mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 40
Dołączył(a): 9.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 23:03 
 
------------------------------
Stosujecie taką samą taktykę jak próbowałeś stosowac na CL. Usiłujecie podważyć aytorytet Szerszenia ( z mizernymi zresztą skutkami) w oczach graczy jednocześnie słodząc wszystkim innym GM'om.
--------------------------
Absolutna bzdura. Z informacji, ktore otrzymalem przed wyrazeniem ZGODY :P na budowe panstwa na SC wynikalo, ze wszyscy GM sa tutaj w porzadku. Nie wiedzialem o Szerszeniu i bardzo tego zaluje. Na CL bylo zupelnie inaczej. Tam admin nadal nam ziemie w posiadania w zamian za realizacje misji kulturalno-edukacyjnej na swiecie. I misje realizowalismy zgodnie z zalozeniami az do ogloszenia przejscia AH do podziemia. Tam wrogami byli marni GM (obiektem kultu naszych postaci byl Wielki Clairus - zgadnij, kto to :P). Diablem byl IcE. On sam wie, za co. A Melanius - nie wiem, jak wygladala Konferencja Harmonium-Valarowie, ale Melaniusa nigdy nie uwazalem za 'wroga'. Po pewnym czasie ulegl on wplywom kilku GM i dlatego nieco zmienil swoja polityke. Ale Melaniusa cenilem. Gorzej bylo z wczesnym IcEm. Kierowalem Chisa Ravenlord i niewiele pamietam z tamtych czasow. A szkoda ^^.
-----------------------------------

Nie zdajesz sobie chyba sprawy, że cała reszta GM nigdy nie zmusi admina do rezygnacji wbrew jego woli. Prędze admin może zwolnić GM'ow Bolesne ale prawdziwe.
-----------------------------
Niestety. Tyle, ze na CL byli beznadziejni adminowie (z wyjatkami, jak Malcia :>) i porzadny Admin, zalozyciel Autonomii i jej patron. przyznaje, ze straszna glupota byla walka z Valarami. Wtedy chyba nieco przecenilismy swoje mozliwosci. Teraz jest zakaz atakowania Valarow. Mamy zasade bezwzglednego posluszenstwa i realizujemy ja w grze. Bardzo szkoda mi AH, to bylo naprawde cos wspanialego. Tam koncentrowalo sie zycie calego shardu.
------------------------
Pamięć mam bardzo dobrą. Pamiętasz negocjacje w pałacu Nulelm? Zdziwko ? Domyśl się kim jestem/byłem .
---------------------
ja bylem Chisa nie nie wiem nic o Nulelm. Pamietam, ze tam odbyla sie pamietna Konferencja AH-GM. Sam nie uczestniczylem. W tej sprawie prosze do Atreidesa :P.
----------------------
Autonomię Harmonium dostałeś w nieznanych mi bliżej okolicznościach - z tego co słyszałem w ramach questu od Claira . W ramach questu a nie na całkowitą własnośc i wyłączność. Może to do Ciebie nie dociera że to subtelna róznica ale ja taką widzę, inni pewnie także.
------------------
To nie byl quest - rod Ravenlordow przysiagl realizowac Misje Harmonium, czym zajmujemy sie do dzisiaj, poniewaz CL juz nie istnieje. Ktos jeszcze pamieta, czym tak naprawde jest to cale Harmonium? :P Ziemia byla wlasnoscia Ravenlordow i dlatego wlasnie udalo sie stworzyc taka potege. Wydalismy ponad 20 ksiazek i mielismy gotowe kolejne. Wszyscy porzadni gracze byli zwiazani z AH albo RZK. To byly dwie najwieksze sily na swiecie. I obie skladaly sie w wiekszosci z bardzo dobrych graczy. Byli Harmonianie pozostawali GMami, jeden stworzyl serwer South Gate - mozna powiedziec, ze AH wychowala elite :P. Bo my jako pierwsi stworzylismy edukacje, regularna armie, zbudowalismy pierwsze domki i w duzej mierze spelnilismy obietnice dane Clairowi. Na wiecej nie starczylo nam czasu - Valarowie za bardzo dawali sie we znaki.
---------------
Kiedy jednak zacząłeś bawić się w wielkiego Pana na włościach bluzgając na boardach miast pod adresem innych graczy - pod Twoją Harmonium zaroiło się od żądnych zemsty obrazonych osób, czemu wcale się nie dziwię.
--------------------
To nie ja :P. A Ksiaze Arkan byl najpotezniejsza postacia na swiecie i nikt chyba temu nie zaprzeczy. Rycerstwo AH bylo na drugim miejscu po RZK (powtarzam, ze RZK niezmiernie cenie i uwazam, ze jego czlonkowie w niczym nie ustepowali AH - moze poza pewnym cheaterem :P). AH nazywalo chaotytow barbarzyncami, poniewaz dla nas takowymi oni byli. Autonomia byla prawdziwa potega. Jak na tamte warunki dochody 100k tygodniowo byly naprawde oszalamiajace. Co tydzien stawialismy domek. U nas mozna bylo kupic najlepszy na swiecie sprzet magiczny. Wszystko bylo w AH. Bo tam gracze zaufali Arkanowi.

