mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 266
Dołączył(a): 30.01.2002
Offline
PostNapisane: 19 mar 2002, 07:37 
Cytuj  
W UO nie ma umiejęności takiej jak jeździectwo. Każdy walczy i jeździ tak samo dobrze nie zależnie od dosiadanego zwierzaka. No jest nawet ciut zabawiniej... bo dłużej mogą jeździć postacie z większą zrecznością :smile: Moje pytanka to:
a) Czy można by uzależnić spadek staminy podczas jazdy na zwierzaku od staminy lub siły zwierzaka a nie naszej? (człowiek tez męczy się od jazdy konno ale nie jest to aż tak zależne od naszej wytrzymałości jak to jest w UO. Różne rasy zwierzątek męczyły by się w różnym czasie.
b) Może tak do walki(używania broni) albo jazdy na zwierzaku powinno mieć się odpowiednio wysoki skill np Animal Taiming. Nie musi to byc jakaś duża wartość (np do jazdy konno wystarczyło by okolo 20-30%) ale żeby była zależna od zwirzaka.
c) Czy nie da sie wyeliminować wykonywania niektórych czynności siedząc na zwierzaku ? (no albo chociaż drastycznie je ograniczyć) Np. Mieszanie mikstur, robienie scrolli itp
d) I ostatnia myśl... zwierzak źle(rzadko) karmiony = zwierzak szybko męczący się.
Czekam na ewentualne komentarze.


_________________
To nie skill lost... to LAG :)

**

Posty: 350
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 mar 2002, 07:49 
Cytuj  
Ja rowniez dolaczam sie do tych pytan...

**

Posty: 370
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 19 mar 2002, 08:51 
Cytuj  
Nie jestem GM ale zauwazylem jak gralem na CL ze pgraniczenie czynnosci jest latwiejsze niz zmiany np. co do staminki zwierzako. Dlatego na wymienionym serwerze zrobiono tak, ze na zwierzaku czlowiek sie mniej meczy jak jedzie oraz siedzac na nim staminka szybciej rosnie. Ale dokladnie nie pamietam bo nie gralem dawno bo czekam na ZS :]


_________________
Głupota nie boli głupich. Za nich inni cieprią ...

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 mar 2002, 11:07 
Cytuj  
jeszcze nie wiem jak bedzie u Nas. lecz w planach jest zrobienie skryptu walki na koniu... w stylu koles na koniu ma wieksze szanse od kolesia stojacego na glebie... pod warunkiem ze ten na glebie nie ma piki, widel albo innego dlugiego ustrojstwa...
co do reszty... bedzie.. ale nie wszystko od razu :sad:
Gadget

**

Posty: 266
Dołączył(a): 30.01.2002
Offline
PostNapisane: 19 mar 2002, 13:36 
Cytuj  
:sad: szkoda... GAD mam jeszcze pytanko co z wy-wymienionych zmian da sie wprowadzic w rozsadnym czasie i czy wszystko da sie wprowadzic?


_________________
To nie skill lost... to LAG :)

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 mar 2002, 14:22 
Cytuj  
da sie.
i caleszy co to znaczy rozsadny termin :smile:
Gadget

*

Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2002
Offline
PostNapisane: 19 mar 2002, 17:27 
Cytuj  
Cytuj:
2002-03-19 07:37, Daimonion napisał:
W UO nie ma umiejęności takiej jak jeździectwo. Każdy walczy i jeździ tak samo dobrze nie zależnie od dosiadanego zwierzaka. No jest nawet ciut zabawiniej... bo dłużej mogą jeździć postacie z większą zrecznością :smile: Moje pytanka to:
a) Czy można by uzależnić spadek staminy podczas jazdy na zwierzaku od staminy lub siły zwierzaka a nie naszej? (człowiek tez męczy się od jazdy konno ale nie jest to aż tak zależne od naszej wytrzymałości jak to jest w UO. Różne rasy zwierzątek męczyły by się w różnym czasie.
b) Może tak do walki(używania broni) albo jazdy na zwierzaku powinno mieć się odpowiednio wysoki skill np Animal Taiming. Nie musi to byc jakaś duża wartość (np do jazdy konno wystarczyło by okolo 20-30%) ale żeby była zależna od zwirzaka.
c) Czy nie da sie wyeliminować wykonywania niektórych czynności siedząc na zwierzaku ? (no albo chociaż drastycznie je ograniczyć) Np. Mieszanie mikstur, robienie scrolli itp
d) I ostatnia myśl... zwierzak źle(rzadko) karmiony = zwierzak szybko męczący się.
Czekam na ewentualne komentarze.



