mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 10:13 
Cytuj  
Założyłem nowy topic bo te co są zapchane są jakimiś postami o tym że nie działa że kolejki że coś tam.
Nie wiem prawie nic o PvP w AION, nie wiem jak wygląda. wiem że jest zona w której można kogoś zgankowac wiem że są duele wiem że gra się zmienia diametralnie i jest zbalansowana na endgame.

chciałbym was zachęcić do wymiany opinii na temat klas. sam mam już kilka i nie mogę się zdecydować.
moje przemyślenia bez dostępu do pvp, po przeczytaniu tony forów anglojęzycznych.

Assassin, mocna klasa w endgame, ale i tak piszą żeby nie tykać Templar i Gladiator. Ma być mój main - na dziś lvl 17 i sie meczy. W PvE 2 moby na tym samym lvlu to kłopot.
Nie ma żadnego CC poza stunem. Żadnego spowolnienia czy coś.
Ogólnie zasada w PvP zjechać kogoś pierwszym chainem albo spierdalać.

Templar, fajnie mieć tanka, ale w PvP to taka kupa mięsa którą zakituja na śmierć, bardzo wolno się tym lvluje ale można brać po 4 moby.
Zrobiłem lvl 13, widzę że wszyscy szukają tanków ale nie mam pojęcia jaką mam spełniać role w PvP poza bajtem i rozwalaniem drzwi twierdzy

Mage.
Zrobiłem na lvl 9 i nie mogę się zdecydować czy sorc czy sm
Sorc w sumie zajebiste CC, zajebisty DPS ale w zergu najłatwiejszy target do sklepania, bardzo mało HP. W sumie bardzo mi się podoba. Myśle że w endgame będzie bardzo mocną klasą. widziałem pare dueli vs gladiator i ranger. sorc nei wypadł najlepiej.
SM, masa tego i ownuje wszystko w duelach, robią mu podobno pety które jednak będą latać. pety nie skalują sie z gearem wiec przypuszczam że w endgame im głebiej tym bedą słabsi wraz z tym jak ludzie zbiorą graty.

Gladiator - nie wiem, dzisiaj zrobie lvl 10+ ogólnie 90% ludu tym biega wiec fail troche.

Priestów w ogóle nie znam i nie planuje, Ranger bardzo mocny vs właściwie wszystko.

wiem że taki post może i jest gówno warty a przemyślenia o classach na podstawie lvl 15 też niewiele warte ale pogadajmy o tym czego którą klasą sie spodziewać na lvl 50.
Wiem że są jakieś twierdze ale nie wiem jak wygląda walka o nie. PVE wygląda standardowo ale pogadajmy wyłącznie o pvp.

Błagam cokolwiek tylko o pvp i bez flame. GL & HF :wink:


_________________
psn


Ostatnio edytowano 29 wrz 2009, 10:16 przez Deshroom, łącznie edytowano 2 razy
**

Posty: 274
Dołączył(a): 15.06.2006
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 10:15 
Cytuj  
No ej o pvp nie mozna dyskutowac przed conajmniej wbiciem 30 :P


_________________
Obrazek

**

Posty: 368
Dołączył(a): 13.05.2008
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 10:17 
Cytuj  
ogolnie ponoc wrazenia z azjatyckiego oryginalu sa takie, ze pvp jest ladnie zbalansowane i nie ma klasy, z ktora nie mozna wygrac jakas inna klasa. Duzo zalezy od umiejtnosci gracza, ale gear i stigmy tez odgrywaja swoja role. Czyli takie ladne okragle ogolniki. A jak bedzie, to sie zobaczy:)
A.


_________________
www.miniwojna.blogspot.com

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 10:21 
Cytuj  
to ja nie będę dyskutował, niech piszą ci co grali pvp, najbardziej licze na opinie tych co grali na azjatyckich


_________________
psn

*

Posty: 91
Dołączył(a): 17.08.2007
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 10:34 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
chciałbym was zachęcić do wymiany opinii na temat klas. sam mam już kilka i nie mogę się zdecydować.
moje przemyślenia bez dostępu do pvp, po przeczytaniu tony forów anglojęzycznych.


