mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 lis 2001, 14:31 
 
W zasadzie jest to czesciowo do zrealizowania - zwlaszcza ze sporo graczy ma konta na roznych shardach - bylaby kwestia np. zrobienia targowiska jako forum - wiem wiem, to taki polsrodek - i dobrej woli oraz dogadania sie GM'ow - zamiast toczenia wojen - a wlasnie jakich wojen? - SC jest jak szwajcaria... mamy mase broni (huehue) i staramy sei byc neutral neutral ;-P (moze ktos uwierzy).

Ale wracajac do tematu, puscic graczy na takie forum i niech handluja - tylko na boga hurtowo albo czyms o min. wartosci - no i zalozenie ze przedmiot musi byc mozliwy do wykonania w danym swiecie.

A po zawarciu transakcji GM'y maja drapanie w glowe, bo trzeba danemu graczowi dac - tyle ze moze nic za darmo - bo to jest jednak praca i np. obarczone procentem za posrednictwo.

Jeden gracz zdaje GM'owi dana rzecz na serwerze, potem leci przesylka z charakterystykami np. takiej zlotej zbroi, albo zlotego miecza, do GM'a drugiego shardu i on tworzy taki przedmiot a potem dostarcza danemu graczowi.

Wiem jestem fantasta :wink:

*

Posty: 60
Dołączył(a): 23.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 lis 2001, 15:51 
 
No czeeeesc:> jak obiecalem tak zrobilem, cmok Malcolmiq moj koffany mash posta ode mjem... O!
a ja mam sniadanko, no to ide jesc dalej:>

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 lis 2001, 19:02 
 
Tia, a najlepiej bylo by zebrac free shardy do kupy (SC,DZ,CL) i zrobic jeden porzadny serw polonijny :smile:. Tylko to jest absurdem w obecnych warunkach, chociaz by ze wzgledu na regulaminy i POL vs Sphere... Wtedy moze by sie udalo zebrac te 500-700 graczy na jednym NORMALNYM serwie... ehh marzenia... Ale w Polsce wszyscy robia dla siebie i przy okazji pod siebie, bierzcie przyklad z serwa Admina Boba :smile: w Brazylii gdzie gra dziennie srednio 900-1000 graczy, a to free shard bez zadnych oplat, just for fun.

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 lis 2001, 19:33 
 
mozna wnosic do niego oplaty, a on za to kupuje lepszy sprzet
na stronie jest lista osob, ktore daly datki i co za te datki zostalo zmienione.
a o polaczeniu serwerow mowilem juz bardzo dawno temu. jeszcze jak SC nie bylo
ale wiesz... bo oto Polska wlasnie
kazdy ciagnie w swoja strone...


Posty: 46
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 lis 2001, 21:45 
 
Jesli byla by duza ilosc graczy to jak ktos keidys dal pomysl 9zl przez sms itp... to 10zl i tak leprze niz 50 i jedne pozadny niebede placil za cos gdzie gra 20osob... ale jka by gralo np.300 osob lub nawet wiecej to wtedy mega sprawa... i placic 10zl lub jakos tak to ja moge miesiecznie...

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 lis 2001, 23:42 
 
1. te 9-10 PLn trzeba podzielic na pol - bo zabierze ci tyle operator
2. zeby miec taki numer to juz z tego co pamietam placisz na wejsciu 1500 PLn

=========================
Powyzsze dwa punkty do przebolenia, ale.

To jest Polska wlasnie, jak zauwazyliscie, a to oznacza iz poki nie stoja za dana sprawa pieniadze, poty nikt sie nie doczepi ale nie daj boze ktos zwacha zysk, to nagle znajdzie sie haczyk i po ptakach.

Mimo iz korzystamy z emulatorow i wolnego oprogramowania, nadal legalnosc free shardow jest pod znakiem zapytania - czytaj - poki nie widac z tego bezposreedniego zysku, poty bawcie sie dzieci - my tez bedziemy cicho i wszyscy beda zadowoleni.