Z tego co pamietam na DZ karmilo sie tylko zwierzaki juczne.Jak sie nie karmilo to dziczaly i to moim zdaniem wystarczy.Pomysl ze na koniu wolniej spada stam jest dobry

*

Posty: 54
Dołączył(a): 3.01.2002
Offline
PostNapisane: 19 mar 2002, 21:37 
Cytuj  
a jak sie nie siedzialo na koniu wierzchowym to tez dziczal.....czy Ty konno spales ? :razz:

Pozdrawiam

Z.

*

Posty: 109
Dołączył(a): 5.03.2002
Offline
PostNapisane: 19 mar 2002, 21:41 
Cytuj  
A ja jezdze konno i sie nie zgadzam :razz: Nie macie pojecia jak zajebiscie meczaca rzecza jest jechanie konno! Nie mozna uzalezniac spadek stamina tylko od zwierzaka! Chyba ze wszyscy beda jezdzic zwieszeni przez siodla jak worki ziemniakow. Juz nawet nie samo anglezowanie ale w ogole wysiedzenie na tylku zabiera potwornie duzo sily! Dzizas krajst. Nie znam czlowieka ktory swoja wytrzymaloscia w siedzeniu na koniu przerosl by wytrzymalosc samego rumaka! By to wiernie oddac trzeba by bylo uzalerznic spadek staminy podczas jazdy na rumaq od naszej sily. Ja po godzinie jazdy jestem tak zajebiscie zmeczony i sposony jakbym z plecakiem pelnym kamieni biegal w gore i w dol schodow palacu kultury a lydki i uda mam naprawde silne. moja dziewczyna ktora jezdzi parenascie lat nie jest w stanie wysiedziec na koniu dluzej niz 1,5-2 godziny i to tez pod warunkiem ze przez ten czas nie lata sie ciagle w cwale, galopie czy nawet stepie (ktory nota bene jest najbardziej meczacy) ale robi krotkie przerwy na powolne dreptanie koleczek.
Wsiadzcie na konia - konik nie zdarzy sie nawet spocic a wy bedziecie blagac mame o ratunek ;D
Sam myslalem ze to latwe i przyjemne a na drugi dzien nie moglem z lozka wstac ;D
Sadze ze aktualnie dzialajacy skrypt jezdziectwa powinien albo zostac niezmieniony albo j.w pisalem - powinna byc dopisana zmienna opisujace zalerznosc drenazu staminy od naszej sily.

*

Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2002
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 00:11 
Cytuj  
Cytuj:
2002-03-19 21:37, Zezary napisał:
a jak sie nie siedzialo na koniu wierzchowym to tez dziczal.....czy Ty konno spales ? :razz:

Pozdrawiam

Z.

opisywalem tylko sprawe z juczniakami :smile: wierzchowcami nie trzeba sie bylo zajmowac i dobrze bo przeciez na pewno same sie zywia trawa :wink:


Posty: 42
Dołączył(a): 27.01.2002
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 13:56 
Cytuj  
Cytuj:
2002-03-19 21:41, Mornelithe napisał:
A ja jezdze konno i sie nie zgadzam :razz: Nie macie pojecia jak zajebiscie meczaca rzecza jest jechanie konno! Nie mozna uzalezniac spadek stamina tylko od zwierzaka! Chyba ze wszyscy beda jezdzic zwieszeni przez siodla jak worki ziemniakow. Juz nawet nie samo anglezowanie ale w ogole wysiedzenie na tylku zabiera potwornie duzo sily! Dzizas krajst. Nie znam czlowieka ktory swoja wytrzymaloscia w siedzeniu na koniu przerosl by wytrzymalosc samego rumaka! By to wiernie oddac trzeba by bylo uzalerznic spadek staminy podczas jazdy na rumaq od naszej sily. Ja po godzinie jazdy jestem tak zajebiscie zmeczony i sposony jakbym z plecakiem pelnym kamieni biegal w gore i w dol schodow palacu kultury a lydki i uda mam naprawde silne. moja dziewczyna ktora jezdzi parenascie lat nie jest w stanie wysiedziec na koniu dluzej niz 1,5-2 godziny i to tez pod warunkiem ze przez ten czas nie lata sie ciagle w cwale, galopie czy nawet stepie (ktory nota bene jest najbardziej meczacy) ale robi krotkie przerwy na powolne dreptanie koleczek.
Wsiadzcie na konia - konik nie zdarzy sie nawet spocic a wy bedziecie blagac mame o ratunek ;D
Sam myslalem ze to latwe i przyjemne a na drugi dzien nie moglem z lozka wstac ;D
Sadze ze aktualnie dzialajacy skrypt jezdziectwa powinien albo zostac niezmieniony albo j.w pisalem - powinna byc dopisana zmienna opisujace zalerznosc drenazu staminy od naszej sily.

