mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2003, 04:09 
Cytuj  
Przez tanka rozumiem w tym momencie kazda postac z hi-hp (5k+) albo hi-def (1.5k+), najlepiej walczaca wrecz, typu barb czy sd scout. Generalnie chodzi mi o to, ze dobry tank jest w stanie zabic do kilku nukerow zanim ci go zdejma - jak wg. Was ci nukerzy (roznego rodzaju) powinni bronic? Ucieczka to ostatecznosc :wink:.

_________________
Theddas (R5.9 H/Channeler)
Jaskier (R5.9 R/Bard)
Vilgefortz (R5.9, M/Wizard)
Treachery, Disciples of The Moment (DTM)

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Theddas dnia 2003-09-16 05:18 ]</font>

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2003, 08:49 
Cytuj  
A kim chcesz go zabijac i w jakiej sytuacji?

Siedzacego tanka MA zabija z marszu - stun 9 sek w tym samym czasie 4x DD z tripledmg (po 900 kazdy) i wlasciwie nie ma co sie meczyc dalej.

Jesli stoi to stun, oba doty, blind i finito (jesli w teamie jest wiecej MA to zawsze mozna crosshealowac sie po 450-500 - wazne zeby ten ktorego atakuja nie byl zdany na siebie bo dostanie PB albo stun i nie zdazy z healowaniem sam siebie - bezpieczniej jak to kolega robi a on tylko DD).

Jesli zabijasz go chanelereami to tez zaden problem - oni wyprowadzaja lighting boltem + DD zajebisty dmg a jak tank podejdzie maja fly.
Eventualnie uzywasz skila dodajacego do block i w normalnej stance walisz DD.

Z klasami majacymi duzy def a malo HP (rogue) wogole nie ma problemu - 2x Dot + 3x DD i zapomnijmy o nim bo i tak padnie przed koncem 30sek.
To w przypadku MA - jesli walczysz chanelerem to bolt + 2 DD i tez gosc out.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 120
Dołączył(a): 5.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2003, 13:43 
Cytuj  
Jak majac 53 confessora nie wybrazam sobie zeby tank mogl mnie latwo/szybko zabic. Z block na 100% i offence stans moge wyblokowac do 50-60% hit tanka z 1300ATR, a 40+ resist tez ladnie mnie broni przed obrazeniami. A tank dobrze zrobiony np sundenace czy goscu z moltkami (3 power block) tez wielkich probemow z kasteram nie ma, o ile jst dobrze ubrany tzn na razist i ma snera np z huntera nie pozwoli ani latac ani uciec, nie wspominajac o minotaurach.
Pozdrawiam
Schirru

*

Posty: 120
Dołączył(a): 5.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2003, 13:53 
Cytuj  
BTW Karol ile ty masz ATR ze chcesz efektyenie wlozyc 5 dotow z goscia z 1600AC

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2003, 13:58 
Cytuj  
2400 attack z shadowmastery i 2000 z bloodfire.
DoTa z sorcery respecnalem do zera.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2003, 15:44 
Cytuj  
"A kim chcesz go zabijac i w jakiej sytuacji?"

Myslalem o 1v1 lub GvG o w miare rownych liczbach (np. 5v5). Do tego zakladaj, ze nie Ty atakujesz pierwszy, tylko Ciebie atakuja :wink:.

Stun - masz ATR stuna >2k tak po prostu? Bo jak nie to nie puscisz na goscia, ktory ma 1.9k defa. Pamietaj, ze on zaatakowal pierwszy, ciagle cie powerblokuje i masz jedna szanse przed smiercia, zeby go zestunowac. Kto wtedy zdazy uzyc powera zwiekszajacego ATR ? Kto zdazy sie przelaczyc w precise stance ? IMO najpierw musi pojsc blind, ktory nie ma ATR i zawsze trafi, potem mozna goscia stunowac. Bardzo ciezko (jezeli w ogole mozliwe) zrobic to walczac 1v1 MA z np. sd scoutem (SDS).