Ksiaze Arkan mial tytul szlachecki od admina i wykorzystywal go w odpowiedni sposob. Dzieki temu zjednoczylismy dobrych graczy i nauczylismy mnostwo ludzi gry RPG. Sadze, ze AH to najciekawsza rzecz, jaka wydarzyla sie na polskich shardach. Ale kto to jeszcze pamieta? Dzisiaj Chaos woli bluzgac na Arkana II -_-.
-----------------

Spowodowało to, iż wiekszośc osób zaczęło opuszczac Twoją Gildię z racji faktu, iż jako Twoi stronnicy wiecznie dostawali w dupsko. Oczywiście do Ciebie nie dotarło że sprawy biora niekorzystny obrót i zaczłąłeś wymuszac wobec GM żądania strzeżenia granic harminium, stawiania palisad, strazy i takich tam - na co z oczywistych względów nie mogłą zapaśc zgoda ( kazdy gracz jest traktowany równo -czego sam żądasz).
-----------
Tak, tutaj masz zupelna racje. Przyznaje, ze wtedy sie przeliczylem. Bledem bylo stworzenie Gildii AH (stawialo nas to dyplomatycznie de facto na rowni z innymi gildiami). Karygodnym bledem byla walka z Valarami. Arkan po prostu nie mogl zniesc zabijania postaci przez Valarow dla zabawy. od tego praktycznie sie zaczelo. AH zaczela upadac, gdy Valarowie okradli ja z calej infrastruktury :P. Straz sami zlikwidowalismy. Dostalismy ja w ramach umowy od Claira, jednak przeszkadzala ona w egzekwowaniu prawa (!). W tamtych czasach znacznie skuteczniej dzialala armia PC. Ale zadan strzezenia granic nie bylo - tym zajmowala sie Armia. Clair chcial dac straz, ale odmowilismy. Bardziej oplacalo sie zachowac pelna kontrole nad obszarem. Nikt na swiecie oprocz RZK nie mial szans z AH. RZK mialo najlepszych wojownikow.
-----------------------------
Ponieważ nie mogłeś się doczekać pomocy o którą wzywałeś zacząles oskarżać GM'ow na CL o stronniczość i łamanie zasad przyzwoitości. Kiedy tylko zacząłeś takie klocki większośc ekipy uznała że tego już za wiele i czas skończyć z AH raz na zawsze.
-----------
O stronniczosc... Tak, pamietam. To bylo wtedy, gdy nam zabrano wszystko, a RZK przyozdobiono domek :P. To tez byla nasza glupota. Przyznaje. Na CL GM praktycznie nie byli stronniczy. Widac to dopiero w porownaniu do zachowania Szerszenia. 'Ekipa' miala raczej dosc oskarzen ze strony AH. My nie ukrywalismy prawdy.Zglaszali sie do nas gracze, ktorym z roznych powodow nie odpowiadalo ingerowanie GM w swiat gry. GM zabijali dla zabawy i rozstawiali potworki na zlosc posczegolnym graczom. My koordynowalismy opor wobec GM i za to dostalo sie nam w skore. Gdyby Clair posluchal wtedy naszych rad, sprawy na CL przybralyby calkiem inny obrot. Moze nawet doszloby do kardynalnych zmian w Radzie GM :P. Bo GM nie grali fair.
----------------
Może nie wiesz tego ale wówczas w Twojej obronie stanął własnie ten znienawidzony przez Ciebie Melanius który chciał załogodzić spory ( mi poprzez spotkania dyplomatyczne Mel-Arkan, Mel-Arkan-Ozzi (RZK) itp. Skótek tego był bardzo krótkotrwały. Otrzymałeś wówczas obietnice nie angażowania się przez GM w konflikt w zamian za co obiecałeś swobodę GM'ow na modelowanie świata Harmonium. Złagodzone zostały równie z spory na linii AH -RZK - niestety na krótko (głównie z uwagi na Wasze obrazliwe teksty pod adresem kierownictwa tej Gildii).
-------
Absolutnie nigdy nie 'nienawidzilem' Melaniusa. Chcial pomoc. Nie udalo mu sie, moze napiecie bylo juz zbyt silne. Podobala mi sie jego podstawa. Podobnie bylo z Arkanem. Pod koniec i on zrozumial bledy RZK-AH-GM i usilowal zatrzymac machine. Naprawde bylo juz za pozno. Ludzie zaczynali odchodzic, Atreidesowi odechcialo sie grac. Oglosilismy przejscie AH do podziemia, potem byl koniec CL. Historia CL to tak naprawde historia AH i RZK.