Kolejna rzecz, bardzo mila ale tez trudna - zalozmy ze wszystko wyszlo i sie udalo mamy powiedzmy tych 500 bardziej lub mniej zadowolonych graczy, ktorzy placa powiedzmy po 10 PLn/miesiac grania = 5000 - z tego 50% oddajemy operatorowi - zostalo 2500
od tych 2500 pozostaje zaplacic podatek - jakby nie patrzec - powiedzmy ze 19%
zostaje 2025 PLN

To jest do podzialu - obecnie nad kazdym serwerkiem pracuje ekipa jak sadze 4-5 osob - powiedzmy ze sa polaczone 3 serwery - czyli dzielimy na 15 osob.

Miesiecznie mozemy liczyc na 135 PLN. Za to dodatkowo na stosy listow, od graczy ktorzy wtedy beda wymagac dopiero, bo beda za to placic.

Powiem szczerze - zpiac serwery - no problem ale niestety musi to zostac just for fun, bo za 135 PLN/miesiac to ja rodziny nie wyzywie.

A apropos - w zasadzie to moznaby sprobowac - zpiac nieco podobnie - tak na poczatek serwery jak jest na zachodzie, w sphere to sa to dwie linijki do dopisania w ini - moze zadziala, ale np. moglbym dodac linijke z namiarem na Dark Zone i na CL u siebie, cokolwiek nie sadzic o regulaminach i GM'ach - sa tacy gracze co graja na wszystkich trzech serwerkach a tak to beda mieli mozliwosc wyboru - mysle ze warto sprobowac czy da sie to zrobic w taki sposob.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Szerszen dnia 2001-11-23 23:44 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Szerszen dnia 2001-11-23 23:45 ]</font>


Posty: 46
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2001, 01:30 
 
A kto kazde muwic ze to oplaty za to sa ? mozna powiedziec ze ludzie placa za konta np. shellowe na tym serwerze... i po wrzystkich nikt niekaze trabic 10zl i mozesz korzystac z POL albo UOX. Jedyne to ze stawianie niewiadomo czy jest legalne ale jak czytam te strny z shardami to tam nic niepisze ani o rejestracji ani nic... wiec to jest jka linux do uzytku wlasnego mozna korzystac...

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2001, 10:30 
 
Kafar
przestan bo tu dorosli rozmawiaja.
a z takimi pomyslami wyjezdzali ludzie juz z rok temu.
powtarzasz tylko pomysly, ktore byly przemyslane i odrzucone.
czytaj boardy.

*

Posty: 75
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2001, 16:56 
 
Cytuj:
2001-11-23 23:42, Szerszen napisał:

To jest Polska wlasnie, jak zauwazyliscie, a to oznacza iz poki nie stoja za dana sprawa pieniadze, poty nikt sie nie doczepi ale nie daj boze ktos zwacha zysk, to nagle znajdzie sie haczyk i po ptakach.


Haczyk raczej po stronie serwera sie nieznajdzie, a jesli juz to jest tyle samo sposobow zeby to odzucic. Po stronie serwera gra jest calkowicie legalna, a jesli nie to hm na linuchu nie ma raczej jak tego sprawdzic :)

Cytuj:
Powiem szczerze - zpiac serwery - no problem ale niestety musi to zostac just for fun, bo za 135 PLN/miesiac to ja rodziny nie wyzywie.


Mysle, ze bardziej chodzilo o to zeby te pieniadze przeznaczyc bardziej na sprzet niz dla siebie. Mnie osobiscie 135zl nie zbawia, a ok 2000 mozna juz w cos zainwestowac.

Cytuj:
A apropos - w zasadzie to moznaby sprobowac - zpiac nieco podobnie - tak na poczatek serwery jak jest na zachodzie,
[CUT]
mysle ze warto sprobowac czy da sie to zrobic w taki sposob.


Jestem za, wszystko jest do uzgodnienia. Ale mysle, ze lepiej by to dzialalo jakby serwe staly na tych samych emulatorach. :)

BTW: Kto z was nalezy do ekipy SC? Tak z ciekawosci pytam. Przegladalem stronke ale jakos nieznalazlem tam takiej informacji.

Pozdrawiam.


Posty: 46
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2001, 20:15 
 
Toll to swiadczy tlyko otym ze olewasz to wrzyskto skoro niechce otym gadac myslisz ze raz wystarczy to widze ze malo zyjesz :smile: trzeba tak dlugo drazyc temat az wkoncu cos moze sie zrobi...


