mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 54
Dołączył(a): 22.12.2001
Offline
PostNapisane: 23 gru 2001, 16:30 
 
Wpadłem na pomysł jak sprawić, żeby nie było tylu rybaków i wszyscy nie zajmowali nabrzeży żeby zarobić. Postarajmy się wyciągnąć ludziska z miast poprzez zwiększenie ilości kasy, jakości przedmiotów i dołożenie czegoś ciekawego u potworów. Jakby GMi tak zrobili na pewno nikt nie grzałby tyłka na stercie ryb a łaził, szukał przygód. Potworki na SC jak zauważyłem są w ogóle nie "opłacalne" i nikt na nie nie łazi [np. dlatego, że zbroja i sprzęt się tyle psuje, że z kasy, którą się na stworach zarabia nie da się kupić nowego]. Ciekawe czy zjawiliby się osobnicy z domkami, wybudowanymi na pieniądzach z wypraw a nie z siedzenia i wywijania wędką. Po wczorajszej rozmowie z Oycem uznałem, że rzeczywiście ciekawie byłoby się ruszyć ale żebyśmy już wyłazili potrzebaby jakiegoś rozrusznika...
Do GMów ---> PROSZĘ zwiększcie kasę wywalaną przez stwory, żeby np. na cmentarzu możnaby zarobić więcej niż stercząc nad wodą. A co do poważniejszych stworków przydałoby się żeby wywalały np. magiczne zbroje. Przecież w grze RPG własnie chodzi o przygodę a nie o zarabianie. To ostatnie powinno wspomagać, żeby np. zarobić na zapasy. Proszę o przemyślenie tego co tu wypociłem i co najmniej poprawienie buga z niszczącymi się zbrojami i brońmi.


_________________
Come away, come away death
And in sad cypress let me be laid
Fly away fly away breath
I am slain by a fair ornell maid
My shroud of white, stuck all with yew,
O! Prepare it!
My part of death, no one so true
Did share it
---

***

Posty: 600
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 23 gru 2001, 16:39 
 
Hmmm... pomysł dobry, ale i tak rybacy powili zaczna wymierac - jak juz kazdy zdobedzie jakies rozsadne, pocztkowe fundusze, to zacznie zapewne grac jakism wojem, albo magiem - a powyzszy pomysl moze przyspieszyc ten proces


_________________
Życie jest jak groch z pietruszką, ale to nasz groch i nasza pietruszka

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 gru 2001, 16:39 
 
Ok. Po prostu ukrocic maksymalnie dochody sprzedazy u vendorow, przejsc na potwory i handel miedzy graczami. Mi sie podoba. Tylko najpierw stabilnosc serwa :smile:

***

Posty: 600
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 23 gru 2001, 16:44 
 
I po prawdzie tak powinno byc - kazdy na cos sobie tak teraz zbiera, a jak juz to kupi lub zaoszedzi, to pojdzie w dalki swiat szukac smokow (ale wczesniej ratmanow :cool:


_________________
Życie jest jak groch z pietruszką, ale to nasz groch i nasza pietruszka

*

Posty: 78
Dołączył(a): 23.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 gru 2001, 16:22 
 
Yarpen ma racje.

**

Posty: 219
Dołączył(a): 25.12.2001
Offline
PostNapisane: 25 gru 2001, 14:39 
 
ja tez uwazam ze zarabianie na rybach jest potrzebne:( bo za co kupisz chocby bron albo zbroje? a na popaczatku to relatywnie sporo kosztuje:( (ale zbroje nigdy nie byly tanie)

*

Posty: 54
Dołączył(a): 22.12.2001
Offline
PostNapisane: 25 gru 2001, 14:52 
 
Ależ ja nie mówię, żeby nie było rybactwa ale żeby to raczej wspomagało niż było sposobem życia. Chyba każdemy się to nudzi a potem mówi, że już wszystko w UO widział. Polecam wyprawy a co do życzeń to może spóźnione ale życzę wszystkim stu smoków, skarbów, masy kasy, wielu questów i częstych wypraw! Oby w nowym roku wojownicy i magowie zarabiali na potworach więcej od rybaków!
Pozdroofka
Jarlaxle

**

Posty: 248
Dołączył(a): 30.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 gru 2001, 19:01 
 
Wiec moze tu sie dopisze skoro bug'i jest juz zamkniety.

Nie moge kupic namiotu. Mam wystarczajaca ilosc gotowki (a nawet wiecej). wchodze do sklepu wybieram namiot i jak chce placic to mi krzyczy ze nie mam wystarczajacej ilosci gotowki.
Poza tym ilosc zlota w jednej kupce nie moze byc wieksza niz 65k z groszami.
Czyto jest celowe a moze to powoduje ten blad.

