mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 1
Dołączył(a): 9.10.2005
Offline
PostNapisane: 9 paź 2005, 19:23 
Cytuj  
Witam,
tydzień temu zakupiłem tą wspaniałą grę i to wystarczyło żebym wciągnął się w jej świat bez reszty.
Zdążyłem się też zorientowac że jej prawdziwy potencjał tkwi w RP.
Dlatego szukam osób które chciałyby się troche pobawic na tym polu.
Precyzując chodzi mi o stworzenie czegoś na kształt drużyny podobnej do tych z papierowych RPG i przeprowadzenie jej przez swiat gry od wyspy uchodzcow poczynajac. Gralibyśmy przedewszystkim For Fun.
Mam nadzieje że odzew bedzie pozytywny. Chętnych proszę o kontakt na moje GG ( w profilu ) albo na [email protected]

Pozdrawiam

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 paź 2005, 15:13 
Cytuj  
Watpie zebys znalazl cos takiego.. jest stosunkowo duzo polakow na Oggok ale zeby tam byl jakis hardcore roleplaying to mi sie nie wydaje =O zalezy o roleplaying czego ci chodzi :P

Jesli strasznie sie na RPG'ing uparles - zawsze masz roleplaying server Kane Bayle jesli dobrze pamietam? tam napewno znajdziesz ludzi ktozy roleplay'uja... tylko niewielu polakow...

...anyways jesli chcesz grac z polakami to - Oggok.. ;)


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 paź 2005, 15:28 
Cytuj  
Zamiast grania z Polakami z ktorych co niektorzy prezentuja poziom rozwoju 5ciolatka lepiej wybierz serwer ktory spelni twoje oczekiwania - jesli rpg to antonia bayle, jesli eu to splitpaw (czyli tutaj gdzie masz najwieksza szanse na raidy w naszych przedzialach czasowych czyli 17-24). Oggok - szczerze odradzam. Jedyne co zyskasz to mozliwosc rozmowy po polsku (a polakow mozna spotkac na wielu innych serwerach) i rozne personalne rozgrywki.

juz.


Ostatnio edytowano 18 paź 2005, 16:24 przez krzyk, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 109
Dołączył(a): 11.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2005, 16:12 
Cytuj  
Wogóle to RPG w takich grach jest strasznie trudne do uzyskania, już nie wspominam akurat o relacjach z meczu Polska-Anglia, ale sam system gry skutecznie odstrasza graczy próbujących wczuć się w swoją rolę - super system handlu w który prawie się nie trzeba angażować, fikcja o wrogości frakcji (mieszane drużyny i co dziwniejsze gildie) i wiele innych spraw będących akurat grzechem nie tylko Everquesta. Dobry RPG moim zdaniem powinien zwalić więcej na graczy, ale w ameryce takie rzeczy raczej nie przejdą, bo gracze wolą grać łatwo i przyjemnie (i zamawiać pizze beż wychodzenia z gry ;) ).

Ze swojej strony życzę Ci jednak jakiejś fajnej drużyny i jeśli Ci się uda do podaj tu imię swojej postaci to może się kiedyś "zbiorę" i chociaż przez chwilę pogram sobie w grę MMORPG.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 paź 2005, 12:00 
Cytuj  
Eee, przesadzasz krzyku, mnie tam wcale w Royal Legion zle nie bylo ;) a jesli chodzi o rozgrywki to zdarzaja sie we wszystkich gildiach zrzeszajacych Polakow - chyba ze jest to grupa przyjaciol ktorzy graja ze soba od kilku lat... smutne ale prawdziwe :-?


Apropos roleplayingu, hmmm jak zaczynam roleplayowac w grupie ze jestem zlym drowem itd. to ludzie ogolnie staraja sie "play along".. takze w sumie jest to mozliwe nawet na zwyklych serverach...


Drzazga napisał(a):
Dobry RPG moim zdaniem powinien zwalić więcej na graczy, ale w ameryce takie rzeczy raczej nie przejdą, bo gracze wolą grać łatwo i przyjemnie (i zamawiać pizze beż wychodzenia z gry ).


