mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 10:41 
 
zalety i wady :wink:

zalety darmowych mmorpg (pirackie servy platnych mmorpg)
+ masz swietna gre za calkiem darmo
+ spotykasz wielkie ilosci osob i z calego przekroju spolecznego
+ mozesz spotkac servery calkiem zmieniajacy sposob rozgrywki
+ zakarzydm razem wlacajac gre przechodzi cie dreszyk, czy moje konto jest, czy niedostalem bana, czy nikt nieokradl mojej postaci
+ wspaniali GM niososacy bezinteresowna pomoc i dziekujacy graczamo za granie na ich servie itp. itd
minusy:
-

zalety gry w platnego mmorpg
+
minusy:
- trzeba placic
- spotyka sie pracujace dorosle osoby, kture twierdza, ze wszystkie darmowe mmorp sa gorsze od najstarszego platnego mmorp
- spotykasz 12 letnich hamburgerow co to jest ich pierwszy w zyciu mmorp
- spotykasz innie osoby kture maja cie gdzies a jest ich tysiace, milony,



i to tyle zalet i wad danych mmorp

ps. dalej uwarzam, ze caly temat jest do nieroziazania bo o kazdy ma inny gust :P
ale dyskusja musi trwac dalej :D


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 10:42 
 
Mark24 napisał(a):
Do tego trzeba pamiętać cały czas, że płatne mmorpgi są dla dorosłych pracujacych ludzi (takich jest cały czas znaczna większość w mmorpg) a nie dla dzieciaków z podstawówki (tacy grają w Tibię i inne shity).

No powiem, że takiej głupoty dawno nie czytałem.
Tak jak to napisał ktoś wyżej - w bardziej rozwiniętych krajach [Niemcy, Austria, Anglia, USA itd. itp.] karty kredytowe ma dużo większa część społeczeństwa niż w Polsce.
Mark24 napisał(a):
karty kredytowe nawet w bardziej cywilizowanych krajach nie są dla każdego. Oczywiście że jest większa dostępność ale dzieci w dalszym ciągu nie mają własnych kart kredytowych.

Ale nikt nie każe dzieciom mieć CC, żeby grać w mmorpgi. Wystarczy, że ich rodzice mają.
A jeśli chodzi o monthly fee, który jest chyba głównym problemem wszystkich whinerów grających we free mmorpgi, to tam po prostu on nie istnieje - 12$/€ to dla nich jak splunąć.
Dzieci mają taką fanaberię i dostają mmorpgi/na mmorpgi.
Bycie dorosłym i pracowanie to akurat żaden argument :x

Edit do powyższego:
Cytuj:
zalety darmowych mmorpg (pirackie servy platnych mmorpg)
+ masz swietna gre za calkiem darmo

Chciałeś napisać - "masz mały % świetnej gry całkiem za darmo". Bo nie licząc RO i L2, pirackie serwery większości nowych mmorpgów są strasznie biedne.
Cytuj:
+ spotykasz wielkie ilosci osob i z calego przekroju spolecznego

W płatnym też... No i?
Cytuj:
+ mozesz spotkac servery calkiem zmieniajacy sposob rozgrywki

Skoro nie podoba Ci się sposób rozgrywki, to czemu nie pograć w coś innego >_>
Cytuj:
+ zakarzydm razem wlacajac gre przechodzi cie dreszyk, czy moje konto jest, czy niedostalem bana, czy nikt nieokradl mojej postaci

Mam nadzieję, że to było pisane z przymrużeniem oka...
Cytuj:
+ wspaniali GM niososacy bezinteresowna pomoc i dziekujacy graczamo za granie na ich servie itp. itd

Kiedy mają dobry humor. W przeciwnym wypadku mają Cie gdzieś, bo w końcu nikt im za tą robotę nie płaci.
Cytuj:
minusy:
- trzeba placic

Ciekawe, czemu nikt się nie denerwuje, że abonament TV też trzeba płacić.
Cytuj:
- spotyka sie pracujace dorosle osoby, kture twierdza, ze wszystkie darmowe mmorp sa gorsze od najstarszego platnego mmorp

Patrz, jakoś gram na płatnych servach, a dorosły nie jestem. I tym bardziej nie twierdzę, że wszystkie darmowe mmo są gorsze od najstarszego [?] płatnego [jeśli miałeś na myśli ultime, to jest to pod względem rozbudowania w dalszym ciągu najlepszy MMORPG].
Różnych ludzi spotkasz wszędzie.
Cytuj:
- spotykasz 12 letnich hamburgerow co to jest ich pierwszy w zyciu mmorp

Na prywatnych to samo, z tym, że nie odchodzą, bo nie trzeba płacić [o czym nie wiedzieli w przypadku "ich pierwszego płatnego"]
Cytuj:
- spotykasz innie osoby kture maja cie gdzies a jest ich tysiace, milony,