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 gru 2001, 19:14 
 
a probowales kupowac "na przelew" ?
z tego co wiem jest to wprowadzone wlasnie dlatego, zeby nie chodzic z masa gotowki, ktorej nie da sie udzwignac.
standardowa kupa (hehe) zlota powinna liczyc 60k.

**

Posty: 248
Dołączył(a): 30.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 gru 2001, 22:48 
 
A jak kupowac na przelew?

*

Posty: 54
Dołączył(a): 22.12.2001
Offline
PostNapisane: 25 gru 2001, 23:27 
 
Anrawar uwaga bo z Yerpem straciliśmy 64k: włóż całą kasę do banku ale luzem (nie w skrzyniach) i wtedy kupuj. Nie trzymaj pieniędzy w banku w skrzyniach bo tak się duuuzo traci nerwów i pracy...
Pozdrawiam Jarlaxle rybak (a że jestem gm w rybactwie to dlatego że właśnie haruję całymi dziami a poza tym bylem na testach i stąd moja postać bo ktoś się pytał)

PS. Ten topic nie miał służyć jako miejsce do zgłaszania bugów tylko dyskusji nad zarabianiem pieniędzy i liczyłem tu na poparcie [to miał być apel do Game Masterów] w sprawie zwiększenia kasy wywalaniej przez potwory.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Jarlaxle dnia 2001-12-25 23:30 ]</font>

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 gru 2001, 23:44 
 
Anrawar
przelew...
masz kase w banku
idziesz do vendora bez pieniedzy w sakiewce
kupujesz, a gotowka jest zdejmowana ze stanu twojego konta w banku.

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 gru 2001, 23:48 
 
Sadze iz prostszym rozwiazaniem bedzie... zmniejszenie kasy zarabianej and woda... mniej grzebania w skryptach, mniej dlubaniny a i efekty szybsze...

**

Posty: 383
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 25 gru 2001, 23:58 
 
Szerszen ---> moze byc taki myk, że wszystkie zawody zwiazana z praca rak ludzkich sa tak oplacalne, nie tylko rybactwo.

**

Posty: 248
Dołączył(a): 30.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 gru 2001, 23:59 
 
Szerszen --> zglosilem blad ktory powoduje ze towar kupowany mozna sprzedac u tega samego vendorka za cene np o 200 wyzsza.
Wczesniej ten blad byl i zostal naprawiony, teraz on jest znowu i pozwala duzo kaski zrobic nieruszjac sie z miasta.
To bylo jakis czas temu a wy nie zabraliscie sie za niego.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Anrawar dnia 2001-12-26 00:02 ]</font>

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 gru 2001, 00:05 
 
Anrawar, mam do zalozenia zestaw kont, nowe skrypty a opis... "mam blad " ktory zglosiles... jakos malo konkretny byl... czy mam szukac po wszystkich sklepach?

Zwlaszcza ze usuwam kolejne "kompletne" bledy - "tu i tu..." i jeszcze patrze co sie dzieje i kto co psuje na serwie.

**

Posty: 248
Dołączył(a): 30.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 gru 2001, 00:07 
 
Zobacz lucznika w Britani :grin:


Posty: 29
Dołączył(a): 23.12.2001
Offline
PostNapisane: 26 gru 2001, 01:19 
 
Co wy wszyscy tacy zaparci na bicie smokow ???

Ja uwazam ze powinna byc mozliwosc gry normalnym kupcem/drwalem/rowokopem bez wizji w stylu 'zarobie na zbroje to ide smoki bic'. Przyjemnie by bylo na przyklad gdyby ktos zaczal grac healerem i krazyl po cmentarzach leczac za kase :smile:.

Acha, gdyby zarcie bylo bardziej potrzebne (szybsze 'glodnienie') to moze rybakom by sie byt jeszcze bardziej zaczal oplacac. Zamiast sprzedawac filety po 7gp w sklepie mogliby (z dostawa na miejsce hehe) sprzedawac graczom za cene nieco wyzsza, ale i tak mniejsza niz sklepowa.

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 gru 2001, 01:23 
 
heh tia... dobrze by bylo... ale to zalezy od ludzi... a taki healer moglby faktycznie pare zeta zarobic zwlaszcza od PK :wink: - pod jednymw arunkiem - ze istnieliby tacy, co tych PK tluka...

Ale nie jest zle z tego co widze, to troche sie tluka... ludzie oj tluka...


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.