Ciekawe co na to jazda Napoleona ... :lol:

**

Posty: 266
Dołączył(a): 30.01.2002
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 16:54 
Cytuj  
Mornelithe... czasami ręce mi opadają... ehh... nie wiem czy dobrze przeczytałeś... Ja również jeździłem konno... i możesz mi wierzyć że jak bardzo nie byłbym niewytrzymały to przejadę przynajmniej kilkadziesiąt razy więcej niż przebiegne. Tymczasem opisywany przeze mnie problem dotyczył faktu iż w UO stamina spadała tak samo szybko jak gdyby samemu się biegło co akurat jest bzdurą. No chba że jest się bardz początkującym jeźdźcem. Znam ludzi którzy spędzają na jeździe konnej całe godziny. Ludzie Ci nawet w połowie nie mogą dorównać biegaczom na długie dystanse pod kątem kondycji ! Sa w porownaniu z nimi mięczakami. I co to ma do męczenia się podczas jazdy ? Ma stary ma... ale to też kwestia techniki i kilku innych czynników. WIEC nie zajeżdżaj mi swoimi doświadczeniami, które mają sie nijak albo w bardzo w niewielkim stopniu do samej mechaniki tego zdarzenia. Ktoś tu już dał dość dobry przykład... Gdyby każdy tak bojowo miał się do jazdy konnej jak ty to w życiu na histori nie usłyszelibyśmy o większych bitwach i manewrach wojennych.
Po drugie błagaaaam..... piszesz tyle postów ostatnio że chyba nie starcza Ci czasu na ich dokładne czytanie... JA WYRAŹNIE napisałem że jestem świadomy tego że człowiek męczy się jeżdżąc konno i że proponowane zmiany tyczą się... ehh nie chce mi się powtarzać... przeczytaj topic tytułowy...


_________________
To nie skill lost... to LAG :)

*

Posty: 109
Dołączył(a): 5.03.2002
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 21:53 
Cytuj  
Oczywiscie ze nie dorownuja kondycja biegaczom bo i cwicza inne partie miesni :smile:

**

Posty: 370
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2002, 22:36 
Cytuj  
Na CL po zmianie dopiero tak sie dalo dlugo jezdzic. Acha i zalezy jeszcze jak byles obciazony bo jak malo to i na piechote daleko sie biega.


_________________
Głupota nie boli głupich. Za nich inni cieprią ...

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 00:00 
Cytuj  
wiecie co?
nudzi mnie to juz...
i tak "na jezdzca" roxuje :smile:
Gadget


Posty: 42
Dołączył(a): 27.01.2002
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 00:25 
Cytuj  
Ja tam wole po Bozemu :lol:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 08:39 
Cytuj  
Ooo nie! Najfajniejsze sa rozne egzotyczne ale to trzeba sie troche pogimnastykowac :grin:


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2002, 13:01 
Cytuj  
ee nie znacie sie...
zreszta kazda fajna jak kobieta fajna.
i mila.
i fogole :}
Gadget

*

Posty: 109
Dołączył(a): 5.03.2002
Offline
PostNapisane: 23 mar 2002, 01:07 
Cytuj  
No niekoniecznie. ^^ Poczytajcie "Tao milosci - milosny potencjal mezczyzny" Mantak Chia i poswiecie troche (jakis rok) czasu na opanowanie tych technik. Tantra rulz ^^ Nie ma jak wygotowywanie mozgu na godzinnym tripie orgazmu ;D

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 mar 2002, 11:32 
Cytuj  
a ci jak nie masz godziny tylko 15 minut? :razz: :razz: :razz:
G.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.