Crossheale - jak jest np. 2v2 (2xMA vs 2xSDS) to jezeli obaj SDS wybiora wspolny cel to gosc nic nie zrobi, a drugi mu wiele nie pomoze - rzuci blinda na jednego, zestunuje go, ale juz nie zdazy wyleczyc kolegi, chyba ze uda mu sie zestunowac i drugiego w sensownym czasie (watpliwe). Jezeli bedzie to 2x 1v1 to sytuacja jak opisana powyzej - MA raczej nie maja szans :<.

Channelerzy? Jedyni sensowni channelerzy obecnie maja lightning, kazdy tank ma te 50% L res, zadasz mu wiec po 200-400 dmg jednym strzalem, on Ci zada tyle samo w tym samym czasie. Jak podlecisz do gory rzuci Ci snare i Cie sciagnie na dol. On ma 6k hp, ty 2k. On nie bedzie mial problemu Cie trafic, ty go nie trafisz nawet precise stance o ile nie bedziesz korzystal z powerow, a to dodatkowo zwalnia wymiane ciosow. On Cie bedzie powerblokowal (nic nie rzucisz) i stunowal (papa blok).

Co do klasy z duzym defem a malo HP to wczoraj bylem swiadkiem, jak 2 takich scoutow rozwalilo 7 osobowa expujaca grupke R5, w ktorej bylo 2xMA, bard (moj :grin:), barb, channeler, wizard i priest. Prawda, zaatakowali calkowicie z nienacka i jak mielismy na sobie 2 demonki (barrowlands), do tego wizard i channeler byli afk, jeden MA akurat siedzial (zdjeli go zanim sie zorientowal, ze cos go bije), drugi zginal zaraz po nim, zostalo wiec barb + bard + priest vs tych 2 scoutow. Moj bard to glownie buffer i atr w precise mam 1500, do tego nie mam zadnego powera +atr, skutek - ani razu gosci nie trafilem. A oni spokojnie zdjeli priesta w 5 sekund, potem troche dluzej bawili sie barbem, a pozniej przyszli do mnie. Rzucilem invula i zaczalem uciekac wolajac o ESa, ale oczywiscie ta tardowa gildia na Chaosie zanim zareagowala to bylem juz dawno dead :wink:. Ale to tak na marginesie.

Schirru - 100% block to malutko, w off stance Ci sie w dodatku sporo zmniejsza, poza tym jak dostaniesz stuna (kazdy meleer ma przynajmniej jednego nie mowiac o magach) to block Ci nic nie pomoze, bo wtedy nie dziala. Na zmiane dostaniesz stun/powerblok i gowno zrobisz, a sam bedziesz zbieral obrazenia.

Aha, Karol - te 2400 attack z shadowmastery masz w off stance bez powera? Bo nie wydaje mi sie. W precise z powerem to mozna i 3k miec, ale powiedz mi kto siedzi w precise i za kazdym razem uzywa powera?

*

Posty: 120
Dołączył(a): 5.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2003, 16:44 
Cytuj  
Karol:Tez sie przylacze do prozby o wyjasnie jak uzyskales to 2.4k ATR tzn jaki stance, power (BTW czy bonus z power dodaje sie do ATR z czarow)
A co do tankow, nasza dyskuja jest bezcelowa bo troche z byt wiele rodzjow tych tankow mamy. Ja mysle o dajmy na to rzycajacym toporkami barbisie, a ty o dwarfie z tarcza i hammerem. Perwszy nie moze mi nic (jeden power block i stun na 3 s to troche za malo:) zrobic drugi niszczy w kilkunastu srzalach.
A co do bloka to na 100% poprzestane bo moj offence stans i tak skutecznie zabija moj passive difence. Ale pomimo to barb z 1300ATR(bez powersow) trafial mnie na 2X50 atakow tylko na jakies 50%
Pozdrawiam
Schirru

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2003, 17:58 
Cytuj  
Bazowo mam attack ok 1400 w normal i offensive stance (u MA offensive podnosi tylko power dmg o ok 50%).
DO tego mam 3 sundancer powers podnoszace attack o 75% na 10 sek.