"Nie to, co na prywatnych, gdzie każdy się zatrzyma, żeby z Tobą porozmawiać"


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 10:53 
 
malek69 napisał(a):
zalety i wady :wink:

zalety darmowych mmorpg (pirackie servy platnych mmorpg)
...........
zalety gry w platnego mmorpg
+
minusy:


zeby moc porownywac platne i free mmorpgi powinienes zagrac i w takie i w takie. ty natomiast NIGDY nie grales w platnego mmorpga, wiec jak mozesz to wogole porownywac ? nie masz zielonego pojecia jaka przepasc jest pomiedzy platnym i darmowy. zaloze sie z toba o skrzynke wodki, ze jak raz zagrasz w platnego mmorpg to na darmowe bedziesz zygal :)


_________________



*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 10:58 
 
Huragan napisał(a):
zaloze sie z toba o skrzynke wodki, ze jak raz zagrasz w platnego mmorpg to na darmowe bedziesz zygal

Ze mną się załóż, to na PM podam Ci adres, pod który mi wyślesz tą nagrodę.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 11:06 
 
Keii napisał(a):
Huragan napisał(a):
zaloze sie z toba o skrzynke wodki, ze jak raz zagrasz w platnego mmorpg to na darmowe bedziesz zygal

Ze mną się załóż, to na PM podam Ci adres, pod który mi wyślesz tą nagrodę.


chetnie ci wysle skrzynke wodki jesli mi podasz chociaz jedna zalete ktora maja darmowe mmorpgi a nie ma tego w platnych, bo odwrotnie to moge ci setki zalet podac :)
Oczywiscie nie pisz ze zaleta jest to ze gra sie za darmo, bo to jest logiczne i nie to porownujemy.


_________________



**

Posty: 376
Dołączył(a): 18.06.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 11:07 
 
platne > fri

eot. :evil:

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 11:10 
 
Argh, nie ma to jak zmieniać zasady w trakcie trwania zakładu :P

Od razu mówię - wolę grać w płatne mmorpgi, ale przez jakiś czas grałem na free servach RO.
I mają jedną, bardzo dużą zaletę w porównaniu do serwerów w zrozumiałych dla 'zwykłych ludzi' językach. Mianowicie są na poziomie rozwoju serwera koreańskiego.
Zakładając, że kRO jest załóżmy na Episodzie 9, to iRO/euRO są na 6tym, a prywatne na 8.5. Poza tym obowiązuje je większość wad prywatnych serwerów - wipe'y, lagi, mało ludzi, itp. itd.
Ale chciałeś zaletę - masz :]


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 11:28 
 
Keii napisał(a):
I mają jedną, bardzo dużą zaletę w porównaniu do serwerów w zrozumiałych dla 'zwykłych ludzi' językach. Mianowicie są na poziomie rozwoju serwera koreańskiego.
Zakładając, że kRO jest załóżmy na Episodzie 9, to iRO/euRO są na 6tym, a prywatne na 8.5.


Przepraszam, ale nie rozumiem, to w koncu jaka jest ta zaleta pirackiego na platnym Ragnarokiem ? Moglbys wyjasnic mi to bardziej bo nie rozumiem. Jesli dobrze zrozumialem, to platny Ragnarok jest na 9 a piracki na 8.5, wiec gdzie tu zaleta ?


_________________



*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 11:34 
 
Płatny Ragnarok jest na 9, ale jest to Ragnarok po koreańsku.
Server w zrozumiałym dla nas języku [czyli taki, na którym normalnie byśmy grali] jest na 6. Server prywatny również jest w zrozumiałym dla nas języku, ale jest na wyższym 'poziomie rozwoju' niż międzynarodowy [iRO], czy też europejski [euRO].


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 11:36 
 
vers z krzaczakami jest 9 ver piracka 8.5 a ver z normalnymi literami 6
co do tego czy niegralem w platnego, a wiec gralem w ob Eu wow a potem troche na koncie znajomego jak bylo polatny i wiece co nic sie niezmienilo w moim odczuciu dalej to byl wow tylko tyle, ze platny :P no ale zebym od razu z tego powodu odrazu go kupil? to nie jest wiele innych gier a wow idzie w zapomnienie.
A zapomnialem o jeszcze jednej zalecie:
+ odpowiednie dostosowanie klienta do potrzeb serva, ile sie czlowiek moze nauczyc przy tych zawilych czynnoscia i przyokazji poznaje inne ciekawe slowa i zasady postowania np na tym forum i coto jest FaQ