Popełniasz już na początku błąd, który zresztą jest popełniany często w rozważaniach walk PVP - czyli czym grać, żeby komuś przyjebać?
Otóż pytanie powinno brzmieć "co najlepiej przyda się mojej grupie?", bo jakby nie patrzeć, to solo można co najwyżej się poduelować (i to też, żeby poznać skille, które inaczej mogą działać na NPCe, a inaczej na innych graczy).
To, że trafi Ci się raz na sto jakiś samotny biało-skrzydły nie zmienia faktu, że większość walk to i tak są walki grupowe.

Prawda natomiast jest taka, że odpowiednie współdziałanie i dowodzenie jest przepisem na zwycięstwa w PVP... tak więc odpowiadając na pytanie "co przydaje się w grupie?" można od razu odpowiedzieć, że każda klasa coś może wnieść - i tylko od naszego ulubionego stylu walki zależy jaką wybierzemy - ale cały czas myśląc o niej jako o małym trybiku machiny, mającemu poprawnie działać w skomplikowanym mechaniźmie naszej grupy uderzeniowej :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 10:41 
Cytuj  
masz racje dlatego bardzo zależy mi o informacjach jak wygląda pvp. o co się walczy jak sie to zdobywa jak sie to broni.

będę mógł lepiej zaplanować jaką rolę chce pełnić.

interesuje mnie wyłącznie pvp


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 10:45 
Cytuj  
Desh, na pytanie "która klasa najlepsza jest w pvp", odpowiedź jest jedna - "ta, która jest aktualnie w dużej grupie". Bo to prawda, że strasznie rzadko spotyka się kogoś, kto leveluje sam. Na dodatek nie widać levelu postaci z przeciwnej frakcji, więc jest loteria - bo ja magiem mogę ogólnie napluć na skrzydła gościowi, który jest parę leveli wyżej, bo 95% moich czarów będzie miało resisty. Chociaż przed chwilą solo sklepałem sina, nie było jakoś szczególnie trudno - 4-5 CC skilli daje radę.
Ogólnie polecam do Abyss brać ze sobą dużo potów, zarówno na hp, jak i na przedłużenie czasu latania (+do tego scrolle zwiększające prędkość tegoż).


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 10:49 
Cytuj  
tak, ale ja nie pytam jaka klasa jest najlepsza tylko jak wyglada mass pvp w aion

nie chce ownować tylko chce wiedzieć jak wyglada zdobywanie punktów w absyss, jak wygladaja fortece i na czym polega walka o nie

możemy nie gadać teraz i pogadac za miesiąc ale ja mam y troche czasu to czemu nie...


_________________
psn

**

Posty: 200
Dołączył(a): 27.01.2006
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 12:05 
Cytuj  
Co prawda nie gram w AION'a (przynajmniej narazie) ale trochę informacji o PvP, PvPvE mozna przeczytać na:

http://aion.ign.com/wiki/Aion_PvP

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 12:24 
Cytuj  
imo najlepsze forum to

http://www.aionsource.com/

inne linki to

http://cool4web.blogspot.com/

http://www.aionarmory.com/

http://www.aionbox.eu/index.php?

to są strony i fora które wertuje od rana do fajrantu od tygodnia :P

przykład http://www.aionbox.eu/index.php?/topic/ ... pvp-guide/
tam są guidy dla każdej klasy daja jakies pojecie o 1vs1


_________________
psn

*

Posty: 109
Dołączył(a): 17.08.2009
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 13:10 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Templar, fajnie mieć tanka, ale w PvP to taka kupa mięsa którą zakituja na śmierć, bardzo wolno się tym lvluje ale można brać po 4 moby.
Zrobiłem lvl 13, widzę że wszyscy szukają tanków ale nie mam pojęcia jaką mam spełniać role w PvP poza bajtem i rozwalaniem drzwi twierdzy


Mam aktualnie 27 level Templara i troche juz latalem na mass PvP w Abyssie. Moje spostrzezenia co do roli tanka w mass PvP to:

-posiadac stigme Inescapable Judgment - jest to must have stigma, dosc droga chodzi 150 do 250tys golda, ale jest niezwykle przydatna i w PvP i w PvE. Mozna nia wyciagac (przyciagac) z tlumu przeciwnika healera lub jakies clothowe klasy i szybko nasz tlum je zabije :) Przydatne rowniez jak przeciwnik chce uciec na skrzydlach.
Tank sluzy tez jako bait, tak jak napisales. Stojacy na pierwszej lini tank z tarcza Steel Wall Defense I jest nie do zabicia.