Jak podchodze do tanka (w stealth) to staje o 3 kroki, uzywam pierwszego stylu, i OD RAZU wale stun (insta) a attack 2400.
Potem jeszcze zanim mi wyskoczy "power fail" i spadnie attack zdaze uzyc 4x DD zadajac max possible dmg (attack tez wplywa na sredni dmg zadawany - praktycznie non stop walisz 300-350 mimo ze rozrzut jest chyba od 180-350).
A jesli ktos stoi to wtedy mozna uzyc blinda i np. root'a
jesli gosc zlamie root swoim root/snare break to chyba potem nie bedzie mogl zlamac snare z dot prawda?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2003, 18:15 
Cytuj  
Stun - masz ATR stuna >2k tak po prostu? Bo jak nie to nie puscisz na goscia, ktory ma 1.9k defa. Pamietaj, ze on zaatakowal pierwszy, ciagle cie powerblokuje i masz jedna szanse przed smiercia, zeby go zestunowac. Kto wtedy zdazy uzyc powera zwiekszajacego ATR ? Kto zdazy sie przelaczyc w precise stance ? IMO najpierw musi pojsc blind, ktory nie ma ATR i zawsze trafi, potem mozna goscia stunowac. Bardzo ciezko (jezeli w ogole mozliwe) zrobic to walczac 1v1 MA z np. sd scoutem (SDS).

Nie wiem jakie u was sa tanki ale u nas to cos takiego co nie ma stealth i musi sie zblizyc zeby zadac dmg :wink:
A skoro musi sie zblizyc (a ty do neigo nie) to jakim cudem on pierwszy zalozy ci power blocka zanim ty walniesz go stunem (insta!).
Skilu SD uzywasz "insta", stun masz "insta" - tu nie ma miejsca na jakies opoznienia.
Chyba ze nie grasz z klawiatury a ikonki SD powers i insta stuna masz na 2 koncach ekranu + wolna myszke :grin:

A co do tych 2 scoutow to nie znam scouta ktory ma >1300def w def stance a tyle attack ma zwykle kazdy mag.
Poza tym w def stance dmg i weapon speed scouta jest SMIESZNY.
Maksymalny BS to 700 (przy uzyciu Tlanow ale wtedy masz 1 PB - z sundancera dmg to 500-600MAX w siedzacego).
Mysle ze kluczem do calej akcji jest tekst ze "zaczales uciekac" - jaki gosc ucieka przed scoutem? Przeciez on Cie zawsze dogoni :grin:
Na tej zasadzie to kazdy mogl was rozwalic - spanikowaliscie zamiast walczyc jak trzeba :smile:


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2003, 18:54 
Cytuj  
Karol:

Ok, podchodzisz do goscia w stealth, walisz mu stuna i zdazasz wyprowadzic 5 DD zanim mu stun minie po 300-350 dmg. Powiedzmy, ze zadales mu nawet 2k dmg, no to zostalo mu tylko 4k hp. Teraz walisz mu roota, on go breakuje, walisz mu DoT snare i blinda. On do Ciebie podbiega i zaczyna swoj taniec z powerblokami/stunami. Ty nie mozesz sie nawet outhealowac, a nawet jak mozesz to nie nadazasz. Nie zestunujesz go drugi raz przed uplywem kolejnych 15-20 sek, a on Cie w tym czasie z latwoscia zaszlachtuje :sad:.

Co do "kto pierwszy" to omawiamy sytuacje hipotetyczna. Generalnie jednak wystarczy jeden scout w enemy teamie i juz niekoniecznie zaatakujesz pierwszy.

"A co do tych 2 scoutow to nie znam scouta ktory ma >1300def w def stance"

Ja nie wiem czy oni byli w def stance czy nie, ja wiem, ze po dwoch strzalach, ktorymi nie trafilem przelaczylem sie w precise i majac 1500 atr nie trafilem zadnego z nich w kolejnych ~10 strzalach. Potem mnie dopadli. Jak potem gadalem z jednym z gosci, z ktorymi expowalismy to powiedzial, ze tez sie przelaczyl w precise gdzie ma 1800 atr i na pare strzalow trafil RAZ. Wiec albo jakis bug/exploit, albo da sie tyle defa osiagnac scoutem... co do predkosci ich ataku - zdjeli mnie we dwoch w gora 5 sekund, wiec... :<.

