mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 109
Dołączył(a): 17.08.2009
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 11:17 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
W abyss high lvl gankuja low lvl dla AP, no fun dla każdej stron.


dla gankera fun jest, a low level niech placze.

Cytuj:
samo posiadanie fortec nic nie daje dla klanu oprócz e-penisa, jestem w jednym z top klanów na serwerze i sobie po prostu odpuściliśmy bronienie fortec, lepiej zdobywać, są za to medale.


daje, dostep do nowych instancji. Za obrone fortecy tez sie dostaje medale.

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 11:22 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
Po paru dniach muszę powiedzieć ze pvp w Aion rozczarowuje. W abyss high lvl gankuja low lvl dla AP, no fun dla każdej stron. Bitwy o fortece to taktyka zerg, samo posiadanie fortec nic nie daje dla klanu oprócz e-penisa, jestem w jednym z top klanów na serwerze i sobie po prostu odpuściliśmy bronienie fortec, lepiej zdobywać, są za to medale i można farmic guardow na AP, po raz kolejny rvr pvp jest pomyłką. Do tego co 2dni siege fortec nudzi.


Wszystko fajnie, ja tez uwazam takie PvP za srednie, ale teraz powiedz mi jedna rzecz. Jak ty sobie takie PvP wyobrazasz? Ze low lvl moze stluc high lvla? Ze najazd na fortece to zagrania taktyczne i uzywanie maszyn oblezniczych? Bo owszem takie PvP znudzi po kilku tygodniach/miesiacach, i owszem w wiekszosci gier tak wlasnie PvP wyglada, ale uswiadom sobie ze innego PvP nie da sie zrobic. devsi nie sa w stanie zrobic taktycznego PvP gdy kazda ze stron liczy sobie 200 osob. To jest poprostu niemozliwe.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 11:45 
Cytuj  
Kole0 napisał(a):
montezuma napisał(a):
Po paru dniach muszę powiedzieć ze pvp w Aion rozczarowuje. W abyss high lvl gankuja low lvl dla AP, no fun dla każdej stron. Bitwy o fortece to taktyka zerg, samo posiadanie fortec nic nie daje dla klanu oprócz e-penisa, jestem w jednym z top klanów na serwerze i sobie po prostu odpuściliśmy bronienie fortec, lepiej zdobywać, są za to medale i można farmic guardow na AP, po raz kolejny rvr pvp jest pomyłką. Do tego co 2dni siege fortec nudzi.


Wszystko fajnie, ja tez uwazam takie PvP za srednie, ale teraz powiedz mi jedna rzecz. Jak ty sobie takie PvP wyobrazasz? Ze low lvl moze stluc high lvla? Ze najazd na fortece to zagrania taktyczne i uzywanie maszyn oblezniczych? Bo owszem takie PvP znudzi po kilku tygodniach/miesiacach, i owszem w wiekszosci gier tak wlasnie PvP wyglada, ale uswiadom sobie ze innego PvP nie da sie zrobic. devsi nie sa w stanie zrobic taktycznego PvP gdy kazda ze stron liczy sobie 200 osob. To jest poprostu niemozliwe.


to jest zerg ale bezosobowy, oni są enemy tylko dlatego ze inna rasa co jest nudne. W l2 sa wary z konkretnego powodu a nie tylko dlatego ze to inna rasa, pvp jest bezosobowe. Za obronę nie ma nic, a instant to jest w każdej fortecy wiec wystarczy jedna fortece na jedna stronę konfliktu i z głowy. Kolejny raz przytoczę przykład z l2, klan posiadający zamek mial dostęp do instancji ale tylko ten klan, klan miał skille, bonusy do statystyka, łatwiejszy dostęp do niektórych przedmiotów. W Aion masz zamek albo 10 zamków i nic z tego.


_________________
Bishop - Teon

***

Posty: 772
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 12:24 
Cytuj  
Tak to wyglada jesli mamy podzial na frakcje ,przypomina to "emocjonujace" pvp z WAR.

*

Posty: 109
Dołączył(a): 17.08.2009
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 12:26 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
Za obronę nie ma nic,


za obrone dostaje sie medale

Fortress Siege Medals

Silver and Gold Medals are recieved for successfully attacking or defending fortresses in the Abyss. The type and number of medals you will recieve is based on the grade you have recieved during the fortress siege. This grade is determined by the fortress you are defending or attacking and the number of Abyss Points you have acquired during the siege versus the number of points everyone else who has participated has recieved.

http://powerwiki.na.aiononline.com/aion/Fortresses

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 12:35 
Cytuj  
Dziwi mnie w ogóle po co NcSoft zdecydował się na RvR. Rozumiem RvR w WoW czy WAR bo tego wymagało lore. Ale w przypadku Aion`a to oni sami wymyślili lore, nie kupili żadnej licencji na świat jak w przydaku WAR. Po jaką cholerę zrobili podział na frakcje ? Ten sztuczny podział niczemu nie służy.

