mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 4
Dołączył(a): 19.09.2003
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2003, 23:40 
Cytuj  
re all. Wlasnie zaczynam swoja przygode z Sb ale za cholere nwiem co i jak , jaka prof. jest najlepsza jakie runy na poczyatku sobie dodac con czy dex itd moozna o jakies informacje plz!!!. i niepiszecie skrótowo bo niefiem o co chodzi jestem noobem :smile:

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2003, 04:45 
Cytuj  
Najlepsza profesja to ta, ktora sprawia Ci najwiecej satysfakcji.

Jak napiszesz cos wiecej kim grasz to moze dowiesz sie wiecej. No i na jakim serwer zaczales.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2003, 10:00 
Cytuj  
Zapraszam na Carnage :grin:

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2003, 10:09 
Cytuj  
Ja rowniez. :S


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2003, 10:12 
Cytuj  
Off topic :/
Asmax, to ty na Draklordzie chciales BP? :/
Mowie Lukiemu ze mam dla niego BP a on nie wie o co chodzi...

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Mac dnia 2003-09-19 11:12 ]</font>

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2003, 10:23 
Cytuj  
Co Ty za bzdury gadasz? :>

Ja na draklordzie jedynie sie powerlvluje i summonuje, bez osob trzecich bo to nie moje konto... BP mam kilkanascie wiec raczej nie potrzebuje. Ide lezec, bo chory jestem i mi leb peka. pa :/

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2003, 11:02 
Cytuj  
Wyjasnilo sie juz, to byl Huzar..
Ludzie, przedstawiajcie sie na cudzych postaciach :/

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2003, 14:51 
Cytuj  
LOL
Ja prosilem o rune grajac Huzarielem, nie moja wina ze draklord byl zalogowany w tym czasie :smile:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2003, 15:05 
Cytuj  
Prosiles Draklordem...
;/

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2003, 16:38 
Cytuj  
hmm odpalilem sobie triala, na treachery wczoraj lupalem pare godzin.
na defaultpowych ustawienieach grafy SB rzezilo mi gorzej od ac2 - ale rzeczywiscie solucja z topika sb slinki fixuje to a wyglad gry nie traci na jakosci.
Moja postac to half-giant axe fighter/barbarian (tzn barb bedzie bo na razie chicken) -w co bym niegral zawsze robie zelazem :}.
Nie mialem jakiegos specjalnego pomyslu na templata - i jak go rozwijac - od poczatku zapakowalem ile sie dalo (runy,staty) w str,con, axe mastery - i mniej wiecej tak go rozwijam na razie staty str+con - skile axe,parry,shield na razie. Zastanawia mnie dex - co on robi oprocz podnoszenia ac ? teoretycznie powinien atr podnosic tez - ale ja widzie ze mi attack rating rosnie od str glownie yhmm. Barby to bardziej life tanki niz ac tanki z tego co wiem.

Z racji dosc wysokiego axe skilla juz na dzien dobry oprocz rasowego speed buffa moj avatar dostal jakis weapon power - ale to dziadostwo wogole cos nie dziala na oko.

Hyh tak wolnych broni nie widzialem jeszcze nigdzie szczegolnie jak wezme jakas naprawde slow (ja rozumiem ze sa rozne klasy predksoci broni , affixy do speeda na magic weapons, speed buffy itd itp - ale chodzi mi o takie base speed dla danej klasy) to moj chiken macha nia raz na 2-3sekundy ihahah.

Life/stamina regen tez taki dosc ciezki sie wydaje - zuzycie staminy okrutne - i trzeba posiedziec z 1 minute na full replen staminy i z ponad 2 na full replen life (u mnie lvl 7 ca 200 life /150+ staminy)- chodzenie=0 replena stanie= zalosnie wolny i jakby nie zawsze - jak sie stanie z siadu replenuje wolno (na oko z 2 razy wolniej niz w siadzie) jak sie zatrzyma idac to nie bardzo - zreszta musze sie temu blizej przyjzec jeszcze.

kiedy sobie biegam po okolicy gra chodzi bardzo plynnie - ale czesto kiedy dochodzi do walki z jakims dosc ruchliwym monsterkiem (a w poblizu kreci sie jeszcze kilka) zdaza sie lag wiadomo-normalka - lag jest, byl i bedzie.. byle jak najzadziej :smile:
Ale bardziej mnie irytuje cos innego i bardzo czestego hmm jakby desynchy bardziej niz lagi (czasem jedno wynika z drugiego ale nie zawsze).
Wiec sie zastanawiam jak to wyglada w duzym pvp battle o miasto... i mnie ciary przechodza po plechach -
tez jestem ciekaw wlasnie jak sie wam gra pod katem lagow i desynchow.

