mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sie 2003, 01:52 
Cytuj  
Ale zalicza sie najgorszych engine'ow z jakimi sie kiedykolwiek spotkalem... Gra wyglada przecietnie, a wymagania ma jak AC2:

W tym jest sporo prawdy - jak na to co oferuje to zjada mase zasobow systemowych (zmienialem prawie calego kompa ostatnio i widzialem duze przyrosty predkosci i przy zmienie proca z 1.8 na 2.4 i przy ramie 512=1GB i przy SVGA).

Przez dwa miesiace zmienilo sie tyle, ze gra przestala dzialac na driverach, na ktorych dzialala wczesniej.

Wiesz co - ty chyba kompletna sierota jestes jak nie potrafisz tej gry odpalic :grin:
Odpalalem ja na 6 kompach w roznych konfiguracjach i nigdy nie zajelo mi to wiecej jak 30 min.

Grafika w mmorpgu nie jest najwazniejsza.

Ale robi klimat. A SB ma grafe schematyczna - zero rzeczy "zbednych" a sprawiajacych ze milo by sie lazilo po mapie chocby po to, zeby zobaczyc nowe miejsca.

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 10 sie 2003, 02:03 
Cytuj  
Jak bede chcial chodzic i ogladac nowe fajne miejsca to sobie Morrowinda odpale... :smile: Nie ma takiego mmorpga, w ktorym grafika po miesiacu-dwoch gry nie bylaby nudna i przewidywalna. Po prostu. Choc z drugiej strony sam jeszcze w SB wszystkiego nie widzialem, ale to pewnie tylko dlatego, ze wiekszosc mojego czasu gry to PvP lub PvM w znanych mi juz miejsach.

Klimat? Klimat buduja ludzie, nie grafika :/. Kto jak kto, ale Ty to powinienes wiedziec najlepiej :wink:.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sie 2003, 02:13 
Cytuj  
Pierdolisz bo nie masz porownania.
Nie widziales wszystkiego w SB bo tylko w paru miejscach uprawiales PvP/PvM? To znaczy ze widziales wszystko bo zony sa klonowane.
Ale to i tak drobiazg - poruszajac sie po lasach/rowninach/pustyniach etc ciagle widzisz ten sam krajobraz - az sie prosi zeby gdzie lezal jakis kamyk a gdzies rosl krzaczek.SB jest jedyna gra ktora znam, a ktora ma tak "jednostajna" grafe.
I dlatego zreszta tyle ludzi z niej odeszlo bo z gierki jest zrobiona maszynka do PvP - NIC poza PvP w niej nie ma (any high end mobow, ani craftingu (ten system co jest w grze jest ok tylko ze ktos kto lubi crafting nie pogodzi sie z tym ze mu sklep spalili :grin:), ani explorowania terenu ani housingu (taki, jaki jest jest tez nastawiony tylko pod PvP).


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 10 sie 2003, 02:28 
Cytuj  
Jasne, ze zony sa klonowane, ale wszystkich spotow nie obszedlem, bo mi sie nie chcialo i nigdy nie widzialem sensu, wiec do tej pory nie zobaczylem wszystkich mobow wystepujacych w grze. Dla mnie jezeli ludzie odchodza z gry z powodu grafiki, to znaczy, ze oni sa nieteges, a nie gra. Ale to znak czasow, teraz najpierw patrzy sie na grafike i dopiero pozniej przez jej pryzmat na pozostale aspekty. To widac po grach, ktore dzis powstaja - 90% nadaje sie tylko do tego, zeby usiasc i zaplakac (mam na mysli ogol wszystkich gier, nie tylko mmorpg).

Oczywiscie, ze SB jest gra PvP i WSZYSTKO sie kreci w okol tego, nawet housing/crafting/farmowanie. Jak najbardziej zgadza sie, ze z tego powodu wielu ludzi z niej odeszlo, ale z TEGO SAMEGO powodu wielu ludziom sie gra podoba i ciagle w nia graja i sie swietnie bawia. Tyle, ze to juz jest dyskusja na temat "czemu wole kilowac jednego moba w 200 graczy niz walczyc z rozumnym przeciwnikiem" czyli o wyzszosci swiat BN nad W, kwestia gustu i podejscia do gry :<.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sie 2003, 02:41 
Cytuj  
Ale dobra grafika i dobra gra PvP to nie sa rzeczy wykluczajace sie :wink:
W SB na grafe polozili laske i to widac - i nie ma co sie obrazac jak ktos powie ze grafika jest na 3+ skoro faktycznie taka jest.
Ja tez gram w SB i ciagle podoba mi sie bardziej niz np. DAoC/AO/UO. Co nie zmienia faktu ze mogla by byc DUZO LEPSZA.

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 10 sie 2003, 02:47 
Cytuj  
Przeciez caly czas o to chodzi...

Uzylem slowa przyzwoita, czyli tak na 3 w skali szkolnej. Dodalem tez, ze dla mnie grafika nie ma znaczenia, bo to prawda. Swietnie bawie sie i przy SB i ADOMie (jak Treachery lezy :wink:).

Super by bylo miec gre, w ktorej byloby wszystko, bylaby swietna grafika, w dodatku dzialaloby to sprawnie i wszyscy byliby zadowoleni. Niestety takiej gry nie ma (i nie bedzie) wiec trzeba sie cieszyc tym co jest, a z tego co jest SB/DAoC/UO to nadal najlepsze propozycje jesli chodzi o fantasy-mmorpg, bo inne sa po prostu gorsze pod kazdym wzgledem. Tyle.

