mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 973
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 maja 2009, 07:25 
Cytuj  
maja jaja jesli ten patch wejdzie w takiej formie

http://herald.warhammeronline.com/patch ... 2009_1-3-0


_________________
afk for quite a while

**

Posty: 368
Dołączył(a): 13.05.2008
Offline
PostNapisane: 15 maja 2009, 08:00 
Cytuj  
Olbrzymie zmiany i wydaje sie ze w dobrym kierunku, jestem strasznie ciekawy jak walka bedzie wygladac. i doskonaly krok w healerach, zwiekszenie heali dla pure healerow, zmniejszenie dla ofensywnych, w zaleznosci od wysokosci WP.
I system sigili tez zdaje sie ok.
A.


_________________
www.miniwojna.blogspot.com

***
Avatar użytkownika

Posty: 536
Dołączył(a): 14.07.2006
Offline
PostNapisane: 15 maja 2009, 09:26 
Cytuj  
Jak zwykle dla niektórych klas zmiany zajmują po półtorej strony a dla sorc zmieściły by się na urwanym skrawku papieru toaletowego :-?. No i ofc overall nerf AoE :P.


_________________
Mykinky

RED? = DEAD

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2009, 11:31 
Cytuj  
Dziwny ten nerf tbh. Zamiast znerfowac dmg, jaki robi aoE to znerfowali Radius, ktory i tak byl malutki.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 15 maja 2009, 12:06 
Cytuj  
ten expedition system smierdzi mocno otwieraniem AQ w WoW , bad idea


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 maja 2009, 13:17 
Cytuj  
Dlaczego bad ?

Cytuj:
a dla sorc zmieściły by się na urwanym skrawku papieru toaletowego


Doprawdy, sorc ? Przecież to Black Guard dostaje w ostatnich paczach dosłownie "Gówno" pozostając nadal najsłabszym tankiem w grze.

Ogólnie zmiany na plus, chociaż jest parę paradnych debilizmów np:

Cytuj:
Soul Fire: Increased AP cost, increased bonus damage from Strength, and decreased base damage.

***
Avatar użytkownika

Posty: 536
Dołączył(a): 14.07.2006
Offline
PostNapisane: 16 maja 2009, 15:15 
Cytuj  
BG to młoda klasa. A sorce proszą się o revamp niektórych idiotycznych wręcz rzeczy od czasu premiery. A ostatnie patche to np... 1) poprawiliśmy wam grafikę czaru 2) naprawiliśmy bug pita 3) naprawiliśmy wam tooltip w czarze etc. etc. :D.


_________________
Mykinky

RED? = DEAD

*

Posty: 107
Dołączył(a): 23.09.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 08:16 
Cytuj  
InkubPendragon napisał(a):
Olbrzymie zmiany i wydaje sie ze w dobrym kierunk...


To stwierdzenie jest delikatnie rzecz ujmując subiektywne.
Ja raczej uważam że skoro zmiany są olbrzymie (a faktycznie są) to nie mogą być "w dobrym kierunku".

Jeśli faktycznie istniała konieczność wprowadzenia olbrzymich zmian tzn że live był kompletnie spierdzielony, jeśli natomiast live był kompletnie spierdzielony to dlaczego pomimo wprowadzania poprzednich patchy(które przecież były na PTSie) nie dokonano jego zmiany wcześniej w mniejszych "kroczkach"?

Tego typu rewolucje niestety zrażają graczy i powodują ich odpływ do bardziej "stabilnych" mmo.

Mnie z punktu widzenia DoKa zmiany przerażają... właściwie to już zacząłem lvlować sorcereskę.
Overnerf praktycznie do wszystkiego powoduje że moja postać (żeby nie było - piszę o swoich odczuciach) zostaje tylko i wyłącznie z opcją zostania słabej klasy mdpsem a przecież nie lvlowałem DoKa by być słabej klasy mdpsem.

Z dużym prawdopodobieństwem rewolucja zwana 1.3 będzie miała tylko taki efekt jak rewolucja zwana 1.21 - czyli odpływ części zirytowanych graczy.
Ogólnie patch ma na celu zwiększenie wartości tzw "single target" a obniżenie aoe. Szkoda jednak, moim zdaniem, że dzieje się to na zasadzie listopada 76' a nie spokojnie, kroczkami... i przede wszystkim przemyślanie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 09:11 
Cytuj  
Cytuj:
przecież nie lvlowałem DoKa by być słabej klasy mdpsem.


Wygląda na to że wogóle złą klase lewelowałeś. Dok nigdy nie miał być dobrej klasy mdpsem.

