mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 26
Dołączył(a): 3.03.2006
Offline
PostNapisane: 19 gru 2006, 21:41 
Cytuj  
Jak juz wiadomo od jakiegos czasu gra bedzie bez abonamentu,wystarczy tylko kupic CD-KEY.Dzieki temu napewno masa graczy zapozna sie blizej z tym tytulem.O grze opinie sa roznie jedni pisza ze slaba inny ze to nie prawda bo to calkiem fajna gierka,w recenzjach uzyskuje nie najgorsze noty i bylem nawet na nia zdecydowany az do chwili kiedy zobaczylem opis Archlorda na GameSpot http://www.gamespot.com/search.html?typ ... 8&y=14.Gra uzyskala tam 2,7 na 10 pkt i to jest makabryczna nota,podobno Archlord oferuje w wiekszosci tylko mozolny grind ale L2 oferuje to samo a gram juz w nia 2 lata.Na filmikach prezentuje sie obiecujaco ale to tylko filmiki :-? ,czy ktos z was gral w ta gre i moze napisac jak to z nia jest naprawde i czy warto wogole w to inwestowac?


_________________
Bartz

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2006, 21:52 
Cytuj  
No jak mowisz, ze Archlord oferuje ta sama lub b.podobna rozgrywke jak L2, to sam sobie odpowiedziales.
Archlord nie osiagnie tego samego sukcesu, poniewaz jest odgrzewanym kotletem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2006, 22:45 
Cytuj  
Gra śmierdzi imho.
Bij moba, bij moba, bij moba, bij wiecej mobow. I tak ciągle. Usnełem przy niej..

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2006, 08:29 
Cytuj  
Na mmorpg.com gra ma 6,2/10, czyli wcale nie mało.
http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/setV ... gameID/228


_________________
trudno być geniuszem w czasach,
gdy się liczy tylko kasa.
Każdy tylko kasą rusza,
nie docenia się geniusza.

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2006, 14:13 
Cytuj  
poczytaj sobie komentarze do archlorda, tam są ludzie którzy postują "DONT BUY THIS GAME", więc imho nie warto Oo

Polecam wątek : http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game ... st/1103721

Ja na pewno nie spróbuje po raz drugi :)


Ostatnio edytowano 20 gru 2006, 20:53 przez Seraf, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2006, 15:44 
Cytuj  
Tak patrząc po grafice to engine graficzny z L2 jak nic...
Chociaż niektóre screeny są naprawdę fajne :)
Ciekawe co z contentem - tzn czy warto wpadać w grind :P


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2006, 17:05 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Tak patrząc po grafice to engine graficzny z L2 jak nic...
Chociaż niektóre screeny są naprawdę fajne :)
Ciekawe co z contentem - tzn czy warto wpadać w grind :P

Wątpie, żeby to był Unreal Engine.
Tzn. nie mogli go aż tak mocno skopać ;)
Contetent ciezko powiedzieć. Ale jak lubisz P'n'C i patrzenie jak twoja postać robi wszystko sama, to moze byc ciekawe..

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 04:06 
Cytuj  
Prawda jest taka, ze Azja wypuszcza na rynek mase blizniaczo podobnych mmo. W zasadzie od czasu Lineage2 czy GW nie wyszlo nic naprawde ciekawego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 11:57 
Cytuj  
Wyszlo cos ciekawego, nazywa sie Rohan, aktualnie gra w to juz ponad milion ludzi w azji, a co do Archlorda, ciekawe pomysly ale wszystko opiera sie na grindowaniu i piciu potkow, nuda :(


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 12:44 
Cytuj  
Archlord:Co z ta gra jest nie tak

wszystko eot.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 95
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 14:10 
Cytuj  
embe napisał(a):
Wyszlo cos ciekawego, nazywa sie Rohan, aktualnie gra w to juz ponad milion ludzi w azji,


A co tam ciekawego - z filmikow wynika ze to taki L2 z fajniejsza grafa, tancami i bez Dark Elfek....

Strasznie to podobne

embe napisał(a):
a co do Archlorda, ciekawe pomysly ale wszystko opiera sie na grindowaniu i piciu potkow, nuda :(


Racja, niby gra fajna, ale, jakos nie ma czegos co przyciaga (gralem przez tydzien na Trialu)


_________________
Obrazek

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 sty 2007, 22:53 
Cytuj  
Wlasnie gram w triala i musze przyznac, ze jest to najlepszy klon Lineage2 jaki widzialem (do tego przede wszystkim darmowy).

