mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 255 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2007, 15:23 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Dana napisał(a):
A dla mnie F to fabuła, świat i klimat. Jeżeli to będzie jak w starych Falloutach, to się przeboleje tury i izo.

Mialem na mysli gameplay. F1, F2 , F:Tactics byly w rzucie izometrycznym. Jesli chca zrobic strzelanke czy zrecznosciowke to powinni nazwac to inaczej niz f3.


Jezeli twierdzisz ze rzut izometryczny definiowal serie fallout to chyba nie wiesz o czym mowisz. Dla mnie fallout1/2 byly zajebiste bo oferowaly sandboxowa fabule, ktora w dodatku potrafila mnie niesamowicie wciagnac.
Combat system natomiast trzeba przyznac byl wyjatkowo biedny i w polaczeniu z kulejacym AI mimo potencjalu byl dosyc plytki.
To ze wyciagneli z tego systemu co sie dalo zeby przypominal falloutowy i staraja sie go urozmaicic uwazam tak jak Dana ze to jest ewolucja.

Jedyne co oczekuje od f3 to zebym po pierwszym przejsciu tej gry chcial to jeszcze zrobic 10 razy.

No i bedzie mozna pisac mody. To sie liczy.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2007, 20:15 
Cytuj  
Moim zdaniem clou gry jest swoboda postępowania. Jeśli zostanie to zachowane, te możliwości interakcji jak w F2, to będzie dobrze. A grafika jest przecież naprawdę drugorzędna, o czym świadczy to, że np. moja żona niedawno pogrywała w F2 znów.
Ale jak zrobią grę poprawną politycznie, to koniec.
I bynajmniej nie chodzi mi o stopień "gore".


_________________
O.o

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2007, 20:48 
Cytuj  
Jedna z najwiekszych zalet F2 byla jego zywotnosc, swiat, ktory udostepniono byl naprawde spory, a smaczkow do odkrycia bylo bardzo bardzo duzo. Jedna rzecza, ktora sie boje jest to, ze Betsheda robi coraz mniejsze swiaty, w Daggerfalu byl wiekszy niz w Morku a w Morku wiekszy niz w Oblivionie (ma chyba mnijsza przestrzen niz Arena).

Moim zdaniem jesli ma byc w FPP, to moze to byc ciekawe, bo jeszcze chyba tak przedstawionego postapokaliptycznego swiata nie widzielismy. Ale jesli maja dac tez TPP, to mam nadzieje, ze to nie bedzie taki syf jak w Oblivionie, tylko cos na wzor G3. Chociaz podejrzewam, ze i tak w TPP by sie gorzej gralo.

Licze glownie, jak Dana napisal na fabule, swiat i klimat.

Podejrzewam, ze zagorzalym fanom F3 sie nie spodoba, IMO zdrowiej bedzie podejsc do tego jak do zupelnie nowej gry, wtedy moze okazac sie fajniejsza.

PS. super by bylo, gdyby lokacje tworzyly sie automatycznie, a tylko niektore charakterystyczne bylyby takie same ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2007, 20:54 
Cytuj  
Cytuj:
w Daggerfalu byl wiekszy niz w Morku a w Morku wiekszy niz w Oblivionie


Gwoli ścisłości. W Daggerfall świat miał 63,125 mil kwadratowych, w Morrowindzie 6 a w Oblivionie 16.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2007, 22:13 
Cytuj  
Nie wspominajac o tym jak Daggerfall byl zabugowany ;)

Ogolnie dla mnie jak narazie super
- koniec z idiotycznym pomyslem "im masz wiekszy lvl tym trudniej". W oblivionie zamiast sie cieszyc z lvla raczej czlowiek myslal "kurde bedzie trudniej :/" gdy zdobywal kolejny poziom.