No coz poki co jestem noob,G widzialem i wiem o grze - po prostu podzielilem sie pierwszymi wrazeniami ;].
Byloby milo gdyby komus sie zechcialo pare slow komentarza napisac czy cos poradzic z wlasnego doswiadczenia.



<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Trigger dnia 2003-09-19 17:50 ]</font>

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2003, 16:57 
Cytuj  
Cytuj:
Nie mialem jakiegos specjalnego pomyslu na templata - i jak go rozwijac - od poczatku zapakowalem ile sie dalo (runy,staty) w str,con, axe mastery - i mniej wiecej tak go rozwijam na razie staty str+con - skile axe,parry,shield na razie.


Pierwsza postac, to gimp zazwyczaj wiec przygotuj sie, ze go za jakis czas skasujesz :grin:. Axe Mastery jest do 1h Axe Weapons, jezeli robic 2h barba to musisz robic Great Axe Mastery.

Cytuj:
Zastanawia mnie dex - co on robi oprocz podnoszenia ac ? teoretycznie powinien atr podnosic tez - ale ja widzie ze mi attack rating rosnie od str glownie yhmm. Barby to bardziej life tanki niz ac tanki z tego co wiem.


Topory, miecze, lance, mloty zaleza od str.
Wlocznie - Skill od dex a dmg i atr od str (czyli str)
Daggery, TLariony, Long Swordy - dex based

Cytuj:
Z racji dosc wysokiego axe skilla juz na dzien dobry oprocz rasowego speed buffa moj avatar dostal jakis weapon power - ale to dziadostwo wogole cos nie dziala na oko.


Rasowego speed buffa? Chodzi Ci o sprint tak? :smile: . Kazdy weapon power dziala, ale te z poczatku (np. Weapon Power Boost) to gowno, pozniej zaczniesz dostawac cos ciekawego

Cytuj:
Hyh tak wolnych broni nie widzialem jeszcze nigdzie szczegolnie jak wezme jakas naprawde slow (ja rozumiem ze sa rozne klasy predksoci broni , affixy do speeda na magic weapons, speed buffy itd itp - ale chodzi mi o takie base speed dla danej klasy) to moj chiken macha nia raz na 2-3sekundy ihahah.


Co sie dziwisz... To topor ktory zadaje najwiekszy dmg w grze, wiec nie moze byc szybki jak dagger :grin:

Cytuj:
Life/stamina regen tez taki dosc ciezki sie wydaje - zuzycie staminy okrutne - i trzeba posiedziec z 1 minute na full replen staminy i z ponad 2 na full replen life (u mnie lvl 7 ca 200 life /150+ staminy)- chodzenie=0 replena stanie= zalosnie wolny i jakby nie zawsze - jak sie stanie z siadu replenuje wolno (na oko z 2 razy wolniej niz w siadzie) jak sie zatrzyma idac to nie bardzo - zreszta musze sie temu blizej przyjzec jeszcze.


Siedzisz - regeneruje sie szybciej
Stojisz - wolniej
Idziesz - wcale

Ten wolny hp/stam regen to tylko na poczatku...

Cytuj:
bardzo czestego hmm jakby desynchy bardziej niz lagi (czasem jedno wynika z drugiego ale nie zawsze).
Wiec sie zastanawiam jak to wyglada w duzym pvp battle o miasto... i mnie ciary przechodza po plechach -
tez jestem ciekaw wlasnie jak sie wam gra pod katem lagow i desynchow.