Masz calkowita racje opisujac przebieg ostatnich zmian na linii AH-GM-RZK. Arkan byl kiepskim dyplomata. Taka mial postac - ustalilismy, ze Arkan I bedzie dobry, lecz porywczy. Mial byc twardy wobec wrogow, a pomagac wszystkim newbiesom szukajacym swojego miejsca w swiecie. Wykreowany przez nas charakter Arkana jako Ksiecia Harmonium byl bardzo interesujacy, ale nieodpowiedni. Dlatego uruchomilismy Sluzbe Dyplomatyczna (moze nie do konca sie to udalo :P)
-----------------------
Nie minęlo może 3-4 dni gdy ropoczeła się seria qiuestów na obszarze Britanii, równiez i AH. Wywołało to twoje głębokie oburzenie w grożbami pod adresem GM włącznie. Do tego dołączyły liczne bluzgi graczy zarzucających iż AH traktowana jest w sposób uprzywilejowany ( arena do przemówien, chodniki z marmuru, region guarded i bannery które stopnoiowo wyciagałeś od GM'ow) Inni gracze nie mieli tego więc nie dziwne oburzenie z ich strony.
------------------
AH kupilo Forum Harmonium za zebrane drewno. Potem ukradziono je nam nie zwracajac kosztow. To wlasnie wywolalo wscieklosc Arkana. I chyba mial racje ;). Guardsi zostali wycofani na wniosek Ksiecia. Bannery byly nam naprawde potrzebne. Podobna pomoc otrzymalo RZK. AH bylo panstwem - musielismy miec sztandary. Bledem bylo klocenie sie, gdy je nam zabrano. Trzeba bylo siedziec cicho i stawiac domki :P. A wspomniane questy - byl to koles, ktory mordowal ludzi w AH pomimo umowy miedzy Clairem a Ksieciem (GM nie operuja w Autonomii). Ale i tu zgoda. Trzeba bylo pozwolic GM naginac stare umowy. Gdyby dzialo sie to dzis, nie dopuscilbym do upadku AH z tak blahych przyczyn. To byla naprawde potega.
-----------------------
TO był jednak tylko zalążek wielkiej awantury która wybuchła niedługo potem, gdy umiesciłęs na paru niezaleznych stronach bluzgi pod adresem co niekórych członków ekipy z tym i zarządzającego wówczas serwerem Admina. Ządałeś mi. by ustapił skoro nie potrafi być "Neutralny" na Twoj sposób.
-----------------
Tak, sam bylem odpowiedzialny za akcje. Serwis Autonomii Harmonium opublikowal opis wydarzen na CL. Napisalismy o zamknieciu w celi pierwszego wieznia politycznego oraz o wszystkich represjach pod adresem sprzeciwiajacych sie bezkarnosci GM graczy. Wtedy zaczal dzialac IcE. Wykorzystal swoje kontakty, by zlikwidowac wszystkie niezalezne
zrodla informacji o wydarzeniach na CL. Od tego czasu gracze czytali tylko ociekajace miodem teksty Claira :P. Bo Clair juz wtedy przeszedl na strone reszty GM. AH byla skonczona. Uruchomilismy system komunikacji z graczami z Podziemia i chcielismy czekac na lepsze czasy.
---------------------
Mając z jednej strony wkurzonych członków Ekipy, z drugiej graczy zarzucających stronniczośc i sponsoring AH a z trzeciej Twoje bezsensowne zarzuty nie mające pokrycia z rzeczywistością, pełniący wówczas funkcie Admina Melanius -zmuszony był zakończyć erę AH w Britanii. Zrobiono to w ramach wielkiej kampanii - gdy postac odgrywająca Imperatora oficjalnie zdelegalizowała AH wcielając Harmonium do Imperium (obejmujące juz wowczas - Trinsic, Occlo, Jhelom, Magincie, Moonglow, Bucc Den, Serpents Hold, Nujelm i częśc Britanii.
-----------
Tak, ale tutaj to tez niezupelnie prawda. Rada Harmonium oglosila przejscie AH do podziemia juz na kilka dni wczesniej. Budynki jeszcze staly, jednak Ratusz zostal zamkniety dla ludzi. Gielda przestala funkcjonowac. Zarzuty mialy pokrycie w rzeczywistosi, zapewniam Cie. Moja postac na wlasne oczy widziala prymitywne zabawy GM. Wtedy ani Harmonium, ani GM nie mieli jeszcze koniecznego doswiadczenia. Obie strony potrzebowaly czasu. Przyczyna upadku AH - ujawnianie prawdy o dzialaniach GM, doprowadzenie do sporu AH-Valarowie, bledy dyplomatyczne (negocjacje pokojowe AH-RZK), bledy ustrojowe (mea culpa :> ja projektuje ustroje panstw Harmonium) i po prostu... Brak sily. Bylismy juz naprawde zmeczeni 8-godzinna harowka w AH. To nie bylo na moje sily. Dlatego teraz tylko gadam :P.

