mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 13 cze 2003, 17:25 
Cytuj  
Najpierw zerknijcie tutaj:
http://www.google.pl/groups?hl=pl&lr=la ... %26hl%3Dpl

Musze powiedziec, ze od czasu zainstalowania tych detkow zauwazylem podobne objawy. Co gorsza, wlasnie w mniej wiecej tym samym czasie zaczal mi sie psuc cooler na karcie (tez mam Ti4200), niby dziala, ale karta sie wyraznie przegrzewa. Wczesniej (to juz rok bedzie) nic takiego sie nie dzialo, a mialem karte wiele razy podkrecona nawet na 4600. Zamontowalem dodatkowy cooler 8x8, nie pomoglo, dopiero duzy pokojowy wentylator postawiony na "dmuchanie na karte" dziala jak nalezy. Do tej pory zrzucalem to na karb ostatnich upalow i tego psujacego sie coolera na karcie, ale teraz... bede to musial dokladnie sprawdzic...

A tymczasem chcialbym zapytac, czy ktos z Was moze nie ma/mial podobnych problemow? U mnie np. objawami (w SB) sa tez nagle robienie sie "czarnego ekranu" i zwis kompa po ~10 sek (wszystko sie zatrzymuje) chyba, ze zrobie alt+tab, odczekam kilka sekund i wroce do gry, wtedy dziala, az do nastepnego takiego samego momentu...

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 14 cze 2003, 02:59 
Cytuj  
Sledztwa ciag dalszy...

Odinstalowalem 44.03 i zainstalowalem 41.09, z ktorymi Kang przy tej samej karcie co ja i DX9 nie ma zadnych problemow. Od razu po wejsciu do gry zauwazylem spadek wydajnosci (naprawde sporo mniej FPS :razz:) gry i ustawiony gdzies pewnie w opcjach driverow softwarowy cap (nawet mi sie szukac nie chcialo) na 75 FPS, bo tyle mialem max na tych driverach w miejscu, gdzie normalnie wyciagam ~200. W kazdym razie to jednak chyba nie drivery sa odpowiedzialne za moje problemy, bo po dluzszym (cos miedzy 1 a 2 h) czasie gry rowniez pojawily sie problemy z przegrzewajaca sie karta, tylko tym razem inne (niektore swietne, np. zakrzywianie sie obrazu w roznych miejscach ekranu, ciekawe artefakty :razz:.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 14 cze 2003, 10:13 
Cytuj  
wiesz coolery maja to do siebie ze po jakims roku siadaja...

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 14 cze 2003, 12:17 
Cytuj  
W zyciu mi nie siadl jeszcze zaden cooler... ten tez dziala, tzn. kreci sie i w ogole. Tylko po prostu juz najwyrazniej nie wystarcza...

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 14 cze 2003, 18:39 
Cytuj  
Milo, ze podajesz link do mojej wypowiedzi :razz:.

U mnie bylo to spowodowane czyms innym... Suwak w menu, przestawil sie z z ustawienia "Stablinosc" na "Jakosc" (po zainstalowaniu tych 44.03) ... Wystarczylo przestawic.

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 14 cze 2003, 22:20 
Cytuj  
Skad moglem wiedziec, ze to Twoja wypowiedz? ;P

U mnie to jednak problem sprzetowy na 99,9%. Dzis _chyba_ naprawilem sobie coolera, cos go mechanicznie blokowalo i nie kreacil sie z taka predkoscia jak powinien. Narazie jest ok, ciekawe czy sie znowu cos nie poblokuje... hm.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 14 cze 2003, 23:02 
Cytuj  
Thed, czy masz karte firmy MSI?

Pierwsze modele (min. moj) slynely z blokujacych sie wiatrakow albo opdpadajacych... Moj akurat odpadal (przyczepiony z jednej strony na plastikowym gownie) , wymienilem na mala miedziana srubke i jest ok...