Wiesz, rzeczy jak system handlu, postale (w eq2 lodzie - a raczej dzwonki) sa efektem ewolucji mmo - wylaczania z gry rzeczy ewidentnie nudnych jak np. stanie przez kilka godzin i krzyczenie co masz na sprzedaz lub godzinny bieg przez zielone laki itp. - jesli pragniesz powrotu do zrodel to proponuje UO.. tylko tam nawet klas nie ma :o


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 paź 2005, 12:10 
Cytuj  
Gdzie te czasy kiedy to sie stalo w EC i darlo "WTS Bag of goods!"

/chlip

Tylko mnie nie zjedz za offtopic Tuxie =p


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*

Posty: 109
Dołączył(a): 11.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2005, 15:55 
Cytuj  
Tuxedo napisał(a):
Wiesz, rzeczy jak system handlu, postale (w eq2 lodzie - a raczej dzwonki) sa efektem ewolucji mmo - wylaczania z gry rzeczy ewidentnie nudnych jak np. stanie przez kilka godzin i krzyczenie co masz na sprzedaz lub godzinny bieg przez zielone laki itp. - jesli pragniesz powrotu do zrodel to proponuje UO.. tylko tam nawet klas nie ma :o


W "porządnym" RPG powinno się dać założyć sklep i handlować ;) ale IMO rozwiązanie z brokerami jest co najmniej sci-fi, bo przeglądasz sobię ofertę wszystkich ludzi w mieście i nie ruszając się z miejsca kupujesz to co chcesz. Mnie też jest tak wygodnie, wrzucić wszystko do "magicznych" skrzyni które same sprzedają przedmioty i jeszcze wydają resztę. Tak naprawdę można to było rozwiązać podobnie ale z większym wyczuciem klimatu - a jakby brokerzy zaczeli prowadzić coś na kształt komisów, w których wykupowało by się powierzchnię magazynową i tam wrzucało przedmioty do sprzedania. Oczywiście miłym dodatkiem było by jednak faktyczne magazynowanie i zmuszanie gracza do przebiegnięcia się do innego punktu po towar który fizycznie jest w innym punkcie lub opłacenia przesyłki. Ale to już chyba było i najwyraźniej po prostu było niewygodne. Sprawa następna banalna, a jakże - chcesz kogoś zaprosić do domu na herbatkę. No i cóż z tego że masz pięknie urządzone mieszkanie jak nawet nie można usiąść na krzesełku.

Dobrze że to nie ja robię te gry bo mieli byście hardcore w postaci komunikacji tylko w najbliższym otoczeniu 8)

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 paź 2005, 11:15 
Cytuj  
WTT Telumeh for fungi tunic (its mroe reliable...)

A jak sa polaczone banki? magia, to samo brokerzy - coalition of tradesfolke i ich wplywy ;) po prostu nie umiesz sie bawic Drzazgo =O


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

**
Avatar użytkownika

Posty: 467
Dołączył(a): 11.06.2004
Offline
PostNapisane: 22 paź 2005, 11:38 
Cytuj  
Sa jeszcz jakies inne europejskie serwery poza Splitpaw?

P.S
Jakims cudem nie mam wszystkich dostepnych serwerow w czasie tworzenia postaci (a chcialem zaczac zabawe na splitpaw wlasnie). To wina ograniczen triala czy cos innego?


_________________
SWG-FarStar: Yarpen Pre-CU Jedi Guardian(R.I.P)
EQ2-Splitpaw: Yennefer (R.I.P)
WoW-SH US - Yarpen

*

Posty: 100
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 paź 2005, 19:13 
Cytuj  
Criss napisał(a):
Sa jeszcz jakies inne europejskie serwery poza Splitpaw?

P.S
Jakims cudem nie mam wszystkich dostepnych serwerow w czasie tworzenia postaci (a chcialem zaczac zabawe na splitpaw wlasnie). To wina ograniczen triala czy cos innego?

