mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21954 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 932, 933, 934, 935, 936, 937, 938 ... 1098  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 maja 2016, 09:50 
 
gosugamer1 - nie wysilaj się durniu. Mam cie w ignore.
Nikt i nigdy mnie nie przekona, że zlikwidowanie rynku wtórnego ma jakiekolwiek pozytywy dla przeciętnego gracza. A szczególnie taki dureń jak ty.

****

Posty: 1671
Dołączył(a): 10.07.2010
Offline
PostNapisane: 1 maja 2016, 09:59 
 
Mark24 napisał(a):
2. uważam, że towar za który zapłaciłem pełną cenę jest moją własnością i mogę go sprzedać, pożyczyć
3. mało kto się bawi w te konta którym się zasłaniasz - sam dojdz dlaczego


Bo rasa cebulowych lordów twojego pokroju wymiera? Nie wiem, specjalnie mnie ten temat nie zajmuje...
Ale oczywiście chętnie poczytam jaka jest geneza tego zjawiska według ciebie. :D

Mark24 napisał(a):
4. założę się, że dałem więcej zarobić twórcom niż taki napinający się dureń jak ty.


To co ty robisz to jest dokładnie takie wynagradzanie twórców jak w przypadku ludzi, którzy kupują konta steam na Allegro po 5 PLN - dla każdego kto ma chociaż pół mózgu jest to oczywiste. Różnica jest tylko taka, że w tobie cebula jest tak potężna, że ty jeszcze uważasz, że to jest powód do chwalenia się swoją "oszczędnością" na forum. :]


Edit: Ninja Edit za późno misiu. :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 maja 2016, 10:14 
 
obydwa gupie jestescie.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 maja 2016, 10:34 
 
geneza jakiego zjawiska durniu? Tego iż, korporacje posunęły się do likwidacji rynku wtórnego? Bardzo proszę: zwiększenie zysków. Nic innego.
To, że taki trend obrały korporacje to nie znaczy, że ja klient mam temu przyklaskiwać.

A ty robisz dokładnie to samo z autami? Sprzedajesz model używany - zamiast go po 3-4 latach zezłomować i kupić nowy? Czy wolisz się ograniczyć jedynie do softwaru i robić z siebie lord-a finansjery jedynie z tego powodu, iż ograniczasz się do jednej platformy PC gdzie rynku wtórnego brak? Więc kolekcjonujesz z przymusu. Ograniczając swoje zakupy do minimum, po szczegółowym zapoznaniu się z recenzjami - luźno cytując torbiśka ~3 tytuły rocznie.
Nie sądzę bym na software wydawał mniejsze kwoty, prawdopodobnie większe - kupuję kilka tytułów miesięcznie, z tego ~połowa to cyfra. Wersje pudełkowe sprzedaję po przejściu. Bo nie muszę ich kolekcjonować.

Durnowate tłumaczenie odnośnie współdzielenia kont - wyjedź mi jeszcze z piractwem. Albo zarzuć korpohasełkem "odsprzedaż używek jest gorsza niż piractwo".
Drugie durnowate tłumaczenie odnośnie robienia sobie konta pod każdy tytuł - komu się chce, kto to potem ogarnie, kto kupi?
Kończąc: kolekcjonujesz jedynie dlatego bo musisz (w sumie nazywanie tego kolekcjonowaniem jest mocno na wyrost - bo stary software w wersji digital przypisany do twojego konta nie ma absolutnie żadnej wartości kolekcjonerskiej), kupujesz dużo mniej gier, bardziej przebierasz w tytułach.

Na vgchartz.com ktoś powrzucał statystyki sumaryczne steam-a. Wyszło z nich że łączna sprzedaż gier na steam-ie jest o rząd wielkości niższa niż łączna sprzedaż gier np. na PS4. Mimo miażdżącej przewagi w ilości zainstalowanych PC oraz miażdżącej przewagi w ilości dostępnych tytułów. Zgadnij teraz dlaczego, ohh nie zgadniesz, bo dureń jesteś.
Ale teraz możesz wszystkich pececiarzy wyzywać od cebulaków.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2016, 10:50 
 
Zobacz na allegro, masa kont z pojedynczymi grami jest w obrocie, od wystawienia do sprzedaży często mija mniej czasu niż podróż na pocztę.. w jedną stronę, także serio Marek nie zaklinaj rzeczywistości, jest tak i już.
Tak samo można powiedzieć komu się chcę latać na poczte. Rynek wtórny na pc istnieje czy tego chcesz czy nie, skończmy ten temat raz na zawsze. ;)


_________________
@polygamia

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 1 maja 2016, 11:02 
 
Aldatha napisał(a):

wracaj do polski marek tu mac za 2zl (robia promocje na hamburgery)


Kłamstwo!