Kolejnym mega failem jest przewaga w PvP jaką daje wyższy lvl. Low lvl nie ma szans z wysoko levelową postacią. Nie ma znaczenia jak dobrym graczem jest ten z niskim lvl a jaką kompletną lamą jest ten z wysokim lvl. Większość ataków będzie ressist/evade/parry. I wcale nie mówię o sytuacji 25 vs 40. Już 5 lvl więcej daje bardzo dużą przewagę. Zbyt dużą. DFO czy nawet AoC mają nad Aionem dużą przewagę w tej kwestii. Tam się jednak liczy skill. A w Aion wystraczy target i spamujemy.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 12:46 
Cytuj  
@up

Porownanie zabugowanego aoc do Aiona jest nie na miejscu. Age of Conan nawet balansu miedzy postaciami nie ma.

A w DFO nie gralem.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1034
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 12:47 
Cytuj  
czyli co WTB wow account ?

***

Posty: 772
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 12:49 
Cytuj  
druzil napisał(a):
czyli co WTB wow account ?


WoW ma jeszcze bardziej zjebane i nudne pvp.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 12:56 
Cytuj  
xv3 napisał(a):
montezuma napisał(a):
Za obronę nie ma nic,


za obrone dostaje sie medale

Fortress Siege Medals

Silver and Gold Medals are recieved for successfully attacking or defending fortresses in the Abyss. The type and number of medals you will recieve is based on the grade you have recieved during the fortress siege. This grade is determined by the fortress you are defending or attacking and the number of Abyss Points you have acquired during the siege versus the number of points everyone else who has participated has recieved.

http://powerwiki.na.aiononline.com/aion/Fortresses


3 krotnie brałem udział w obronie fortecy mojego klanu, nic nie dostałem ja jaki i inni z mojego klanu.


_________________
Bishop - Teon

*

Posty: 109
Dołączył(a): 17.08.2009
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 12:59 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
3 krotnie brałem udział w obronie fortecy mojego klanu, nic nie dostałem ja jaki i inni z mojego klanu.


Widocznie slabo sie staraliscie

"This grade is determined by the fortress you are defending or attacking and the number of Abyss Points you have acquired during the siege versus the number of points everyone else who has participated has recieved. "

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 13:08 
Cytuj  
QFC napisał(a):
druzil napisał(a):
czyli co WTB wow account ?


WoW ma jeszcze bardziej zjebane i nudne pvp.


Poprawka - w WoW NIE MA PvP wogole. O ile w Aion jest podzial na frakcje z jego wszytkimi wadami to przynajmniej mozna sie ponapierdalac outdoor a nie na smiesznych Battlegroundach i Arenach.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 13:43 
Cytuj  
xv3 napisał(a):
montezuma napisał(a):
3 krotnie brałem udział w obronie fortecy mojego klanu, nic nie dostałem ja jaki i inni z mojego klanu.


Widocznie slabo sie staraliscie

"This grade is determined by the fortress you are defending or attacking and the number of Abyss Points you have acquired during the siege versus the number of points everyone else who has participated has recieved. "


ale ty mądry, ludzie z klanu kończyli z 3k zabitych i nic nie dostali a ty mi wklejasz jakis tekst. Napisze to jeszcze raz, na dzień dzisiejszy nikt z obrońców nie dostał medali za obronę, jedyne medale są za zabicie RB broniącego fortece.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 15:08 
Cytuj  
Aion byl juz praktycznie gotowy, gdy okazalo sie, ze oRvR w WAR to fail i nuda na dluzsza mete. Musieli by napisac gre od nowa.

Jesli zdobywanie i bronienie fortec jest jedynym pomyslem na endgame w AION, to stawiam, ze zachodnie serwery szybka zaczna pustoszec. Azjaci byc moze zadowola sie zmudnym grindem kolejnych leveli, ale czlowiek zachodu oczekuje funu i urozmaiconej rozgrywki juz po kilku dniach grania (co niestety bardzo trudno zrealizowac).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 15:43 
Cytuj  
a czego spodziewaliscie sie po ncsoft..
tu sie liczy lvl postaci i przedmioty jakie masz na sobie.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 15:52 
Cytuj  
Nie wiem czy uslyszalem negatywny wydzwiek na temat ncsoftu czy nie? Ogolnie Aion sprawia mi calkiem sporo funy a z dnia na dzien spotykam ludzi ktorzy odeszli z innych mmorpg ktorzy maja kupe funu w Aionie.