- fajny pomysl z tym dorastaniem. Nie wiem jak to zrealizuja, ale i tak nie ma tu co za duzo spieprzyc

- widok fpp- bardzo fajnie. Tak sie zastanawialem jakby wygladal Fallout w perspektywie fpp? W koncu doszedlem do tego, ze gdyby F1 byl robiony dzis mozliwe, ze mialby widok nie izometryczny, a wlasnie fpp. Nie chcialbym by w stary system wpakowali tylko nowe lokacje, potworki i fabule i tak by sie to nie rownalo z wczesniejszymi czesciami. A tak F3 bedzie wygladal inaczej od swych poprzednikow, no i dobrze ze Bethesda nie ugiela sie pod fala krytyki tego pomyslu przez niektorych fanow- zrobia to po swojemu i technikami w ktorych sa naprawde dobrzy( no widok fpp to oni maja opanowany ^^)

Ogolnie to tylko strzepki informacji, ale juz widac ze bethsoft zabiera sie za to rzetelnie. Zaloze sie ze F3 robi wielu fanow tej serii, przez co nie robia to tylko dla kasy, ale tez z serca, by stworzyc nowa czesc serii na miare dzisiejszych czasow.

No, zobaczymy jeszcze jak sobie poradza z fabula, bo klimat juz po teaserze widac ze dobrze czuja.


_________________
Obrazek


Posty: 46
Dołączył(a): 28.12.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2007, 22:38 
Cytuj  
nie wiem czy to na temat ale Fallout 3 na 360 ma mieć tryb online :P

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2007, 22:50 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Cytuj:
w Daggerfalu byl wiekszy niz w Morku a w Morku wiekszy niz w Oblivionie


Gwoli ścisłości. W Daggerfall świat miał 63,125 mil kwadratowych, w Morrowindzie 6 a w Oblivionie 16.


Ja tylko dodam ze paradoksalnie z tej trojki najlepszym RPGiem jest ten z najmniejszym swiatem, czyli Morrowind.
Nie patrzcie na wielkosc swiata czy rodzaj grafiki, wazna jest jakosc wykonania. Jesli Bethesda podejdzie do F3 tak jak do Morrowinda ktory (dla mnie) jest jest przykladem gry robionej "od serca" (i to widac w grze gdyz kazdy najmniejszy detal jest zdefiniowany przez devsow nie ma jaiejkolwiek losowosci czy innego "copy & paste") to F3 moze byc jednym z lepszych RPG ever.

Go Go Bethesda. :-)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2007, 22:57 
Cytuj  
morek mial dla mnie jedna szczegolna wade, na obojetnie jakim sprzecie mialem dlugie loading screeny, co mnie zniechecalo. I jakos szczegolnie zapamietalem z morka dlugie i nudne spacery. Ale burze popiolu czy tam piachu, super ;)

Mam nadzieje, ze w F3 nie zapomna o latwym dodawaniu modów i modding toolsach jak w morku i oblivionie.

PS. heh bylem święcie przekonany, ze Morek mial wiekszy swiat :< sry.


Ostatnio edytowano 17 cze 2007, 22:58 przez Highlander, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2007, 22:57 
Cytuj  
Ta, Morrowind. Do dzisiaj pamiętam, jak mi serce biło gdy lazłem zabić Dagoth Uhra (co zrobiłem dopiero po 2 miechach grania, nic więcej do roboty już nie miałem)

Wierzę w Bethesdę. Wiedzą jaką legendę chcą przywrócić do życia, i napewno pracują w pocie czoła, żeby tylko tego nie spierdolić.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2007, 23:26 
Cytuj  
Razoth napisał(a):

Wierzę w Bethesdę. Wiedzą jaką legendę chcą przywrócić do życia, i napewno pracują w pocie czoła, żeby tylko tego nie spierdolić.


Ja tez w nich wierze.

Nietrudno jest zrobic duzy swiat, latwo jest zrobic gre skomplikowana - z milionem niepotrzebnych statow i tabelek.
Trudno jest zrobic gre w ktora fajnie sie gra a Bethesda to potrafi.
Sa ludzie ktory do dzis odkrywaja Arene i Daggerfalla, Oblivion sie nadaj dobrze sprzedaje a dodatek do niego jest wg mnie swietny, Morrowind podnosi sprzedaz CD-Action (w tej chwili wlasnie).
Oni wiedza jak zrobic kawalek dobrego RPG i robia to od kilkunastu lat.