Wszyscy narzekaja na lagi na poczatku... Potem jest ok... Dziwnie w kazdym razie :/

Szkoda, ze nie grasz na Carnage, wiecej Polakow, wiecej graczy, wiecej miast :grin:

_________________
[Asmax Odeame] - r5 R/Bard
[Aeflick Drahnonn] - r4,5 F/Crusader
[Smodeal Durand] - r3,5 R/Scout
[Gandir Drolwodash] - r4,7 H/Confessor
[Grandir Reword] - r3,9 F/Barbarian

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Asmax dnia 2003-09-19 17:57 ]</font>

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2003, 17:28 
Cytuj  
- wlasnie wracam z gry (wogole populacjan treachery cos nie miazdzy - za naszego dnia - ichniej nocy -100-200 ppl w innych porach 250-300 :) - szedlem sobie wlasnie z wiochy do miasta z 10 minut - medytuje sobie u vendora nad oferta i nagle sru - wypieprzylo mnie z z serwa - nie moge sie zala(o)gowac - "the server is busy" wtf ? :razz:.





1. Wiadomo jak to z pierwszymi charami - ale paru wpadek i niepotrzebnych experymentow mozna uniknac jak ktos bardziej doswadczony doradzi (przebijam sie troche przez sb forumy ale szkoda mi czasu - trial ucieka ^^)

2. Tak uzywam 1h axes.
Moze to i fajnie ze dmg i atr od jednego stata - mniej kompilkacji przy buildzie.
No ja mysle ze regen speed rosnie wraz z amountem inaczej bylaby masakra -bylem tylko ciekaw czy u highl lvl chara base regen life, many czy staminy to np kilkadziesiat sekund siedzienia czy duzo wiecej ;]
Sprawdziwlem stamina replenishuje sie podczas stania czy to wstajemy z siadu czy zatrzymujemy z biegu/chodu tylko ze nie 2 ale chyba ze 4 razy wolniej - wiec tak czy siak siedziec trzeba :].

3. no nie wiem czy najwieksze - gram 1h hyhy
wole nie myslec jak wolny jest 2h :razz:

4. serwer wybralem niemal przypadkowo - pamietalem ze nasi graja na carnage i treachery - zreszta nie ma to chyba na razie znaczenia trialuje sobie i poznaje podstawy gry - solo - nie bede ludziom dupy zawracal
na lowlvl ;]

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2003, 17:43 
Cytuj  
Trigger ->

Odnosnie barbow to ja Ci nie pomoge, ale atakuj Kanga, on ma jednego i sie znac powinien :wink:.

Jezeli chodzi o lagi i desynchy...
Na Treachery lagi "serwerowe" praktycznie nie wystepuja, nie wiem czy z racji populacji czy mniejszego zaludnienia mapy niz na innych serwerach. Lagi serwerowe to takie lagi, gdy np. moby stoja i nic nie robia, a Ty je chcesz atakowac a nie mozesz, a mozesz w tym czasie np. uzywac chata do gadania z innymi graczami :grin:. Takie zjawisko znam np. z Chaos (najwieksza populacja/zaludnienie) :<. To co opisales to mi wyglada na lagi sprzetowe, jaki masz sprzet? Kumpel gra na C333 i GF2MX i 128MB RAMu i cos takiego mu sie wlasnie dzieje, a w wiekszych bitwach (>20 osob) to nie ma nawet po co brac udzialu, bo ma 1 fps wtedy. U mnie sie takie lagi w ogole nie zdarzaja, no, moze czasami po 5h godzinach gry bez restartu jak sie pamiec wirtualna zatka i ciagle sie cos dogrywa, to wtedy tak, lub jak odpale dwa klienty naraz to czasem sie to zdarzy (pewnie powod ten sam).
Desynchy? Hm, zdarzaja sie takie sytuacje, ze bijesz moba, ktory jest na drugim koncu ekranu, a masz w tle odpalonego drugiego klienta i ten sam mob jest tam przy Tobie i Cie bije, zdarzaja sie tez sytuacje, ze po zabiciu moba musisz 2x lootowac jego grob, bo sie okazuje, ze zwloki nie sa w tym miejscu, gdzie Ty je widzisz. Ale to nic groznego - bug z grobami zdarza sie takze w przypadku grobow graczy, bug a odleglosciami w pvp raczej sie nie zdarza (male pvp), albo nie masz czasu zeby stwierdzic, ze sie zdarza (duze pvp) :grin:. Innych desynchow nie zauwazylem.

