mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2939 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 147  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2013, 22:56 
Cytuj  
Są różne rodzaje aim assistów, począwszy od auto aim - kiedy celujemy obok wroga celownik automatycznie na niego wskakuje, jest jeszcze typ, który po najechaniu na cel wodzi za nim ~2 sekundy ułatwiając celowanie no i najczęściej spotykany obecnie w mp, który powoduje zmniejszenie czułości po najechaniu na wroga, żebyśmy nie przelecieli analogiem za daleko. Sam grałem na x360 i na pc z padem + całe życie mycha + klawa i aim assisty bardzo dużo pomagają, większość gier na pc nie posiadała tego udogodnienia kiedy podpięliśmy pada i było już o wiele gorzej z precyzją.
Ale mendol mówi, że dzieci wymiatają to i bez asyst by się nauczyły. ;>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 lut 2013, 22:58 
Cytuj  
razoth: wystarczy popatrzec na dust'a na ps3, zeby widziec roznice :)
support dla klawy i myszki spowodowal, ze granie z padem/move'm mija sie z celem :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 12 lut 2013, 23:56 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=cEUT-Vv9AVg - CSGO na konsoli, sorry ale ja na to patrzec nie moge lol ;d

Łosz :D szkoda ze zrezygnowali z xplaya... :D


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 lut 2013, 21:52 
Cytuj  
syn mojej kuzynki ma 14 lat , rucha na padzie w fpsy kazdego jak chce


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2013, 22:01 
Cytuj  
to podlacz mu do pc, zamapuj klawe i odpal quake.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 lut 2013, 22:17 
Cytuj  
to samo bedzie :) , dzieciak napierdala w fpsy (pc/konsola) od 3 roku zycia


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2013, 22:47 
Cytuj  
nie bedze na padzie.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 09:08 
Cytuj  
Tajski tancerz mówi, że będzie to będzie. ;>

http://www.youtube.com/watch?v=iPfaQJuWGvU

gg


_________________
@polygamia

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 19:16 
Cytuj  
a to jeden z tych wielu oswieconych pro, co graja na padzie:)

a tak serio, to az milo popatrzec.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 19:17 
Cytuj  
ja to zawsze lubie sobie to odpalic ;)
http://www.youtube.com/watch?v=ri-dSro5Fe4


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 19:48 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Mendol napisał(a):
wystarczy zmienic sensa na padzie i tez bedziesz tak celownikiem napieprzal przez ekran.


I w nic przy okazji nie trafiał z racji upośledzonej względem myszy precyzji pada.


precyzja jest identyczna - padem można ustawić kursor/celownik co do pixla, myszka nie ustawisz kursora dokładniej niż padem - też jedynie co do pixla. Nie myl pojęć Razoth.
Trzeba więcej czasu by wycelować - by strzelić takiego headshota na "drugim końcu ekranu". Jak ktoś ogarnia to zrobi to w okolicy sekundy - dwóch. Jak ktoś nie ogarnia to w ogóle nie będzie potrafił wycelować.

Ale owszem w clickankach do jakich niewątpliwe należą FPSy na PC-ty (bo na pewno z realnością sumulatora walki nie mają nic wspólnego wymusząjąc stricte cyrkowe zagrywki) myszka nadaje się lepiej. Do tego została stworzona.

Ja cały czas nie widzę przewagi myszy. Nie widzę w którym miejscu grania w FPSy na padzie cierpi bo zamiast celować 0.2s człowiek przeciętnie będzie potrzebował 0.5s.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 20:03 
Cytuj  
jeszcze jebnij tekstem, ze pad idealnie nadaje sie do gry w starcrafta.

http://www.youtube.com/watch?v=egrH6V-Dopg
http://www.youtube.com/watch?v=DF5hqdc510g masz jak gosc na myszce rucha goscia na padzie.

Jestes noobem jesli chodzi o fps, i tyle. I nie nie jest identyczna precyzja, szybkosc =/= precyzja. Wy chcecie zwiekszac sensitivity na padzie. Ja na myszce go zmniejszam.


_________________
.


Ostatnio edytowano 14 lut 2013, 20:07 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 20:07 
Cytuj  
Highlander - Co z tego, że rucha? Bo nie rozumiem? Pierdylion razy pisałem, że na padzie celuje się wolniej.
Tylko za bardzo nie rozumiem co z tego wynika, jeżeli WSZYSCY grają na padzie, to NIE MA TO ABSOLUTNIE ŻADNEGO ZNACZENIA.

Zrozumiałeś w końcu?
Rozrywka na padzie jest TYLKO wolniejsza i tyle. Gra się IDENTYCZNIE.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 20:12 
Cytuj  
to nie pisz, ze jest tak samo precyzyjna, bo tak napisales. Na myszce i szybciej, i bardziej precyzyjnie wyceluje. I ni8e, nie gra sie identycznie, gry na pc i konsolach tez sie roznia.

