mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

W jakich realiach spodziewacie się nowego MMO Blizzard'a?
Kolejne fantasy 25%  25%  [ 21 ]
Science fiction, drugi do kolekcji, przeciwaga dwóm światom fantasy 52%  52%  [ 44 ]
Coś realistycznego, WW2, albo odleglejsza historia, albo czasy współczesne 10%  10%  [ 8 ]
Jeszcze coś innego. 13%  13%  [ 11 ]
Liczba głosów : 84
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 gru 2009, 15:06 
Cytuj  
czyli od 5 lat zawzięcie nad czymś pracuje.
Kessei - jak nie blizzard to kto? Ostatnia nadzieja na coś w miarę grywalnego chociaż.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 9 gru 2009, 15:16 
Cytuj  
Już widzę ten entuzjazm...a teraz uwaga my Blizzard ogłaszamy całemu światu radosną nowinę! Nowy MMO będzie miał tytuł...World of Warcraft 2! Hurra:)


_________________
LaMoon#2988

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 9 gru 2009, 15:22 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
które zdaniem większości graczy


hahah

Większość graczy ma głęboko w dupie zdanie paruset/paru tysięcy krzykaczy na różnych forach i gra dalej w ich ulubioną grę. Abstrahując całkowicie od tego jak kto ocenia jakość WoW'a to takie teksty mnie po prostu rozbrajają.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 gru 2009, 15:32 
Cytuj  
Goatus, sila blizza to nie utrzymanie stalego gracza tylko przyciagniecie nowego, taka maja polityke od lat i przynosi im to efekt zarabisty, wiec nie ma sensu pisac ze wow czy inna gra blizza przyciaga na lata.
Tak jak pisalem nowe mmo blizza bedzie skierowane do dzisiejszych 10-15 latkow, minie kilka lat zanim sie pojawi ta gra, watpie tez by blizz ryzykowal z czyms nowym, ambitnym, rewolucyjnym, raczej oprze sie ponownie na stabilnosci, dopracowaniu i wykorzystaniu sprawdzonych elementow.
Dlatego tez mozna oczekiwac ze bedzie to swiat starcrafta lub warcrafta, oba mdlaco nudne ale nie ukrywajmy nadal dajace duzo mozliwosci na zarobek i na przyciagniecie nowego gracza.

Sporo pisalo sie o tym ze mmo w swiecie fallouta bedzie genialne, jak widac po fallen earth wiekszosc sie tym nie interesuje, za to miliony podniecaja sie kolejnymi doniesieniami o dodatku do WoW-a, wiec rozsadek podpowiada dajmy im to co chca, czyli WoW2 styknie i da zarobic przez kolejna dekade.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 9 gru 2009, 15:52 
Cytuj  
Skopiowali już wh40k to niech skopiują jescze Inquisitora.

Niech dodadzą do świata Starcrafta nową frakcję satanistów (lub mutantów) a Terranom dadzą jakichś wicz hunterów i już jest materiał na kolejny MMORPG z faction vs faction.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 9 gru 2009, 16:19 
Cytuj  
embe napisał(a):
Goatus, sila blizza to nie utrzymanie stalego gracza tylko przyciagniecie nowego, taka maja polityke od lat i przynosi im to efekt zarabisty


TBH dyskutował bym. Większość ludzi których pamiętam z początków wow'a dalej w niego gra. Owszem sporo wraca na parę miesięcy i znowu robi przerwę, ale ta gra ma już 5lat, pokaż mi jakikolwiek tytuł który utrzyma zainteresowanie przez tyle czasu.

Ja to widzę tak, większość graczy wow'a to casuale, nie odwiedzają oni zwykle żadnych forów / specjalistycznych stronek takich jak mmorpg.pl etc, dla nich to _tylko gra_, po co mieli by tracić czas. Casual nie czyta po 2h dziennie mmo-champion, nie czyta taktyk, nie wdaje się w jakieś dyskusje z pieniaczami, theorycrafting etc. Po prostu wchodzi do gry, spędza tam miłe 1-2h i wychodzi, tyle.

Taki gość jeżeli uznałby że np nowy dodatek zepsuł kompletnie jego ulubioną grę, po prostu zrobił by unsuscribe i znalazł sobie inną rozrywkę bez zbędnego żalu, QQ czy nerdrage na forum.

Dlatego śmieszą mnie teksty typu "większość graczy uważa że wow skończył się wraz z BC" bo to gówno prawda, jak by tak było to spadek graczy był by znaczący i żadne działania promocyjne Blizza by nie wystarczyły by utrzymać populacje na stałym poziomie (co dopiero ją zwiększać)

BTW nie gram już w WoW'a jak ktoś by mi zarzucał że bronie "swojej gry"

*

Posty: 50
Dołączył(a): 13.11.2009
Offline
PostNapisane: 9 gru 2009, 17:50 
Cytuj  
edited

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 gru 2009, 17:51 
Cytuj  
No i tu sie pojawia problem bo dyskusja na temat WoW zawsze bedzie popadac w skrajnosci przez fanbojow i tych co krytykuja, a nie jest to cel tej dyskusji.
U nas w gildii przewinelo sie przez WoW spokojnie jakies 300 ludzi i do tej pory wiem ze gra z nich moze dziesieciu, ale oni jak widac maja z kim grac nadal, pojawiaja sie jednak nadal nowi gracze, ktorzy sa zachecani przez blizz do gry.