KOniec opowieści. Szcegółów Kampanii nie ujawniam - była tak genialnie zrobiona że moze sie jeszcze przydać - w jej trakcie nikt chyba do końca nie wiedział kto i w co właściwie zagrywa.

^_^

Pozdrawiam all,
Lcv (Lucsav Ravenlord CL, Ksiezna Chisa Ravenlord CL)


_________________
Królestwo Brytanii, Domena Cywilizacji Harmonium w świecie Strefy Cienia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 23:07 
 
Powiem jedno: ja pierdole ten kolo ma nasrane, i nie mowie z powodu tego topicu ale ogolnie co o nim wiem i co o nim sie dowiedzialem. Ludzie, ten gosc to psycho.

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 23:12 
 
Czlowieku opanuj sie. Jak juz chcesz pisac takie ksiazki to przynajmniej nie zasmiecaj forum kolejnymi topicami bo to wkurza i to bardzo.


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 23:29 
 
Napisze cos i potem przeczytam...

Nie chcemy cie tu - a sio! Idz sobie spiskuj gdzieindziej... cioto :grin:

na flames! :grin:

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 23:36 
 
Na pal go, na pal:) Eeee moze to gej, wiec:
Na stos go, na stos:]

****

Posty: 1274
Dołączył(a): 31.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 23:37 
 
Jak już wspominałem: szkoda klawiatury...

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 23:39 
 
przeczytalem...

to samo co wczesniej!

na flames z pederasta! na flames! :grin:

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 23:51 
 
A ja sie ustosunkuje po to odpowiedz na mój post , zresztą moje odpowiedzi bedą krótkie:


Cytuj:
2002-02-11 23:03, Lcv napisał:
------------------------------
IcE - Stosujecie taką samą taktykę jak próbowałeś stosowac na CL. Usiłujecie podważyć aytorytet Szerszenia ( z mizernymi zresztą skutkami) w oczach graczy jednocześnie słodząc wszystkim innym GM'om.
--------------------------
Lcv - Absolutna bzdura. Z informacji, ktore otrzymalem przed wyrazeniem ZGODY :razz: na budowe panstwa na SC wynikalo, ze wszyscy GM sa tutaj w porzadku. Nie wiedzialem o Szerszeniu i bardzo tego zaluje. Na CL bylo zupelnie inaczej. Tam admin nadal nam ziemie w posiadania w zamian za realizacje misji kulturalno-edukacyjnej na swiecie. I misje realizowalismy zgodnie z zalozeniami az do ogloszenia przejscia AH do podziemia. Tam wrogami byli marni GM (obiektem kultu naszych postaci byl Wielki Clairus - zgadnij, kto to :razz:). Diablem byl IcE. On sam wie, za co. A Melanius - nie wiem, jak wygladala Konferencja Harmonium-Valarowie, ale Melaniusa nigdy nie uwazalem za 'wroga'. Po pewnym czasie ulegl on wplywom kilku GM i dlatego nieco zmienil swoja polityke. Ale Melaniusa cenilem. Gorzej bylo z wczesnym IcEm. Kierowalem Chisa Ravenlord i niewiele pamietam z tamtych czasow. A szkoda ^^.
-----------------------------------

