mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1274
Dołączył(a): 31.01.2002
Offline
PostNapisane: 28 cze 2002, 21:14 
Cytuj  
W jakim stanie jest serwer kazdy widzi. Nie wiem tylko, czy kazdy wie jakie sa tego powody. No wiec po kolei:
  • Uzywanie UO:LBR z wlaczonymi dodatkami, ktorych nasz serwer i tak nie wykorzystuje. Samo uzywanie najnowszej wersji Ultimy nie jest uciazliwe dla serwera, ale te dodatki sa zabojcze. Wylaczyc je można komenda .lbr off .
  • Uzywanie programu Ignition/Injection lub jakiegokolwiek innego do laczenia sie z SoA.
  • Zly client, inny niż 3.0.3a.
  • Client 3.0.3a nie spachowany Ricem.
  • Zla mapa.
  • Nie spachowana Ultima.
  • Wgrane do katalogu glownego Ultimy pliki z innych serwerow, na przykład z CL lub NL.
    BLOOB DOPISEK:
  • W czasie laga, logout, login zeby sprawdzic czy juz, logout, login. logout... itd
  • No wchodzenie w czasie wstawania, niewolno wchodzic zanimw topicu na kanale #uo-soa niebedzie UP...

Takie sa glowne przyczyny padow i zwisow SoA. Staralem się je wymienic w kolejnosci od najbardziej szkodliwego do najmniej. Oczywiscie sa rowniez inne przyczyny po czesci nie zalezne od gracza, takie jak wlazenie w niektóre spieprzone miejsa na mapie, ale zwiechy z ich powodow stanowia jedynie około 10% wszystkich padow... :sad:
Proszę was potraktujcie to powaznie, bo wciaz znalezc można kretynow, którzy nie potrafia sie zastosowac. Dzisiaj na przykład jakis koles z CL uzywal ignition wraz z clientem 1.0.1a i kazal innym się przestawic, bo jak mowil "serwer nie padal przez 1,5 godziny" – bez komentarza, w koncu przyszedl z CL. :sad:
Jestem pewnien, ze nie jest to przypadek odosobniony i jeśli chcemy grac na w miare bezlagowym i bezpadowym serwerze, to musimy cos z tym zrobic. Oto moja propozycja. GMi maja dostep do "konsoli" w ktorej widac stan serwera itp. W "konsoli" tej wypisywane sa rowniez wszelkie(no zdecydowana wiekszosc) bledow jakie wystepuja w czasie dzialania serwera. Jeśli sa ta bledy powodowane przez graczy(na przykład laczenie się zlym clientem) to obok nich wyswietlane sa rowniez numery IP tych graczy. Jesli dane IP spowoduje taki blad powiedzmy 2 razy to blokujemy konto delikwentowi. Na pewno zacznie się on pluc na forum lub ircu, wtedy mowimy mu co ma zle i co ma zrobic i oddajemy konto. Jeśli to nie pomorze i taki pan dalej będzie robil cos zle to banujemy go i kasujemy konto. Wiem ze może się to wydawac dosc ostra zasada, ale nie wiem jak wy, ale ja jestem gotow poswiecic te 10-15 osob dla bezproblemowego grania. Zwlaszcza, ze gdy inni dowiedza się o stabilnym serwerze to szybko nadrobimy ta strate. Proszę o rozwazenie tego co napisalem. Niech inni gracze powiedza, czy sa gotowi na takie poswiecenie a GMi czy takie rozwiazanie jest realne?