Ja mam pingi 130-200 (o ile moj ISP nie nawala) przy walce do sredniej ilosci ludzi, tak do 1000 przy mega walkach (full ekran postaci), da sie spokojnie grac. Wczoraj np. bronilismy drzewka postawionego na pustyni w celu prowokacji dwoch duzych gildii majacych miasta w poblizu, 3x wygralismy, za 4-tym nas pojechali, byly to walki rozne, od 50vs50 (pierwsza), do 20vs60 (ostatnia), w zadnej nie mialem pinga wiekszego niz 300, wiec bylo czadowo.

http://217.97.140.194/temp/wczoraj1.jpg
Tu przed trzecim starciem, z naszych sil zostala moze 1/3 w porywach do polowy. Ping 150.

http://217.97.140.194/temp/wczoraj2.jpg
Tu koncowka tego starcia, ktore jeszcze wygralismy, siedze w invisiblu na srodku pola walki zeby mane odzyskac, na okolo wrog. Ping 160.

Wczoraj odkrylem tez przypadkiem jedna rzecz. Mialem w ciagu 10 minut 10 sb.exe (crashe) i juz zalamany chcialem isc spac, ale spostrzeglem, ze mam 0 miejsca na hdd. Skasowalem cos i nagle 0 sb.exe przez wszystkie te 4 walki (1,5h ostrego pvp) :grin:.

Aha, jak chcesz instant odpowiedzi na pytania to zapraszam na irca, zawsze ktos tam jest i pomoze. Co do pomocy w grze to jak masz zamiar grac dluzej niz trial i zostac na Treachery to zglos sie do nas (znowu irc najlepszy), a jak gdzie indziej to do innych :wink:.

"Szkoda, ze nie grasz na Carnage, wiecej Polakow, wiecej graczy, wiecej miast"

Nie liczy sie ilosc, ale jakosc :evil:.

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2003, 17:54 
Cytuj  
"wogole populacjan treachery cos nie miazdzy - za naszego dnia - ichniej nocy -100-200 ppl w innych porach 250-300"

W primetime ~400, na innych serwerach w ichniej nocy tez jest 100-200. Bedzie 2x lepiej po merge'u, trzeba patrzec perspektywicznie.

"szedlem sobie wlasnie z wiochy do miasta z 10 minut"

Uzywaj repledge :wink:.

"medytuje sobie u vendora nad oferta i nagle sru - wypieprzylo mnie z z serwa - nie moge sie zala(o)gowac"

Jak nie mogles sie zalogowac? Na login serwer (liste z postaciami) czy wejsc do gry? Jak miales liste postaci to czy serwer byl "up" czy "down" :grin:. Codzienny restart Treachery jest w godzinach 13-15 (roznie, trwa ~30 min)...

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2003, 17:55 
Cytuj  
hyhy czy dluzej to sie okaze po 1 moze 2 trialu.

Sprzet mam dosc przyzwoity:
athlon 2000+ (lekko krecony 2200+)
gainward gf4 ti4200 64mb(krecony na 4600)
512 ddr pc333 (kingston)
2 barracudy ata 100/7200 60gb kazda
sdi (neostrada lezy w reklamowce i czeka az mnie przelacza :wink:)
ping ca 145 sie utrzymuje najczesciej.
ale widzialem juz all desynchy i lagi ktore opisales :wink:.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2003, 19:11 
Cytuj  
RAZ NA ZAWSZE - ZADNEJ DYSKUSJI O TYM GDZIE GRA WIECEJ OSOB a GDZIE MNIJ (populacja).
Please.
Juz to przerabialismy.



