mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 15:13 
 
A WoW śmiga w pięknej grafice na 9100 :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 15:13 
 
Cytuj:
Nigdzie też nie napisałem, że P4 2.8 jest dużo gorszy od 1700xp



Cytuj:
Xantha zdaniem gra śmiga na dużo gorszym sprzęcie

Yhy, nadinterpretacja. Skoncz juz mareczku. I nie interesuje mnie, co i gdzie inni mowia, wiem jak mi dziala i mi to wystarcza. A jeszcze tak nisko nie upadlem, zeby tobie cokolwiek udowadniac.


X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 15:14 
 
typowy wręcz encyklopedyczny przykład nadinterpretacji :)
Osoba inteligentna zauważy na pierwszy rzut oka. Do tego wcale nie to miałem na myśli.

ALeż ja nie chcę żeby takie lamerstwo mi cokolwiek udowadniało. Dla mnie jesteś nikim - mam innych idoli. Ale dziękuję za propozycję :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 15:24 
 
Mark24 napisał(a):
ALeż ja nie chcę żeby takie lamerstwo mi cokolwiek udowadniało. Dla mnie jesteś nikim - mam innych idoli. Ale dziękuję za propozycję :)

Ot typowa dyskusja w wykonaniu mareczka. Brak argumentow zastepuje obrazaniem. Coz, na tym koncze dyskusje z toba, nie mam zamiaru znizac sie do poziomu betonu.

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 23 wrz 2004, 15:31 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 15:26 
 
mimo wszystko dzięki Xanth za te wszystkie argumenty które tutaj zawarłeś :D

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 15:52 
 
No coż nie wypowiadam sie na temat czy procek ma znaczenie czy nie pragne jednak zaznaczyc ze na:

AMD 2600+
Asus A7V600 (wersja pelna a nie X)
1 GB RAM 3200
Dysk 160 Serial Ata
Ati Radeon 9800 PRO

oraz
Ustawieniom pobranym z watku:
Tweak grafy w EQ2
gra osiaga 25fps czasami... w wiekszosci przypadkow 20 a czasami mimo 20fps tnie sie i to dosc widocznie bo dogrywa tekstury...
A propos mam najnowsze stery Omega jakby ktos pytał

Reasumujac to prawda ze dla jednego sie tnie jak ma 20fps, a dla drugiego chodzi "jak złoto" na 10fps ale jednak przyznam racje Markowi ze EQ2 sie tnie. W każdym razie w moim odczuciu - moim zdaniem plynnosc w grze mozna zobaczyc tylko na tym trailerze 155MB na ktorym na koncu jest walka ze smokiem - tam sie gra nie tnie ale nie wyobrazam sobie sprzetu jaki musialby to byc zeby tak gra chodzila... 6800 GT to chyba minimum + Alienware


_________________
Sathorn#2230

**

Posty: 261
Dołączył(a): 10.09.2004
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 16:06 
 
ok


Ostatnio edytowano 23 wrz 2004, 16:39 przez Zodi4c, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 16:20 
 
Sadze ze nie ma sensu sie wiecej zrec na ten temat czy komus tnie a komus nie tnie i dlaczego.. Moze Xanthowi faktycznie nie tnie , zdazaly sie takie przypadki ze rozne programy na gorszym sprzecie chodzily plynniej niz komus na lepszym .. To sie zdaza wiec moze Xanthowi akurat sie trafilo :) .. Ale Xanth ty tesz musisz przyznac ze "ogolnie" EQ2 tnie roznym ludzia (nie mowie ze sie slimaczy czy ze tak tnie ze grac sie nie da) na lepszym sprzecie i to jest fakt o ktorym mozna nawet na EQ2 beta forum przeczytac .. Tak wiec mozliwe ze jedno i drugie mialo racje .:) Nom ..a teraz dajcie se 2 razy po ryju nawzajem , potem jakies 2-4 piffka i wracajcie do eq2 pograc poki nie bedziemy obdazeni retail EQ2 i WOW'a i bedzie mozna w spokoju te 2 gry porownac ..