Kwestia tego co sie lubi jest osobna.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 20:28 
Cytuj  
Cale esencja stanowiska Marka znajduje sie tutaj:

Mark24 napisał(a):
Chcesz mi wmówić, że granie w FPSy na klawiatura/mysz jest lepsze bo szybciej można przesunąć celownik w dowolne miejsce ekranu. FPS to First Person Shooter - w większości tych gier strzela się z broni, które istnieją w rzeczywistości. W rzeczywistości posługując się realną bronią - nie wycelujesz tak szybko. Realizm na tym cierpi w chi.. no ale przecież nie o realizm w grach dla dzieci chodzi. Więc pytam o co? I dlaczego SZYBCIEJ = LEPIEJ? Ani nie jest to bardziej realistyczne, ani nie jest to bardziej skillowe (no zgodziłeś się, że do pada trzeba większych umiejętności, podpowiem Ci że do prawdziwej broni jeszcze większych). Wytłumacz mi dlaczego SZYBCIEJ = LEPIEJ?



BO KURWA NAJCZESCIEJ KTO PIERWSZY WYCELUJE I STRZELI TEN ZYSKUJE PRZEWAGE I WYGRYWA. JA PIERDOLE.
I tak, nie o realizm chodzi w grach. Tylko o zabawe.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 20:41 
Cytuj  
candodiser - a jeżeli wszyscy grają na padach? Rozrywka pozostaje identyczna. WYJDZ KURWA Z ZAŁOŻENIA, ZE WSZYSCY GRAJĄ NA PADACH (BO TAK JEST NA KONSOLACH), I NAPISZ MI DOKŁADNIE W JAKI SPOSÓB UCIERPIAŁ TAKI FPS. Fun, replayability, grafika, dzwięk, realizm - co dokładnie ucierpiało na tym, że wszyscy grają używając pada i zamiast walić headshoty w 0.2s walą je w 0.5s.
I owszem w niektórych grach chodzi o realizm. Jak się z takimi nie spotkałeś to twój problem.


Highlander - precyzja jest identyczna. Na padzie DA SIĘ wycelować co do pixela. Na klawiaturze/myszy nie wycelujesz dokładniej. Ale owszem na padzie zabierze ci to więcej czasu.


Wytłumaczcie mi dlaczego FPSy na konsolach są gorsze. Nie pytam, dlaczego FPSy na konsolach są wolniejsze. Tylko dlaczego FPSy na konsolach są gorsze. Dlaczego deczko mniej dynamiki dyskwalifikuje pada jako narzędzie do sterowania w FPS-ach?

Ja piedolę - co za czajniki...


Ostatnio edytowano 14 lut 2013, 20:47 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 20:45 
Cytuj  
ty se lepiej jeszcze raz przeczytaj pierwsze zdanie z cytatu i przestan zmieniac temat.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 20:48 
Cytuj  
Chcesz mi wmówić, że granie w FPSy na klawiatura/mysz jest lepsze bo szybciej można przesunąć celownik w dowolne miejsce ekranu.

przeczytałem.

Nie zmieniam tematu. Ponawiam pytanie:

Wytłumacz mi dlaczego w FPSY na konsolach gra się gorzej (hint, bo chyba wiem czego nie zrozumiałeś: tak na konsolach WSZYSCY używają pada).


Ostatnio edytowano 14 lut 2013, 20:51 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 20:50 
Cytuj  
Poniewaz skillowosc fpsow mierzy sie w dynamice i szybkosci by napierdalac po ekranie jak oszalaly by sfragowac przeciwnika a takze czasu jaki trzeba poswiecic by osiagnac poziom master. Gry na konsole są skonstruowane pod pada, dlatego roznia sie od tych na pc. Ty patrzysz na to inaczej "jesli lubie, to dlaczego ma byc to gorsze". Fpsy są gorsze na konsolach, ale zalezy w jakich kategoriach. Jesli w kategorii "lubie lezec na kanapie" to pc przegra... Nie twierdze, ze komus moga podobac si ebardziej fpsy na konsoli, bo moga. Ja pisze caly czas o :trudnosci, skillu, szybkosci, dynamice.

Co z tego, ze sie da wycelowac w to samo miejsce. Bo to sugerujesz. Myszka posiada precyzyjny sensor (ba jeszcze zalezy jaka myszka!), ktorego pad nie posiada. Nie liczy sie miejsce, ktore kursor osiagnie na koncu. Tylko droga od tego momentu gdzie mam kursor do celu. Pad nie jest wstanie wykonac tak precyzyjnych ruchow jak myszka na skosy, chocby, ani tak szybko. Pod wzgledem skillowosci zawsze fpsy na PC będę lepsze i trudniejsze zarazem.

Mark - masz zerowe pojecie o fps. Odpal cos w koncu na myszce i klawie. Ani nie masz doswiadczenia, ani wiedzy.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 20:53 
Cytuj  
Więc uważasz, że szybsze i łatwiejsze sterowanie = bardziej skillowa rozrywka?
OK.
Rozumiem, ale się nie zgadzam.

doświadczenie, wiedza - nie rozśmieszaj mnie Highlander, gubisz się, pierdolisz głupoty, jak każdy PC-towiec z klapkami na oczach, który pada w ręku nie miał.


Ostatnio edytowano 14 lut 2013, 20:59 przez Mark24, łącznie edytowano 2 razy
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2939 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 147  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.