mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2005, 22:50 
 
NIe mowie o CB/OB tylko o "free badziewiach" w stylu Tibii.
Platne MMO tez maja OB/CB.

Ze wzgledow czysto ekonomicznych nie jest mozliwe zrobienie dobrej jakosciowo bezplatnej gry MMORPG.

A Linux to juz zupelnie inna spiewka (pod wzgledem ekonomicznym).


Od razu pisze jakby sie zwolennicy Tibii bulwersowali ze nie uwazam iz te 5% graczy w Tibie ktorzy maja PACC'a to jest duzo wiec dalej jest to dla mnie gierka darmowa (i inne w ktorych jest mozliwosc placenia ale i tak 90% gra za free).
Skad ci goscie maja wziac na utrzymanie serwerow, support graczy czy ulepszanie gry ? Niewykonalne.


_________________
Obrazek

*

Posty: 172
Dołączył(a): 1.09.2003
Offline
PostNapisane: 28 lut 2005, 23:05 
 
rox !!! ^^

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 07:02 
 
ja utknąłem w Tibii na 1lvl - jak ktos jest zainteresowany postacią to PM - cena 500zł.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 07:43 
 
)v(ario napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
Nikt tu sie nie wywyzsza to wy chyba macie kompleksy ale mniejsza o to.


A kto mówił o kompleksach?
Pogrywam sobie w Lineage2, która to gra jako jedna z nielicznych ma niezłe shardy i nie widze sensu żebym płacił za gre. Zdażają mi się tygodnie kiedy jestem zawalony pracą i potrafie znaleźć z trudem 1h na mmo.

[ciach]

Pozdrawiam...


Popieram pana.

Są takie tygodnie kiedy wracając do domu mam ochotę na herbatę i ciepłe łóżeczko... nogi bolą itp.

Ale są też i takie tygodnie gdy wracam do domu i mogę sobie usiąść przed komputerem, uruchomić sobie swoje jakieś tam mmorpg.

Nie mam ochoty płacić za mmorpgegi jeśli nie wiem czy w całym miesiącu wyskrobię parę godzin gry.

Chwała darmowym serverom, chwała, że nie usuwają kont raz w miesiącu ;-)

SvD.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 08:05 
 
Nadrion napisał(a):
po co mam placic i tracic czas na cos co mi sie niespodoba jestem typem ktory lubi testowac new rozwiazania "gry" itp. stad wzielo sie moje zainteresowanie WOW ale chcialbym zobaczyc WOW w praktyce wiecie jak to jest nie pogram nie zobacze nie dotke to sie nie przekonam ale z tego co widze po postach na temat free WOW dam sobie spokoj i poszukam innego rozwiazania :)


no to wlasnie w WoW pierwszy miesiac masz za darmo, zebys sobie zobaczyl czy ci sie spodoba.


_________________



*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 08:14 
 
Krotko i zwiezle: No tak ale zeby miec ten miesiac musisz zaplacic za pudełko (w którym zresztą jest cena tego pierwszego 'free' miesiąca)...

SvD.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 08:32 
 
Dyskusja zmienila temat, ale jest prowadzona na zadziwiajaco wysokim poziomie a argumenty obu stron na razie nie zawieraja Flame'a, wiec czekam ze zniecierpliwieniem na dalszy jej przebieg.

Jesli chodzi o dyskusje nad darmowym serwerem WoW to zapraszam tutaj. Nie mnozmy tematow:
http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?t=10566


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 08:35 
 
Shador von Dal napisał(a):
Krotko i zwiezle: No tak ale zeby miec ten miesiac musisz zaplacic za pudełko (w którym zresztą jest cena tego pierwszego 'free' miesiąca)...

SvD.


