mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1401
Dołączył(a): 22.12.2001
Offline
PostNapisane: 28 lis 2002, 20:12 
Cytuj  
zmieniles sie...

****

Posty: 1274
Dołączył(a): 31.01.2002
Offline
PostNapisane: 28 lis 2002, 20:54 
Cytuj  
O chryste Taunis tobie trzeba szybko znalezc jakies absorbujace zajecie... widzisz i po co konczyles z UO :smile:


_________________
What we see now is like a dim image in a mirror.
Then we shell see face to face...

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 28 lis 2002, 21:07 
Cytuj  
Psycholku: cierpie teraz na nadmiar wolnego czasu, ktory objawia sie chronicznym brakiem wolnego czasu, wiec nie mam czasu na nic innego :smile:

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 lis 2002, 12:10 
Cytuj  
Taunis to kolejny przypadek jak destruktywnie media wplywaja na psychike mlodego czlowieka.
btw a jak napisze w podpisie "Jezus byl ateista" to tez sie bedziesz czepial?


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 lis 2002, 14:33 
Cytuj  
ciezko powiedziec po 2 tysiacach lat, kim byl jezus. moze byl kims w rodzaju syjonisty-ateisty, moze czlowiekiem ktory uwazal sie za mesjasza... niestety nie zachowaly sie na jego temat, zadne niezalezne zrodla, a przynajmniej ja ich nie znam... wiec nie - nie czepialbym sie, aczkolwiek chcetnie dowiedzialbym sie czemu akurat taki tekst dales do podpisu.

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 lis 2002, 16:28 
Cytuj  
Taunis przeciez to ty prowadziles strone o Jezusie i historii jego zywota, myslalem wiec ze bedziesz mial cos wiecej do powiedzenia w tej sprawie :grin:


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 lis 2002, 19:26 
Cytuj  
Taunisek Filozof :lol:

Taunisku :
W podpisie jest slowo "złam ducha" nie "smierc ducha". W tym konkretnym przypadku mozna przyjac ze slowem "duch" określono sens istnienia ( nie mylic z celem ) danego bytu. Jesli byt zostanie pozbawiony sensu istnienia jego istnienie zsotanie zakwestionowane przez sam byt. Jest to parabola, pod słowem "duch" mozna ukryc niemal kazda przyczyne.
Gdyby isc dalej mozna by okreslic mianem "ducha" wole istnienia a wole istnienia instynktem przezycia. To cos takiego co niepozwalao ludziom z Dachal rzucic sie na karabiny tylko meczyc sie powolna smiercia. To samo mozna powiedziec o Radzickich lagrach. Kiedy znikaly idealy, badz przyczyny dla ktorych trwanie mialo sens wladze przejmowaly instynkty te najnizsze o ktorych ludzie cywilizowani mowia ze sa zwierzece wszak Homo sapiens jest ponoc sapiens wiec nie posiada instyktow zwierzecych lub potrafi nad nimi zapanowac. Jak widac niewiele w nas Sapiens wiecej zwierzecia. Praktycznie cale nasze zycie podporzadkowane jest tym prymitywnym instynktom, sluzymy im co dzien i co noc nawet niezdajac sobie sprawy ze mamy wolna wole decydowania o sobie i mozliwosc "wyzbycia" sie zwierzecia z naszego "JA". Slowa "zlam ducha, cialo umrze" odnosza sie do sytulacji w ktorej dane cialo jest podporzadkowane "duchowi" danej jednostki nie zas zwierzecej czesci zakorzenionej glaboko w naszym "JA". W sytulacji kiedy usuniesz instynkt z tych 99,5%(+- 0,4%) populacji ludzkiej o ktorej mowisz a nie bedzie "ducha" ktory daje im "wole zycia" ciala umra.
Teraz czekam z niecierpliwoscia na twojego posta i proponuje abys sie odniusl do zdania :
" Umarł Bog " Nitzche

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 lis 2002, 13:48 
Cytuj  
"Umarl Nitzche" Bog :grin:


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 lis 2002, 14:40 
Cytuj  
Cytuj:
2002-11-29 19:26, Scorpio napisał:
Taunisek Filozof :lol:

Taunisku :
W podpisie jest slowo "złam ducha" nie "smierc ducha". W tym konkretnym przypadku mozna przyjac ze slowem "duch" określono sens istnienia ( nie mylic z celem ) danego bytu. Jesli byt zostanie pozbawiony sensu istnienia jego istnienie zsotanie zakwestionowane przez sam byt. Jest to parabola, pod słowem "duch" mozna ukryc niemal kazda przyczyne.
Gdyby isc dalej mozna by okreslic mianem "ducha" wole istnienia a wole istnienia instynktem przezycia. To cos takiego co niepozwalao ludziom z Dachal rzucic sie na karabiny tylko meczyc sie powolna smiercia. To samo mozna powiedziec o Radzickich lagrach. Kiedy znikaly idealy, badz przyczyny dla ktorych trwanie mialo sens wladze przejmowaly instynkty te najnizsze o ktorych ludzie cywilizowani mowia ze sa zwierzece wszak Homo sapiens jest ponoc sapiens wiec nie posiada instyktow zwierzecych lub potrafi nad nimi zapanowac. Jak widac niewiele w nas Sapiens wiecej zwierzecia. Praktycznie cale nasze zycie podporzadkowane jest tym prymitywnym instynktom, sluzymy im co dzien i co noc nawet niezdajac sobie sprawy ze mamy wolna wole decydowania o sobie i mozliwosc "wyzbycia" sie zwierzecia z naszego "JA". Slowa "zlam ducha, cialo umrze" odnosza sie do sytulacji w ktorej dane cialo jest podporzadkowane "duchowi" danej jednostki nie zas zwierzecej czesci zakorzenionej glaboko w naszym "JA". W sytulacji kiedy usuniesz instynkt z tych 99,5%(+- 0,4%) populacji ludzkiej o ktorej mowisz a nie bedzie "ducha" ktory daje im "wole zycia" ciala umra.
Teraz czekam z niecierpliwoscia na twojego posta i proponuje abys sie odniusl do zdania :
" Umarł Bog " Nitzche


"Zlam ducha", znaczy dokladnie tyle co "zabij ducha" i nie widze powodu, dla ktorego moglbys twierdzic ze jest inaczej. jest to dosc niewyrafinowana przenosnia, a wrecz alegoria, ktorej interpretowac inaczej nie nalezy.

Czym jest wedlug ciebie twoj sens istnienia? Wielu ludzi - takze tzw. humanistow, za cel zycia stawia sobie samo zycie - to najgorsza biernosc jaka czlowiek moze popelnic. ktos moze twierdzic, ze ja jestem bierny, bo nie daze i nie mam zamiaru dazyc do uzyskania jak najlepszego statusu materialnego czy wszechstronnego wyksztalcenia. takim ludziom nawet juz w twarz sie nie smieje, tylko probuje im wyjasnic pewna sprawe. probuje im przypomniec, ze sa ludzmi, ze maja umysl, ktorego mozliwosci sa przez nich samych ograniczane - ich jednak to srednio obchodzi. sa zadowoleni ze swojego zycia, ktorego tresc polega na stawianiu sobie kolejnych materialnych lub intelektualnych celow zyciowych. jesli chodzi o intelektualne cele, to nalezy zaznaczyc, ze nie sa one najczesciej zwiazane ani troche z prawdziwa madroscia zyciowa. wedlug tych wlasnie 99.5 +-0.4% spoleczenstwa, madrosc objawia sie podporzadkowaniem sie panujacym w spoleczenstwie normom. jesli czlowiek swiadomie lamie normy, to z reguly wie/sadzi ze robi zle, chyba ze ma alternatywny system wartosci, lub nalezy do spoleczenstwa w ktorym ten system wlasnie, opiera sie na innych filarach, niz nasz - europejski.

nawiazujac do tego co napisalem wyzej, stwierdzic mozna, ze zlamanie ducha, bedacego miejscem w ktorym gniezdza sie wszelkie idee, w tych 99.5 +-0.4%, juz nastapilo, albo wrecz nie dane mu sie bylo rozwinac. ludzie dzis jak mrowki, jak pszczoly funkcjonuja w spoleczenstwie, nie swiadomi tego po co to wszystko. mozna oczywiscie powiedziec, ze to wszystko dla cywilizacji... ale czy zachowanie gatunku, nie jest cecha typowa dla zwierzat? kolejny to dowod, ze czlowiek dzisiejszy, blizszy jest zwierzeciu, niz czlowiekowi.powracajac do mrowek - kazda z nich zna swoje miejsce i mechanicznie wykonuje co do niej nalezy, tym tylko ustepujac czlowiekowi, ze jej nie dane bylo myslec - natura nie dala jej szansy, na zdobycie madrosci.

