mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2007, 09:41 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
1. starting areas4. rozrzucone daleko od siebie na kilku kontynentach, powoduje ze nowi gracze zanim sie ze soba spotkaja minie z pare ladnych tygodni.

A po co sie maja spotykac? .


dziekuje, wiecej pytan nie mam.. moze pograj wiec sobie w single player gre a nie mmorpg :)


_________________



*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2007, 09:45 
Cytuj  
Widziałem gre u kumpla. Po za tym że engine jest zjebany na maksa to gra prezentuje sie ciekawie. Gdyby nie to że gram w wow-a ze znajomymi i to że mam za słaby sprzęt to już bym siedział przy VG. Przynajmniej cos świeżego.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2007, 09:47 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Aenima napisał(a):
1. starting areas4. rozrzucone daleko od siebie na kilku kontynentach, powoduje ze nowi gracze zanim sie ze soba spotkaja minie z pare ladnych tygodni.

A po co sie maja spotykac? .


dziekuje, wiecej pytan nie mam.. moze pograj wiec sobie w single player gre a nie mmorpg :)


z ownowales mnie swoja elokwencja i retoryka... nam jakos wszystkim udalo sie spotkac i grac razem. Naprawde nie widze tu problemu.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2007, 09:52 
Cytuj  
Huragan naprawde nie widze problemu, jesli chca placic za platna bete to juz raczej ich problem


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2007, 09:55 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Huragan naprawde nie widze problemu, jesli chca placic za platna bete to juz raczej ich problem


Ja tam tez nie widze problemu. Vanguard jest na pewno krokiem milowym w grach mmorpg, jest to gra wzorzec, ku przestrodze wszystkich innych firm robiacych mmogi, by wiedzieli jak NIE NALEZY robic gry mmorpg... idealny przyklad.


_________________



***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2007, 10:15 
Cytuj  
Czasem zastanawiam sie przez jakie traumy przeszedles w swoim mizernym zyciu Huragan


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2007, 10:42 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
MagPS napisał(a):
Huragan naprawde nie widze problemu, jesli chca placic za platna bete to juz raczej ich problem


Ja tam tez nie widze problemu. Vanguard jest na pewno krokiem milowym w grach mmorpg, jest to gra wzorzec, ku przestrodze wszystkich innych firm robiacych mmogi, by wiedzieli jak NIE NALEZY robic gry mmorpg... idealny przyklad.


Haha, ciekaw jestem jak to byc tak bardzo ograniczonym, nikogo az tak glupiego nie znam z mojego otoczenia:). Swoja droga zauwazylem ze drugi glupol sie dolaczyl do 1.:) Widac 'ciagnie' swoj do swego :lol:


Posty: 4
Dołączył(a): 2.04.2007
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2007, 11:02 
Cytuj  
GW raczej nie, dla mnie to takie diablo multiplayer a nawet gorzej..
EVE hmm nie dam rady :D
Jesli chodzi o abonament to moze po wakacjach byloby mnie stac (wyjazd zarobkowy) ale chcialbym zaczac teraz.. Aha ale jesli juz to obowiazkowo najpierw trial czy cos w ciemno nie kupie..

A co z Ultima Online?? Bo czuje ze "dojtrzalem" do tego zeby grac w takiej grafice nawet.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2007, 11:39 
Cytuj  
RoozTer napisał(a):
Haha, ciekaw jestem jak to byc tak bardzo ograniczonym, nikogo az tak glupiego nie znam z mojego otoczenia:). Swoja droga zauwazylem ze drugi glupol sie dolaczyl do 1.:) Widac 'ciagnie' swoj do swego :lol:


wracaj do wanny, do starego, gdyz jeszcze woda wam ostygnie, a wtedy wiadomo, z zabawy nici


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2007, 12:00 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
RoozTer napisał(a):
Haha, ciekaw jestem jak to byc tak bardzo ograniczonym, nikogo az tak glupiego nie znam z mojego otoczenia:). Swoja droga zauwazylem ze drugi glupol sie dolaczyl do 1.:) Widac 'ciagnie' swoj do swego :lol:


wracaj do wanny, do starego, gdyz jeszcze woda wam ostygnie, a wtedy wiadomo, z zabawy nici


Nie mam starego niestety~~.