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 10 sie 2003, 02:51 
Cytuj  
Ja chcialem dodac slowko na temat klimatu :smile:
Nie gralem zbyt dlugo w SB wiec nie jestem zadnym ekspertem ale pamientam jak to siedzialem sobie z grupa i zabijajem potworki az tu nagle 499dmg, za 2 sek 499 i koniec. Okazalo sie ze jakis high lvl lucznik strzelal sobie w nasze plecy. My lvl-2 23-25 niemoglismy nawet podskoczyc do niego. On z R5 rozlorzyl z 3 z nas po czym uciekl do safe zona. Dwuch pobieglo za nim reszta zrobila disband i tyle bylo z grupy.

Przedstawiam ta cala sytuacje dlatego jednak ze ostatnio pykam w Lineage 2 gdzie PvP jest rowniez dozwolony wszedzie oprucz miast. W ciagu 5 dni grania ( po 18 godzin/dzien ) nie spotkalem sie z zadnym bezpodstawnym TK. Sa jednak oni. Od czasu do czasu widac "czerwonego" (morderca) albo rozowego w miescie albo zonie ale nigdy jeszcze nie zgonolem od zadnego pk-a. Co prawda reguly death mowia ze mozna stracic przedmiot(y) w plecaku jak sie zginie. Mi sie to jednak nie przydarzylo.

Eh.. w sumie mi chodzi o to ze moze klimat w sensie pvp sie formuje w zaleznosci kto w to gra? Fakt 80% ludzi ktorzy graja w Lineage 2 teraz to koreanczycy i oni napewno sa juz od dziecka nauczeni na bajkach ze zabija sie potwory a nie ludzi ale prawde mowiac ich klimat mi bardziej odpowiada. Wychodze sobie samemu do zonow daleko od miast by zabijac potwory nie martwiac sie ze zostane zmiecony 3 uderzeniami jak bede sobie siedzial przez jakiegos lvl 72 pk.
Chodzi mi o to ze SB byla od poczatku bardzo stresujaca gra :smile: Lvl 1-20 jak zginoles to cie ktos okradl. Lvl 21-65 zginoles od czyjejs reki ktora cie zabija by cie okrasc :smile:


ANYWAYS!
Pieprze bzdury moze troche bo nie wyspany jestem :smile: Ide spac.


_________________
Give a man a fish and you will feed him for a day,
Teach a man to fish and you will feed him for a lifetime.

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 10 sie 2003, 02:58 
Cytuj  
Jezu, Luki, Ty juz w to Koreanczykow nie mieszaj, ani Zydow i Masonow tez nie :smile:.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sie 2003, 03:01 
Cytuj  
To troche kwestia doswiadczenia - ja bylem PKniety raptem kilka razy i to raczej zawsze "na wlasna prosbe" - od tego jest track, stealth i zdrowy rozsadek zeby nie polowac na pierwszym spocie przy miescie :wink:

A SB jest gierka w ktorej zdecydowanie najbardziej wyrownane sa levele. Jasne ze R5 chaneler wybije grupe R2 ale juz z R3 ktore nie beda uciekaly w panice nie da sobie rady.
A z R2 do R3 idzie sie w ile? 2 dni?

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 10 sie 2003, 03:05 
Cytuj  
R4 jest osiagalne w jeden dzien :<.

**

Posty: 359
Dołączył(a): 16.05.2003
Offline
PostNapisane: 10 sie 2003, 03:18 
Cytuj  
btw Theddas congratz z okazji napisania interesujacej
recenzji SB na GOL-u

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 10 sie 2003, 03:27 
Cytuj  
To stare przeciez juz jest :<.
Soul sie wkurzy, ze podales linka przed uplywem darmowego okresu ;)).

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sie 2003, 10:20 
Cytuj  
wiesz co - ty chyba kompletna sierota jestes jak nie potrafisz tej gry odpalic

Byla taka sytuacja, ze gra po paru miesiacach przestala dzialac. Od razu po kliknieciu na 2x byl crash. Zmiany driverow nie pomagaly. Gra nie chciala nawet chodzic na tych, na ktorych dzialala wczesniej. W ktoryms momencie zmienialem AGP aperture size i o tym zapomnialem, ale w ogole bym nie wpadl na to, ze to moze powodowac problemy z SB, bo z zadna inna gra problemow nie mialem... Jak przywrocilem to ustawienie do wartosci sprzed paru miesiecy, to zaczelo dzialac znowu :

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 10 sie 2003, 16:37 
Cytuj  
Nie no nie chodzi mi o konkretnie Koreanczykow czy Polakow czy Hindusow. Chodzi mi ze ogolnie jak gralem z amerykanami
i europejczykami to nachylali bardziej na:
"Hey, you want to go kill somebody?" od tak sobie :smile:
zauwarzylem poprostu ze zmiana zrodla gry powoduje zmiane stylu gry.
Albo moze dlatego ze nie moge czytac tych ich krzaczkow :smile: :smile: :smile:

A zeby cos o temacie to nie wiem jak potezny jest/byl channeler ale wiem ze jak grupowy tank nie trzymal mobka na sobie to channeler by padl odrazu. Co prawda to sa doswiadczenia z R2 :smile: :smile:


_________________
Give a man a fish and you will feed him for a day,
Teach a man to fish and you will feed him for a lifetime.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sie 2003, 17:57 
Cytuj  
Jak gosc nie stoi w offensive stance to block rzadzi.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 10 sie 2003, 18:16 
Cytuj  
Dobry channeler ma dobry blok i to wystarcza, zeby robil za tanka w PvM. Do tego kazdy nowy channeler obecnie osiaga nawet 1600 defa :<.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.