Za głupiego Cheesburgera muszę zapłacić 3.5 cebulionów :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 1 maja 2016, 11:07 
 
byly kiedys hambugsy za 2 cebule nie pierdol


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2016, 11:07 
 
a nie 4?


_________________
.

****

Posty: 1671
Dołączył(a): 10.07.2010
Offline
PostNapisane: 1 maja 2016, 11:29 
 
Mark24 napisał(a):
geneza jakiego zjawiska durniu? Tego iż, korporacje posunęły się do likwidacji rynku wtórnego? Bardzo proszę: zwiększenie zysków. Nic innego.
To, że taki trend obrały korporacje to nie znaczy, że ja klient mam temu przyklaskiwać.


Chodziło o to, czemu wielu ludziom się nie chce odsprzedawać gier na PC... No i ci już nawet dałem trop dlaczego, bo rasa cebulowych lordów wymiera.

Mark24 napisał(a):
A ty robisz dokładnie to samo z autami?


No i to jest właśnie poziom dyskusji z robolem od ciągnięcia druta o wartości niematerialnej. Nie wytłumaczysz takiemu, że wartość książki to nie jest suma kosztu papieru i druku. :]
Po prostu ty nie jesteś osobą do dyskutowania na takie tematy, równie dobrze można gadać z psem o polityce.

Mark24 napisał(a):
Drugie durnowate tłumaczenie odnośnie robienia sobie konta pod każdy tytuł - komu się chce, kto to potem ogarnie, kto kupi?


No właśnie większości osób się nie chce mareczkować w ten sposób. Na konsolach też znakomitej części ludzi nie chce się jebać z odsprzedawaniem i nie widzę w tym nic dziwnego.
Czym się różni współdzielenie kont od tego co ty robisz? Skala zjawiska jest trochę mniejsza, ale zasada działania ta sama.

Nie wiem na chuj rzucam pytania retoryczne i tak nie istnieją bodźce, które stymulowałyby twój mózg do myślenia. :p

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 1 maja 2016, 11:32 
 
Highlander napisał(a):
a nie 4?


w czestochowie za 2 :(


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 1 maja 2016, 12:26 
 
Przeciez wartosc auta to tez nie jest suma materialu + 'robocizny'. Wliczone koszta technologiczne itp. mozna smialo porownac do wartosci intelektualnej.
Tak nam sie rozwinela technologia, ze niektore branze korzystaja z mozliwosci powielania praktycznie zerowym kosztem, a inne nie. Ludzie maja prawo uwazac, ze to nie fair i tez korzystaja we wlasnym zakresie z technologii powielania. Nie jestesmy w stanie okreslic kto ma racje, bo cala ta zaistniala sytuacja jest ciagle nowa i ciezko sie do niej odniesc.
Branza filmowa/muzyczna/growa ma sie bardzo dobrze, wiec dajmy ludziom robic to co sami uwazaja za ok. Ja osobiscie sobie nigdy nie dam wmowic, ze kopiowanie/wspoldzielenie to kradziez, bo z punktu logicznego nie ma takich argumentow.
Z reszta to jakie zmiany zachodza pokazuje to najlepiej. Kiedy ludzie sie klocili, czy grajac w fife z torrenta okradaja EA, Valve wydalo dote - gre, ktora oferuje 100% kontentu za darmo. Malo tego gra ta jest zapewne w top5 gier z najwiekszym playerbase + dodatkowo generuje ogromne zyski.
Kto by ~10 lat temu pomyslal, ze cos takiego moze nastapic? Postep technologiczny tak szybko zapierdala, a tylko nieliczni probuja zrozumiec to co sie dzieje i jak w zaistnialych okolicznosciach sie 'poruszac'.
Przykladowo ja nigdy w swoim zyciu nie kupilem plyty/albumu mp3 z muzyka, natomiast jak sie pojawilo Spotify to nie mam problemu z oplacaniem wersji premium, bo oferuje rozwiazanie wygodne i przystosowane do naszych czasow.