_________________
"Ten naród się podniesie, zwycięży i zginie,
miecze na wrogach połamie
A potem wroga myślą zabije"

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: bloob dnia 2002-06-28 22:27 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: bloob dnia 2002-06-30 17:41 ]</font>

***

Posty: 640
Dołączył(a): 18.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 cze 2002, 21:22 
Cytuj  
BRAWO JESTEM W 100% ZA PSYCHE JEDNAK CHAOS MA DOBRE POMYSLY!
i podam przyklad inteligencji ludzi na soa (niektorych)
-jaki masz klient(ja)
-nie uzywam ignotion(on)
-no dobrze ale pytam sie jakiego massz clienta(ja)
-e a ten to mnie oszukal bo chciale mnie zabic (on panika zmiana tematu)
-CO pisze malymi szarymi cyferkami na dole jak wpisujesz haslo(ja)
-serwer stoi ? ej a jak tam trafic bla bla bla... (kufa zlewka na maxa)
powtarzala sie to 5 razy i wkoncu sie nie dowiedzialem

wniosek : epidemia dałnów
_________________
I GO !
DEATH WILL FOLLOW!

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Aheron Mc Knee dnia 2002-06-28 22:25 ]</font>

*

Posty: 55
Dołączył(a): 24.06.2002
Offline
PostNapisane: 28 cze 2002, 21:23 
Cytuj  
Jak grałem jeszcze na CL to takich jaj niebyło. Musze przyznac Psyche 100-procentową racje z tą koncepcją z kontami. Choc gram niedlugo na SoA to muwmy sobie szczerze ze na SoA gra niewiele ludzi. Wiec temu kazde usuniecie konta bedzie stratą dla serwera. Ale zeby grało sie nam wszystkim lepiej :smile: przeczytajcie dokładnie post Psyche.

PS. dwuch orderowcuw zgadza sie z jednym chaosnikeim (tego jeszcze nie było :smile: )

_________________
Nie grzesze wiec mam czyste sumienie. Naleze do Orderu i to sie nigdy nie zmieni!

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Magnus Rembrandt dnia 2002-06-28 22:24 ]</font>


Posty: 15
Dołączył(a): 23.06.2002
Offline
PostNapisane: 28 cze 2002, 21:25 
Cytuj  
jestem za bo mi juz brzydnie powoli granie jak jest prawie zerowy rezultat przez te wredne cofki :/ BANUJMY !!!! :grin:

***

Posty: 640
Dołączył(a): 18.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 cze 2002, 21:27 
Cytuj  
Ale bedize nas mniej ale to bardzo poprawi jakosc zycia na SoA (mnie NB takich perfidnych) i nadodatek beda gracze co maja chociarz 0,1% inteligencji
RACJA BAN ALL (nie mnie)
I proponuje przy zakladaniu konta wysylac jakis dodatkowy formularz objasniajacy dzialanie irca itd gdzie forum wiecie najwazniejsze rzeczy
_________________
I GO !
DEATH WILL FOLLOW!

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Aheron Mc Knee dnia 2002-06-28 22:28 ]</font>

*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 cze 2002, 21:29 
Cytuj  
Pozwolilem sobie usunac jeden punkt :razz:
Reszta trafia w 10 :smile: (chociaz mapa dla stabilnosci nieszkodliwa, po prostu niezagracie :razz: )

***

Posty: 640
Dołączył(a): 18.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 cze 2002, 21:31 
Cytuj  
hmm a moze jakies ugodognienie zeby wprowadzic komende .Kick :grin: (con lost dla ip) ale taki jedno razowy

PS ja sie nie znam i nie wiem czy taki cos jest wogule mozliwe wiec nie smiejcie sie :razz:


_________________
I serve my master THE LORD OF SOSARIA!

*

Posty: 55
Dołączył(a): 24.06.2002
Offline
PostNapisane: 28 cze 2002, 21:34 
Cytuj  
Cytuj:
2002-06-28 22:29, bloob napisał:
(chociaz mapa dla stabilnosci nieszkodliwa, po prostu niezagracie :razz: )



Szerszen muwil ze najmniejsza ruznica miedzy mapa gracza a ta mapa na serwie powoduje pad. Ale ja raz weszlem z inna mapa ( przyznam sie :smile: ) i nic sie niestalo tylko stalem sobie w Adelgrim na rynku i nie mogłem sie ruszyc bo w wodzie stałem :smile:

_________________
Nie grzesze wiec mam czyste sumienie. Naleze do Orderu i to sie nigdy nie zmieni!

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Magnus Rembrandt dnia 2002-06-28 22:34 ]</font>

****

Posty: 1274
Dołączył(a): 31.01.2002
Offline
PostNapisane: 28 cze 2002, 21:34 
Cytuj  
Taka komenda istnieje(wiem bo sam nia zostalem potraktowany za macrowanie :wink:). Wylogowuje gracza, ale nie wylacza mu clienta, wiec jest rozwiazaniem tylko czesciowym aczkolwiek skutecznym...