Ogolnie na razie rola tanka to aggrowanie przeciwnika i wyciaganie z tlumu weak klasy oraz zapobieganie ucieczkom. Jak bedzie na wyzszych levelach to zobaczy sie,

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 13:15 
Cytuj  
30 sekund cd to przyjemnie. właśnie czytałem że ten skill to podstawa w pvp templara.

ja mam jakąś wesje light Steel Wall Defense I, rewelacyjna sprawa


_________________
psn

**

Posty: 274
Dołączył(a): 15.06.2006
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 14:39 
Cytuj  
Generalnie pvp jest bardzo kosztowne ,ani rusz bez stacku wind serum potions, potki usuwajace cc,hp/mana pots,high levelowe shardy.
Gram gladem i mimo forumowego whinu jaka to niby klasa slaba (zreszta widzialem takie thready na forum kazdej chyba klasy poza Sorkiem)gra sie wysmienicie,tyle ze z racji bycia melee klasa=mieso armatnie personal healbot jest wymagany :P
Jedyne co mnie poki co irytuje to brak DRa,stun, nastepny stun, znowu stun, i jeszcze jeden stun,czasem mnie krew zalewa :P No i brak snare'a u warriora to jakas pomylka ;/ Jak ktos chce uciec to poprostu spierdala i moge mu tylko pomachac.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 14:51 
Cytuj  
Cytuj:
(zreszta widzialem takie thready na forum kazdej chyba klasy poza Sorkiem)

Jestem słaby bo jak mi obie tarcze zejdą, a hp pot jest na CD to jeśli nie ucieknę Dimensional Gate jestem na parę strzałów w przypadku ganka :<


_________________
Obrazek

****

Posty: 1970
Dołączył(a): 8.08.2007
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 15:12 
Cytuj  
Biedak. A teraz postaw się w sytuacji rangera/sina, którzy są niemal tak samo delikatni a nie mają 2 tarcz.


_________________
Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna.

****

Posty: 1391
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 15:24 
Cytuj  
Moim zdaniem Aion jest fajna odskocznia, tak jak AoC czy Darkfall byl, czy nawet L2 swego czasu.. ale od czasu kiedy zostawilem wowa, lepszego pvp nie spotkalem. Dota(HoN) tez dosyc wysoko stalo.
Co prawda powyzszych gier nie ruszalem od 6 miesiecy, a moze i dluzej.

*

Posty: 109
Dołączył(a): 17.08.2009
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 15:52 
Cytuj  
Icekk napisał(a):
od czasu kiedy zostawilem wowa, lepszego pvp nie spotkalem.


Kazda gra ma lepsze PvP niz WoW, nie wiem jak w ogole mozesz takie cos jak w wowie nazywac pvp :)

**

Posty: 221
Dołączył(a): 15.12.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 16:23 
Cytuj  
Desh, tez gram Asasinem, obecnie lvl 22 i mam mieszane uczucia. Niby mobki moj lvl +2 sladam bez wiekszego problemu. Nie wiem jak w innych klasach ale klikania jest duzo i klikac trzeba z glowa. Bo jak sie czasem paluszek omsknie i combo nie wyjdzie to taki mobek lvl+2 zostawia mnie z 20-40% HP... No ale to PvE.
Co do PvP to nie mialem przyjemnosci rozegrac nawet duela. Ale sadze ze kluczem bedzie jak zwykle dobra znajomosc mozliwosci innych klas (zakladajac ze oczywiscie swoja sie jako tako zna ze wszystkimi jej wadami i zaletami). Poki co taki Assasin wydaje sie zdeka uposledzony w porownaniu do Rogusa z WoW.


_________________
YARWP - Yet Another Retired Wow Player
YAREP - Yet Another Retired EvE Player

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 16:29 
Cytuj  
Ja ostatnio na 12lvl powalczylem sobie z sorcererem moim templarem. Ogolnie... no coz, gdybym wczesniej wlaczyl shield defense podczas gdy do niego bieglem to moze bym i wygral. Tak to zdjal mnie do 0 a ja go do ~25%.

Ogolnie, jak na chwile obecna ciekaw jestem najbardziej walk w powietrzu.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1970
Dołączył(a): 8.08.2007
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 16:37 
Cytuj  
Co do pvp...w Abyss obowiązują 4 zasady. Jedno oko na mobki drugie na radar, w kupie siła, gear i lvl ponad wszystko oraz lepszy pot>gorszy pot.


_________________
Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.