mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 239
Dołączył(a): 29.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 08:11 
 
Witam.
Wiem że nie do końca wierzycie że EQ2 może byc sprzedawany za taką cenę w PL ale wszystko wskazuje na to że to prawda. I nie chodzi tu tylko o sklep Ultima.
Jakkolwiek informacje te nie są oficjalnie przez nikogo potwierdzone to wydają się jak najbardziej wiarygodne Bo co prawda Cenega Polska nie ma EQ2 w swoim planie wydawniczym ale przyjęli nasze (z gry-online.pl) zamówienie na 20 sztuk tak jak przy każdej inne grze. Będziemy mieli EQ2 na promocji dla naszych klubowiczów za około 115 pln. Ale normalnie też będzie można kupi.
Dostenośc gry to najprawdopodobniej druga połowa listopada 2004.

Co ważniejsze będą w sprzedaży również Karty Czasu Gry, umożliwiające granie w EQ2 bez karty kredytowej.

na 99% wersja sprzedawana w PL to wersja EU ENG.

Dzisiaj zniesiono NDA na betę. Gram w EQ2 już od jakiegoś czasu i gra bardzo mi się podoba, lubię takie gry, zawsze lubiłem cRPG po DAoC i Shadowbane mniej mam ochotę na nawalanie się z innymi. I mam w nosie wszystkich malkontentów marudzących na temat tej gry.

A i jeszcze jedno, data premiery EU to 12 listopada.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 08:17 
 
WITAMY PANA S.!!!


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**

Posty: 239
Dołączył(a): 29.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 08:20 
 
Asmax napisał(a):
WITAMY PANA S.!!!


ach witam cię :) witam Asmax
(jestem na tym forum ze dwa lata dłużej niż ty ;) )

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 08:20 
 
Masz dluzej o dwa lata (akutalnie) uzytkowanego usera, jezeli chodzi o scislosc :roll:


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**

Posty: 239
Dołączył(a): 29.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 08:32 
 
tak masz rację, tego usera mam dopiero od listopada 2001

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 08:33 
 
Ciezkie do zauwazenia :(

EDIT: Poflamowalbym sobie milo, ale niestety kolejny wyjazd goni. Cu do wieczora.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 08:36 
 
Zniesli NDA? heh nawet nie wiedzialem...

Przestalem grac.

EQ2 imho to niestety wierna kopia EQ1, z ta roznica ze dodano questy co sprawilo iz soloing stal sie znosny dla wszystkich klas.
Po roku wszystko bedzie wygladac tak jak w EQ.Hardcore gildie beda prowadzic rywalizacje w zdobywaniu nowego lootu.

2 lata w swiecie norrath 1 mi wystarcza.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**

Posty: 239
Dołączył(a): 29.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 08:53 
 
Zematis ---> powim przekornie że podobieństwo EQ2 do EQ bardzo mnie cieszy gdyż jedyną grą z którą bliżej się nei zapoznałem z tych wielkich to włąśnie EQ. Jeszcze całkiem niedawno zastanawiałem się czy jej nie kupic. Bardzi się cieszę mając możłiwośc grania w EQ2 teraz w betę i już niedługo w retaila.

8)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 09:08 
 
jako marudzący malkonent niegrający już w betę (oddałem konto dwóm innym osobom i usunąłem grę z HDD) wyrażę tylko moje nieśmiałe obawy co do tego tytułu:
1. Jeżeli świat EQ2 to kopia EQ1 - w takim razie duża część graczy zostanie przy EQ1, bo nie będzie im się chciało "zaczynać wszystkiego od początku"
2. Jeżeli jakaś część graczy przejdzie do EQ2, jakaś część zostanie przy EQ1 to towarzystwo zostanie rozbite - ani tym z EQ2 ani tym z EQ1 lepiej się nie będzie grało
3. Sprawy techniczne - mam tylko nadzieję, że po premierze retaila da się w tą grę grać dłużej niż 2-3h (memory leak), oraz usunięte zostaną te wszystkie pady, crashe, downy. Zonowania raczej nie usuną....
4. Grafika - odrobina mocnych szlifów by się przydała. Gra swoimi wymaganiami mogłaby spokojnie robić za Doom 4, natomiast tym co prezentuje moze konkurować z Doom 2
5. usunąć z gry całą mangę - ta gra ma więcej z mangi niż Lineage 2 :D (j/k)

W sumie bardzo mnie ciekawy aspekt społeczny wydania EQ2. Jak myślicie jak zachowają się gracze ze starego EQ1? Będą masowe przenosiny całych gildii, czy raczej wprowadzi to rozłam w duzych gildiach i grupach graczy?