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 16:27 
 
Owszem, nie przecze, ze innym tnie czy nie tnie. Caly czas pisze subiektywnie, na podstawie tego co moge zaobserwowac u siebie.
Nie zapominaj, ze do szybkosci dzialania EQ2 potrzeba tez duzej ilosci pamieci. Jestem ciekaw, kto z was ma wiecej niz 512 mega wolnej, niepofragmentowanej pamieci po zaladowaniu systemu (uznajac, ze dostepna pamiec to 1 giga). Proponuje powywalac zbedne procesy z systemu (idealny jest do tego Proces Explorer z www.sysinternals.com ), scalic pamiec i wtedy sprawdzic. Jeszcze raz: Mi nie tnie i nie spada ponizej 20 fps przy ustawieniu na "high perform" (nie licze przypadkow duzej ilosci graczy (wiecej niz 20) w obrebie mojego zasiegu widzenia, wtedy szybkosc spada w kazdej grze i kazdemu).

X.

PS. Na dniach rozszerzam pamiec do 2 giga, zobaczymy jak to bedzie wygladalo wtedy.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 16:33 
 
pytanie jeszcze ktore jest troche wazne .. Grasz z full shadows + flora ?

**

Posty: 261
Dołączył(a): 10.09.2004
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 16:34 
 
To ja polecam Task Info 2003
http://www.iarsn.com/taskinfo_screenshot.html
Pokazuje dokladne info na temat kazdego procesu, programu ile zajmuje pamieci ram, systemowej, jakich bibliotek uzywa, jakie polaczenia z niego wychodzą, %CPU, itd..

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 16:38 
 
Zodi4c nie wiem czy udalo ci sie to zauwazyc ale to forum o eq2 wiec pls przestan latac i pier#$% o wow...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 16:38 
 
Gram tak, jak mi ustawia sie opcje na "high perform". I "med detail" w konfiguracji klienta. Nic wiecej nie zmienialem.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 16:45 
 
Ja tam nigdy nie testowalem mojego kompa zadnym prog ( bo i nie ma czego na razie testowac:P ) Jednakze czytajac wasza klotnie, chcialbym si enieco dowiedziec. Dotad myslalem, ze 3dmark03 testuje gl grafike.. a tu sie okazalo ze sa dwa testy samego cpu.

Tutaj fragment "wywiadu" z Nicklas Renqvistem zamieszczonego na pc.lab, z konca sierpnia:

" Ostatnią kwestią, którą poruszyliśmy jest to, czy nowy 3DMark, podobnie jak jego poprzednik, także nie będzie nader czuły na wydajność procesora. Tutaj Futuremark stawia na powrót do korzeni, czyli 3DMark'99, 3DMark 2000 i 3DMark 2001. Tak więc na wyniki w nowym 3DMark, konfiguracja komputera będzie mieć większy wpływ, niż w 3DMark03 "

Z tego by wynikalo,iz ver 2003 rzeczywiscie moglyby "olewac" wydajnosc procesora. Jednakze sam bym z checia o tym poczytal, niestety u mnie poziom angielskiego w sprawach technicznych jest dosc mierny. I tu mam prosbe, Mark24 moglbys podac linki do tych artykulow opisujacych dane testy tylko CPU - jezeli to pdf'y, czy moglbys takze podac strone/akapit na ktorej zawarte sa informacje dot. wyzej wymienionych przez ciebie 2 testow? Bylbym wdzieczny. Chyba, ze sa to sporych rozmiarow dokumenty i nie chce ci sie ich przegladac. Jak juz bede wiedzial mniej wiecej co czytac ulatwi mi to meczarnie ze slownikiem :)

PS.Swoja droga jak osiagasz ponad 8k pkt w 3dmarku2003 to lepiej niz karty x700xt i gf6600gt - niecale 8000pkt (w 1024x768). Masz kreconego radka? Normalnie jak czytalem recenzje r9800xt to osiagaly ~6,7k pkt w 3dmarku2003 na dobrych konfiguracjach ( p4 3,2 itp )

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 17:37 
 
Sami devsi pisza o tym ze jest duzo memory leakow i ze gra GENERALNIE sie tnie, wiec Xanth z calym szacunkiem ale ja ci po prostu nie wierze :>
A chodzi o przycinanie sie na przyklad takie jak przy temple of war. Czy mozesz tam sobie SWOBODNIE bez zauwazenia jakiegokolwiek przyciecia chodzic?

