mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 13:49 
Cytuj  
Shaman...male, zielone i zje wszystko, co sie rusza i na drzewo nie ucieka.
Jest postacia uniwersalna, aczkolwiek moim zdaniem, leczenie pozostalych czlonkow druzyny bedzie duuuza czescia gry i raczej glownym zadaniem. Od czasu do czasu mozna zarzucic jakas dote, czy tez uwolnic niszczace Waaagh, ale raczej bedzie sie oczekiwalo od Shamana, ze pomoze druzynie przezyc dluzej niz druzyna przeciwnika.

Na poczatek build - propozycja moja i do tego bede dazyl poki co.
http://www.wardb.com/career.aspx?id=7#1 ... 65:696:697
http://www.wardb.com/renown.aspx?id=7#: ... fdf15cef15:

Nastawiony glownie na utrzymywanie siebie i reszty przy zyciu. Renown to glownie Willpower (a wiec + do resistow i do czarow leczacych) oraz Inteligencja (czyli +do obrazen czarow ofensywnych i - do resistow przeciwnika na nie - jak juz jebnac to z klasa ;) ).
Do tego Toughness obnizajacy DPS przeciwnika oraz + do avoidance dzieki czemu, daj boze, przetrwamy kilka uderzen wiecej i damy czas reszcie na neutralizacje zagrozenia.

Taktyki i morale staralem sie tez dobrac w ten desen, czyli duze heale i mozliwosc ucieczki w razie ataku mistera "pojawiam sie i znikam" na tylach ;)

Wiem, ze poki co jeszcze wczesnie na wyciaganie wnioskow typu czy build dobry, czy sie sprawdzi, ale chetnie poslucham opini ludzi, ktorzy grali w CB na lev 31+ shamanem. Jak sie sprawowal, jak bedziecie swojego shamka rozwijac, propozycje, komentarze mile widziane.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 18 wrz 2008, 18:57 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 13:57 
Cytuj  
Shaman jest o tyle fajny, ze ma swietne dodatkowe skille/tactics w healing mastery (kiedy AM ma srednie nadrabiajac w debuff drzewku).
Nie szedlbym jednak tak bardzo w Int/Will kosztem Toughness/Initiative. Dobry healer to zywy healer ;]

Gork sez Stop, jedna z fajniejszych rzeczy w WAR, inteligentne rooty. Na (nie)szczescie sa juz mody wywalajace na ekran wielki alert "dont move" przy zlapaniu tego debuffa lub np. Touch of Palsy maraudera.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent


Posty: 8
Dołączył(a): 12.09.2008
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2008, 07:57 
Cytuj  
Co z tego ze sa mody Dont Move ?=]
Skilla normalny shaman uzyje tylko wtedy jak ktoś bedzie uciekał a zanim jakis zły Black Orc bedzie leciał :) I wtedy albo zginie od czaru albo sie zatrzyma i zginie od Black Orca

Wybór jest prosty - umre albo nie! .... umre ;]

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2008, 08:02 
Cytuj  
Nie jest tak zle, jesli ktos mialby w ciagu tych 2sec zatrzymania umrzec, to marnowanie GSS na niego nie ma sensu ;]

Gracze szybko sie przyzwyczajaj do tego, kiedy pojawil sie marauder jako 30rank premade, Touch of Palsy rownalo sie free killowi. Po tygodniu malo kto dawal sie zabic tylko tym debuffem.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 772
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2008, 11:02 
Cytuj  
shamy bedzie rasowym healerem na r40 czy to taka hybryda dps/heal?

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2008, 11:05 
Cytuj  
QFC napisał(a):
shamy bedzie rasowym healerem na r40 czy to taka hybryda dps/heal?

Bedzie, bedzie, co nie znaczy ze nie powinien waaagh budowac dmg spellami. On jest hybryda i zawsze bedzie, ale specniecie sie na full healing bardzo przesuwa akcenty.

Bylo gdzies ladnie opisane: DoK/WP musza dpsowac by leczyc, AM/Sham powinni, a zealot/RP maja wolna reke.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 703
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2008, 16:53 
Cytuj  
Rzeźnik, czemu żeś nie poprzydziełał skilli w drzewkach? Przecież w takim przypadku jak u Ciebie to same punkty nic Ci nie dadzą, kek :D.


_________________
WoW: Shadowsong Boomkin - active
WAR: RP@K8P, WE@Azgal - retired
WoW: Sporeggar RP-PvP shamzor - retired
EvE Online, AoC - retired

**

Posty: 225
Dołączył(a): 18.05.2008
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2008, 17:54 
Cytuj  
dadzą mu bonusy do już posiadanych skilli

***

Posty: 703
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2008, 18:19 
Cytuj  
W sensie nie dadzą mu nic nowego.
A imo takie coś to marnotrawienie, bo w drzewkach jest kilka potrzebnych rzeczy.


_________________
WoW: Shadowsong Boomkin - active
WAR: RP@K8P, WE@Azgal - retired
WoW: Sporeggar RP-PvP shamzor - retired
EvE Online, AoC - retired

**

Posty: 499
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2008, 16:46 
Cytuj  
Czy ktoś, kto gra shamanem, mógłby powiedzieć jak wrażenia, co w nim boli a co jest na plus, takie pierwsze wrażenia z gry shamkiem? Byłbym wdzięczny.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2008, 18:51 
Cytuj  
Poprawie zaraz :D :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 524
Dołączył(a): 25.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2008, 00:18 
Cytuj  
Avan napisał(a):
Czy ktoś, kto gra shamanem, mógłby powiedzieć jak wrażenia, co w nim boli a co jest na plus, takie pierwsze wrażenia z gry shamkiem? Byłbym wdzięczny.