Ktore (patrzac na popyt na gre) moze potem spokojnie sprzedac na allegro naprzyklad, a jak pogra ten miesiac i nabije jakis dosc wysoki level to jeszcze za konto troche wezmie. :D :D


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 08:37 
 
dobra zmienili temat topicka to sie moge przylaczyc :D
teraz to jest free vs platne
1.darmowy miesiac wow za niecale 40$ no niezle, (ja tam gralem w ob EU) a po tym niby darmowym miesiacu co robisz z gierka jak sie niepodoba? kasujesz z dysku i co dalej key sprzedajesz? ciekawe kto kupi jak niema "free" miesiaca
2. jesli chodzi o free vs platne to niestety free to zazwyczaj niezle badziewie
jesli chodzi pirate(sharad) vs platne to niestety mamy niezle piraty l2 i wow(tak sa piraty z kradzinym kodem i to z dzialajacymi skilami itp)
no na tym polu to pirate wygrywa bo wkoncu to sa platne gry a czasami to servery pirackie sa lepsze od orginalu np l2 i UO, sa servy kture oferuja wiecej niz orginal, oczywiscie niewszystkie


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 08:42 
 
malek69 napisał(a):
a czasami to servery pirackie sa lepsze od orginalu np l2 i UO, sa servy kture oferuja wiecej niz orginal,


Czy grales kiedykolwiek w jakas platna gre ? Wydaje mi sie ze nie :)

Shador von Dal napisał(a):
Krotko i zwiezle: No tak ale zeby miec ten miesiac musisz zaplacic za pudełko (w którym zresztą jest cena tego pierwszego 'free' miesiąca)...


Nie musisz, mogles zagrac w open bete jakas :) Pozatym 40 dolarow to grosze :) Ale skoro cie nie stac na Porsche to jezdzisz tramwajem, proste :)


_________________



**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 08:47 
 
malek69 napisał(a):
jesli chodzi pirate(sharad) vs platne to niestety mamy niezle piraty l2 i wow(tak sa piraty z kradzinym kodem i to z dzialajacymi skilami itp)
no na tym polu to pirate wygrywa bo wkoncu to sa platne gry a czasami to servery pirackie sa lepsze od orginalu np l2 i UO, sa servy kture oferuja wiecej niz orginal, oczywiscie niewszystkie


Pokaz mi sharda WoW (filmik z niego naprzyklad) ktory oferuje chociaz 75% tego co platny serwer i ma wszystkie patche i na ktorym gra tyle osob zeby AH byl pelny itemow to dam ci mojego WoW'a za darmo.

Swoja droga byl kiedys (dawno) dosc fajnie rozwijajacy sie serwer WoW'a (Stormcraft) i mial zadatki na stanie sie czyms wiecej ale bardzo szybko "zszedl ze sceny" po interwencji Blizzarda.
Wiec to co piszesz wydaje mi sie niemozliwe.


_________________
Obrazek

**

Posty: 253
Dołączył(a): 24.01.2005
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 08:49 
 
juz takich klutni na tym forum bylo tysiace :har:
kazdy ma swoje poglady na ten temat i nie zmienimy tego
po co sie klucic i denerwowac? :)
platne gry (servery) sa dobre dla ludzi ktorzy maja duzo wolnego czasu aby pograc i kase by za ta gre zaplacic, a free shardy sa dla tych co graja np. tylko godzinke dziennie ( i to nie zawsze), nie placa za gre bo im sie nie oplaca jednak dostaja slabsza gre niz ci co wydadza swoje kieszonkowe :]
( co nie znaczy, ze to gowno i nie do sie wogule w to pograc )

ehhhhh polacy sa strasznie znerwicowani :roll:

najlepiej byloby zamknac temat :wink:

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 08:50 
 
Huragan napisał(a):
Czy grales kiedykolwiek w jakas platna gre ? Wydaje mi sie ze nie :)

Tak mialem pasjansa, sapera itp razem z windowsem no to niezle bo to z 300 zl, no fakt ob EU wow to sie nieliczy bo przeciesz nieplacilem
a do pirackich servow to servy do l2 kture maja tak zmieniony system, ze stare taktyki ida w zapomnienie i trzeba kombinowac inaczej, pozmianiane statysyki bohatera, nowe przedmioty, bronie itp


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 08:58 
 
rotfl
krótko i zwięźle nie stać cię graj na piratach ale nie porównuj tego do gry na oficjalnych serwerach.

