mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2005, 09:06 
Cytuj  
Tak jak w temacie.Jak oceniacie szanse tej gry na stanie sie hitem i czym sie rozni od innych mmorpg.Dawno tu nie zagladalem ale slyszalem od kilku osob iz gierka zapowiada sie naprawde swietnie.W koncu jak znudzi mi sie kiedys ultima to bede musial cso wybrac:).

*

Posty: 116
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2005, 11:21 
Cytuj  
Moim zdaniem sam skład ekipą ją piszącej już gwarantuje jej mniejszy lub wiekszy sukces. Mimo iż jeszcze nie miałem przyjemności w nią grać (mam klucz na najbliższy Weekend Beta Event), to zadziwiający jest dla mnie fakt, że na każdym forum jakie dotąd odwiedziłem toczy się zajadła dyskusja porównująca tą gre do WoW. I zdania wbrew pozorom są całkiem równo podzielone (zdania osób które grały w obie gry dość długo).

Zobaczymy jak wypadnie ten pomysł z ograniczonym mmorpg, tzn ze bedzie on tylko w miastach, a wszystkie misje będą się odbywać na zasadach instance'a z WoW'a. Gra może stanowić taki mix mmorpg z diablo2 (8 osobowe druzyny na misji), czyli swoiste Diablo3 w najlepszym możliwym wydaniu ^^. A że w diablo 2 (+ późniejszy LoD) grałem w zasadzie od premiery (oczywiście z drobnymi przerwami), dlatego pokładam w tej grze ogromne nadzieje.

Oczywiscie jednym z czynnikow sukcesu gry jest jej reklama, która w przypadku GW (mówię to głównie o Polsce) jest praktycznie zerowa. Ja się o tej grze dowiedziałem na oficjalnym kanale #sacred na IRC'u :o Nie wiem, może za granicą obklejają autobusy plakatami "NADCHODZI Guild Wars - DARMOWY MMORPG TWÓRCÓW W3, D2, SC i B.net", ale u nas wygląda to miernie i prawie nikt o tej grze nie słyszał.

Co do różnic... To przede wszystkim w GW ma być ten rewolucyjny system streamingu, tzn gra się bedzie patchowała bez wiedzy gracza. To samo się tyczy nowych rejonów.
Jak sama nazwa wskazuje podstawą gry ma być nie levelowanie tylko walki gildii, dlatego nacisk będzie położony głównie na balans PvP.
Misje też są bardzo wciągające i zróżnicowane (opinia ludzi grających w poprzednich Eventach).

Ok tyle starczy jak na pierwszy post :wink: Witam wszystkich forumowiczów (których jak narazie w tym dziale jest cosik mało ( :wtf: ).

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2005, 11:41 
Cytuj  
A jak moge zdobyc klucz zeby sobie pograc chociaz przez dwa dni i skad mgeo sciagnac sama gre i na kiedy przewidziana jest premiera?

*

Posty: 116
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2005, 12:06 
Cytuj  
- klienta sciagasz z http://www.guildwars.com
- po klucze to napisz do [email protected] (nie wiem czy to sciema, ale typ mi przyslal 3 klucze i powiedzial zebym to rozglaszal na forum, zreszta sam sie dowiedzialem od innej osoby:) , acha no wystarczy poprosic o cdkey, ale w englishu (to nie polak:P))
- premiera chyba 28.04.05r. (zagraniczna, polskiego wydawcy brak).

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2005, 13:23 
Cytuj  
Ja osobiscie w GW pokładam duże nadzieje i wierze w jego sukces. Ma ktoś może pojęcie jaka jest przewidywana cena klienta i kiedy wyjdzie w polsce?


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.


Ostatnio edytowano 17 lut 2005, 15:02 przez khoga, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 179
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2005, 14:00 
Cytuj  
Też słyszałem, że to fajnie zapowiadająca się gierka. Ale jeżeli to prawda że gra ma się odbywać tylko w miastach, a gracz się ma tylko przenosić na misje do poszczególnych lokacji to staszna KICHA jak dla mnie.
To co ja osobiście lubie w grach Rpg to wolność ( moge iść sobie do lasu, w góry, na bagna bez żadnych ograniczeń). Tak czy inaczej oczekuje tej gierki z wielkim zainteresowaniem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 lut 2005, 14:07 
Cytuj  
Dygi napisał(a):
Ale jeżeli to prawda że gra ma się odbywać tylko w miastach, a gracz się ma tylko przenosić na misje do poszczególnych lokacji to staszna KICHA jak dla mnie.

Sa tereny "free explore", wiec nie jest az tak zle ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 116
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2005, 14:45 
Cytuj  
Dygi napisał(a):
Też słyszałem, że to fajnie zapowiadająca się gierka. Ale jeżeli to prawda że gra ma się odbywać tylko w miastach, a gracz się ma tylko przenosić na misje do poszczególnych lokacji to staszna KICHA jak dla mnie.
To co ja osobiście lubie w grach Rpg to wolność ( moge iść sobie do lasu, w góry, na bagna bez żadnych ograniczeń). Tak czy inaczej oczekuje tej gierki z wielkim zainteresowaniem.