*****Masz pewne luki w wiedzy w tej kwestii, ale nie będę tego uzupełniał -może zrobi to ktoś inny.*****

-----------------------------------
IcE - Nie zdajesz sobie chyba sprawy, że cała reszta GM nigdy nie zmusi admina do rezygnacji wbrew jego woli. Prędze admin może zwolnić GM'ow Bolesne ale prawdziwe.
-----------------------------
Lcv - Niestety. Tyle, ze na CL byli beznadziejni adminowie (z wyjatkami, jak Malcia :>) i porzadny Admin, zalozyciel Autonomii i jej patron. przyznaje, ze straszna glupota byla walka z Valarami. Wtedy chyba nieco przecenilismy swoje mozliwosci. Teraz jest zakaz atakowania Valarow. Mamy zasade bezwzglednego posluszenstwa i realizujemy ja w grze. Bardzo szkoda mi AH, to bylo naprawde cos wspanialego. Tam koncentrowalo sie zycie calego shardu.
------------------------
*** Gdyby nie Wasz konflikt skierowany przeciwko GM.om pewnie wiele rzeczy potoczyło by sie inaczej, niestety stało sie jak się stało***

---------------------
IcE - Pamięć mam bardzo dobrą. Pamiętasz negocjacje w pałacu Nulelm? Zdziwko ? Domyśl się kim jestem/byłem .
---------------------
Lcv - ja bylem Chisa nie nie wiem nic o Nulelm. Pamietam, ze tam odbyla sie pamietna Konferencja AH-GM. Sam nie uczestniczylem. W tej sprawie prosze do Atreidesa :razz:.
----------------------

*** Skoro nie Ty to nie widze sensu poruszac tej kwestii, spytaj chlebodawce***

---------------------
IcE - Autonomię Harmonium dostałeś w nieznanych mi bliżej okolicznościach - z tego co słyszałem w ramach questu od Claira . (...).
------------------
Lcv - To nie byl quest - rod Ravenlordow przysiagl realizowac Misje Harmonium, czym zajmujemy sie do dzisiaj, poniewaz CL juz nie istnieje. Ktos jeszcze pamieta, czym tak naprawde jest to cale Harmonium? :razz: Ziemia byla wlasnoscia Ravenlordow i dlatego wlasnie udalo sie stworzyc taka potege. Wydalismy ponad 20 ksiazek i mielismy gotowe kolejne. Wszyscy porzadni gracze byli zwiazani z AH albo RZK. To byly dwie najwieksze sily na swiecie. I obie skladaly sie w wiekszosci z bardzo dobrych graczy. Byli Harmonianie pozostawali GMami, jeden stworzyl serwer South Gate - mozna powiedziec, ze AH wychowala elite :razz:. Bo my jako pierwsi stworzylismy edukacje, regularna armie, zbudowalismy pierwsze domki i w duzej mierze spelnilismy obietnice dane Clairowi. Na wiecej nie starczylo nam czasu - Valarowie za bardzo dawali sie we znaki.
---------------

** Cóż, przyznasz że powody mieli. Co do celu przekazania ziem nie wypowiem sie bo mnie wtedy przy tym nie było***

---------------------
IcE - Kiedy jednak zacząłeś bawić się w wielkiego Pana na włościach bluzgając na boardach miast pod adresem innych graczy - pod Twoją Harmonium zaroiło się od żądnych zemsty obrazonych osób, czemu wcale się nie dziwię.
--------------------
Lcv - To nie ja :razz:. A Ksiaze Arkan byl najpotezniejsza postacia na swiecie i nikt chyba temu nie zaprzeczy. Rycerstwo AH bylo na drugim miejscu po RZK (powtarzam, ze RZK niezmiernie cenie i uwazam, ze jego czlonkowie w niczym nie ustepowali AH - moze poza pewnym cheaterem :razz:). AH nazywalo chaotytow barbarzyncami, poniewaz dla nas takowymi oni byli. Autonomia byla prawdziwa potega. Jak na tamte warunki dochody 100k tygodniowo byly naprawde oszalamiajace. Co tydzien stawialismy domek. U nas mozna bylo kupic najlepszy na swiecie sprzet magiczny. Wszystko bylo w AH. Bo tam gracze zaufali Arkanowi.