"Jaki gosc ucieka przed scoutem? Przeciez on Cie zawsze dogoni. Na tej zasadzie to kazdy mogl was rozwalic - spanikowaliscie zamiast walczyc jak trzeba."

Po 12 niecelnych strzalach i smierci 6 czlonkow teamu co bys zrobil zamiast wlaczyc invula i zaczac uciekac w nadziei, ze zyskasz cenne pare sekund wolajac o ESa? :> Generalnie nie dziwie sie, ze ci dwaj scouci nie mieli z "nami" problemu, bo ludki z ktorymi expowalem to typowi farmerzy (track gora raz na 5 min, na pytanie "how many errants on track?" odpowiedz dostajesz dopiero po walce etc.), raczej zaciekawil mnie ich bardzo wysoki def i sposoby na poradzenie sobie z nimi w przyszlosci (oczywiscie juz naszym prawdziwym PK teamem :grin:).

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2003, 20:36 
Cytuj  
Mialem 2 scoutow i wierz mi - z max LA, max DEX (ok 200) i +50dex buffem masz ok 1100 def w normal stance.
Byc moze unarmed combat mastery daje AZ TAKI boost do def ale nie sadze.
Ja mam scouta z ok 1000def i max dodge i efekt nie trafiania bronia obserwuje ale jak wlacze ten styl unikania ciosow- ale to nie dziala na czary.
Missow na tym poziomie nie widze i nigdy nie widzialem.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2003, 21:04 
Cytuj  
No co Ci mam powiedziec... nie wiem, mowie jak to wygladalo z mojej persepktywy. Pisalo jak byk, ze nie trafiam. Jakby mieli te 1100 def + 23% bonus z def mode czyli razem ~1400 def to i tak bym ich trafial majac ~1500 atr :<. Mniejsza z tym, chociaz to dosyc ciekawe.

Wracajac do "sposobow" na tankow.
Jak tak sobie mysle, to mi sie wydaje, ze najsensowniejszym rozwiazaniem jest nie atak na hp wroga tylko na jego stamine. Bez staminy taki gosc jest nikim. Do glowy przychodza mi dwa rozwiazania, oba dla wizarda: dot z bp + mystic bolt. Ten drugi zzera jakies 20-30 staminy w jednym strzale i zadaje niezly dmg jesli sie wczesniej zdebufuje goscia i jest sie w off stance (ja moim wizzem nawet do 1000 dmg jednym strzalem potrafie zadac czasami, oczywiscie srednio jest to jakies 500-600 o ile gosc nie ma resow, malo kto ma resy na magic dmg). Czyli najpierw stun, potem dot, potem debuff, a potem nuki, a potem na zmiane sie healowac i starac puscic nowego dota jak sie stary skonczy. Pewnie sie nie uda, no ale... :wink:. Pytanie tylko ile ten dot z bp zjada staminy na GM i czy jest sens pakowac w flame calling, zeby zwiekszych jego dmg? Poza tym to jest afaik fire dmg, a na fire ludki maja przewaznie jakies resy :wink:) ?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2003, 22:38 
Cytuj  
Zawsze mozna 2 bronie massive of Subduing miec - magiem nawet nie musisz go trafiac :grin:
A ze sila proca zalezy od int to powinno drainowac zajebiscie.
Tylko nie za bardzo rozumiem PO CO - jesli widzisz goscia na track to wchodzisz w stealth/invisible i wtedy Ty wybierasz moment ataku a nie on.

a co do tych scoutow to moze wina nie lezala po stronie ich high def tylko po waszej?
Miales w teamie 2 MA, oni lubia castowac AE blindness a to dziala na wszystkich w zasiegu - tez na swoj team. Jak gosc spanikowal to mogl wywalic to tak ze objelo tylko 1 PK + caly wasz team :wink:

