mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość

Posty: 5
Dołączył(a): 10.10.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 21:57 
Cytuj  
Nie wiem czy Delphi jest szybszy od C++, chyba nie ale też nie dużo wolniejszy, za to dużo prostszy

Mam też inny problem... troszkę off topic - Od dłuższego czasu przygotowuje się do napisania RPG'a (single player).

I teraz jestem w kropce bo nie bardzo wiem w jaki sposób zbudowane są mapy w grach typu Baldur's Gate. Kiedyś wszystko składało się z kwadracików i było banalne do zrozumienia ale w nowoczesnych rpg'ach wszystko wygląda lepiej - jak ktoś wie jak ten efekt osiągnąć niech mi szepnie słówko, tu lub na maila ([email protected])
Mile widziane linki do jakichś stron na ten temat... tylko proszę nie www.google.pl/search...


_________________
bla bla bla

*

Posty: 108
Dołączył(a): 14.03.2003
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 23:54 
Cytuj  
http://www.gamedev.net/reference/list.asp?categoryid=44.

Niewiem czy o to ci chodzilo ale tu masz troche tutoriali o rzucie izometrycznym i konstruowaniu map skladajacych sie z jak to powiedziales "kwadratow". Jesli dobrze pamietam ostatnie 2-3 mowia o tworzeniu takowych z uzyciem opengla i directx.[/url]


Posty: 5
Dołączył(a): 10.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 paź 2004, 14:56 
Cytuj  
Jasność formułowania myśli nigdy nie była moją mocną stroną :).

Chodziło mi raczej o sposoby wplatania wielkich zdjęć (np. budynków) w zwykłą RPG’ową mapę, tak jak ma to miejsce chociażby w Baldurze, Helbreath i wielu innych nowoczesnych RPGach.

Ale i tak dziękuje, sporo przydatnych informacji znalazłem w tym linku
Pozdrawiam


_________________
bla bla bla

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.