Jedynie z czym sie moge zgodzic to, ze odsprzedawanie/wypozyczanie/cebulowanie w stylu kupowanie gier za ruble itp. jest na rowni z zasysaniem z torrentow.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 1 maja 2016, 13:21 
 
Aldatha napisał(a):
Highlander napisał(a):
a nie 4?


w czestochowie za 2 :(


Chyba w 99' ostatni raz jadłeś burgera z maca :(

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 maja 2016, 13:23 
 
dobrze napisane Szamotula.
Szkoda ze ludzie z odwiecznym bolem dupska bo im Gabe rynek wtorny zblokowal dorabiaja do zaistnialej sytuacji jakies swoje durnowate ideologie.
Niech to reguluje wolny rynek i konsumenci - popyt/podaz, rynek wtorny tez (bo jak produkt jest chujowy to ludzie zaczna masowo wyprzedawac i cena moment leci w dol) zamiast odgornych regulacji i praktycznego monopolu.

Mimo zakupu ok. setki tytulow w dystrybucji cyfrowej na PS4 nie mam zadnych oporow moralnych przed odsprzedaza gier pudelkowych w ktore wiem, ze juz nie zagram. Kasa zreszta od razu z powrotem wraca do devsow.
No ale zeby tych oporow nie miec i uwazac rynek wtorny za normalnosc trzeba albo pamietac czasy przedsteamowskie na PC, albo byc tez konsolowcem.

Brak rynku wtornego w grach na PC to dopiero sam poczatek. Nawet na auta przyjdzie kolej. I powtorze trzeba byc durniem by bronic takiej polityki korpo i dorabiac sobie do tego chore ideologie. Ja wole sam decydowac co zrobie ze swoja wlasnoscia.

W radomiu - za zeta, a klientow w niedziele po kosciele na palcach mozna policzyc. Opiera sie ta wioseczka amerykanizacji!

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2016, 14:25 
 
Dlaczego marek stracił tylko 5 funtów na DS3? Bo kupił, przeszedł i sprzedał jeszcze tego samego dnia. :P
Taki żarcik, nie bierz tego do siebie. :>
https://www.twitch.tv/taganczewski/v/63761970


_________________
@polygamia

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2016, 16:38 
 
tiomor napisał(a):
Broń boże, ale tu masz w ładnej cenie:
https://www.g2a.com/paypalpromo?game=battleborn

Ja się ciągle zastanawiam. Nie wiadomo ile w to ludzi będzie grało. W przypadku Overwatch przynajmniej wiadomo, że zleci się masa bydła.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 1 maja 2016, 17:31 
 
Jakkolwiek dobra czy zła tą grą by była to mi po prostu krwawić oczy jak na nią patrzę :p

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2016, 17:42 
 
Nic dziwnego, bo to koronny przykład overdesign kiczu.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2016, 17:47 
 
tiomor napisał(a):
Jakkolwiek dobra czy zła tą grą by była to mi po prostu krwawić oczy jak na nią patrzę :p

Recenzje będą już 2 maja. Ciekawe jakie oceny. Węszę dużo siódemek. Nie wiem czemu.

Dla mnie design jest naprawdę OK. Wygląda i rusza się to naprawdę fajnie. Wiem, że nie do wielu przemówi taka stylistyka, ale przynajmniej się wyróżnia i to w zdecydowany sposób.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 2 maja 2016, 13:37 
 
Kurde, recenzje dopiero po premierze - recenzenci będą mogli grać dopiero wtedy co gracze.

Grę dostanę na urodziny - najwyżej okaże się kiepskim prezentem. Bywa. Gorzej od MKX nie będzie na 100000% procent. :)


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

*

Posty: 151
Dołączył(a): 14.10.2015
Offline
PostNapisane: 2 maja 2016, 13:47 
 
wodny napisał(a):
tiomor napisał(a):

Dla mnie design jest naprawdę OK. Wygląda i rusza się to naprawdę fajnie. Wiem, że nie do wielu przemówi taka stylistyka, ale przynajmniej się wyróżnia i to w zdecydowany sposób.


Właśnie nie wyróżnia się, bo ostatnio wszystkie gry online tak chcą wyglądać :(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21954 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 932, 933, 934, 935, 936, 937, 938 ... 1098  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.