*

Posty: 120
Dołączył(a): 5.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2003, 13:05 
Cytuj  
Co to jest to 4xDD w 9s?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2003, 13:11 
Cytuj  
DD - Direct Damage (Spells)
czyli czary zadajace bezposrednio od razu obrazenia (w odroznieniu od czarow DoT dzialajacych jak trucizna - zadaje obrazenia w malych poracjach co kilka sekund)


4x DD w 9s - tu akurat konkretnie chodzilo o to ze stunujesz faceta na 9 sek (nic w tym czasie nie moze robic) i zanim stun "pusci" zdazysz w niego wywalic cztery razy czarem DD (mage assasina czar DD Shadowbolt ma casting time ok 2.2 albo 2.4 sek)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 120
Dołączył(a): 5.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2003, 13:19 
Cytuj  
To jak mu zadasz 300Dmg skoro jak jest normaly to ma z 50% w rezist cold?

*

Posty: 120
Dołączył(a): 5.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2003, 13:23 
Cytuj  
Jeszce male pytanko ten stun to z MA czy z SD power?

EDIT: z MA - ShadowTouch. Na GM (40trainow) daje 9 sek stuna z 27 immune to stun timer.


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Karol66 dnia 2003-09-17 14:25 ]</font>

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2003, 13:25 
Cytuj  
A skad ma?
Ja nie mam :smile:

Jesli ma resist cold wysoki to bede walil poisonami poison/fire dmg (1500 dmg w sumie w 30 sek).
Stun, poison, poison, hide, stealth, rest.

Jak mu znikna poisony to tez zniknie immune na stun i akcje mozna powtorzyc - w koncu to on mnie zaskoczyl i jemu zalezy, zeby mnie zabic, tak? :smile:



_________________
Carol, R5 Elf Scout BW [PK team]
FrankN Stein, R3 Ranger [Brotherhood]
Edmund Dantes, R5 Irekei Mage Assasin

"Always remember to pillage before you burn." :wink:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Karol66 dnia 2003-09-17 14:26 ]</font>

*

Posty: 120
Dołączył(a): 5.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2003, 13:31 
Cytuj  
To jescze jedno. Czy tylko powers z SD ma takie wlasnosci ze utrzymuje sie przez 10s. Dajmy na to moj tank jak uruchami jakis powers to nie dostaje zadnych bonusow przed udezeniem, a jak juz udezy to te bonusy znikaja a nie trwalo to nawet 2 s. Jak to jest, bylbym wdzieczny za wyjasnienie.

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2003, 15:42 
Cytuj  
"Zawsze mozna 2 bronie massive of Subduing miec - magiem nawet nie musisz go trafiac"

Co to sa za bronie (mow Ty mi dalej pre/suff/ixami :razz:). Pewnie jakies stamina proce? Czemu nie trzeba trafiac? Ja w procach zielony jestem :grin:.

"A ze sila proca zalezy od int to powinno drainowac zajebiscie."

Hm, a proc nie zalezy od atr ?

"Tylko nie za bardzo rozumiem PO CO - jesli widzisz goscia na track to wchodzisz w stealth/invisible i wtedy Ty wybierasz moment ataku a nie on."

IMHO nie masz szans zabic assasinem goscia, ktory ma 6k hp i mniej wiecej tak samo szybko jak Ty bolty wyprowadza swoje ataki zadajac Ci po 150-350 dmg, do tego powerblokuje i stunuje. Jasne, ze mozesz go zestunowac, rzucic 2 doty, wejsc w stealth, poczekac 30 sek, znowu zestunowac, znowu puscic doty i tak w kolko. Nagraj jakies demko z takim tankiem Karol, wtedy zobaczymy :wink:.

"Miales w teamie 2 MA, oni lubia castowac AE blindness"

To nie to. To musial albo jakis exploit byc, albo po prostu da sie osiagnac takiego defa scoutem.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.