Pozyjemy zobaczymy, na dwoje babka wrozyla. Nie ma co teraz przepowiadac przyszlosci.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 16:25 
Cytuj  
To jest jakiś MMO, który oferuje coś innego niż grind? Do want. Bo narzekanie Opiekuna, oprócz tego, że trafione, można przyporządkować do każdej gry tego typu.
Instancje, jakieśtam punkty za pvp, questy, itemy, kasa. Zawsze coś się grinduje, bo przecież niemożliwe jest przy obecnym kształcie tych produkcji żeby devsi dodawali z dnia na dzień nowy content, a zawsze znajdą się gracze, którzy dobiegną do końca tego co jest szybko i zaczną marudzić.
Fakt, sam chciałbym, żeby powstał tytuł przełomowy, który na nowo zdefiniuje MMO, ale nawet patrząc na wspominane z łezką w oku UO - to był przecież po prostu wirtualny świat, w którym można było robić co się chciało. W dzisiejszych czasach przypuszczam wielu by to nie odpowiadało, bo marudziliby, że nie mają co robić - mentalność też wydaje mi się uległa zmianą - wtedy MMO to było coś nowego, możliwość bycia w tym samym świecie gry co wielu innych graczy, łał! Dziś za to, kiedy wszyscy przyzwyczaili się do wszechobecnych cyferek, statystyk itp., podniosłoby się larum, że gra nie ma contentu.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 16:32 
Cytuj  
Co do wprowadzenia frakcji to wiesz - poprsotu tak wypada. Zawsze lepiej sie gra jak masz tych 'dobrych' i tych 'zlych' i naparzacie sie z nimi. A co do PvP to skoro RvR to nuda to i tak zadna gra nie oferuje lepszego PvP. Bo juz wole bic fortece open PvP niz robic AVki w Wowie :). Ogolem tak dlugo jak uber imba gear za PvP bedzie ciezko dostepny tak dlugo bedzie sie gralo z mniejszym lub wiekszym funem, ale bedzie sie gralo. W Warze byl ten problem ze w kilka dni mozna bylo miec set jak sie poszczescilo z dropami.

A co do lvli i gearu. To jest rpg a nie fps. W rpg nie ma pojecia skill. Zalozenie gry crpg polega na rozwijaniu swojej postaci(wbijanie kolejnych lvli jak i zdobywanie lepszego gearu) co nam daje przewage nad innymi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 16:42 
Cytuj  
Brak frakcji i prawdziwe open pvp z jakimkolwiek lootem daje jednak wiecej funu i wiecej mozliwosci. Przy frakcjach nic nie da sie zrobic jak jedna z frakcji ma przewage liczebna, a bez sztucznego podzialu jest mozliwosc wielu roznych sujuszow. Zdybywanie keepow tez wtedy nabiera innego wymiaru.

Mnie by chyba najbardziej odpowiadala gra w stylu wow (jesli chodzi o pve) z powyzszymi zasadami pvp. Nie jestem fanem sandboxow, niby zalozenia sa fajne, ale jednak z 95% graczy (w tym ja) potrzebuje jakis z gory okreslonych celow w grze.

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 10 paź 2009, 17:25 
Cytuj  
Kole0 napisał(a):
Co do wprowadzenia frakcji to wiesz - poprsotu tak wypada. Zawsze lepiej sie gra jak masz tych 'dobrych' i tych 'zlych' i naparzacie sie z nimi. A co do PvP to skoro RvR to nuda to i tak zadna gra nie oferuje lepszego PvP.


Huh ? Tak wypada ? Bo tak było w WoW ? Jest mnóstwo mmo bez frakcji i jakoś sobie radzą. O wiele gorzej się gra jeśli masz narzucone kto jest twoim wrogiem a kto przyjacielem.

Szkoda, że NCSoft nie wprowadził więcej elementów systemu PvP z L2, które jakby nie patrzeć było sporym sukcesem na rynku mmo. Brak frakcji, open world, safe zone tylko w miastach, posiadanie zamków dawało wymierne profity (kasa z podatków, dodatkowe skille), RBki po jednym na cały serwer a nie w instancjach dla każdego. Tam za PvP stały konkretne interesty, korzyści i drama. A w Aion lipa :(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.