system wartosci, jest czlowiekowi narzucany z gory, z gory jest mu narzucane to co ma w spolczenstwie robic, pomimo uludy wolnosci wyboru - jesli ktos jest wolny, w spoleczenstwie go nie ma. jak napisal Emil Zola bodajze "Człowiek rodzi się wolny, a całe życie tkwi w kajdanach" - te kajdany sam sobie wykul, wykul je kiedy stal sie czlowiekiem i kiedy zaczal tworzyc pierwsze male spolecznosci.

tym wlasnie mozna tlumaczyc brak wolnosci umyslu jednostki ludzkiej - wszak nie ma jej ten umysl od poczatku swego istnienia i tylko jednostki, ktore chca myslec i nie boja sie tego, nie boja sie przeciwstawic calej rzeszy "normalnych ludzi" maja szanse na iscie ludzkie zycie.

Ludzie z Dachal nie rzucali sie na karabiny, ale dlaczego? zapewne 99.5 +-0.4% z nich, nie robilo tego gdyz instynkt samozachowawczy, kazal im zyc. myslisz ze zastanawiali sie dlaczego tego nie robia? nie. oni mieli swiadomosc, ze musza i chca przezyc. a pozostali, ci inni, nie robili tego, gdyz swoje zycie traktuja jako misje, ktorej celem jest dazenie do idealu duchowego, do boskiej czesci swej ludzkiej natury. i idealem mozna sie stac, chociaz nikomu sie to pewnie nie uda...

podsumowujac: ludzie w ktorych ducha nie ma, za ducha biora swoj instynkt czy jednak slusznie? instynkt to nstyknt, duch to duch. ci nieliczni, ktorzy ducha posiadaja, tracac go nie umra, gdyz wlasnie instynkt im jeszcze pozostanie.

na koniec dodam ze kazdy czlowiek potrafi filozofowac, ale absolutnie nieliczni, potrafia w swym mysleniu, wzbic sie wyzej, niz reszcie na to pozwalaja ich ziemskie, materialne i pospolite umysly.

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 lis 2002, 14:45 
Cytuj  
Nitschego nie czytalem, wiec to zdanie,jako wyrwane z kontekstu, znajac zarys ideologi tego filozofa, moglbym zinterpretowac na milion sposobow, a to niczemu sluzc nie bedzie.

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 lis 2002, 15:43 
Cytuj  
dobry filozof powinien milczec, a swoje poglady zachowac dla siebie


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 lis 2002, 16:17 
Cytuj  
nie widze zwiazku...

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 lis 2002, 17:15 
Cytuj  
a musi byc? juz dawno zrobiliscie z tego OT


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 lis 2002, 19:40 
Cytuj  
nie widze zwiazku miedzy stopniem "dobroci" filozofa (wlasciwie to kim jest odbry filozof? jak odroznic dobrego filozofa od zlego?), a tym ze zachowuje swoje poglady dla siebie.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 gru 2002, 18:19 
Cytuj  
Cytuj:
"Zlam ducha", znaczy dokladnie tyle co "zabij ducha" i nie widze powodu, dla ktorego moglbys twierdzic ze jest inaczej. jest to dosc niewyrafinowana przenosnia, a wrecz alegoria, ktorej interpretowac inaczej nie nalezy.


Ja uwazamze zabicie to nie to samo co zlamanie ale ......