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 10:48 
 
Hmmm no EQ niezupelnie przypomina swiat EQ1 moze bogowie sa ci sami pare nazw ale to wszystko.. przede wszystkim jest zupelnie inny system rozgrywki, zupelnie inny system statystyk (vide to co powiedzial telu o u-gildiach) i tak naprawde jak bedzie wygladac high end game nie wie jeszcze nikt. Hmm obecny podzial t.j. miasta dobre i zle - tu az cisnie sie PvP na mysl - na wydzielonych do tego serverach of course ;)

Tradeskille sa bardzo bardzo ciekawie rozwiazane ;)


Sprawy techniczne - hmmm w kazdym patchu sa usuwane lag-area (np. zek temple we freeport); pad widzialem z 2 razy przez ostatnie 2 tygodnie (moze za rzadko gram?).
Zony? Hmmm 15-20 sekund loadingu zeby dostac sie do obszaru na przebiegniecie ktorego wzdluz 20 minut to minimum? No nie wiem czy jest sie czego czepiac..
Grafika? Mi osobiscie sie bardzo podoba ;) do tego w ostatnim patchu zaimplentowali Directx 9c i obsluge AA dla kart ATI - co zdecydowanie poprawilo jej jakosc.


Coz, imho EQ2 bedzie najpopularniejsza gra mmo ;) tak jak 1-ka.. natomiast EQ@PL community rozbije sie tak samo przez to ze kilka osob pogra troszke po czym stwierdzi ze cos im sie nie podoba -> zaczna plakac (tu jeden kolega pobil wszystko co widzialem w zyciu - raz placzac ze nie ma waypoint'ow poza miastem a potem mowiac ze gra jest za latwa itp.) - i tak EQ2@PL community bedzie bardzo niszowe i zlozone z ludzi ktorzy sami tworza swoja opinie ;) Chociaz kto wie - historia nie zawsze lubi sie powtarzac..


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

**

Posty: 239
Dołączył(a): 29.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 11:16 
 
Tuxedo ---> święte słowa :) EQ2 rox :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 11:57 
 
Czy jakis moderator moglby zmienic posta Soula tak zeby wyszlo ze on nienawidzi EQ2? :>
A na serio zadna cena nie przekona mnie to gry ktora popelnia wszystkie bledy poprzedniczek (mmorpgow) + kilka nowych, czyli:

1. zony. (tu jest nawet gorzej niz w wielu poprzednich mmorpgach, nie gralem w zadnego ktory ma az tyle zon na dodatek rozwiazanych w sposob multizon) niektorym ludziom nie przeszkadzaja jednak wiekszosci owszem. bieg 20 sekund przez miasto -> zonowanie 30 sekund -> bied 20 sekund -> zonowanie 30 sekund tak wyglada robienie questow w miescie. oczywiscie czas zonowania rosnie wraz z dlugoscia grania. Sa zony duze (takie jak chociazby commonland w ktorych przebiegniecie z jednego konca na drugi faktycznie zajmuje 20 min) ale najbardziej upierdliwym jest zonowanie w obrebie miasta.
2. co idzie za pierwsza czescia pady zon - zdarzaja sie co chwila, nie wszystkich ale takich w ktorych jest duzo graczy - powoduje to przykre konsekwencje poniewaz po padzie i restarcie zony wszystkie moby sa spowrotem na miejscu, wiec jesli grupa jest w niebezpiecznej strefie, moze latwo zginac.
3. system smierci - jesli sie zginie (patrz punkt 2) zostawia sie tzw spirit sharda a samemu przenosi sie do najblizszego safepointu (oczywiscie jesli nie zostanie sie wskrzeszonym). Brak spirit sharda obniza znacznie statsy. Jesli sie zmarlo gdzies gleboko a druzyna sie rozpadla to mozna jedynie czekac 72 godziny na to az shard sam do nas wroci, bo oczywiscie przedarcie sie przez agro moby solo w wiekszosci przypadkow jest niemozliwe (szczegolnie na low lvlach)
4. lag. co do paczy usuwajacych memory leaki - wiele miejsc ktore powoduja owe nie zostalo poprawionych mimo ze kilkadziesiat osob (z gildii) wysylalo raz dziennie info na ich temat. Watpie wiec ze beda poprawione do konca. Pozatym duza ilosc graczy (100+ lol) powoduje lag zony nawet kilkusekundowy.
5. grafika. stosunek wymagan do uzyskiwanej jakosci jest conajmniej tragiczny - z tego wzgledu wiele osob nie bedzie gralo w eq2 albo zagra i odejdzie rozczarowanym ze wzgledu na slaby spec kompow i przez to slaba grafe. Pozatym lokacje nie sa zachwycajace, przeraza monotonia otwartych zon.
6. gameplay. stary gracz eq powiedzial ze ta gra nie wnosi nic supernowego, czegos co by sprawilo ze eq2 bedzie przelomem jak zapowiadali tworcy. ja osobiscie nie gralem w eq1 wiec nie wiem, ale mniemam ze inni gracze eq1 sie wypowiedza. z tego co sam widzialem gra jest nudna. potwornie nudna im wyzej sie idzie. Leweling jest nudny. Rozgrywka (walka) jest nudna - polega oczywiscie jak najbardziej na wciskaniu umiejetnosci/czarow z quickbaru (tutaj tez nie ma przewrotu) i ciukaniu setek tysiecy mobow.
7. solowanie praktycznie nie ma sensu i na wyzszych lewelach jest niemozliwe, wiec czekanie na grupe od pewnego momentu staje sie koszmarnie upierdliwe (zupelnie jak w ffxi). gra jest zorientowana na gre grupowa, solowanie jest nieoplacalne.