_________________
What we see now is like a dim image in a mirror.
Then we shell see face to face...

***

Posty: 640
Dołączył(a): 18.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 cze 2002, 21:36 
Cytuj  
[/quote]

Szerszen muwil ze najmniejsza ruznica miedzy mapa gracza a ta mapa na serwie powoduje pad. Ale ja raz weszlem z inna mapa ( przyznam sie :smile: ) i nic sie niestalo tylko stalem sobie w Adelgrim na rynku i nie mogłem sie ruszyc bo w wodzie stałem :smile:

_________________
Nie grzesze wiec mam czyste sumienie. Naleze do Orderu i to sie nigdy nie zmieni!

[/quote]

Ja sie zalogowalem to na miejsciu SC byla dzungla :grin:

_________________
I GO !
DEATH WILL FOLLOW!

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Aheron Mc Knee dnia 2002-06-28 22:37 ]</font>

***

Posty: 640
Dołączył(a): 18.04.2002
Offline
PostNapisane: 29 cze 2002, 10:59 
Cytuj  
A co do posta Psyche to jak istnieje Komenda Kick to czemu jej nie uzywaja (a mozna ja tak jakby ulepszyc)


_________________
I serve my master THE LORD OF SOSARIA!

*

Posty: 60
Dołączył(a): 29.04.2002
Offline
PostNapisane: 30 cze 2002, 15:20 
Cytuj  
Ja tez popieram psyhe kopac gnojuw hehehehe :smile:

****

Posty: 1274
Dołączył(a): 31.01.2002
Offline
PostNapisane: 30 cze 2002, 16:56 
Cytuj  
Z dniem dzisiejszym maja posypac sie pierwsze bany... Wreszcie. Niestety okazuje sie, ze nie dokonca zrozumielam zasade dzialania banow na Polu. Ban = praktyczna kasacja postaci(tak mi mowil Chaos). Ja myslalem, ze ban to tylko blokada ip i mozna go w kazdej chwili zdjac. Niestety pomylilem sie... :sad:
Ciesze sie, ze moj pomysl spotkal sie z aprobata ze strony GMow, ale uwazam, ze kasowanie postaci i konta odrazu za pierwszym razem jest lekka przesada. Proponowalbym najpier blokowac te konta, pogadac z delikwentem na ircu i dac mu droga szanse. Jesli sytuacja sie powtorzy dopiero wtedy go zbanowac...


_________________
What we see now is like a dim image in a mirror.
Then we shell see face to face...

***

Posty: 640
Dołączył(a): 18.04.2002
Offline
PostNapisane: 30 cze 2002, 19:00 
Cytuj  
hmmm ja ma ircu mialem ostrego panika (moj brat sie zalogowal za co grozil mi ban)
ale uwazam ze dawanie banow za to ze topic nie zostal zmieniony ,no chyba ze to mialow jakis sposub uchronic SoA przed padem cofka. (a co do topikow) nie kazdy masta na SoA ma irca i nie jest obowiazkiem siedziec na ircu i patrzec na topic (wiem ze was nie obchodzi ze ktos jest mulny ze nie moze se wlaczyc tak banalnego programu jak dostanie bana, jego strata)
Ale powinien zostac ustalony jakis regulamin np
1. (po zdazeniu) Upomnienie ,pouczenie albo cos w tym stylu.
2. Blokada konta na 1 dzien(nie kasacja) Nakaz zmiany konfiguracji uo (jesli to jest przyczyna) albo ostrzezenie przed punktem 3.
3. Ban na ip (na dany okres czasu zalezy od odstepow czasowych miedzy zawinieniami)
I jesli np ja dostane upomnienie czyli 1 punkt to po miesiacu lub dluzej spokojnego grania(bez zadnych kar) kasuje mi sie ta kara czyli mam spowrotem 3 "szanse"

P.S Dzieki ze bany ktore mialy sie dzisiaj posypac nie doszly do skutku. Jestem wam zato dozgonnie wdzięczny.