Oddzielny swiat jest tworzony tylko na czas misji, zeby ci ludzie nie kosili itemow spod nog. Moim zdaniem to calkiem dobre rozwiazanie, a jak sie sprawdzi to zobacze jak pogram:)

Tak apropo Xanth masz na mysli, ze sa obszary gdzie mozna sobie poexpic? Tzn te free explore tereny sa puste czy z mobami?:)

Khoga - > w drugim poscie w tym temacie masz napisane jak zdobyłem klucz(e) (trzy:P). Mam nadzieje ze chociaz jeden zadziała :o :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 lut 2005, 15:53 
Cytuj  
piechot napisał(a):
Tak apropo Xanth masz na mysli, ze sa obszary gdzie mozna sobie poexpic? Tzn te free explore tereny sa puste czy z mobami?:)

Jak bawilem sie w ktorys z eventow, to bylo mozna wyjsc sobie z miasta i polazic po duzych otwartych terenach, pokillowac mobki, spotkac innych graczy. Jednym slowem, tak, sa z mobami, mozna sobie poexpic, mozna nawet bylo zabrac ze soba team z npcow ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lut 2005, 15:54 
Cytuj  
Oddzielny swiat jest tworzony tylko na czas misji, zeby ci ludzie nie kosili itemow spod nog.

Itemy przydzielone sa losowo dla czlonkow druzyny i tylko wylosowana osoba moze dany item podniesc, wiec koszenie itemow spod nog raczej nie byloby mozliwe...

Tzn te free explore tereny sa puste czy z mobami?

Sa z mobami. Mozna tam isc samemu albo w grupie.

spotkac innych graczy

W ktorym beta evencie to bylo? W tych co ja gralem te tereny tez byly instance'ami.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 lut 2005, 16:06 
Cytuj  
konrador napisał(a):
W ktorym beta evencie to bylo? W tych co ja gralem te tereny tez byly instance'ami.

Nie znam chronologii eventow, ale prawdopodobnie przedostatni od dzisiaj. "Free explore" zreszta, z tego co gdzies czytalem, ma byc jeden dla wszystkich, jedynie lokacje z misjami maja byc generowane.
Zreszta, cala mapa ktora widzisz w kliencie ma byc wlasnie do swobodnego lazenia :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 116
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2005, 16:37 
Cytuj  
Hmm czyli w tym momencie argument WoW'owców, że GW nie ma problemów z lagami ze względu na oddzileny świat dla każdej drużyny upada? Qrde juz sie nie moge doczekać tego eventu 8) Bedzie sie działo ^^ Oby tylko moj GeForce256 wytrzymał :P


Posty: 9
Dołączył(a): 15.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2005, 17:05 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Nie znam chronologii eventow, ale prawdopodobnie przedostatni od dzisiaj. "Free explore" zreszta, z tego co gdzies czytalem, ma byc jeden dla wszystkich, jedynie lokacje z misjami maja byc generowane.
Zreszta, cala mapa ktora widzisz w kliencie ma byc wlasnie do swobodnego lazenia :)


Nie wiem czy cie dobrze zrozumialem, ale free explore jest tez instanced, procz swojej ekipy i mobkow nie spotkasz tam nikogo innego, zadnych innych graczy. Na razie to sie nie zmieni.


piechot napisał(a):
Hmm czyli w tym momencie argument WoW'owców, że GW nie ma problemów z lagami ze względu na oddzileny świat dla każdej drużyny upada?


Patrz wyzej.

Ja wiem, ze niektorzy chcieliby sobie spokojnie wedrowac, spotykac innych po drodze itd, niestety nijak ma sie to z koncepcja gry, poza tym takich gier jest juz wiele, wlasciwie wszystkie, ktore w tym aspekcie sa akurat lepsze.

===============================================

Co do samej gry, niektorzy nadal nie pojmuja jej idei - PvP, GvG, czy jak to nazwiemy. Niektorym moze sie to nie podoba, ale to jest pierwsza gra od czasow Diablo, ktore tchnie cos nowego w jedynie ewoulujacy swiat MMORPG. Pamietam, jak przed wyjsciem Diablo ortodoksyjni rpgowcy mowili:"co, takie cos, ino machanie mieczem, tak malo cech do rozwoju, toz to profanacja", ale rynek zrobil swoje, potrzeba bylo gry prostej, z jasnymi zasadami, szybkiej w rozgrywaniu, z duza dawka grywalnosci, na dodatek z opcja multiplayer i tak naprawde wtedy wszystko sie zaczelo. A najlepszy byl element kolekcjonerski, jeszcze tylko jedna gra, jeszcze tylko kilka mobkow, a na pewno znajde cos ciekawego. Na sukces nie trzeba bylo dlugo czekac.
Od tego czasu wiele gier wyszlo i o wielu zapomniano, ale nasz staruszek Diablo, mimo iz nie tak swiezy i silny jak kiedys, to nadal trzyma sie dobrze, jeszcze nie jednemu potrafi solidnie przyloyc.