W zwiazku z powyzszymi zdecydowanie uwazam ze gra bedzie wielkim sukcesem tak jak zapowiada producent, bo jest w koncy mmorpgiem -3 generacji.

juz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 12:31 
 
krzyk napisał(a):
Czy jakis moderator moglby zmienic posta Soula tak zeby wyszlo ze on nienawidzi EQ2?

Wybacz, ale tutaj nie bedziemy stosowac sie do zagrywek pana S. ktore on stosuje na "swoim" forum.

X.

PS. MSPANC


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 12:45 
 
Xanth to byla ironia :>

juz.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 12:50 
 
1. Zony sa potrzebne, podnosza performance w zastosowanym silniku jesli nie stac cie na 20 sekund cirpliwosci to nikt ci nie kaze grac - proste ;)

2. Pady commonsow jak jest w nich 400 osob, spoczko to jest w trakcie reperowania tak czy inaczej sa rzadkie - przynajmniej ja tam nie gram.

3. A ty bys chcial system smierci bez konsekwencji? Nawet w Quake traciles bron :/ Niestety z mechaniki EQ wynika ze wbiegniecie na sam dol ciezkiego miejsca krzyczac BANZAI! zeby cos zobaczyc nie moze nie byc okupione konsekwencjami...

4. Sa usuwane sukcesywnie - do tego wlasnie sluzy beta..

5. Tzn. np. chcialbys zeby commonsy byly rozowo fioletowe? Sproboj napisac na beta forums, moze im sie spodoba ;)

6. Temat przerabiany ziliony razy, nie chcesz lvlowac? graj w Quake.. a walka na czym ma polegac? Calki i macierze? czy chcesz zalozyc v-rekawice i ich prac po twarzy? ;/ Powiedz prosze jak w/g Ciebie to mialo by wygladac?

7. Solo content jest dodawany sukcesywnie - czytaj patch mess


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 12:54 
 
Nie ladnie oceniac gre po becie ...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 12:57 
 
krzyku, krzyku, rozwin sobie mojego PSa ;)

X.

PS. Jak dla mnie brak solowania gre dyskwalifikuje (nie zawsze mam ochote na granie w grupie). Ale jesli jest sukcesywnie wprowadzane, to milo (nie chce mi sie czytac tasiemcowych patch notesow ;) )


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 13:15 
 
Po pierwsze nikt mi nie kaze grac, owszem, ale rowniez nikt mi nie zabrania wydawac opinii.
Po drugie nda zostalo lifted wiec wlasciwie to co jest w grze teraz bedzie juz w release.
Po trzecie powiedzialem o tym co MNIE drazni w grze i dlaczego JA ja odradzam i z jakiego powodu nie bede w nia gral.
Po czwarte, odsylanie do quake`a - gram w mmorpgi i jedne mi sie podobaja bardziej inne mniej, lewelowanie moze byc mniej lub bardziej przyjemne.
Po piate strefy moga byc mniej lub bardziej zroznicowane, w EQ2 sa zdecydowanie "mniej".
Po szoste, to nie ja jestem devsem i nie ja odpowiadam za wymyslanie mechaniki gry, rowniez nie ja nazwalem ja mmorpgiem 3ciej generacji (tylko devis). Na boga, jesli to ma byc mmorpg trzeciej generacji to ultima byla mmorpgiem 5tej.
Po siodme nie mowie o commonsach, mowie o WC albo FG tudziez innych podziemiach.

juz.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 14:17 
 
krzyk napisał(a):
Xanth to byla ironia :>

juz.


