mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 maja 2003, 21:03 
Cytuj  
W sumie mam dopiero 7 level, wiec moge wybrac wszystko... ze skilli szkolilem tylko axe (a i to tylko do 60% bo chyba tyle mozna na newbie land - myle sie?), wiec tez wybor nie boli...
Sam planowalem templara, ale duzo ludzi odradza... zostaje wiec crusader, barbarian, warrior i ranger...
Moze doradzi mi ktos, kto gral juz postacia silowa ? Jakie sa plusy i jakie minusy kazdej klasy i co warto wybrac, zeby nadawalo sie zarowno do pvm jak i do pvp, zeby nie byc tylko celem :grin:


_________________
Obrazek

**

Posty: 478
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 maja 2003, 01:42 
Cytuj  
W/g mnie glownym atutem HG powinno byc duzo hp, wiec nie warto robic postaci bez toughness, wiec zostaje tylko barb i warrior afair
Jak masz juz axe to chyba barbarian bedzie ok. Ma fajne powerki potem do lamania stuna i jakies taunty i detaunty do pvm jezeli dobrze pamietam. Ale ma tylko great axe mastery, wiec dosc wolny atak, ale za to duzy dmg. Zbroje bym chyba light polecal - inne zra duzo dexa, ktorego giganty i tak malo maja :smile:

**

Posty: 254
Dołączył(a): 17.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 maja 2003, 10:43 
Cytuj  
Barbem medium armor do 100%. Dex nie jest barbowi do niczego potrzebny. Najważniejsze są con i str.


_________________
WoW:
60 Human Warrior (Nordrassil/Euro) - Active.
60 Night Elf Warrior (Elune/US) - Retired.

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 maja 2003, 13:01 
Cytuj  
Oka, wiec zrobie halfgiant barbariana...

mam w zwiazku z tym pare pytan:

1. zalozmy ze mam juz po 100 w axe i w axe mastery - w co dalej warto pchac? w jedno czy drugie? i jak to sie ma do dmg/szybkosci.unikow itp?
2. do czego sluzy toughness a do czego athletics? czym sie rozni i co daje?
3. jakie dodatkowe runy warto pchac w barbariana? ja sobie wymyslilem ze dam gladiatora (leczenie) i huntsmana (pet)?


_________________
Obrazek

**

Posty: 349
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 maja 2003, 20:00 
Cytuj  
No dobra dex nie potrzebny - ale z dexem rosnie defence i attack więc chyba nie całkiem niepotrzebny ?


_________________
Obrazek

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 maja 2003, 20:12 
Cytuj  
Barbarzyncy nie potrzebny dex, bo attack ratting liczy sie ze skilla broni, z mastery i z sily. Co do defence'a to z offensive stance'a sa minusy i z battle rage'a tez. Dlatego nie warto podnosic dexa, bo i tak defence bedzie niski.

_________________
Are you who you think you are Obrazek

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Mutant dnia 2003-05-14 21:13 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: mutant dnia 2003-05-14 21:30 ]</font>

***
Avatar użytkownika

Posty: 529
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 maja 2003, 20:43 
Cytuj  
myslalem ze HG robi dobrego tanka :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 maja 2003, 21:24 
Cytuj  
A ktos zna odpowiedz na moje pytania? :grin:


_________________
Obrazek

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 maja 2003, 21:49 
Cytuj  
Lepiej ladowac w Axe (do 90 treningow) niz w Axe mastery, bo jesli wierzyc w to co pisza ludzie. Axe daje ci wiekszy bonus do attack rating.
Jakos tak to wygladalo:
4 x Axe
2 x Axe Mastery
0.5 x Str

Toughness zwieksza twoje HP. Athletics zwieksza stamina, ale wszedzie pisza, ze nie warto.

Zdecydowanie wez disc Commander.

_________________
Are you who you think you are Obrazek

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Mutant dnia 2003-05-14 22:50 ]</font>

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 maja 2003, 22:52 
Cytuj  
- do ilu zwiekszac zatem axe mastery? jaki poziom daje max bonusow, ktore w ogole daje? i jakie daje konkretnie?
- co konkretnie jest tak dobrego w runie commandera?


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 maja 2003, 00:16 
Cytuj  
No więc ja może nie wiem jeszcze zbyt dużo ale mam już takowego H-G barba na 45 lvl'u :smile:
Zrobiłem kilka błędów - na początku ale łatwo da się to zauważyć po kilku dniach gry. Dex - nie dodawaj wogóle, Str - MAX, Con - MAX, to konieczność. Oczywiście dobrze byłoby też dodać trochę do Inta ze względu na troche wolnych skilli i aby podnieść max capa na Axe i Axe Mastery(bądź Great Axe Mastery jeżeli używasz 2h axe).
Mastery koniecznie do minimum 90% a to ze względu na power'y które otrzymasz - bardzo przydatne(np. Ravage +50% atr +100% dmg).
Jeżeli chodzi ogółem o wszystkie masteries to opłaca się dodawać do około 130%(o ile Int pozwala) więcej nie gdyż aby wytrenować 1 punkt musisz zużyć 2. Ponadto barbem koniecznie med armor a to ze względu na phis resy. Light daje dużo mniejsze co przy praktycznie 0 armorze (wspomniał o tym Mutant) równałoby się z bardzo szybką śmiercią. Ponadto jeżeli ktoś uważa iż Athletics jest bez sensu to nie grał barbem - każdy power wymaga użycia staminy i każda ilość jest ważna. Ponadto Toughness też jest przydatny - na 100% daje dość sporo hp - nie wiem ile dokładnie niestety, ale sporo. Jeżeli zaś chodzi o disci to radzę raczej jeden - nie starczy Ci skill pointów na wytrenowanie więcej niż jednej dyscypliny(policz dokadnie ilość skilli i zobacz co Ci wyjdzie :smile: można też użyć buidera z catacombs) Commander jest najlepszy dlatego iż posiada Dmg/speed attack buff i run speed buff, remove stun (group),remove fear, i command siege engine.
Jednak zdobycie tej runy graniczy podobno z cudem :smile: Alternatywą jest chyba tylko Gladiator...

To by było na tyle :smile: Mam nadzieję że nikt nie ma mi za złe tego wykładu :wink:


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 maja 2003, 08:12 
Cytuj  
zalezy gdzie sie gra (na jakim serwerze).
Commanader rune widzialem pare razy - najtaniej za 250k.
Nie jestem pewny ale czy on tez nie daje jakiegos bonusa do XP jesli ktos z tym runem jest leaderem grupy? Przysypialem juz nad klawiatura i moze czegos nie zrozumialem ale pamietam ze ktorejs nocki robili goscia z tym runem leaderem grupy wlasnie z tego powodu.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 15 maja 2003, 08:45 
Cytuj  
Soulless:
Tak przy okazji. :smile: Wiesz oczywiscie, ze powinienes wziac Great Axe Mastery, bo to jest od dwurecznych, a Axe Mastery od jednorecznych broni.


_________________
Pozdrowienia z piekla. ;)

**

Posty: 239
Dołączył(a): 29.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 maja 2003, 20:38 
Cytuj  
ja w sprawie DEX i Great Axe Mastery - jak chcesz walczyć Great Axe to olej zupełnie DEX, ja z Plate mam 15 dex i wale bez zadnych ciosów specjalnych za 200 na 31 lvl, znajdz sobie natomiast Great Axe który zamiast Speed Slow na Speed Normal (magiczny) a będziesz wymiatal


_________________
http://www.gry-online.pl

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.