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 15 cze 2003, 01:15 
Cytuj  
Nie, moja to Pixelview z takim ladnym zlotym radiatorem i coolerem. Mam ja juz od roku, a komp mi chodzi 24h/dobe, wiec rzeczywiscie po prostu moglo sie cos wyrobic... Ta moja "naprawa" chyba jednak na niewiele sie zdala, bo dalej te same problemy, tylko po dluzszym czasie. Kupno nowego coolera jednak chyba mnie nie ominie.

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 15 cze 2003, 08:21 
Cytuj  
Cytuj:
2003-06-15 02:15, Theddas napisał:
Ta moja "naprawa" chyba jednak na niewiele sie zdala, bo dalej te same problemy, tylko po dluzszym czasie. Kupno nowego coolera jednak chyba mnie nie ominie.



E tam - nie panikuj. Zdejmij go jeszcze raz, z jednej strony wiatraka będzie naklejka. Weź ją delikatnie odklej, a pod nią będziesz miał albo otwór przez który będzie widać ośkę, albo jeszcze taką plastikową zaślepkę, którą również musisz wyjąć.

Zaopatrz się w taki patyczek z watką do demakijażu i usuń nim ewentualne resztki smaru, które mogą tam się znajdować. Następnie wpuść tam kilka kropel oliwy z oliwek (takiej klarownej, z pierwszego tłoczenia). Zazwyczaj starcza ok. 3 kropel - jak zakręcisz wiatraczkiem kilka razy delikatnie, to pierścień wokół ośki powinieni być nieco umazany tą oliwą. Załóż ponownie zaślepkę i _starannie_ i szczelnie naklej naklejkę. Gotowe - będzie się kręcił jak nowy (bo teraz po prostu ma za duży opór, bo firmowy smar przestał działać).

PS. Zanim ktoś zacznie mi tu udowadniać jaki to ja głupi jestem, bo oliwy z oliwek nie można, tylko jakiś specjalny wynalazek, to mogę tylko powiedzieć - od wielu lat traktuje tak wiatraczki i jedna taka operacja starcza zazwyczaj na jakieś 14-16 miesięcy. Rekordzista chodzi w ten sposób 24 godziny na dobę od 5 lat - w między czasie miał 4 "zmiany oleju" - jedną dwa tygodnie temu.

***

Posty: 793
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 cze 2003, 10:46 
Cytuj  
Alex ale ty glupi jestes ....... :wink:

Bron boze oliwa z oliwek !
Tylko olej kujawski z pierwszego tloczenia !

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 15 cze 2003, 14:10 
Cytuj  
Alex -> zrobilem jak napisales, ale niestety - mimo ze coolerek zauwazalnie przyspieszyl, to jednak nadal jest zbyt wolny, bo problem pozostal :sad:.

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 15 cze 2003, 18:16 
Cytuj  
Czyli pewnie zatarł się na amen - to już nie przeskoczysz, bo ich raczej rozebrać się nie da. Pozostaje tylko wymiana.

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 15 cze 2003, 19:49 
Cytuj  
Ja go nawet rozebralem (na ile sie dalo), powymienialem jakies podkladki, ktore mi sie wydawaly za bardzo starte etc., no ale niestety ;(. Dalsza zabawe z tym coolerem uznaje za przerost formy nad trescia ;>. Anyway, dzieki za pomoc :smile:.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 15 cze 2003, 22:51 
Cytuj  
Theddas, jak juz musisz zmienic chlodzenie, to zainteresuj sie pasywnym... Heat Pipe Zalmana chlodzi swietnie, i _NIC_ nie halasuje... http://www.4max.com <-- jest tam chyba do kupienia :].


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 15 cze 2003, 23:28 
Cytuj  
Heh, czytalem o tym, w Polsce mozna kupic to np. tu: http://www.pccooler.com.pl/sklepmain.ph ... &lev_up=16.

Mnie to nie urzadza z dwoch powodow - troche toto za drogie (moze gdyby mi bardzo zalezalo na cichosci pracy to tak, ale mi nie zalezy az tak bardzo) oraz troche duzo miejsca zajmuje - jakbym mial tyle miejsca to do radiatora montuje coolerka 80x80x25 i po problemie. Niestety, tuner TV za cholere nie chce dzialac w innym niz PCI1 slocie (tym tuz pod AGP) :>.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.