Zalety free:
1. za darmo

Zalety płatnych
1. support
2. wszystkie skille,
3. pełen świat
4. mnóstwo graczy (kilka tysięcy vs kilkadziesiąt ziomów na free)
5. community na poziomie, a nie masa pryszczatych dzieciaków 5+ lat
6. praktyczny brak padów serwera, brak rollbacków, patche itd.
7. PEWNOŚĆ, że nikt nam nie skasuje konta
8. wartość - nasze konto jest jak wino, na ebayu chodzą takie od kilkuset USD do kilku tysięcy USD

Jak kogoś nie stać by wydac 40zł miesięcznie (10 piw, 1 wyjście z dziewczyną do kina - dziewczyna stawia popcorn i colę by my jesteśmy biedni, 2 duże pizze, 2 obiady w knajpce) to skąd taki człowiek ma na komputer? Internet? telefon? mieszkanie?

Do tego trzeba pamiętać cały czas, że płatne mmorpgi są dla dorosłych pracujacych ludzi (takich jest cały czas znaczna większość w mmorpg) a nie dla dzieciaków z podstawówki (tacy grają w Tibię i inne shity).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 09:04 
 
Mark24 napisał(a):
Do tego trzeba pamiętać cały czas, że płatne mmorpgi są dla dorosłych pracujacych ludzi (takich jest cały czas znaczna większość w mmorpg) a nie dla dzieciaków z podstawówki (tacy grają w Tibię i inne shity).


swiete slowa :) i bardzo dobrze ze tak jest :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 09:37 
 
Huragan napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Do tego trzeba pamiętać cały czas, że płatne mmorpgi są dla dorosłych pracujacych ludzi (takich jest cały czas znaczna większość w mmorpg) a nie dla dzieciaków z podstawówki (tacy grają w Tibię i inne shity).


swiete slowa :) i bardzo dobrze ze tak jest :)

kolejna bzudra, odnosi sie tylko chyba do polakow i innych zasciankowych krajow gdzie net i karta kredytowa jest luksusem a nie codziennoscia, 40$ na miech i placenie karta kredytowa to pryszcz dla cywilizowanych krajow, wiec prosze mi niewypisywac, ze: "płatne mmorpgi są dla dorosłych pracujacych ludzi", jestem dorosla pracujaca osoba i moze dlatego niemam zamiaru placic namacalne pieniadze za kilka tysiecy kilobajtow miesiecznie, gdzie nic niejest rzeczywisyte, next "a nie dla dzieciaków z podstawówki " IMHO wlasnie tacy graja w WoW. Pamietajmy, ze to co w Polsce jest ciagle luxusem wszedzie indziej jest norma, np ostatnio ropzmiawialem z pewnym grekiem grajacym na pirackim servie L2, gralismy w party jakies 2-3h a na koniec sie okazalo, ze niema drobnych i niestety musi skonczyc granie w kafejce :P


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 09:49 
 
malek69 napisał(a):
Huragan napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Do tego trzeba pamiętać cały czas, że płatne mmorpgi są dla dorosłych pracujacych ludzi (takich jest cały czas znaczna większość w mmorpg) a nie dla dzieciaków z podstawówki (tacy grają w Tibię i inne shity).


swiete slowa :) i bardzo dobrze ze tak jest :)

kolejna bzudra, odnosi sie tylko chyba do polakow i innych zasciankowych krajow gdzie net i karta kredytowa jest luksusem a nie codziennoscia, 40$ na miech i placenie karta kredytowa to pryszcz dla cywilizowanych krajow, wiec prosze mi niewypisywac, ze: "płatne mmorpgi są dla dorosłych pracujacych ludzi", jestem dorosla pracujaca osoba i moze dlatego niemam zamiaru placic namacalne pieniadze za kilka tysiecy kilobajtow miesiecznie, gdzie nic niejest rzeczywisyte, next "a nie dla dzieciaków z podstawówki " IMHO wlasnie tacy graja w WoW. Pamietajmy, ze to co w Polsce jest ciagle luxusem wszedzie indziej jest norma, np ostatnio ropzmiawialem z pewnym grekiem grajacym na pirackim servie L2, gralismy w party jakies 2-3h a na koniec sie okazalo, ze niema drobnych i niestety musi skonczyc granie w kafejce :P