_________________
I GO !
DEATH WILL FOLLOW!

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Aheron Mc Knee dnia 2002-06-30 20:08 ]</font>

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 lip 2002, 08:17 
Cytuj  
Cytuj:
2002-06-28 22:34, Magnus Rembrandt napisał:

Szerszen muwil ze najmniejsza ruznica miedzy mapa gracza a ta mapa na serwie powoduje pad. Ale ja raz weszlem z inna mapa ( przyznam sie :smile: ) i nic sie niestalo tylko stalem sobie w Adelgrim na rynku i nie mogłem sie ruszyc bo w wodzie stałem :smile:

_________________



Nie pad - problemy i obciazenie serwera - stoisz w wodzie i zamiast porownania miedzy ta mapa a mapa co masz na komputerze, leci zawartosc mapy z serwera. - vide lag, a jak lag potrwa dlugo to i pad, prez nadmierne obciazenie moze byc.


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

*

Posty: 55
Dołączył(a): 24.06.2002
Offline
PostNapisane: 1 lip 2002, 08:37 
Cytuj  
Cytuj:
2002-07-01 09:17, Szerszen napisał:
Cytuj:
Nie pad - problemy i obciazenie serwera - stoisz w wodzie i zamiast porownania miedzy ta mapa a mapa co masz na komputerze, leci zawartosc mapy z serwera. - vide lag, a jak lag potrwa dlugo to i pad, prez nadmierne obciazenie moze byc.




Wybacz Szerszen zwracam honor :smile:


_________________
SHINJI IKARI NA QUESTMAKER'A !!!

*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lip 2002, 19:01 
Cytuj  
uu, niebralem tego pod uwage....

*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lip 2002, 19:04 
Cytuj  
Nie, edit, spieszy mi sie...
Jest mozliwosc dawania banow na ip, i takie dajemy na powiedzmy dwa dni, po 2 dnich przerwy moze sie zachce patrzec na topic...
druga sprawa ze jak topic z jakis tam przyczyn jest nieaktualny to bana nikt nie dostanie :/

***

Posty: 600
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 1 lip 2002, 19:14 
Cytuj  
No coz, od razu bana to nikt nie dostaje, jednakze musi sie zastosowac do upomnienia ktoregos z GMow, ktory czasami wykarze tyle dobrej woli jesli ma czas, ze przekaze mu liste kryteriow, ktore delikwent musi spelnic, aby uwazac, ze jego uo jest wzorowo skonfigurowane. Jednakze pewne "wulgarne" odzywki, pokazujace, ze jednak ten gosc w kapturze znaczy dla mnie tyle samo, co zeszloroczny snieg oraz powodowane przeze mnie ziwsy sa niedopracowaniem ze strony GMow, raczej tak lagodnie nie beda traktowane ... no coz bywa, ale jednak to nie wy spedzacie caly wolny czas przy kompie, na pracy na serwerze i wyrywania sobie ostatnich wlosow z lysinki nad tym, aby ten serwer dzialal stabilnie... a jak fakty pokazuja, pewna czesc z was nam w tym nie to ze nie pomaga, ale nawet przeszkadza >:/

****

Posty: 1274
Dołączył(a): 31.01.2002
Offline
PostNapisane: 1 lip 2002, 19:24 
Cytuj  
Yerp, moze zeby was odciazyc, wybralibyscie jakiegos doswiadczonego gracza, ktory siedzial i zajmowalby sie takimi wlasnie przypadkami? Zostalby odpowiednio pouczony przez GMow co, jak i kiedy i sprowadzalby nieszczesnikow z banem na dobra droge?


_________________
What we see now is like a dim image in a mirror.
Then we shell see face to face...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.