<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Karol66 dnia 2003-09-19 20:16 ]</font>

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2003, 20:30 
Cytuj  
Zalogowac sie nie moglem okolo 18 (gmt+1)
nagle mnie wywalilo i nie moglem wejsc na serwer logowania (czyli na konto) - komunikat server is busy - po kilku probach w odstepach 2-3 minuty dalem sobie na looz (nie bylo to traktowane jako 3 proby blednego logowania wiec nie dostalem bana na pol godziny - bo cos takiego chyba raz widzialem).

repledge ? :wink:

inna sprawa zwyczajnie nie widac lvla i hp potworkow jest to bardzo naturalne ale takze bardzo uciazliwie - szczegolnie jak mam juz inv pelen wartosciowego (dla mnie) lootu i jakas sensowna ilosc gotowki (sensowna dla mnie to juz 1-3 k - wiec na razie nawet na scrolle zadko sobie pozwalam :) - atakujac nowego moba nie wiem czy ja go zabije 1 strzalem czy on mnie czy tez bedziemy sie lac 5 minut - sa do tego jakies skile, czary :wink:?

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2003, 20:46 
Cytuj  
Problemu z login serwerem to ja nie mialem od 3 miesiecy, moze akurat miales zapchane lacze? :wink:

Repledge - podchodzis do runemastera (taki npc) i wybierasz opcje repledge to new city czy jakos tak, wybierasz nowe miasto i tam Cie przenosi i tam od tej pory jestes zbindowany. Mozna wybierac z miast na n00b island (do 21 lvl), 3 freeholdow lub open miast graczy.

Levele stworkow... poznajesz po kolorze napisu z nazwa moba w selection window.
Bialy - dostaniesz za takiego 1 expa, teoretycznie bardzo latwy do pokonania, duzo nizszy level niz Twoj.
Zielony - dostaniesz malo expa jak na swoj level, raczej latwy do pokonania, nizszy level niz Twoj.
Jasnoniebieski - dostaniesz srednia ilosc expa, sredni do pokonania, nizszy level niz Twoj.
Niebieski - dostaniesz dobrego expa, srednio-trudny do pokonania, troche nizszy level niz Twoj.
Zolty - dostaniesz troche lepszego expa niz za blue (to troche moze sie roznic znacznie nawet :wink:), trudny do pokonania, mniej wiecej ten sam level co Ty.
Czerwony - dostaniesz max. expa ile mozesz na swoim levelu, bardzo trudny do pokonania, wyzszy level niz Twoj.

Oczywiscie wszystko odnosnie "pokonania" dotyczy walki 1v1, bo wieksza grupka spokojnie da sobie rade z nawet red mobami. Poza tym nie wierz do konca w te kolory, niektore moby sa po prostu proste inne nie, szczegolnie unikaj archerow etc. :wink:.

**

Posty: 225
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2003, 20:48 
Cytuj  
Cytuj:
2003-09-19 21:30, Trigger napisał:
atakujac nowego moba nie wiem czy ja go zabije 1 strzalem czy on mnie czy tez bedziemy sie lac 5 minut - sa do tego jakies skile, czary :wink:?


Jak zaznaczasz moba to jego imie (w okienku)jest jakiegos koloru - to okresla jaki on jest dla ciebie
biały - duzo słabszy , nie dostaniesz expa
zielony - zabijesz leciutko - bardzo malo expa
jasno niebieski - troche słabszy
niebieski - mniej wiecej na twoim poziomie
żółty - troche lepszy
pomarańczowy - sporo lepszy
czerwony - spierdalaj :smile:

pozdrawiam

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2003, 22:09 
Cytuj  
no wlasnie wyczailem , nieprecyjny system ale zawsze cos :smile:

wlasnie zabilem czerwonego (awesome exp x_O):>
dokola jego terenu ladny cmentarz noobow khakha

Generalnie skupiam sie na biciu jego minionow
sliczny i dosc latwy exp, szalony jak na moj lvl przyplyw gotowki i itemow - niedaleko city.

Repledge - zaciekawilo mnie to pogadalem z npcami - chyba juz wiem..runemaster do dla mnie chetnie uczyni ;].

Widzialem ze ludzie zbieraja sie w paczki (od 4+ lvl) i ida na .. bizony ? hmm ? ;]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.