Na twoim miejscu bym sie poddal w tym momencie X. uzyl ironii :P


scream:
Oczywiscie nikt nie zabrania ci wydawania opinii ale wydajac takowa musisz sie liczyc z tym ze jesli ktos sie z nia nie zgadza to ja skrytykuje, na tym polega dyskusja ;) to po pierwsze ;)

Po drugie - nie wydaje mi sie zeby jedno mialo cokolwiek wspolnego z drugim.

Po trzecie -> patrz po pierwsze ;)

Po czwarte -> tak.. najprzyjemniejsze jest jak zabijesz 3 jednouderzeniowe potworki i dostaniesz lvl - i tak w opor.. po co sie wysilac? Dlatego wlasnie odsylam do Quake gra jest online, PvP i zupelnie nie ma lvlingu :D

Po piate szukasz zroznicowania na pustyni? gratuluje.. powiedz konkretnie co ci sie nie podoba i jak chcial bys to widziec? Mowienie "jest brzydkie" i nie podawanie argumentow pewnie wyraza twoje subiektywne uczucia ale malo wnosi :/

Po szoste -> ok nie jestes Devsem fajnie.. ale tez zupelnie nie wiesz czego chcesz wiesz tylko ze ci sie nie podoba i dajesz temu upust, pisze o rzeczach ktore wynikaja ze specyfiki mmo jako gatunku i je krytykujesz.. Jestes zawiedziony? ok dobrze w takim razie czego oczekiwales?

Po siodme jeszcze nie widzialem zeby WC padlo a gram 2 tygodnie.. moze po prostu to naprawili odkad ostatnio grales? To jest beta - maja wyjsc wlasnie takie kwiatki zeby devsi je mogli zreperowac - pisze to juz 99999ty raz :/ Skoro WC nie pada (przynajmniej jak ja tam jestem) i lag-spoty (jak temple of zek w FP) sa usuwane to najwyrazniej wykonuja swoja prace.. ;)


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 14:37 
 
Tuxedo to ja decyduje o tym czy chce grac czy nie i o tym czy chce i jesli chce to jaka wydaje opinie.
Tuxedo mozesz mi podac powod dla jakiego wciaz mnie odsylasz do quake? bo tego nie pojmuje. Pisze jasno i wyraznie ze lewelowanie moze byc mniej lub bardziej przyjemne w subiektywnym odczuciu. Gralem w kilka mmorpgow i na podstawie mojego doswiadczenia uwazam ze w EQ2 levelowanie jest nudne. Jest to moja subiektywna opinia mowiaca o tym ze w danej grze dany sposob lewelowania jest nudny. Prosze mnie nie odsylac do innych gier bo sie wypowiadam o EQ2 a nie o innych grach.
Co do monotonii terenow. Jak najbardziej jest to moja subiektywna opinia jak zreszta kazda opinia. Ja tu nie mam zamiaru argumentowac, nie jestem zeby dyskutowac. Jeszcze raz podkreslam ze to co pisze to moja subiektywan opinia i wg mnie teren jest monotonny. MI owa estetyka nie odpowiada.
Nie jestem zawiedziony poniewaz nie oczekuje niczego od mmorpgow, za dlugo gram zeby wierzyc w rzeczy ktore opowiadaja devsi. Pisze o rzeczach ktore mi osobiscie w tej danej grze sie nie podobaja. Jedyne co moze smieszyc to wlasnie nazwanie eq2 mmorpegiem 3ciej generacji. 3cia generacja to brak zon, jeden duzy serwer, mozliwosc poruszania sie w szerz i wzdluz swiata - czyli brak zonewalli (te gory na horyzoncie w commons to sa jaja a nie trzecia generacja :P), miasto pociete na 8 zon conajmniej w obrebie ktorych sa kolejne podzony.
Jesli sie reklamuje gre jako przelom w mmorpgach to sie robi przelom a nie tworzy gniota.
Ja gralem wczoraj i uswiadczylem 6 padow w krotkim okresie czasu (chcialem sie przekonac co wyeliminowano a czego nie). W FP memory leaki sa w dalsym ciagu.

PS. Jeszcze raz powtarzam - jest to moje osobiste SUBIEKTYWNE zdanie na temat gry. Jesli ktos bedzie chcial sie przekonac badz nie do owej to zagra. Ja napisalem posta dlaczego tej gry NIE kupie.

juz.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.