Ksiaze Arkan mial tytul szlachecki od admina i wykorzystywal go w odpowiedni sposob. Dzieki temu zjednoczylismy dobrych graczy i nauczylismy mnostwo ludzi gry RPG. Sadze, ze AH to najciekawsza rzecz, jaka wydarzyla sie na polskich shardach. Ale kto to jeszcze pamieta? Dzisiaj Chaos woli bluzgac na Arkana II -_-.
-----------------

*** Mówiąc o silach masz na myśli gildie jak mniemam. Ale prócz nich istniały księstwa i wiele z nich miało również swoje wojska, no ale to inna sprawa ***

-----------------
IcE - Spowodowało to, iż wiekszośc osób zaczęło opuszczac Twoją Gildię z racji faktu, iż jako Twoi stronnicy wiecznie dostawali w dupsko. Oczywiście do Ciebie nie dotarło że sprawy biora niekorzystny obrót i zaczłąłeś wymuszac wobec GM żądania strzeżenia granic harminium, stawiania palisad, strazy i takich tam - na co z oczywistych względów nie mogłą zapaśc zgoda ( kazdy gracz jest traktowany równo -czego sam żądasz).
-----------
Lcv - Tak, tutaj masz zupelna racje. Przyznaje, ze wtedy sie przeliczylem. Bledem bylo stworzenie Gildii AH (stawialo nas to dyplomatycznie de facto na rowni z innymi gildiami). Karygodnym bledem byla walka z Valarami. Arkan po prostu nie mogl zniesc zabijania postaci przez Valarow dla zabawy. od tego praktycznie sie zaczelo. AH zaczela upadac, gdy Valarowie okradli ja z calej infrastruktury :razz:. Straz sami zlikwidowalismy. Dostalismy ja w ramach umowy od Claira, jednak przeszkadzala ona w egzekwowaniu prawa (!). W tamtych czasach znacznie skuteczniej dzialala armia PC. Ale zadan strzezenia granic nie bylo - tym zajmowala sie Armia. Clair chcial dac straz, ale odmowilismy. Bardziej oplacalo sie zachowac pelna kontrole nad obszarem. Nikt na swiecie oprocz RZK nie mial szans z AH. RZK mialo najlepszych wojownikow.
-----------------------------

*** Szkoda ze pewne rzeczy zauważyliście dopiero po fakcie ***

-----------------------------
IcE - Ponieważ nie mogłeś się doczekać pomocy o którą wzywałeś zacząles oskarżać GM'ow na CL o stronniczość i łamanie zasad przyzwoitości. Kiedy tylko zacząłeś takie klocki większośc ekipy uznała że tego już za wiele i czas skończyć z AH raz na zawsze.
-----------
Lcv - O stronniczosc... Tak, pamietam. To bylo wtedy, gdy nam zabrano wszystko, a RZK przyozdobiono domek :razz:. To tez byla nasza glupota. Przyznaje. Na CL GM praktycznie nie byli stronniczy. Widac to dopiero w porownaniu do zachowania Szerszenia. 'Ekipa' miala raczej dosc oskarzen ze strony AH. My nie ukrywalismy prawdy.Zglaszali sie do nas gracze, ktorym z roznych powodow nie odpowiadalo ingerowanie GM w swiat gry. GM zabijali dla zabawy i rozstawiali potworki na zlosc posczegolnym graczom. My koordynowalismy opor wobec GM i za to dostalo sie nam w skore. Gdyby Clair posluchal wtedy naszych rad, sprawy na CL przybralyby calkiem inny obrot. Moze nawet doszloby do kardynalnych zmian w Radzie GM :razz:. Bo GM nie grali fair.
----------------