{quote]
Czym jest wedlug ciebie twoj sens istnienia? Wielu ludzi - takze tzw. humanistow, za cel zycia stawia sobie samo zycie - to najgorsza biernosc jaka czlowiek moze popelnic. ktos moze twierdzic, ze ja jestem bierny, bo nie daze i nie mam zamiaru dazyc do uzyskania jak najlepszego statusu materialnego czy wszechstronnego wyksztalcenia. takim ludziom nawet juz w twarz sie nie smieje, tylko probuje im wyjasnic pewna sprawe. probuje im przypomniec, ze sa ludzmi, ze maja umysl, ktorego mozliwosci sa przez nich samych ograniczane - ich jednak to srednio obchodzi. sa zadowoleni ze swojego zycia, ktorego tresc polega na stawianiu sobie kolejnych materialnych lub intelektualnych celow zyciowych. jesli chodzi o intelektualne cele, to nalezy zaznaczyc, ze nie sa one najczesciej zwiazane ani troche z prawdziwa madroscia zyciowa. wedlug tych wlasnie 99.5 +-0.4% spoleczenstwa, madrosc objawia sie podporzadkowaniem sie panujacym w spoleczenstwie normom. jesli czlowiek swiadomie lamie normy, to z reguly wie/sadzi ze robi zle, chyba ze ma alternatywny system wartosci, lub nalezy do spoleczenstwa w ktorym ten system wlasnie, opiera sie na innych filarach, niz nasz - europejski.
[/quote]

Moj cel :lol: a musze miec jakis cel ?
Smieszne jest to ze kazdy w zasadzie system wartosci opiera sie na tych samych przeslanakch niezlaeznie od pnia z jakiego wyrasta

Cytuj:
nawiazujac do tego co napisalem wyzej, stwierdzic mozna, ze zlamanie ducha, bedacego miejscem w ktorym gniezdza sie wszelkie idee, w tych 99.5 +-0.4%, juz nastapilo, albo wrecz nie dane mu sie bylo rozwinac. ludzie dzis jak mrowki, jak pszczoly funkcjonuja w spoleczenstwie, nie swiadomi tego po co to wszystko. mozna oczywiscie powiedziec, ze to wszystko dla cywilizacji... ale czy zachowanie gatunku, nie jest cecha typowa dla zwierzat? kolejny to dowod, ze czlowiek dzisiejszy, blizszy jest zwierzeciu, niz czlowiekowi.powracajac do mrowek - kazda z nich zna swoje miejsce i mechanicznie wykonuje co do niej nalezy, tym tylko ustepujac czlowiekowi, ze jej nie dane bylo myslec - natura nie dala jej szansy, na zdobycie madrosci.


Bzdura - roj jako calosc ma pelna swiadomosc istnienia i dazenia do okreslonego celu. Nie porownuj ludzi do doskonale zoragnizowanych owadow - bo u ludzi nie liczy sie dobro ogolu czy dazenie do dobra ogolu a moja walsne male JA

Cytuj:
system wartosci, jest czlowiekowi narzucany z gory, z gory jest mu narzucane to co ma w spolczenstwie robic, pomimo uludy wolnosci wyboru - jesli ktos jest wolny, w spoleczenstwie go nie ma. jak napisal Emil Zola bodajze "Człowiek rodzi się wolny, a całe życie tkwi w kajdanach" - te kajdany sam sobie wykul, wykul je kiedy stal sie czlowiekiem i kiedy zaczal tworzyc pierwsze male spolecznosci.


Zola albo ktos inny to sciagnol z bibli poniewaz Bog obiecal czlowiekowi wolnosc i tak jest - jedyne kajdany jakie zakladamy sa te ktore sami twozymy

Cytuj:
tym wlasnie mozna tlumaczyc brak wolnosci umyslu jednostki ludzkiej - wszak nie ma jej ten umysl od poczatku swego istnienia i tylko jednostki, ktore chca myslec i nie boja sie tego, nie boja sie przeciwstawic calej rzeszy "normalnych ludzi" maja szanse na iscie ludzkie zycie.


Bzdura. Sami sie pozbawiamy wolnej woli i prawa do myslenia.

Cytuj:
Ludzie z Dachal nie rzucali sie na karabiny, ale dlaczego? zapewne 99.5 +-0.4% z nich, nie robilo tego gdyz instynkt samozachowawczy, kazal im zyc.


Ksiazka : Archipelag Guag - Historia Polki opowiedziana bardzo fragemntarycznie ktora przybywa do obozu dumna i wyniosla.