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 12:35 
 
Keii napisał(a):
Płatny Ragnarok jest na 9, ale jest to Ragnarok po koreańsku.
Server w zrozumiałym dla nas języku [czyli taki, na którym normalnie byśmy grali] jest na 6. Server prywatny również jest w zrozumiałym dla nas języku, ale jest na wyższym 'poziomie rozwoju' niż międzynarodowy [iRO], czy też europejski [euRO].


a ok, teraz rozumiem. To jednak swiadczy jedynie o tym, ze Europa jest zawsze w tyle za koreanczykami w grach mmorpg ... jakby takie kryteria przyjmowac to pirackie wersje WoW v0.11 byly juz gdy jeszcze wogole nie bylo wersji EU :> Fakt faktem, ze najnowsza wersja jest juz u koreanczykow nr.9 a pirackie servery tego nie maja.


_________________



*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 12:43 
 
A Koreańczycy dali bana na niekoreańskie IP + przy rejestracji trzeba podać Korean ID.
Więc chyba lepiej jest rozważać iRO/euRO w tym momencie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 12:52 
 
jesli chodzi o Ragnaroka to nie wiem jak tam to wszystko dziala, wiem tylko ze moj syn gra w iRO juz od 1.5 roku (platnego oczywiscie) i sam powiedzial ze nigdy by nie chcial tego shitu ktory jest na darmowych serverach Ragnaroka :) Zaufam wiec jemu :>


_________________



**

Posty: 267
Dołączył(a): 23.04.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 12:53 
 
"Free vs. Płatne" to jest naprawde wspaniałe miejsce do nabijania cyferek pod nickiem...
Pomijam fakt że dyskusja zmieniła już swój temat 3 razy, ale nic w tym dziwnego. Wszystko co można podciągnąć pod w/w topic jest nieskończoną historią.
Dyskusja rozwinęła się od kilku postów na temat samych ludzi grających w mmo, a została podciągnięta... No właśnie, no i żadna ze ston się nie podda, żadna nie ustąpi =)
A cyferki 'lecą' w górę...

P.S. Naprawde myślicie że coś ciekawego zostanie jeszcze napisane?

Pozdrawiam.

EDIT: Wpadłem na pewien pomysł :-) Może umówimy się kiedyś na 'neutralnym' gruncie - Kraków, stolica? Pójdziemy na piwko i podyskutujemy :lol: taka dyskusja mogła by być ciekawa do 3, 4 nad ranem! Baaa, jak nie dłużej...

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 13:41 
 
Popadanie w skrajnosci jest niedobre. Ktos probowal wymienic zalety i wady damowych i platnych mmorpg. Wymienil same zalety darmowych i same wady platnych, sugerujac ze platne nie maja zalte a darmowe wad. Nie pachnie to bzdetem na kilometr? Jak dla mnie tak. Z czescia moge sie zgodzic, z czescia nie. Pewnie czesc wad wymienionych przy platnych pasuje tez do darmowych i na odwrot, a takie a nie inne przyporzadkowanie sugeruje tylko krotkowzrocznosc (nie dalej niz za czubek nosa:) i nieznajomosc tematu.

Aby uniknac flamu chcialbym ukierunkowac dalsza dyskusje w strone odpowiedzi na ponizsze pytania:

Skoro darmowe MMORPG sa platne to jakie prawa ekonomi utrzymuja przy zyciu platne tytuly? Czy gdyby darmowe MMORPG byly naprawde i bezdyskusyjnie lepsze od platnych to ktokolwiek jeszcze placilby za granie? Czy osoby grajace we free shardy nie powinny byc wdzieczne osobom ktore placa za granie?, przeciez gdyby nie oni ich free serwer nigdy by nie powstal.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 13:43 
 
)v(ario napisał(a):
"Free vs. Płatne" to jest naprawde wspaniałe miejsce do nabijania cyferek pod nickiem...

)v(ario napisał(a):
A cyferki 'lecą' w górę..
. prawda i dotego jaki ubaw jak 2 przeciwne strony ciekawie dyskutuja
)v(ario napisał(a):
P.S. Naprawde myślicie że coś ciekawego zostanie jeszcze napisane?
NIE,caly temat nigdy niebedzie zakonczony i zadna ze stron nigdy niewygra, dlatego jest tyle ruznych gier a nie tylko jedna

)v(ario napisał(a):
Może umówimy się kiedyś na 'neutralnym' gruncie - Kraków, stolica? Pójdziemy na piwko i podyskutujemy :lol: taka dyskusja mogła by być ciekawa do 3, 4 nad ranem! Baaa, jak nie dłużej...

a skonczy sie na tulipanch i wyciece do szpitala :D
Edit:
Zychoo napisał(a):

ktos probowal wymienic zalety i wady damowych i platnych mmorpg. Wymienil same zalety darmowych i same wady platnych, sugerujac ze platne nie maja zalte a darmowe wad.
i postawil takie wink ale chyba nikt niezauwarzyl :P


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 13:49 
 
to jest tak samo jak z podrabianymi Levisami.
Ktoś mi powie czym się różnią Levis 501 prosto z salonu od jeansów Luisów 501 z supermarketu za 19,99zł.
Zdaniem fanów darmowych mmorpgów - dokładnie niczym.
Zdaniem fanów płatnych mmorpgów - wszystkim.
Ale by mieć takie zdanie i zauważyć różnice trzeba te jeansy kupić i wzuć na swój tyłek.