*** Nie sądze , przy ówczesnym zameszaniu tylko twarda reka mogła to wziąśc w kupę"

----------------
IcE - Może nie wiesz tego ale wówczas w Twojej obronie stanął własnie ten znienawidzony przez Ciebie Melanius który chciał załogodzić spory ( mi poprzez spotkania dyplomatyczne Mel-Arkan, Mel-Arkan-Ozzi (RZK) itp. Skótek tego był bardzo krótkotrwały. Otrzymałeś wówczas obietnice nie angażowania się przez GM w konflikt w zamian za co obiecałeś swobodę GM'ow na modelowanie świata Harmonium. Złagodzone zostały równie z spory na linii AH -RZK - niestety na krótko (głównie z uwagi na Wasze obrazliwe teksty pod adresem kierownictwa tej Gildii).
-------
Lcv - Absolutnie nigdy nie 'nienawidzilem' Melaniusa. Chcial pomoc. Nie udalo mu sie, moze napiecie bylo juz zbyt silne. Podobala mi sie jego podstawa. Podobnie bylo z Arkanem. Pod koniec i on zrozumial bledy RZK-AH-GM i usilowal zatrzymac machine. Naprawde bylo juz za pozno. Ludzie zaczynali odchodzic, Atreidesowi odechcialo sie grac. Oglosilismy przejscie AH do podziemia, potem byl koniec CL. Historia CL to tak naprawde historia AH i RZK.
----------------
*** Admin Melanius popełnił 1 kardynalny błąd - za długo zwlekał z zacisnięciem pięści i uderzeniem nią w stół. Z perspektywy czasu przypomina mi to Kanclerza Valorum z SW Episode I - chciał dyplomacją osiagnąc to czego juz sie nie powinno ciagnąć"

----------------
Lcv - Masz calkowita racje opisujac przebieg ostatnich zmian na linii AH-GM-RZK. Arkan byl kiepskim dyplomata. Taka mial postac - ustalilismy, ze Arkan I bedzie dobry, lecz porywczy. Mial byc twardy wobec wrogow, a pomagac wszystkim newbiesom szukajacym swojego miejsca w swiecie. Wykreowany przez nas charakter Arkana jako Ksiecia Harmonium byl bardzo interesujacy, ale nieodpowiedni. Dlatego uruchomilismy Sluzbe Dyplomatyczna (moze nie do konca sie to udalo :razz:)
-----------------------
*** Na dyplomacje było juz póxno , machina była juz uruchomiona, a dyplomacja tylko nieco odwlekła wydarzenia które potem wystąpiły***

----------------
IcE - Nie minęlo może 3-4 dni gdy ropoczeła się seria qiuestów na obszarze Britanii, równiez i AH. Wywołało to twoje głębokie oburzenie w grożbami pod adresem GM włącznie. Do tego dołączyły liczne bluzgi graczy zarzucających iż AH traktowana jest w sposób uprzywilejowany ( arena do przemówien, chodniki z marmuru, region guarded i bannery które stopnoiowo wyciagałeś od GM'ow) Inni gracze nie mieli tego więc nie dziwne oburzenie z ich strony.
------------------
Lcv - AH kupilo Forum Harmonium za zebrane drewno. Potem ukradziono je nam nie zwracajac kosztow. To wlasnie wywolalo wscieklosc Arkana. I chyba mial racje :razz:. A wspomniane questy - byl to koles, ktory mordowal ludzi w AH pomimo umowy miedzy Clairem a Ksieciem (GM nie operuja w Autonomii). Ale i tu zgoda. Trzeba bylo pozwolic GM naginac stare umowy. Gdyby dzialo sie to dzis, nie dopuscilbym do upadku AH z tak blahych przyczyn. To byla naprawde potega.
-----------------------
*** Niestety po raz kolejny zauwazyliście za późno kolejny zalążek konfliktu***

-----------------------
IcE - TO był jednak tylko zalążek wielkiej awantury która wybuchła niedługo potem, gdy umiesciłęs na paru niezaleznych stronach bluzgi pod adresem co niekórych członków ekipy z tym i zarządzającego wówczas serwerem Admina. Ządałeś mi. by ustapił skoro nie potrafi być "Neutralny" na Twoj sposób.
-----------------
Lcv - Tak, sam bylem odpowiedzialny za akcje. Serwis Autonomii Harmonium opublikowal opis wydarzen na CL. Napisalismy o zamknieciu w celi pierwszego wieznia politycznego oraz o wszystkich represjach pod adresem sprzeciwiajacych sie bezkarnosci GM graczy. Wtedy zaczal dzialac IcE. Wykorzystal swoje kontakty, by zlikwidowac wszystkie niezalezne
zrodla informacji o wydarzeniach na CL. Od tego czasu gracze czytali tylko ociekajace miodem teksty Claira :razz:. Bo Clair juz wtedy przeszedl na strone reszty GM. AH byla skonczona. Uruchomilismy system komunikacji z graczami z Podziemia i chcielismy czekac na lepsze czasy.
---------------------
IcE - Mając z jednej strony wkurzonych członków Ekipy, z drugiej graczy zarzucających stronniczośc i sponsoring AH a z trzeciej Twoje bezsensowne zarzuty nie mające pokrycia z rzeczywistością, pełniący wówczas funkcie Admina Melanius -zmuszony był zakończyć erę AH w Britanii. (...)
-----------
Lcv - Tak, ale tutaj to tez niezupelnie prawda. Rada Harmonium oglosila przejscie AH do podziemia juz na kilka dni wczesniej. Budynki jeszcze staly, jednak Ratusz zostal zamkniety dla ludzi. Gielda przestala funkcjonowac. Zarzuty mialy pokrycie w rzeczywistosi, zapewniam Cie.
(...)
^_^


