mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2007, 21:35 
Cytuj  
Ja odpowiem nietypowo:
WoW - może Ci się spodobać. Mi osobiście kompletnie nie przypadło do gustu - kompletnie nie przemawia do mnie grafika i system.

L2 - koreańskie badziewie (jak ja kiedyś mogłem tyle w ragnaroka grać??)

GW - to nie mmo

SWG - ta gra umarła ponad rok temu. Niegdyś fajna, w miarę klimatyczne - obecnie stała się rewelacyjnym badziewiem dla amerykańskich dzieciaków (taki WoW tylko jeszcze sto razy gorsze). Teraz dzieciaki zachwycają się "nowościami", które 1,5 roku temu zostały usunięte.

FFXI - dla mnie bomba, chociaż są momenty, że ma się ochotę wszystko pierdzielnąć i zacząć grać w bierki - szczególnie przy kampieniu po raz n-ty (n należące do przedziału od 5 do 100) w celu zdobycia jednego z must have itemków. Joby możesz zmieniać w każdej chwili, powracać do poprzednich (i przede wszystkim kontynuować od momentu, w którym skończyłeś), mieszać między sobą. Gra oferuje wiele jednak nie przypadnie do gustu ludziom, którzy od pierwszych dni chcieliby mieć wszystko podane na tacy (ciężko tu zarobić wirtualną walutę). Jako jeden z niewielu MMO posiada rozbudowaną linię fabularną. Nie ma podziałów na serwery europejskie, amerykańskie czy japońskie. Wszyscy grają na tych samych (Polacy zebrali się na Ramuhu). Jest to bardziej zaleta niż wada (zawsze znajdziesz kogoś z kim pograsz). Nie da się w to jednak grać solo. Tutaj praktycznie do wszystkiego musisz zebrać drużynę.

VG - gra prawie fajna. Z tym wyjątkiem, że zrobiona przez specjalistów podległych pod SOE. Po rewelacji jaką było NGE w SWG do SOE straciłem całkowicie zaufanie. Obecnie gra jest strasznie zabugowana, a silnik wciąż jest niedopracowany (ogromne wymagania, na średnim sprzęcie gra wygląda dużo gorzej niż inne produkcje). Z zalet - w miarę przemyślany crafting, rozbudowany świat, ogromny wybór mountów. Gra ciągle się rozwija - czasami w dobrym, czasami w złym kierunku (bardziej jednak w dobrym). Tak jak jednak już ktoś wspomniał - SOE pod natłokiem bugów w pewnym momencie może zrobić z tej gry gówno dokładnie tak samo jak zrobili to z SWG.

LOTRO - straszne badziewie. taki bardzo uproszczony WoW w dobrze rozreklamowanym świecie. O tej grze mógłbym pisać tylko wiele złego. Wprawdzie odczucia tylko i wyłącznie na podstawie bety, ale kwietniowa USA beta była już na oprogramowaniu "finalnym". Istnieje jakaś tam ścieżka fabularna... Tylko, że spotykamy się w niej z drużyną pierdzieli. Jest to przeogromna wada - umieszczać rozgrywkę w czasach wojny o pierścień i jeszcze umieszczać na drodze graczy bohaterów trylogii Tokiena. Totalnym zaś przegięciem jest... solowanie nazguli przez graczy... Super klimat - nie ma co. Developerzy poszli po najmniejszej linii oporu i zafundowali tanią rozrywkę dla małych smarków, chcących poczuć się niczym Frodo...

AoC - jeśli masz cierpliwość i stać Cię będzie na wymianę sprzętu to możesz zaczekać na ten tytuł. Zapowiada się naprawdę rewelacyjnie. Mroczny świat, wszechobecna zagłada, rozkład i przede wszystkim - raczej nie należąca do najłatwiejszych rozgrywka.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 11:51 
Cytuj  
Dodam tylko odnosnie Vanguarda, aktualnie ostatni patch poprawil wydajnosc o jakies 20-25% i mozna spokojnie juz grac na sredniej jakosci kompie, bugi sa ale coraz mniej denerwujace i duzo jest naprawianych czestymi patchami, a crafting i pvp jest swietne i uwazam najlepsze jakie moze byc aktualnie, dyplomacja i crafting to dwie gry w grze i naprawde wciagajace ze czasami ludzie siedza przy crafcie calymi dniami i olewaja expowanie.
LotRO to ladna gierka ale na wiecej jak 2 miesiace to nie ma sensu sie nastawiac bo zemdli kazdego szybko :)
Czekamy na Conana i Warhammera ale obawiam sie ze te projekty moga zostac zniszczone podobnie jak LotRO, zobaczymy za rok jak to bedzie, narazie sa inne gry dajace duzo zabawy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 148
Dołączył(a): 11.04.2007
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 12:49 
Cytuj  
Moje propozycje na płatne MMORPG (choć nie do końca) to Guild Wars i Archlord (ten drugi tyko z plotek)


_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio edytowano 1 maja 2007, 22:14 przez Viedzmin, łącznie edytowano 2 razy
***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 13:12 
Cytuj  
Viedzmin napisał(a):
Moje propozycje na płatne MMORPG (choć nie do końca) to Guild Wars i Archlord (ten drugi tyko z plotek)


Tak się składa, że żaden z nich nie jest płatny, a GW to nawet MMO nie jest.
Archlord też bardziej przypomina MU niż normalnego MMO.