Teraz na horyzoncie pojawia sie GW z nowym podejsciem do rozgrywki i znowu ponownie wielu malkontentow narzeka, ze to, ze tamto. Ale autorom przyswiecal jeden cel, jeden ktory dla wielu jest najwazniejszy, a do tej pory byl tak slabo wykorzystany, dopracowany - rywalizacja.
Juz nikt nie bedzie musial pol roku spedzac na dopracowaniu postaci, tylko po ta by miec 1% wiecej szansy na wygranie, wszystko bedzie polegalo na umiejetnosciach i wspolpracy (choc ekwipunek oczywiscie bedzie mial znaczenie, to jednak nie bedzie kluczem do sukcesu).

Tam gra ma szanse stac sie takim Counter Strike'iem swiata fantasy, cos czego nie bylo i na co wielu czekalo.
Oby jej przyszlosc byla jak najlepsza.

*

Posty: 116
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2005, 17:13 
Cytuj  
Greit Van Daal całkowicie się z tobą zgadzam. Tak jak juz pisałęm wyżej ja po tej grze raczej spodziewam się Diablo3 w nowym, dużo lepszym wydaniu niż konkurenta WoW. Brak otwartych terenów bez misji, gdzie można swobodnie potłuc mobki nie byłby aż tak bolesny, ale w sumie to mógłby być (nie chcesz to tam nie chodzisz).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 lut 2005, 18:21 
Cytuj  
Greit Van Daal napisał(a):
Nie wiem czy cie dobrze zrozumialem, ale free explore jest tez instanced, procz swojej ekipy i mobkow nie spotkasz tam nikogo innego, zadnych innych graczy. Na razie to sie nie zmieni..

Sek w tym, ze jak pisalem, widzialem tam innych graczy w ostatnim evencie w jakim bralem udzial. A napewno nie bylem w zadnym party. Coz, zobaczymy w najblizszym evencie jak to wyglada w rzeczywistoci :)

X.


_________________
http://zaginiony.net


Posty: 9
Dołączył(a): 15.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2005, 23:36 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Sek w tym, ze jak pisalem, widzialem tam innych graczy w ostatnim evencie w jakim bralem udzial. A napewno nie bylem w zadnym party. Coz, zobaczymy w najblizszym evencie jak to wyglada w rzeczywistoci :)


A na pewno bylo to explorable area, tzn czy byly razem i mobki i obcy postaci, bo mozliwe ze byles w jakims posrednim punkcie spotkan.

Bo jak mowil jeden pan, ni w ch*** nie moze nikt sie polaczyc do naszego instanca, tak jest ta gra zrobiona.

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 lut 2005, 21:12 
Cytuj  
piechot napisał(a):
- klienta sciagasz z http://www.guildwars.com
- po klucze to napisz do [email protected] (nie wiem czy to sciema, ale typ mi przyslal 3 klucze i powiedzial zebym to rozglaszal na forum, zreszta sam sie dowiedzialem od innej osoby:) , acha no wystarczy poprosic o cdkey, ale w englishu (to nie polak:P))
- premiera chyba 28.04.05r. (zagraniczna, polskiego wydawcy brak).

Ten koles tez przyslal mi trzy cd keye i powiedzial zebym go reklamowal na forum to nie sciema bo probowalem i dziala.


_________________
Obrazek

*

Posty: 116
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 lut 2005, 21:15 
Cytuj  
No ja już też wiem, że nie ściama bo też gram na kluczu od niego. Tyle że z trzech, które dostałem działa jeden :/

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2005, 12:05 
Cytuj  
Ja używam pierwszego z brzegu i działa, reszta poszła w świat i nie wiem. Można by sie umówić na wspólne party, ktoś kto ma wieksze doświadczenie pomógł by mi z grą troszkę<lol>


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

*

Posty: 147
Dołączył(a): 25.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 lut 2005, 04:12 
Cytuj  
piechot napisał(a):
Hmm czyli w tym momencie argument WoW'owców, że GW nie ma problemów z lagami ze względu na oddzileny świat dla każdej drużyny upada? Qrde juz sie nie moge doczekać tego eventu 8) Bedzie sie działo ^^ Oby tylko moj GeForce256 wytrzymał :P

ten argument nigdy nie mial wiekszego sensu bo miasta i pkt pomiedzy miasjami przepelnione sa ludzmi i nie ma tam lagow. Ba! Nie ma zadnych ograniczen co do ilosci (odpada czekanie w kolejkach na serwer gdzie akurat jest nasza postac).


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.