Co do popularnosci to oczywiscie WoW to nr1 w ilosci abonentow, dorownac moze jedynie chyba pirackie lineage2 i secondlife.
Jesli chodzi o utrzymanie zainteresowania to masz nadal na rynku evequest2 5 lat, starwars 7 lat, daoc 6 lat, lineage2 6 lat i pewnie jeszcze inne ale jesli ktos stawia na rowni jakosc z iloscia graczy to pozostaje tylko WoW.
Trudno dyskutowac na temat dlaczego nowy gracz wybiera WoW-a, a nie LotRO czy Everquest, ktore maja podobna mechanike i poziom dopracowania.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 50
Dołączył(a): 13.11.2009
Offline
PostNapisane: 9 gru 2009, 17:59 
Cytuj  
Na coś w stylu WoWa 2 i trzymanie się sprawdzonego gruntu nie liczcie.

Blizzard nie jest głupi i wie że żeby pobić, albo chociaż dorównać sukcesowi WoW'a musi pójść krok na przód, konkurencja nie śpi i przez te 5 lat mogła przygotować projekty przypominające udoskonalonego WoW'a, nie sądzę żeby Blizz chciał się dzielić z nimi graczami :>

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 9 gru 2009, 18:07 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
pokaż mi jakikolwiek tytuł który utrzyma zainteresowanie przez tyle czasu.


Ultima Online


_________________
LaMoon#2988

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 9 gru 2009, 18:27 
Cytuj  
@Goatus
EVE Online.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 9 gru 2009, 19:20 
Cytuj  
sigh... Oczywiście bo z żadnej z tych gier nie odchodzą ludzie ze znudzenia.

Chodziło mi o to że rotacja graczy w grze która ma parę lat jest naturalną koleją rzeczy, i nie ma gry która utrzymywała by 100% zainteresowanie większości graczy przez tak długi czas (pomijając najbardziej zaciętych fanów).

Embe ja nie próbuje dyskutować o jakości WoW'a, bo zapewne każdy tutaj już ma dawno wyrobione zdanie na ten temat i mi to absolutnie nie przeszkadza. Przyczepiłem się jedynie do głupawego tekstu Kessei.

Natomiast jeżeli idzie o zatrzymywanie starych graczy to dalej się z tobą nie zgadzam, chociaż to w sumie taka bezsensowna dyskusja bo tylko Blizzard tak naprawdę to wie. Podałem ci logiczny (moim zdaniem) argument czemu uważam że jednak tych starych graczy jest więcej niż sugerujesz to ty czy Kessei, chcesz go odeprzeć to zrób to inaczej niż "z 300 moich e-kolegów gra tylko 10" bo podejrzewam że większość tych znajomych to nie są casuale (swoją drogą, pozostawać w kontakcie z 300 osobami, gratuluje ;)


Edit: Każda z wymienionych gier w znacznym stopniu bazuje na "starych graczach". Czemu zakładacie więc że wow jest inny?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 gru 2009, 19:39 
Cytuj  
Zaczynamy dyskutowac o oczywistych rzeczach bo wlasnie problemem tych gier co wymienilem jest slabe zdobywanie nowych graczy, te gry bazuja wlasnie na starych graczach.
Zerknij na community everquesta, tam graja glownie starzy wytrwali gracze i raczej nie spotkasz przypadkowego dzieciaka, ktory kupil ta gre bo koledzy z klasy tez graja.

Mitem jest tez ze WoW jest gra dla casuali, bardziej zachecajacej do nolifowania gry nie spotkalem, oczywiscie wszedzie mozna sie napinac i nolifowac, stawiac sobie ambicje i robic progress.
To nie jest wada tylko genialna metoda blizza, to wlasnie spowodowalo ze ta gra przyciaga tyle nowych ludzi by uczestniczyc w kolejnym wyscigu szczurow v3.3 aktualnie jak sie nie myle.

Szczerze ci napisze ze nie raz lezka w oku sie zakreci i ma sie ochote zagrac w WoW ale niestety jest to ponad moje sily, a co do trzymania kontaktu z duza ilsocia ludzi to chyba nie jest to problem, vent, forum, jakies wypady na piwo itd itp i tak zlecialo piec lat e-znajomosci.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 9 gru 2009, 21:13 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Przyczepiłem się jedynie do głupawego tekstu Kessei.
Wezmę sprostuję, bo Goat zaraz zawału dostanie. Powinno być WIELU a nie WIĘKSZOŚĆ. Przejęzyczenie z mojej strony.


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 9 gru 2009, 23:25 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Wezmę sprostuję, bo Goat zaraz zawału dostanie. Powinno być WIELU a nie WIĘKSZOŚĆ. Przejęzyczenie z mojej strony.


Dobrze wiedzieć że ktoś jeszcze czasami pomyśli o moim biednym zestresowanym sercu :o

*

Posty: 50
Dołączył(a): 13.11.2009
Offline
PostNapisane: 15 gru 2009, 10:22 
Cytuj  
W ogóle znalazłem tego newsa o ogłoszeniu dla artystów 3D

"2+ years game development experience modeling and texturing sci-fi and fantasy character armor and weapons for next-gen art pipelines"

Po co ten polski serwis zmanipulował newsa pod Sci-fi

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 gru 2009, 12:28 
Cytuj  
To równie dobrze może być do sc2 i jego dodatków...
Kiedyś były ogłoszenia "... for next-gen mmo", a ktoś z blizzarda sam powiedział na którejś konferencji że kolejne mmo będzie w całkiem nowym świecie.
Sam bym wolał żeby to był World of Starcraft, ale nadziei sobie nie robię :< Po cichutku sobie marzę że kiedyś się może takie coś pojawi (byłby w sam raz do no-lifowania na emeryturce za 40 lat), ale przez najbliższe kilka lat - szczerze wątpię.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.