Moze ty czujesz ze jestes z zascianka, ja jakos tego nie czuje :) Mam prace i stac mnie na takie wydatki jak placenie 40zl miesiecznie za gre, 250zl za lacze internetowe i wiele wiele innych oplat. Jesli ciebie nei stac to nie grasz w takie gry tylko w jakies darmowe badziewia typu Tibia czy piracki shard L2 na ktorym w porywach gra max 100 osob :)
Granie w platne mmorpg nie jest zadnym luksusem w Polsce, rownie dobrze moglbys napisac ze wypicie 10 piw na miesiac to luksus :) hahaha
Nie zachowuj sie jak pigmej z afryki, miej troche godnosci i nie plec bzdur :)


_________________



***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 09:52 
 
karty kredytowe nawet w bardziej cywilizowanych krajach nie są dla każdego. Oczywiście że jest większa dostępność ale dzieci w dalszym ciągu nie mają własnych kart kredytowych.

Płatne mmorpgi są dla dorosłych pracujących ludzi - taki jest rynek docelowy tych gier, podobnie jak rynkiem docelowym gry "Pokemon 13" są dzieci w wieku 3+ lat, żujące gumę mambę i uwielbiające trenować pokemony.

Cytuj:
jestem dorosla pracujaca osoba i moze dlatego niemam zamiaru placic namacalne pieniadze za kilka tysiecy kilobajtow miesiecznie

kino, knajpka piwna, pizzeria, teatr, taksówka, wycieczki - rozumiem, że z tego tez nie korzystasz? 8)

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 09:59 
 
Sry ale nigdzie ninapisalem, ze mnie niestac, tylko , ze niemam zamiaru placic za zadnego mmorpg, sam sie podpisalez, pod slowami:
Do tego trzeba pamiętać cały czas, że płatne mmorpgi są dla dorosłych pracujacych ludzi (takich jest cały czas znaczna większość w mmorpg) a nie dla dzieciaków z podstawówki (tacy grają w Tibię i inne shity).
a ja twierdze, ze w platne mmorp graja dzieci z podstawowki a w darmowe dorosli ludzie, kturzy sie swietnie bawia grajac na serverach na kturych online jest 1000+ graczy :P
szykuje sie piekna dyskusja bo temam jest fascynujacy i praktycznie nieda sie go rozwiazac co jest lepsze free games albo plane mmorpg, jedni wola tak inni inaczej. Jakby jedna gra byla lepsza od innych toby wszyscy grali tylko w jedna, dyskusja mataki sam sen ja jakie swieta sa lepsze Wielkanoc czy Borze narodzenie :P
pozdrawiam zakompleksony rolnik z zabitej dechami wsi na podlasiu
ps jestem tylko ciekaw kiedy pojawia sie osobiste wycieczkii piekny flame
ps2 co do tego serva wow to niepodam zadnego linka z szacunku dla bliza, sam niegralem ale caly klan mi zniknol z serva l2 na miesiac i na TS tylko o jednym rozmawiali, wiec musial niezle dzialac
EDIT DO MARK24
wyjazd do kina itp do jest dlamnie koszt 100-150 zl :P i jakies 2h jazdy samochodem w obie strony :P


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 10:29 
 
Też jestem z podlaskiego (więc nie sądzę że ma to jakieś znaczenie) i płacę za mmorpgi, bo grałem w płatne i darmowe i wiem jaka jest pomiędzy nimi przepaść. Do tego jestem typowym konsumentem jak towar jest wart zakupu, podoba mi się to go KUPUJĘ, natomiast nie szukam darmowych, tańszych zastępników/podróbek bo szanuję sam siebie, swój czas, swoje pieniądze i naprawdę wolę zapłacić za coś co jest extra, niż ukraść i bawić się czymś co jest średnie lub średnie_do_dupy.
Raz, że nie mam czasu na szukanie podróbek, męczenie się z przeróbkami, modły by postać jeszcze była, by serwer stał, by dało się dzisiaj pograć, bo w ten czas jaki stracę na taką walkę z podróbami będą mnie kosztować kilka razy więcej. A tak płacę, siadam jak mam wolny czas i mam pewność, ze wszystko jest OK, wszystko działa itd.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.