Posty: 46
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2001, 20:18 
 
Te 10zl o ktorych muwilem to tylko dla tego zeby troche uzbierac do kompa na cos... a nie placic opiekuna serwera jak to ujoles Malcolm to tylko dla zabawy.

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2001, 20:34 
 
ale trzeba go drazyc madrze...
troche mnie ponioslo...

Malcolm
ja pomagam przy SC
szrszen i oyci3c sa z SC
ktorys z Malcolmow jest z DZ :smile:
reszta to CL

*

Posty: 60
Dołączył(a): 23.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lis 2001, 02:04 
 
hmm... jak tu dorosli rozmawiaja to czy ja tez moge? pytanie na jakiej podstawie okresla sie doroslosc. Bo jak narazie ja twierdze ze jestem tylko pelnoletni...
No to czeeeesc:)
a tak wogole to skad klikacie?:)


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: BroneCk dnia 2001-11-25 02:06 ]</font>

*

Posty: 75
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lis 2001, 02:09 
 
Toll: DZ to jestem ja i BroneCk i jeszcze ktos chyba :)
a Malcolm Feth czycostam to ten z cl'ki :P
co by niebyuo niedomowien. I nie robilem nic co bylo zwiazane z europa :)

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lis 2001, 02:56 
 
uff
no to pelna jasnosc :smile:
jest trzech niezaleznych Malcolmow
tylko jak ja mamm was rozpoznawac ? :wink:

wiek nie ma wielkiego znaczenia.
znam goscia, ktory ma 14 lat i jest bardziej lebski od niejednego 20 latka.
ja tam swoje przezylem o moge sobie pogadac na temat wieku i doswiadczenia.
nic wiecej.
mnie to tylko denerwuja texty w stylu:
- patrzcie, patrzcie, wymyslilem kolo, kurde, ale zajebiste i sie kreci. wiecie, moze bedzie mozna zastosowac to w jakim urzadzeniu.
no, moze przejaskrawiam, ale mniej wiecej o to chodzi.

*

Posty: 167
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lis 2001, 12:01 
 
Cytuj:
2001-11-23 02:52, Toll napisał:
a teraz wyobraz to sobie wszystko w realu
jak konrador pije w jednej knajpie z krzykiem, jak dziadu w pijackim widzie opowiada cos tollowi
i takie tam


toll to 2 da sie zalatwic (w miare latwo :razz:). Co do pierwszego :grin: :grin: :grin:.

*

Posty: 167
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lis 2001, 12:04 
 
CO jeszcze moge "dorzucic" - nie chodzi "tylko" o roznice w podejsciu do tematu servera jako platformy - roznice etykiety / zachowan graczy sa w roznym stopmniu stymulowane na roznych free shardach... musialby byc 1 standard :grin:.

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lis 2001, 13:23 
 
Nie, nie musialby - masz dzis ochote grac "full RPG" (cokolwiek by to nie mialo znaczyc) to wlazisz tu, a jak masz ochote moc sobie gadac jak chcesz to wlazisz tu.

Raczej w tej chwili problemem jest "zpiecie" serwerkow tak aby sie wyswietlaly na planszy wejsciowej.

Zreszta - z mojej strony udalo sie - vide osobny watek.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Szerszen dnia 2001-11-25 18:03 ]</font>

***

Posty: 508
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lis 2001, 20:39 
 
Cytuj:
2001-11-22 14:46, Humbool napisał:

Cos takiego o czym piszesz jest technicznie niemozliwe do zrealizowanie - nawet roznice pomiedzy dwoma serwerami opartymi na POL'u sa ogromne.
---
Humbool


Za przeproszeniem - gadasz bzdury. Da się.


_________________
Vhailor

*

Posty: 167
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lis 2001, 21:45 
 
Vhalior - i humb i ja myslimy o "rzeczywistym" polaczeniu serwow, anie dodaniu do listy wyboru poszczegolnych shardow... =] - to nie laczenie, a lista wyboru (moze i ladnie wyglada, ale nic wiecej =]).

A co do "przekladania" rzeczy z servera na server - na niektorych sa przecie "silne magiki" ktore nie maja praktycznie racji bytu np na cl'ce gdzie swiatem "rzadzi exp" (masowa produkcja ala taiwan :grin:).



<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: dzi4du dnia 2001-11-25 21:50 ]</font>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.