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2007, 13:04 
Cytuj  
Toluvel napisał(a):

A co z Ultima Online?? Bo czuje ze "dojtrzalem" do tego zeby grac w takiej grafice nawet.


To płać, www.uo.com - tam masz wszystko o UO


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2007, 15:27 
Cytuj  
Tak huraganku, trzeba nam wiecej klonow wow i eq1... kolejny przykry produkt ciemnej masy :(

przy okazji, glosowales na pis czy po ? :)



Wracajac do tematu - tradycyjnie polecam ci jednak wydac troche na abonament... a z darmowych to jezeli nie raza cie klimaty s-f to anarchy online albo project entropia sa calkiem fajne... coprawda nie do konca darmowe ale mozna grac bez abonamentu ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2007, 15:40 
Cytuj  
Skoro juz temat zszedl na Vanguard

1. starting areas4. rozrzucone daleko od siebie na kilku kontynentach, powoduje ze nowi gracze zanim sie ze soba spotkaja minie z pare ladnych tygodni

Bogactwo swiata to raczej duzy plus tej gry , owszem zdarzaja sie miasta puste ale tak jest w kazdej grze , przykladem moze byc Darnassus w WoW , gracze sa z reguly leniwi i preferuja miasteczka gdzie vendorzy sa dosc blisko siebie , istnieje pelna paleta trainerow oraz jest wygodny dostep do craft zony oraz banku .

2. ogrom miast powodujacy ze od jednego vendora do drugiego idziesz z 15-20 minut, LOL

Przesada , grunt to zapamietac lokalizacje odpowiednich npc dla naszej klasy , pamietam ze w poczatkach WoW nie moglem znalezc drogi w Undercity tak rozmiar lokacji mnie przytlaczal :)

3. gra niezoptymalizowana, slabe animacje postaci i masa bugow, tak jakby wypuszczona na rynek z pol roku za wczesnie.

I to jest niestety prawda odnosnie optymalizacji , wymagany jest gruntowny remont w tej dziedzinie i jest na top "to do " liscie Sigil
Ale taka grafika i szczegolowosc swiata musi miec swoja cene

4. Liczba subskrypcji jedynie 150tys, co powoduje ze swiat jest zupelnie pusty. Ja rozumiem ze takie rozlegle arey sie robi jak sie ma 8mln subskrybentow, ale przy 150 tys to praktycznie chodzimy po pustkowiach i jak w ciagu tygodnia spotkasz 10 innych graczy to sie ciesz

Gra jest dla smakoszy , i raczej kierowana dla dojrzalszych wiekiem graczy (przedzial trzydziestolatkow przychodzi mi na mysl ) , taki gracz ma juz swoje nawyki , przyzwyczajenia i preferencje , ma jasno sprecyzowane oczekiwania i tego szuka w grach . Wyjasnic sobie nalezy jedno , Blizzard jest mistrzem w marketingu i developingu na skale masowa , doskonale wiedzial ze niskie wymagania sprzetowe- a wiec performance , lekkosc rozgrywki i niskie penalty sa kluczowe aby zdobyc duza baze subskrybentow i na dluzsza mete to jak widac doskonale sie sprawdza . Sigil mierzy nieco w inny segment i nie jest to napewno mainstream , gra nie ma duzej reklamy , jest wymagajaca sprzetowo , swieza i niepoznana , ciezko wyrokowac na temat czy liczba subskrybentow bedzie wzrastac i ile wynosi na ten moment , mysle ze panuje tendencja zwyzkowa aczkolwiek ciezko oczekiwac tlumow w serwerach low pop (czyli wszelakie pvp ) przy tak olbrzymim swiecie , gracz moze miec poczucie ze zobaczyl szmat drogi ale wystarczy wcisnac M by sie przekonac jak niewielka to byla czesc content :) .