Reasumując. Zbyt późno dostrzegliście prawdziwe zródło klęski. Szkoda tylko, że Arkan usiłował zastosowac podobne w pewnych kwestiach ruchy na SC. Teraz proponuje wyciągnąc wnioski i to zanim bedzie za późno.

DO wszystkich - sorry za dlugi post ale żeby nie było potem że nie odpowiadam na argumenty or something :smile:


_________________
Peace is a lie. There is only passion.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 12 lut 2002, 11:27 
 
Lcv zostaw juz ten prozac, przynajmniej jak na forum jestes.


Posty: 40
Dołączył(a): 9.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 lut 2002, 13:18 
 
Uspokoj sie Exodus, sam nie masz pojecia o historii CL, a atakujesz ludzi, ktorzy grali tam prawie od samego poczatku i kierowali najppularniejszymi postaciami swiata. Na CL bylo zdecydowanie najlepiej. Tam nie bylo takich ludzi, jak Ty. A jesli byli, to woleli kryc sie po katach przed AH i RZK, niz popisywac sie cheatowanymi postaciami albo gra na skryptach. My nigdy nie stosujemy skryptow, nawet przy kopaniu rudy. gra w 100% uczciwa. A caly majatek zarobilismy ciezka harmowka od rana do wieczora (niestety doslownie). Chaos w wersji anarchistycznej Ksiaze Arkan mogl gniesc jednym palcem.

Lcv


_________________
Królestwo Brytanii, Domena Cywilizacji Harmonium w świecie Strefy Cienia


Posty: 40
Dołączył(a): 9.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 lut 2002, 13:20 
 
Dziekuje IcE'owi za wspominki :P. Gdybys jeszcze ladniej sie usmiechal... :>

Lcv


_________________
Królestwo Brytanii, Domena Cywilizacji Harmonium w świecie Strefy Cienia

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 lut 2002, 13:21 
 
hmmm jakos nie wyszlo mu to u nas. wrecz odwrotnie :grin:.


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 lut 2002, 13:27 
 
Taka sprawa Lcv. Zmien podpis skoro sie wyniesliscie na DZ. :grin:


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 lut 2002, 13:53 
 
Nie wiem dlaczego ale ta wasza nazwa kojarzy mi sie z Palestyna. :grin:


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

***

Posty: 803
Dołączył(a): 1.01.2002
Offline
PostNapisane: 12 lut 2002, 14:17 
 
Cytuj:
2002-02-12 13:18, Lcv napisał:
Uspokoj sie Exodus, sam nie masz pojecia o historii CL, a atakujesz ludzi, ktorzy grali tam prawie od samego poczatku i kierowali najppularniejszymi postaciami swiata. Na CL bylo zdecydowanie najlepiej. Tam nie bylo takich ludzi, jak Ty. A jesli byli, to woleli kryc sie po katach przed AH i RZK, niz popisywac sie cheatowanymi postaciami albo gra na skryptach. My nigdy nie stosujemy skryptow, nawet przy kopaniu rudy. gra w 100% uczciwa. A caly majatek zarobilismy ciezka harmowka od rana do wieczora (niestety doslownie). Chaos w wersji anarchistycznej Ksiaze Arkan mogl gniesc jednym palcem.

Lcv



tzn co? woleliscie psuc myszke? no sorry ale ja tam nie lubie kopowac nowym szcuroof tylko dlatego zeby grac na 666% uczciwie...

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 12 lut 2002, 14:21 
 
Z innej beczki - wrocmy SC na Sphere! Najlepszy emulator :grin:

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 lut 2002, 14:28 
 
a najlepiej to do poprzednich postaci ze sphere :grin:


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 12 lut 2002, 14:34 
 
Tego akurat nie trzeba robic - postac stworzy sie w kilka godzin :grin:

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 lut 2002, 14:36 
 
chyba ze maga robisz :grin:


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

*

Posty: 57
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 12 lut 2002, 15:05 
 
O co chodzi?


_________________
*** by gigi ***
http://www.ultimaonline.phg.pl
http://www.kasa.boo.pl

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.