Do grafiki nie mam zadnych zarzutow, jest prawie identyczna jak w L2 czyli dla mnie zdecydowanie wystarczajaca.
Oczywiscie podstawa jest "expienie", ale w przeciwienstwie do l2 "urozmaicone" oplacalnymi pod wzgledem nagrod questami (z questow czesto zyskuje sie tutaj wiecej EXP niz z czystego gridnu).
PvP full open jak w L2, ale troche "ulepszone" systemem nagrod za pekerow/gankerow etc.
System itemow tez jest urozmaicony: rozszerzone mozliwosci enchantowania zarowno cos jak scrolle w l2 jak i 'elemental stony' i wiele innych.
Handel w Archlord to Auction House a nie zmudne "Lineagowe" siedzenie 24/7 na rynku.
Wspomniec wypada rowniez, ze w AL solowac moze kazdy, a nie jak w L2, w ktorym 90% klas bez party jest useless.

Najwieksza imo wada to niewielka jak narazie liczba graczy oraz dosc powolne levelowanie juz od poczatkowych poziomow (lvl 10-11 to cos jak 60-61 w L2).

**

Posty: 200
Dołączył(a): 29.10.2006
Offline
PostNapisane: 2 sty 2007, 10:16 
Cytuj  
Grałem w późną betę Archlorda, miała trochę bugów, ale podobno to naprawili. Enyłej. Gra nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuudna... Albo grind (rozwaliło mnie zabijanie jeleni, bo całkiem dużo expa na początku dawały) i niewiele więcej. Co najgorsze (może to naprawili, nie wiem) - wpadasz w dużego moba i nie atakują Cie wszyscy, tylko stworki, które Ty zaatakowałeś. Czasami jakiś inny się dołącza, ale sytuacji, zeby walczyć z więcej niż dwoma stworkami poza niektórymi questami praktycznie nie ma. Same questy to 99% "pójdź i zabij 10 takich i takich stworków" albo "pójdź dotknij drzewa (czy czego tam) - po kilku sekundach coś wypadnie i przynieś spowrotem". Samo w sobie nie byłoby to może tak do końca deprymujące (w końcu co tu wymyśleć ;) ), tyle że te questy nie mają żadnej otoczki fabularnej, nie oparte są na żadnej historii - bo jaka to historia: "Jelenie ukradły mi klejnot xyz, są na północ od wioski, zabij je i przynieś klejnot". Porażka nawet nie uwzględniając jeleni złodziei :lol:
PvP też do dupy. Walczysz, giniesz, tracisz 3% expa (2-3 stworki z Twojego levelu) i tyle. Śmierć może wkurzyć o tyle, jak jesteś gdzieś daleko i musisz się zrespawnować w wiosce i zapieprzać z powrotem kawał drogi).
Może na wyższych levelach to wygląda inaczej (lepiej?). Ja doszedłem kilkoma różnymi postaciami do 15-20 poziomu i tak wygląda to z mojej perspektywy.
O grafice się nie wypowiadam (widać na screenach, jednym przypasuje, innym nie). O podobieństwie do L2 też nie, bo nie grałem w L2.
Gdyby gra była kompletnie darmowa - może od czasu do czasu pograłbym dla odstresowania. Płacić za CD-keya nie zamierzam, bo to strata kasy.
Odnośnie kasy - poza płaceniem za samą grę można jeszcze z real kasę kupować różne pomocne rzeczy do gry - przedmioty, bonusy itp.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2007, 10:22 
Cytuj  
Archlord ? Gowno jakich malo, musieli by mi doplacac bym tracil na to czas.....

recenzja z gamespota rozjezdza ta gre na "mientko"... http://www.gamespot.com/pc/rpg/archlord/review.html


_________________



***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2007, 14:27 
Cytuj  
Może na poczatku zaznacze, ze na ta gre nalezy patrzec jak na klon L2. Jest to darmowy odpowiednik L2 i graczom, ktorym L2 nie przypadlo do gustu AL tez sie nie spodoba.

xarthias napisał(a):
Same questy to 99% "pójdź i zabij 10 takich i takich stworków" albo "pójdź dotknij drzewa (czy czego tam) - po kilku sekundach coś wypadnie i przynieś spowrotem". Samo w sobie nie byłoby to może tak do końca deprymujące (w końcu co tu wymyśleć ), tyle że te questy nie mają żadnej otoczki fabularnej, nie oparte są na żadnej historii - bo jaka to historia: "Jelenie ukradły mi klejnot xyz, są na północ od wioski, zabij je i przynieś klejnot". Porażka nawet nie uwzględniając jeleni złodziei

Questy sa dokladnie "zwalone" z L2, z ta roznica, ze tutaj warto je robic dla kasy/expa/itemow.

xarthias napisał(a):
PvP też do dupy. Walczysz, giniesz, tracisz 3% expa (2-3 stworki z Twojego levelu) i tyle. Śmierć może wkurzyć o tyle, jak jesteś gdzieś daleko i musisz się zrespawnować w wiosce i zapieprzać z powrotem kawał drogi)

Mam wrazenie, ze nie piszesz o tej grze. PvP do dupy? Jest dokladnie takie jak w L2, a pvp to chyba najwiekszy plus tej gry (l2).
Po pierwsze nie ma nic lepszego w MMO niz open pvp/pk. :)
Po drugie, 3% expa na wyzszych levelach to jest w chuj i naprawde dotarcie na spota, na ktorym expiles jest w tym przypadku najmniejszym problemem.