Cytuj:
myslisz ze zastanawiali sie dlaczego tego nie robia? nie. oni mieli swiadomosc, ze musza i chca przezyc. a pozostali, ci inni, nie robili tego,


Ta sama ksiazka - ten sam tekst - nie ludzie bedacy we wladzy instynku nie zastanawiaja sie i nie rozpatruja. To jest wlasnie roznica pomiedzy duchem a instynktem.

Cytuj:
gdyz swoje zycie traktuja jako misje, ktorej celem jest dazenie do idealu duchowego, do boskiej czesci swej ludzkiej natury. i idealem mozna sie stac, chociaz nikomu sie to pewnie nie uda...


:lol: Ideal.
Udalo sie kilku :
Jezus z Nazretu, Franciszek z Asyzu, Ojciec Pio itd ...

Cytuj:
podsumowujac: ludzie w ktorych ducha nie ma, za ducha biora swoj instynkt czy jednak slusznie? instynkt to nstyknt, duch to duch. ci nieliczni, ktorzy ducha posiadaja, tracac go nie umra, gdyz wlasnie instynkt im jeszcze pozostanie.

Zwroc uwage prosze na fakt ze ja mowie o calkowitm podporzadkowaniu bytu duchowi nie zas sytulacji w ktorej dany byt posiada i jedno i drugie. Jesli uda ci sie okielznac instynkt zawsze go mozesz odzucic w tym takze instynkt przetrwania.
Cytuj:
na koniec dodam ze kazdy czlowiek potrafi filozofowac, ale absolutnie nieliczni, potrafia w swym mysleniu, wzbic sie wyzej, niz reszcie na to pozwalaja ich ziemskie, materialne i pospolite umysly.


Nie kazdy potrafi byc przyjacielem nauki

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 gru 2002, 04:15 
Cytuj  
Cytuj:
2002-11-28 19:56, Taunis napisał:
chcialbym w tym poscie, nawiazac polemike z podpisem gunafa... troche mi on nie odpowiada.

wiec:

Przyjaciele przychodzą i odchodzą,
Więc trzymaj sie wrogów,
Tylko oni zostaną przy tobie.
______________

trzymanie sie wrogow, to rzecz wzgledna z wielu bardzo przyczyn. czyz nie kazdy z nas pragnie miec ich jak najmniej? chyba logiczne, ze czlowiek bardziej lubi przechadzac sie po uliczkach swojego miasta bezpiecznie, niz spacerujac sobie dostac w glowe gazrurka od swojego wroga - no chyba ze jest masochista, albo ma jakies inne zboczenie.

dlaczego wiec trzymac sie wrogow? czy nie lepiej miec ich jak najdalej od siebie - w koncu komu oni potrzebni?

1. nigdzie nie napisalem zeby miec jak najwiecej wrogow.
2. a nie lepiej miec ich na widoku, wiedziec co robia?


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________


Posty: 22
Dołączył(a): 7.12.2002
Offline
PostNapisane: 13 gru 2002, 14:07 
Cytuj  
hehe filozofofie sie znalezli;) przeczytalem gora 3/4 strony dalej mi sie nie chcialo:P

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 gru 2002, 16:52 
Cytuj  
Cytuj:
2002-11-28 19:56, Taunis napisał:
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________

Ten podpis jest logicznie niepoprawny.blablabla...

EDIT: Taunis moja sprawa jak ja to rozumiem. padlo akurat tak ze chodzilo mi o zniszczenie sensu zycia, po czym cialo powoli zamiera gdyz niepotrzebna jest jego dalsza egzystencja

_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Osama Bin Laden - romantyk czy pozytywista?
_________________

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: lobo_17 dnia 2002-12-13 19:01 ]</font>

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 13 gru 2002, 18:31 
Cytuj  
Cytuj:
2002-12-13 16:52, lobo_17 napisał:
Taunis moja sprawa jak ja to rozumiem.


Hitler tez po swojemu rozumowal.

Cytuj:
padlo akurat tak ze nie chodzilo mi o zniszczenie sensu zycia, po czym cialo powoli zamiera gdyz niepotrzebna jest jej dalsza egzystencja


O_o ?????????????????

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 gru 2002, 19:02 
Cytuj  
ty tez rozumujesz po swojemu, no chyba ze zyjesz w jakims mrowisku


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.