*

Posty: 121
Dołączył(a): 1.01.2007
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 20:15 
Cytuj  
Platne MMORPG wedlug mnie, w ktore powinienes zagrac:
Vanguard-crafting i wogole polecam
The saga of ryzom-fajne MMO, w ktorym mozesz zostac kim tylko chcesz. Pelna swoboda, na high lvl expic da sie tylko i wylacznie w party. fajne community, nie ma podzialu na klasy mozesz byc jednoczesnie magiem i melle warriorem i crafterem. Jak mowilem rozwijasz te skille jakie tylko chcesz. Wojny gildi, wojny pomiedzy dwiema wrogimi stronami(kami lub karavane), bitwy przeciwko Kittins krwiozerczym stworzeniom, wielki swiat, 4 rasy, 5 roznych krain(pustynia, las, dzungla, kraina jezior, podziemna kraina). Mozesz wyprobowac trial na www.ryzom.com.

Reszta platnych godnych uwagi MMO juz tu padlo wiec nie bede sie powtarzal.

Edit:
down@
tczewiak ryzom nie stalo sie platne ale bylo platne odkad ogloszono oficjalne wydanie gry.


Ostatnio edytowano 2 maja 2007, 09:47 przez amadiasz, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 148
Dołączył(a): 11.04.2007
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 22:14 
Cytuj  
zax napisał(a):
Viedzmin napisał(a):
Moje propozycje na płatne MMORPG (choć nie do końca) to Guild Wars i Archlord (ten drugi tyko z plotek)


Tak się składa, że żaden z nich nie jest płatny, a GW to nawet MMO nie jest.
Archlord też bardziej przypomina MU niż normalnego MMO.


Te może przeczytaj co napisałem ??
tam jest taki mały nawias w którym pisze coś dla osób tak nie rozgarniętych jak ty....
GW jest MMORPGiem ... podaj mi jeden powód dla którego jest czymś innym...albo przynajmniej powiedz czym jest ... to,że się na samych instantach biega>>??<<


_________________
Obrazek
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 22:40 
Cytuj  
Viedzmin napisał(a):
zax napisał(a):
Viedzmin napisał(a):
Moje propozycje na płatne MMORPG (choć nie do końca) to Guild Wars i Archlord (ten drugi tyko z plotek)


Tak się składa, że żaden z nich nie jest płatny, a GW to nawet MMO nie jest.
Archlord też bardziej przypomina MU niż normalnego MMO.


Te może przeczytaj co napisałem ??
tam jest taki mały nawias w którym pisze coś dla osób tak nie rozgarniętych jak ty....
GW jest MMORPGiem ... podaj mi jeden powód dla którego jest czymś innym...albo przynajmniej powiedz czym jest ... to,że się na samych instantach biega>>??<<


Sami twórcy (ArenaNet) pisała, że to nie jest MMORPG, tylko jak to nazwali CoRPG. :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 23:03 
Cytuj  
Z GW taki sam mmorpg jak i z diablo...

P.S. Ryzom stało się płatne? oO


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 23:06 
Cytuj  
Viedzmin napisał(a):
Te może przeczytaj co napisałem ??
tam jest taki mały nawias w którym pisze coś dla osób tak nie rozgarniętych jak ty....


Nie wiem, może jestem ślepy, ale ja widzę nawias przy "MMORPG", tak więc zarówno stwierdzenie o tym, że są płatne, jak i że GW to MMO "choć nie do końca" są błędne.
Jak widać, jedynym nie rozgarniętym tutaj jesteś ty.

Viedzmin napisał(a):
GW jest MMORPGiem ... podaj mi jeden powód dla którego jest czymś innym...albo przynajmniej powiedz czym jest ...


http://pl.wikipedia.org/wiki/Guild_Wars - szukać więcej?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 maja 2007, 00:27 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
FFXI - dla mnie bomba, chociaż są momenty, <<że ma się ochotę przebrac sie za mala dziewczynke i ruszyc w miasto...ehh marzenia>>*

Obrazek
*) to tylko proba odczytania prawdziwych intencji gracza ff11


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 57
Dołączył(a): 19.04.2007
Offline
PostNapisane: 2 maja 2007, 06:36 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Z GW taki sam mmorpg jak i z diablo...



szczerze mowiac jest ogromne podobienstwo miedzy GW i D2

zamiast "poczekalni" w D2 mamy miastowe dystrykty, na obu jest brak globalnego serwera, postaci zblizone klimatem szkoda tylko ze nie ma systemu PK ;]

wiec jelsi ktos czekal na Diablo 3d to spokojnie mozna grac w GW

zeby bylo latwiej... GW = cRPG + MultiCoop + tryb arenowy
__________________________________________
co do FFXI sadzac po screenie (zOMG), jesli to proba odczytania prawdziwych intencji gracza jednoczesnie jego/ich "marzenie" to zalecam lykac prozac :o :wink:


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 2 maja 2007, 06:42 przez ~S4int~, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 57
Dołączył(a): 19.04.2007
Offline
PostNapisane: 2 maja 2007, 06:41 
Cytuj  
bardzo prosze o usuniecie tego postu, thx


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 maja 2007, 07:57 
Cytuj  
embe jeszcze potbs na horyzoncie, w ktorym podoba mi sie naprawde ekonomia, nie ma craftingu jako takiego, tylko full handel i zaleznosc.
no i to pvp na morzu moze byc ciekawe, nie bardzo tylko wiem jak bedzie wygladala walka przy abordazu :-)

tabula rasa to bedzie fps z elementami rpg?
czy jak :-)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.