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 12:21 
Cytuj  
Dok z buildem na dps w lutym/marcu tego roku (który to był patch?) robił podobny, jak nie większy dps od WE (a WE był wtedy jeszcze przed nerfem, więc o czymś to świadczy, nie?).

*

Posty: 131
Dołączył(a): 21.05.2007
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 12:37 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Cytuj:
przecież nie lvlowałem DoKa by być słabej klasy mdpsem.


Wygląda na to że wogóle złą klase lewelowałeś. Dok nigdy nie miał być dobrej klasy mdpsem.


Myślę, że Semai levelował DoK-a, żeby być support healerem lub support dpsem, a nie popierdółką i raczej o to mu chodziło w powyżej przytoczonym zdaniu.

*

Posty: 107
Dołączył(a): 23.09.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 12:57 
Cytuj  
Co prawda nie sądziłem że nie dopowiedziałem ale jeśli zachodzi potrzeba wyjaśnienia słowo dodatkowego komentarza.
Tak, lvlowałem DoKa by być support helerem via dps.

Nie chciałem być ani pure dpsem ani pure healerem, drzewko Sacrifice spełniało wszystkie moje marzenia o roli w teamie.

Musimy się umówić co do jednej rzeczy, każdy z nas lvluje/lvlował sobie jakąś postać po to by dobrze coś tam robić to co tam sobie wymyślił że będzie robić.

Np - lvluje sobie zealota po to by dobrze healował.. albo lvluje sobie inżyniera po to by dobrze dpsował ranged.
No ale teraz nadchodzi patch którypowoduje to że np zealot słabo healuje a in return dostaje jakieś tam narzędzia do dpsowania, niemniej nigdy nie będzie dpsował tak dobrze jak Witch Hunter albo Sorca. Tak więc dostajemy zealota ktory ani nie healuje ani nie dpsuje.

Nie zrozumcie mnie źle, ja moge sobie być dps Dokiem... no problemo, no ale kurna chciałbym móc dpsować dobrze tym dokiem, a nie jedyne co jest łaskawie przez fachurów z Mythica możliwe do robienia przez DoKa to być słabym mdpsem.
Nie moge być dobrym healerem, nie moge być klasą suportującą ani nie mogę być dobrym mdpsem... no to kurna po co taka postać w warbandzie czy party?


_________________
Obrazek

*

Posty: 107
Dołączył(a): 23.09.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 13:03 
Cytuj  
zax napisał(a):
Dok z buildem na dps w lutym/marcu tego roku (który to był patch?) robił podobny, jak nie większy dps od WE (a WE był wtedy jeszcze przed nerfem, więc o czymś to świadczy, nie?).


Na pewno nie.
Nie wiem czy mówisz o konkretnym przypadku czy uogólniasz ale DoK przed nerfem WE nigdy nie zbliżał się choćby odrobinę do dps bursta jakim dysponowała witch elfka.

Oczywiście na dmg chartach na scenario to mogło wyglądać różnie, no ale przecież tam chodzą ludzie o różnym poziomie gearu i skilla, co więcej ilość uczynionego dmgu jeszcze tez o niczym nie świadczy.
Warto też wspomnieć że DoK dysponuje jakimś tam AoE a WE to single dmg burst.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 13:04 
Cytuj  
No nie wiem, może dok dostał po dupe, ja patrzę z perspektywy WP.

A tam, znacznie lepszy dps niż teraz, znacznie mocniejsze heale, większe surviveablity.

Aoe nerf i bardzo dobrze, nie będzie tak żebym leczył lepiej niż healer desygnowany.

Właśnie teraz czuję się support healerem, a nie healbotem z kiepskim dps lub nadal kiepskim dpsem z kiepskim leczeniem.

Sorry panie dok :)

*

Posty: 107
Dołączył(a): 23.09.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 13:17 
Cytuj  
Dana napisał(a):
patrzę z perspektywy WP.

A tam, znacznie lepszy dps niż teraz, znacznie mocniejsze heale, większe surviveablity.


Tak z ciekawości - to wrażenia po patch notesach? Czy może z PTS?
Bo przyznam szczerze ja nie byłem na PTS a z patch notes raczej mam odmienne zdanie. Z tego co czytałem community WP jest równie zirytowane co community DoKów.
Niemniej oczywiście szanuję Twoje zdanie.
Dana napisał(a):
Aoe nerf i bardzo dobrze, nie będzie tak żebym leczył lepiej niż healer desygnowany.


Przyznam szczerze że ten "argument" się czasem pojawia gdziniegdzie i szczerze przyznam że nie mogę zrozumieć takiego typu myślenia.
Dlaczego full healbot DoK czy WP ma leczyć gorzej niż równie mocno wyspecjalizowany RP czy Zealot?
Ich potencjał dmgowy jest przecież w takiej opcji dokładnie taki sam.