juz.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 17:38 
 
Nie chce mi się zamieszczać plików na osiedlowym FTP-ie. Więc zróbmy tak:
Ściągnij sobie 3D Mark 2003 - kupa linków po wpisaniu w google. Zainstaluj - odpal.
Pojawi Ci się ekran powitalny. Na ekranie po lewej stronie masz: TESTS:
poniżej w słupku masz to co będzie testowane:
1. game test 1
2. game test 2
3. game test 3
4. game test 4
5. cpu test (2/2)
6. feature test (5/5)
7. Sound test - u mnie jest defaultowo wyłączony

Radzę teraz przyjrzeć się punktowi numer 4.
na stronie futuremark.com - klikamy na 2003 potem jest kilka pdfów opisujacych działanie 3D marka (bardzo pokrótce) - praktycznie w każdym z nich jest opisany ten CPU TEST.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 17:48 
 
Po ostatnie panowie w sprawie cięcia. ja grając w EQ2 pamiętam, że to jest mmo. WIęc jak mi dogrywa tekstury czy przycina przy animacjach jak mam w zasięgu wzroku 5 osób i 3 moby to mówię, że gra się TNIE JAK CHOLERA, chociaż mam ze 20fpsów pewnie.
Dlaczego?
Bo biorę pod uwagę, ze w przyszłości będą ewenty na 20+ osób, jak nie na 50+ osób, a czegoś takiego w tym momencie nie wytrzyma ani serwer (bo się crashuje) ani nie wiem jak mocny komp.
Do tego tnie w pustym mieście. W niektórych momentach bardzo przycina. A miasta są puste. Wyobraźmy sobie retail z dziesiąciokrotnie większą ilością osób na serwerze - co mamy? Padaczkę na każdym komputerze który nie jest super high endową stacją roboczą.

A ludzie będą się gdzieś zbierać, w każdym mmo są miejsca tłoczne i prawie puste.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 18:29 
 
http://tu.cos.bylo
http://tu.tez.cos.bylo

Prosze wziasc pod uwage, ze w tle chodzi Fraps, ktory dosc ostro doluje system w czasie nagrywania (przy nagrywaniu srednio 5 razy mniej fps, niz w czasie normalnej gry, kto uzywal Frapsa, ten wie, nie znam innego, bardziej wydajnego softu do nagrywania). Rozdzielczosc 1280x1024 (co widac po proporcjach ekranu). Wiecej jak "noob island" pokazywac nie mam zamiaru (NDA), a i podejrzewam, ze teraz tez NDA naruszam. Dlatego filmiki beda lezec tylko do jutra, potem kasuje. Pozatym dosc silna kompresja (ze wzgledu na rozmiar plikow), a demo Frapsa nie pozwala na nagranie dluzsze niz 30 sekund.

X.

PS. W miescie chodzi tak samo. Oczywiscie, jak pisalem wczesniej, przy ilosci graczy wiecej niz 20 w zasiegu widzenia potrafi przyciac w czasie ladowania tekstur (identycznie jak w SWG), ale nie wplywa to w zaden sposob na ogolna wydajnosc. To juz SWG mi chodzi gorzej, szczegolnie w czasie ladowania elementow mapy.

PS2. Naprawde nie lubie udowadniac, ze nie jestem wielbladem...


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 23 wrz 2004, 20:57 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 18:46 
 
High performance = Low Quality. Pisałeś, że grasz w ustawianiach HIGH.
Ja gram w HIGH QUALITY a nie performance. O czym my gadamy - naucz się odróżniać jakość od wydajności to pogadamy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 18:51 
 
Bosz, a ten dalej swoje...
Low quality, taaa... http://tutaj.byl.ladny.obrazek
Coz, mi takie "low quality" wystarcza w zupelnosci.
Szkoda, ze nie czytasz ze zrozumieniem, szczegolnie o wysokiej kompresji filmow. 150 mega niekompresowanego avi nie mam zamiaru wrzucac tylko po to, by ci dalej cos udowadniac.

X.

PS. A'propos reagowania mobow, o ktorym pisales gdzies wczesniej.. zwroc uwage na goblina z pierwszego filmiku.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 23 wrz 2004, 20:58 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.