Wg mnie to jedyna firma ktora moze sie z mierzyc z legenda Fallouta i oni chyba mysla tak samo , dlatego wylozyli kase na licencje.
Wloe aby o nowego Fallouta dbali tworcy GENIALNEGO Morrowinda niz np. przereklamowanego Gothica czy kolejnych odgrzewanych kotletow spod znaku AD&D.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2007, 23:58 
Cytuj  
Co jak co ale kazdy wie, ze F3 na pewno bedzie wartym uwagi rpg jaki by nie byl. A gdyby pomyslec tak to czy pustkowia w Morrowindzie nie wygladaja falloutowo? ;)
zreszta byl mod do morka (w sumie zapomnialem stestowac):
http://mods.moddb.com/4379/ashes-of-apocalypse/
http://www.nma-fallout.com/forum/dload. ... ile_id=747
zreszta pisalismy o tym tutaj:
viewtopic.php?t=16480&start=0

rowniez wierze w betshede, bo jak nie oni to kto? ;)

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 18 cze 2007, 01:55 
Cytuj  
blizzard ; p


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2007, 03:12 
Cytuj  
SoE :wink:

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2007, 06:51 
Cytuj  
ja jakos sobie nie wyobrazam, zeby blizz mial robic F3, kojarzy mi sie jakos z cukierkowa grafika ;)

*

Posty: 104
Dołączył(a): 25.10.2005
Offline
PostNapisane: 24 cze 2007, 19:13 
Cytuj  
Morrowind genialny? Eh ta dewaluacja geniuszu... :)


_________________
When everything else fails, read the instructions.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 24 cze 2007, 21:17 
Cytuj  
xyz napisał(a):
Morrowind genialny?


Tak, genialny.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 cze 2007, 23:46 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
rowniez wierze w betshede, bo jak nie oni to kto? ;)

EA - i nowy Fallout co rok ;-)


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2007, 00:27 
Cytuj  
pooma napisał(a):
EA - i nowy Fallout co rok ;-)

hehe, to byloby ciekawe ;)

Znajomy mi powiedzial mi jedna rzecz co do F3, co wydaje mi sie bzdura zreszta. Dialogi maja wygladac tak jak w Tactics, juz nie pamietam jak wygladaly, bo gralem w to malo z braku czasu. Ale zasugerowal, ze nie bedzie opcji do wyboru w dialogach, tylko bedzie mozna czytac. To chyba jakas plota/bzdura? I jeszcze, ze niby na wszystkich forach sie smieja z F3, jaki to shit nie bedzie. Mam nadzieje, ze to tylko ignorancja kumpla ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2007, 08:18 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
I jeszcze, ze niby na wszystkich forach sie smieja z F3, jaki to shit nie bedzie.


Ale leją po nogach, na widok najmniejszego choćby oficjalnego newsa.

*

Posty: 146
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2007, 14:40 
Cytuj  
Highlander napisał(a):

Znajomy mi powiedzial mi jedna rzecz co do F3, co wydaje mi sie bzdura zreszta. Dialogi maja wygladac tak jak w Tactics, juz nie pamietam jak wygladaly, bo gralem w to malo z braku czasu. Ale zasugerowal, ze nie bedzie opcji do wyboru w dialogach, tylko bedzie mozna czytac. To chyba jakas plota/bzdura? ...


No niestety to prawda. Postanowili wprowadzic realne odzwierciedlenie inteligencji jako cechy w trakcie rozmowy. Teraz postacie majace wyzsza inteligencje beda mowily rzeczy trafniej i uzyskaja wiecej informacji, beda mogly przylaczac sie do grup etc. Natomiast grajac postacia z niskim wspolczynnikiem inteligencji, rozmowy beda krotkie i na dodatek nie wszystkie bedzie sie dalo przeczytac - gdy gra obliczy ze postac nie zrozumialaby jakiegos slowa w dialogu, bedzie tam wstawiac "krzaczki". A nasza postac bedzie zmuszona do zachowania zgodnie z tym czego nie zrozumiala.

Smutne ze tak to sie wszystko dzieje.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 255 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.