Obecnie 18 lvl. Włóczę się z ekipą zazwyczaj o 2 lvle wyższą.
W instancjach leczy się super, ale trochę gimnastyki trzeba żeby budować waaaagh! do bufowania leczenia.
Na Pq lecze przy bosach Chapter 9 i jednocześnie dpsuje, zazwyczaj jestem pierwszy do rolla, dzisiaj 2 epixy i 3 niebieskie itemy za PQ wyjąłem.
Na Scenario leczę swoje party z palcem w pupce (gram tylko ze znajomymi, więc komunikacja na vencie znacznie ułatwia). Dopóki nie dojdzie do mnie WH to nic mi nie grozi, potrafię się wyhealować z ataku nawet i 3 playerów dopóki nie nadejdzie pomoc.

Podsumowując: gra się świetnie, porównanie z szamanem z WoWa czy z jakimkolwiek innym healerem nie ma sensu. Oczywiście trzeba spamować heala, ale jednocześnie trzeba wysysać action pointy, debufować, dotować etc etc, co nie pozwala się nudzić

Solowanie questów też spokojne, dmg moze nie oszałamiajacy, ale daje radę, spora przeżywalność.

Co boli? Na ten moment ZERO jakiejkolwiek możliwości spowolnienia lub zatrzymania przeciwnika.


_________________
http://eu.wowarmory.com/character-sheet ... k&n=Boonha

**

Posty: 256
Dołączył(a): 13.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2008, 04:57 
Cytuj  
ja wzialem troszke inne podejscie ... zawsze mam w grupie shama ustawionego na heal wiec ja postanowilem sprawdzic jak to wyglada od strony dps ... laduje w wounds i inteligence mam lvl 17 i narazie sie to sprawdza ... heale sa slabsze niz kumpla ale wystarczaja pozatym mam jebniecie wieksze ...


narazie nie ma zbyt duzej roznicy ale czas pokaze

napisze wam rezultaty kolo 40stki :)


_________________
Nauka jazdy w Tychach

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2008, 07:36 
Cytuj  
A uzywasz tactic zwiekszajacy dmg kosztem heala?
Biegalem wczoraj w "przehealeryzowanym" party i zastanawialem sie czy nie przelaczac sie (tactics i gear) troche bardziej na dmg.

Problem IMHO w tym, ze w RvR poki nie pojdzie sie totalnie w dmg/utility lepiej zostac w healspec i najwyzej pomagac dobijac focusowany target, natomiast w pve moby padaja tyle szybko ze roznice z dobrze rozkreconych dotow czuc dopiero na championach i wyzej.

Ofc mowie to z perspktywy mirrora (AM).

Cytuj:
Co boli? Na ten moment ZERO jakiejkolwiek możliwości spowolnienia lub zatrzymania przeciwnika.

Potem cos dojdzie, zreszta w krytycznych sytuacjach sa potiony spowolaniajce (nie wywalili ich, right?)


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 524
Dołączył(a): 25.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2008, 09:42 
Cytuj  
Z tymi potami to mnie chyba coś ominęło, albo żem lama pierwszej wody.

Ja mam dwa zestawy sprzętowe: do heala i do dpsu. Różnica po zmianie gearu to dmg zwiększony o mniej więcej+10 z pojedynczego spella.


_________________
http://eu.wowarmory.com/character-sheet ... k&n=Boonha

***

Posty: 772
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2008, 21:56 
Cytuj  
jak wrazenia panowie z gry shamanem jako dps w pvp ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2008, 21:58 
Cytuj  
QFC napisał(a):
jak wrazenia panowie z gry shamanem jako dps w pvp ?

"fucking wannabedps noob". Taka opinia z Murkain Temple przed chwlia :P.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2008, 22:01 
Cytuj  
iniside napisał(a):
QFC napisał(a):
jak wrazenia panowie z gry shamanem jako dps w pvp ?

"fucking wannabedps noob". Taka opinia z Murkain Temple przed chwlia :P.


true true :)


_________________



***

Posty: 703
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2008, 08:31 
Cytuj  
Shaman powinien leczyć. Niemniej jednak ja respecnąłem się na dmg, bo miałem dość wolnego solowania. Niestety healing na scenario spadł sporo. Raz tylko bawiłem się w dps nooba i potrafiłem spokojnie zdjąć BW, SW czy WH na moim levelu.

Ale generalnie: LECZYĆ!


_________________
WoW: Shadowsong Boomkin - active
WAR: RP@K8P, WE@Azgal - retired
WoW: Sporeggar RP-PvP shamzor - retired
EvE Online, AoC - retired

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2008, 13:41 
Cytuj  
m1sza napisał(a):
Shaman powinien leczyć. Niemniej jednak ja respecnąłem się na dmg, bo miałem dość wolnego solowania. Niestety healing na scenario spadł sporo. Raz tylko bawiłem się w dps nooba i potrafiłem spokojnie zdjąć BW, SW czy WH na moim levelu.

Ale generalnie: LECZYĆ!


Czyli zaczyna się to co np. w WoW - mówienie innym jak mają grać :evil:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.