Zresztą samo stwierdzenie "lepiej" jest delikatnie rzecz ujmując słabawe. Jeśli WP na danym sc czy gdzie tam wyleczył więcej niż adekwatni AM czy RP to może ów WP się po prostu ogarniał bardzo dobrze? A może Ci AM I RP ssali?

Grając już w tą grę dłuższy czas wiem absolutnie na pewno że ogarnięty RP czy AM ma mniej więcej dokładnie taki sam healing potencjał jak full salv WP


_________________
Obrazek

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 14:23 
Cytuj  
Semai napisał(a):
Na pewno nie.
Nie wiem czy mówisz o konkretnym przypadku czy uogólniasz ale DoK przed nerfem WE nigdy nie zbliżał się choćby odrobinę do dps bursta jakim dysponowała witch elfka.


Na pewno tak. Jeśli nie większy to co najmniej porównywalny. Mówię o Doku ogólnie, *ale* z naciskiem na konkretny przypadek - grałem WE, przeważnie z DoKiem (rr coś pod 70 senti/dp) w duo i widziałem doskonale co się dzieje - on zdobywał fraga w kilka sekund, podobnie jak ja (dosłownie kilka skilli = target dead). Do tego dochodzi healing, który wtedy (przed 1.2) nawet przy buildzie pure dps nie był wcale taki useless. Jakby tego było mało to Dok chodzi w medium armor (def 2x wiekszy od light/robe), ma/miał zajebisty melee snare etc. Na prawdę dziwie się, że nerf hammer w Doka poleciał DOPIERO teraz.

*

Posty: 107
Dołączył(a): 23.09.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 17:45 
Cytuj  
No cóż, nie zamierzam jakoś specjalnie o to walczyć. Na pewno zgodzę się że full ofensywny ew z lekką domieszką supportującą ma i miał potencjał dps.
Swoje zdanie nt WE pre 1.21 czerpię ze swoich doświadczeń z rozmów z kolegami z gildii orderowej (serdecznie ich niniejszym pozdrawiam) którzy zgodnym chórem twierdzili że dobra WE to najgorsze co się może przytrafić na oRvR.

Przyznam uczciwie że brak mi tamtych siejących strach WE... ech wtedy orderowcy musieli się ociupinkę mocniej mitygować... ;)


_________________
Obrazek

*

Posty: 167
Dołączył(a): 2.10.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 18:20 
Cytuj  
spędziłęm ok 8h na testach na PTSie....WP na PTSie ssie.. jest dobry w jednej ścieżce - Wrath i tylko do solo i skirmishów. w mass rvr nie nadaje się do niczego, inne mdpsy są skuteczniejsze i bardziej przydatne..

melee heal jak nie istniał tak tym bardziej nie będzie istniał - osłabili DS, zabrali Divine Fury... WP potrzebuje czegoś co mu umożliwi utrzymanie się przy celu jeśli chce healować.. byle root i kończy się melee heal... initmidating repent też nerf...

mass heal też przestał istnieć... TotD nerf, MB nerf, książeczki nerf, wszystkie aoe nerf - nadal nie ma sensownego point heala (tak jak AM i RP)


jeśli Mythic chce aby ludzie przestali grać WP i DOKami to dobrze im idzie.. ale pewnie oni chcieliby aby zaczęli grać czym innym - a z tym może być różnie - na razie widzę więcej info o nie przedłużaniu subskrybcji czy rezygnacji z gry niż chęci grania czymś innym..

zostaną nieliczni hardkorowcy grający dalej WP/DoKiem i wtedy wszyscy odczują brak leczenia jakie dawali :)

powinni obciąć mass heala i wzmocnić melee heala.. zjeb... nam wszystko co można było...


_________________
Suffer not the witch to live!!!

*

Posty: 107
Dołączył(a): 23.09.2008
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 07:36 
Cytuj  
mam dokładnie takie samo zdanie.
kurna nerf do booków czy chaliców był właściwie nieunikniony i suma sumarum mniej lub bardziej zasłużony.

Ja rozumiem że skoro WP czy DoK ideowo miał być healerem pola walki to jedyne co powinne zostać zrobione to to aby aoe heale działały na obszar dookoła castera a nie na grupe w której się znajduje i byłoby po kłopocie.
Dodatkowo jakieś anti cc i już faktycznie można iść z DoKiem czy WP na "pierwszy ogień".


_________________
Obrazek

*

Posty: 167
Dołączył(a): 2.10.2008
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 09:30 
Cytuj  
Sigmar's Radiance teraz leczy wszystko w zasięgu.. tylko te leczenia są rzędu 60-100 HP co sekundę :p


_________________
Suffer not the witch to live!!!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.