Huragan napisał(a):
Archlord ? Gowno jakich malo, musieli by mi doplacac bym tracil na to czas.....

Kurwa jak ja nie lubie takich bezsensownych postow. Chociaz w sumie napisac zdanie bez tresci to w pewnym sensie sztuka.

Wypowiedz jednego idioty z gamespota, ktory gra tylko w MMO ala WOW (czyli naexp sie w 2 dni i sprzedaj konto) nic nie znaczy.
BTW ocena graczy na tej samej stronie jest wyzsza, ale i tak niezbyt pewna bo glosowalo w niej niewiele osob.

**

Posty: 200
Dołączył(a): 29.10.2006
Offline
PostNapisane: 2 sty 2007, 15:39 
Cytuj  
zax napisał(a):
xarthias napisał(a):
PvP też do dupy. Walczysz, giniesz, tracisz 3% expa (2-3 stworki z Twojego levelu) i tyle. Śmierć może wkurzyć o tyle, jak jesteś gdzieś daleko i musisz się zrespawnować w wiosce i zapieprzać z powrotem kawał drogi)

Mam wrazenie, ze nie piszesz o tej grze. PvP do dupy? Jest dokladnie takie jak w L2, a pvp to chyba najwiekszy plus tej gry (l2).
Po pierwsze nie ma nic lepszego w MMO niz open pvp/pk. :)
Po drugie, 3% expa na wyzszych levelach to jest w chuj i naprawde dotarcie na spota, na ktorym expiles jest w tym przypadku najmniejszym problemem.

Być może na wyższych poziomach jest jak mówisz. Jak pisałem - doszedłem do 20 lvlu (bo mi się znudziło0 i na tym poziomie było wysoce niezadowalające. Nawet w diablo 1 walka była bardziej wymagająca i absorbująca. Na tym poziomie także death penalty wysoce niezadowalające - prawie żadne w zasadzie... Ale może się czepiam ;)
W każdym razie ja (subiektywnie) nie dałbym tej grze więcej jak 4/10

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2007, 22:40 
Cytuj  
xarthias napisał(a):
Być może na wyższych poziomach jest jak mówisz. Jak pisałem - doszedłem do 20 lvlu (bo mi się znudziło0 i na tym poziomie było wysoce niezadowalające. Nawet w diablo 1 walka była bardziej wymagająca i absorbująca. Na tym poziomie także death penalty wysoce niezadowalające - prawie żadne w zasadzie... Ale może się czepiam ;)


W temacie 'XP penalty' jest tak ze wiekszosc high lvl graczy narzeka, ze jest ono zbyt duze, wiec tego tej grze nie mozna zarzucic.
Zgadzam sie, ze nie jest to MMO doskonale, ale dla milosnikow gier w stylu L2 (czyli grind+grind+open pvp) jest to dosc interesujaca alternatywa.
Pirackie serwery L2 traca w tym momencie racje bytu imo.

Samo Lineage, z ktorego ta gra zostala skopiowana ma wiele bledow, ktore tutaj zostaly naprawione.
Grajac 'normalnie' w l2 nie masz zadnych szans zeby utrzymac sie z samego dropa. Nie chodzi nawet o brak przyrostu kasy a o strate! Po prostu skonczysz ze sprzetem dla postaci o 20 lvli nizszej, bez kasy, bez soulshotow. Wiekszosc graczy wiec decyduje sie na ebay (stad tak dobrze rozwiniete farmerstwo i calkowicie niezrownowazona ekonomia), reszta jest skazana na zmudny i monotonny manor system 24/7 (innych mozliwosci dorobienia sie low lvl postacia w l2 nie ma).
W Archlord normalnie expiac zawsze jestes w stanie miec sprzet odpowiedni do lvlu (nie mowie tu o unikach i uber wysocketowanych itemach), hp poty, buff scrolle itp.
To jest wedlug mnie najbardziej niedopracowany aspekt L2, ktory zostal naprawiony w Archlordzie.

Dodam jeszcze, ze po "wypuszczeniu" kilku drobnych usprawnien ta gra moglaby spokojnie zagrozic L2. Niewiadoma jest wiec stosunkowo niewielka liczba graczy AL. Moze panowie z Codemasters nie postarali sie o odpowiednia reklame?

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 sty 2007, 11:06 
Cytuj  
zax napisał(a):
Dodam jeszcze, ze po "wypuszczeniu" kilku drobnych usprawnien ta gra moglaby spokojnie zagrozic L2. Niewiadoma jest wiec stosunkowo niewielka liczba graczy AL. Moze panowie z Codemasters nie postarali sie o odpowiednia reklame?

L2 ma swoje lata, dodatki i popularną poprzedniczkę. Założę się że L2 na wejściu miała mniej contentu... ale kolejne kroniki uskrzydliły ją :)


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.