5. Brak instancji, a walki z bossami strasznie nudne. Nie ma w tym zadnego funu.

Instancje to wynalazek everquesta , stworzony na potrzeby grup graczy ktore moga cieszyc sie wydzielona czescia content gry bez ingerencji osob trzecich , w Vanguard zaszkodziloby to idei seamless world , oraz radosci plynajcej z pvp w dungeonach , jest to mily uklon w strone Uo gdzie instacjowanie nie istnialo a grupki gankujace w samym sercu dungeona podnosilo adrenaline i powodowalo ze niczego nie mozna bylobyc pewnym . Instancjonowanie jest zabiegiem wylacznie by zredukowac ingerencje innych graczy i nie jest konieczne jesli gra ma byc realna i logiczna . Walki z bossami sa dla mnie nieznane ale oceniajac spektrum klas ktorymi mozna grac mysle ze kombinacji raidow a co za tym idzie bossow napewno bedzie wiele w tej grze , co zreszta jest juz zapowiedziane . Mysle ze devsi beda rozwijac gre w duzej mierze w zakresie raidow

6. Quest moby nonstop campowane przez nudzacych sie graczy

O ile mi wiadomo to nie nuda a calkiem przyzwoity loot powoduje ze wszystkie moby typu "named" sa zabijane , na nude nie mozna narzekac poki co w tej grze bo i sam content jest nie do konca poznany , zas takie ciekawe rzeczy jak dyplomacja , prawdziwa gratka dla milosnikow karcianek czy crafting bedacy gra w grze , nie wspominajac o wlasnych domkach lodkach czy latajacych mountach , zas lwia czesc content jest dostepna juz od najnizszych leveli i co za tym idzie jest w tej grze co robic , czego nie mozna powiedziec o wielu mmogach na rynku a przeciez mozliwosci dane graczowi to element przewodni tych gier

7. wiekszosc questow w stylu: idz zabij xxx mobow i wroc.. typowy hack&slash

W ogolnym rozrachunku to prawda duza czesc questow to mob-slashing
ale zdarzaja sie perelki i jest ich calkiem sporo . Jednak trzeba byc konsekwentnym i powiedziec ze prawie wszystkie gry mmo sa na nich oparte , trzeba oceniac gre pod katem lokacji logicznosci zagadek z nimi powiazanych , logicznosc follow-up w kolejnych chainach czy wreszcie te wyjatkowo questy epickie o ktorych sie pamieta jak na przyklad kiedys quest na Benediction/Anatheme dla priesta , istny majsterszyk

8. zjebane pety graczy, nie dajace zadnego funu nie udoskonalajace sie.

To nie prawda , akurat ten element gry dziala doskonale i wprowadza pare nowalijek jak udoskonalanie znalezionymi czesciami ciala , petow nekromanty , czy iluzje psionista lub pety kontrolowane , do tego mozna zaliczyc pety dark elfa ktore udoskonalaja sie wraz z levelem do coraz grozniejszych przywolancow .

Czy Vanguard jest nieoszlifowanym diamentem? - zapewne , gra duzych mozliwosci?- jak najbardziej , warto obserwowac ten tytul jak bedzie sie zmienial na przestrzeni kolejnych miesiecy


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2007, 15:47 
Cytuj  
Vanguard to w zasadzie taki klon EQ1 jest, ale nm. Mam teraz chwilke, to postaram sie rozwinac mysl i troche bardzie rzeczowo sie wypowiedziec~

1. Lepiej wrzucic wszystko do jednego zone'a i niech sie kisza i bija o moby. Po ch komu roznorodnosc? pfft

2. Poruszanie sie to niepotrzebny timesink wymyslony przez chudzielcow. Od dzis we wszystkich mmo powinno sie dac skakac miedzy zonami jak w GW!