W trialu do wyboru masz jeden serwer.
W pelnej wersji masz regiony (przy odpalaniu gry w launcherze masz manu rozwijalne) jest bodajze EU, US i Japonia.

Natomiast ja naprawde zapraszam na oggok. Pomimo kublow blota, ktore kolega krzyk byl uprzejmy wylac, tam jest naprawde bardzo OK. Royal Legion jest duza gildia, nie ma problemu z grupowaniem sie - sa ludzie na wszystkich levelach. Co do poziomu pieciolatka - Nie stwierdzono. Zwlaszcza w porownaniu z WoWem.

Slawetny "rozlam" byl dwuetapowy. W pierwszym etapie odszedl jeden gosc, ktory nie zmiescil sie w rajdzie. Etap II byl duzo powazniejszy. Odeszlo CALE szesc osob. Zreszta - wieksza czesc z nich dalej sie z nami grupuje :).

Od.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 paź 2005, 12:44 
Cytuj  
W trialu masz do wybory badz dwa serwery EU badz wszystkie serwery Us - zalezy to od tego ktora wersje triala sciagnales. EU= splitpaw i runnyeye.
Co do wpisu przedmowcy - zadnych kublow blota nie wylewalem, napisalem to co wywnioskowalem z krotkotrwalej obserwacji. A z tym grupowaniem to wcale tak pieknie nie jest - gildia nie miala wystarczajacej ilosci gracyz zeby wspolnie raidowac a ilosc osob na konkretnych przedzialach lewelowych rowniez skutecznie to uniemozliwiala. Pozatym dodam ze w RL na Oggoku gra sie dla frajdy - wiec jesli bawi cie robienie grupy "jakiejkolwiek" (bez tanka na przyklad) po czym w 10 minucie wspolnego expowania smierc na miejscu -> oggok twoim wyborem :>

juz.

*

Posty: 100
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 06:40 
Cytuj  
krzyk napisał(a):
Co do wpisu przedmowcy - zadnych kublow blota nie wylewalem, napisalem to co wywnioskowalem z krotkotrwalej obserwacji. A z tym grupowaniem to wcale tak pieknie nie jest - gildia nie miala wystarczajacej ilosci gracyz zeby wspolnie raidowac a ilosc osob na konkretnych przedzialach lewelowych rowniez skutecznie to uniemozliwiala. Pozatym dodam ze w RL na Oggoku gra sie dla frajdy - wiec jesli bawi cie robienie grupy "jakiejkolwiek" (bez tanka na przyklad) po czym w 10 minucie wspolnego expowania smierc na miejscu -> oggok twoim wyborem :>

juz.


Wybacz, ale chrzanisz.
1. Rajdujemy 2-3 razy w tygodniu. Mamy np. pryzmatyki. Zrobiliśmy je ZANIM wszedł DoF.
2. Owszem, mogą byc jakieś problemy z grupą, ale poniżej 20-25go levelu, powyżej nie zauwżyłem. Ale obawiam się, że tego typu problemy będą w każdej gildii na każdym serwerze.
3. Online w ciągu dnia/wieczorem siedzi zawsze 30-40 osób.
4. Jesteśmy 4tą pod względem levelu gildią na Oggok.


Od.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 13:12 
Cytuj  
Gand: nie musisz do rzeczy podchodzic emocjonalnie, komentuje sytuacje kiedy gralem na serwerze - czyli ponad 2 miesiace temu. Wtedy, nie zaprzeczysz, byly problemy z rajdowaniem (przypominam glosowanie na temat zapraszania nowych osob i rozczarowanie starych graczy tym ze nie daje sie rajdowej grupy zebrac).

W tej chwili najwyrazniej sytuacja sie zmienila - winszuje.
Ja osoboscie jednak od polskiego piekielka wole gre gdzie indziej i z kim innym, moja decyzja, moj wybor, jak rowniez moje odczucia na temat RLa - ktore jako subiektywne moga zostac poddane weryfikacji - nowy gracz moze zagrac na oggoku w waszej gildii - ja odradzam.

juz.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.