Wystarczy na przykładzie forum mmorpg.pl zbadać średni wiek ludzi piszących w dziale DAoC, FFXI i średni wiek ludzi piszących w dziale "darmowe shity" i różnica będzie znaczna.

Co do kart kredytowych i średniej populacji na serwerach to Keii bardzo się mylisz. Połowa mojej rodziny siedzi w USA i mogę Ci przysiąc znając mentalność tamtych osób, że jest to dla nich równie bolesny wydatek jak dla polaków.


Ostatnio edytowano 1 mar 2005, 13:51 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 267
Dołączył(a): 23.04.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 13:51 
 
malek69 napisał(a):
(...) temat nigdy niebedzie zakonczony i zadna ze stron nigdy niewygra, dlatego jest tyle ruznych gier a nie tylko jedna

Masz dyslekcje / 10lat / wrodzoną niedbałość ?
Niepotrzebne skreślić. Pytam z ciekawości - czasami trzeba szklanej kuli żeby mieć, tylko blade pojęcie o czym piszesz...

malek69 napisał(a):
a skonczy sie na tulipanch i wyciece do szpitala :D
Nie skończy się. Zakładam że większość ludzi posługujących się tym forum jest w miarę kulturalna. Oczywiście przyjmuje za pewnik że do lepszych kanjpek wstęp jest od 18lat. Wierz mi, po 6 kolejkach Carlsberg'a zostaniemy najlepszymi przyjaciółmi...

Pozdrawiam.

EDIT:
Mark24 napisał(a):
(...) Wystarczy na przykładzie forum mmorpg.pl zbadać średni wiek ludzi piszących w dziale DAoC, FFXI i średni wiek ludzi piszących w dziale "darmowe shity" i różnica będzie znaczna.

Połowa mojej rodziny siedzi w USA i mogę Ci przysiąc znając mentalność tamtych osób, że jest to dla nich równie bolesny wydatek jak dla polaków.


Mark, przejawiasz brak szacunku dla innych :lol:. Wyobraź sobie że ktoś pisze:
"bla bla bla DARMOWE MMORPG, ale bla bla bla PŁATNE SHITY!"
Dopiero by się na niego ludzie rzucili. Śmiał zbezcześcić "dobre" imię płatnych mmo!

Co do ostatniej części twojej wypowiedzi to wcześniej w tym topicu była mowa że 40$ za WoW to jest nic dla pana "X", który napisałe tamtego posta. A teraz Ty piszesz że dla towarzyszy z USA jest to tak samo bolesny wydatek jak dla nas :D.
Oczywiście w tym przypadku na starcie nie mam racji, jako że odpowiedzialność zbiorowa jest w tym kraju zabroniona. Od razu się przyznaję, więc możecie pominąć tą część milczeniem. Ale jakoś nie mogłem się powstrzymać od potraktowania kilku forumowiczów jako jednego...


Ostatnio edytowano 1 mar 2005, 14:02 przez )v(ario, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 13:56 
 
)v(ario napisał(a):
malek69 napisał(a):
(...) temat nigdy niebedzie zakonczony i zadna ze stron nigdy niewygra, dlatego jest tyle ruznych gier a nie tylko jedna

Masz dyslekcje / 10lat / wrodzoną niedbałość ?
Niepotrzebne skreślić. Pytam z ciekawości - czasami trzeba szklanej kuli żeby mieć, tylko blade pojęcie o czym piszesz...


on ma chyba dysortografie :) dyslekcja to zupelnie co innego :)
ewentualnie moze do szkoly mial pod gorke i dlatego tak pisze :) ja juz na to nie chcialem nawet zwracac uwagi, bo czepianie sie bledow ortograficznych rozmowcy nie jest w dobrym tonie, ale skoro ktos inny poruszyl ten temat, to takie moje 3 grosze :)


_________________



**

Posty: 267
Dołączył(a): 23.04.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 14:06 
 
Huragan napisał(a):
on ma chyba dysortografie :) dyslekcja to zupelnie co innego :)

Oczywiście masz racje. Moja pomyłka...
Tak bywa kiedy pisze się w zbytnim pośpiechu :-)

Pozdrawiam.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.