4. Swiat nie jest pusty. Nie wiem po czym to stwierdziles, ja na kazdym kroku kogos spotykam, gdzie bym nie poszedl i to na serwerze FFA, ktory jak mniemam cieszy sie troche mniejsza popularnoscia niz serwery non-PvP.

5. Przed chwila skarzyles sie na mala ilosc napotykanych osob, a teraz podajesz BRAK instancji jako minus (naprawde trudno mi to przyjac jako nie-sarkazm), contradict much? Nie wiadomo na razie jak wyglada end-game i walki z bossami.

6. Zaraz, zaraz... W czwartym punkcie skarzyles sie na brak graczy i pustki.

7. No tak, bo np. w takim WoW sa fajniejsze.

8. Slyszalem, ze ten pet jest calkiem odjechany. Przetestuj i opisz wrazenia. :-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2007, 15:54 
Cytuj  
tak VG to klon EQ bez watpienia , wszak robili ta gra ci sami co eq2 , ale chodzi raczej o spektrum mozliwosci , a tych nie brakuje . Generalnie wiekszosc mmogow to klony tych co odniosly sukces :)

no i co by nie rzec o niej milego to dalej pozostaje levelowka ale nm :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2007, 00:45 
Cytuj  
czy ci sami ? afair vg robili inni ludzie, ale sporo osob podniecalo sie vg na forum eq2 i widocznie soe ich wykupilo by nie stracic klientow ;p


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(


Posty: 23
Dołączył(a): 24.09.2006
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2007, 08:08 
Cytuj  
Po pograniu troche w wersje chinska i po przeczytaniu o elementach dostepnych w grze (ktorych ze wzgledu na nieznajomosc jezyka nie mialem okazji sprawdzic) stwierdzam, ze w przyszlosci Perfect World moze sie okazac godnym polecania f2p mmorpg. Na wersje angielska przyjdzie chyba jednak jeszcze troche poczekac
Tu mozna znalezc troche informacji o grze
http://wiki.perfectworld.cc/
inne znane mi darmowe mmorpg wlasciwie nic poza grindingiem nie oferuja
(jeszcze Voyage Century warto sie zainteresowac, ale to dosc specyficzna gra)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2007, 11:18 
Cytuj  
Sa tez bardzo ciekawe produkcje Zera, Rohan, R2, ale to raczej na rynek azjatycki bo to wiekszy rynek i polyka wiele prdukcji, w europie i usa czekamy na conana i warhamera, ale Aion i Spellborn to tez ciekawe projekty i warto sie przygladac.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 116
Dołączył(a): 28.02.2007
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2007, 12:05 
Cytuj  
A ja mówię, że spróbuj Lineage 2 na oficialu.
Ja też spędziłem rok na privie i żebym to ja wcześniej wiedział jak wygląda normalna gra (official) to bym w życiu nie zaczynał na jakimś badziewnym privie.
Priv a official wygląda wizualnie tak samo (w końcu i to i to to L2). Ale w praktyce jak ktoś nie grał na oficialu, to nie ma jak swoich wrażeń z priva porównać. Ja przeżyłem szok. I mimo iż na privie miałem postać 7x z top sprzętem, to więcej funu dało mi zaczęcie wszystkiego od nowa na Franz'u. Co z tego, że jestem teraz newbee, jak gra sprawia mi dużo więcej przyjemności? No chyba, że Ciebie tylko PvP interesuje, to... minie trochę czasu nim nabijesz lvl do PvP.

Aha. Wraz z wprowadzeniem Chronicle 6 wypuścili Triale, więc możesz sobie za darmo pograć przez 2 tygodnie i zobaczyć jak wygląda official.
Ja tam wcale nie żałuję odstawienie priv 7x lvl na rzecz noobka na Franzu :D


_________________
Obrazek


Posty: 13
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2007, 09:34 
Cytuj  
hmm moge ci doradzi moze taka gre jak Helbreath niezla giera:)bo Tibia to raczej niee;p
lub jeszcze duzo ludzi lub i Runescape ale tam cienka grafika

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.