziej), bo mozna juz zabic kogos, kto ci sie nie spodoba.

Hmm, budowanie miast dziala. Dzialalo zawsze: To nie jest tak jak z DAoC;), ze zapowiadaja housing i wychodzi parenascie miesiecy po premierze. Ciekawe jest o tyle, ze mozesz sobie budowac wlasne miasta i tych miast jest juz na kazdym serwerze calkiem sporo. Niestety mase kasy kosztuje wybudowanie i utrzymanie czegos takiego i mniejsze gildie na swoje wlasne miasto nie moga sobie pozwolic.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: konrador dnia 2003-04-24 17:57 ]</font>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.