mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9732 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 ... 487  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 10:29 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Karol - i tak słyszysz tylko ludzi z drużyny - więc nie ma przekrzykiwania się. A w sumie jak będzie nas 4 w jednej drużynie to 3 pozostałym można dać mute i mieć na nich "wyjebane". Wtedy będziemy mieć chat tylko dla naszej czwórki.


Już to widzę ile razy my sobie pogramy we 4 - realnie patrząc to tylko Mark i Ja jesteśmy nolife i siedzimy in game sporo.
Mi wogóle nie pasi jakość tego chatu w MAG - jak się zaczyna lekki lag to i ludzi przestaje rozumieć.
No i jak jesteśmy w lobby to nie można gadać - powinna być jakaś możliwość spięcia sie via voice chat jak jesteś już W GRUPIE i dopiero wybierasz rodzaj gry etc.
Ale dobra, przemęczę się :) - jakby ktoś chciał pograć a ja byłbym online to dajcie txt mess. Żeby spiąć team trzeba wyjść z aktualnych gier w jakich są członkowie - tylko wtedy można wejść gdzieś razem.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 10:50 
Cytuj  
no ja moge na pewno dzisiaj/jutro kolo 21 sie pojawic.
zainstaluje nawet tego skype'a ;p

hm chyba dopiero 8 level zrobilem i coraz bardziej mnie wkurza, ze wyjatkowo slabo ogarniam ta gre ;p
czy przeczytanie manuala w czyms pomaga?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 11:00 
Cytuj  
Przeszkadza.
A z czym masz dokładnie problem (ewentualnie czego nie rozumiesz)?
Ja lubie pisać :) - napiszę Ci odpowiedni manual :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 11:02 
Cytuj  
ok dodalem was w skype :)

mysle, ze lepiej bedzie pograc karl, zeby zczaic gdzie sie kampic, gdzie rzucac granaty, gdzie sie nie wychylac ;) bo z tym mam chyba najwieksze problemy haha. no bo celowania to raczej nie poprawie w magu :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 11:14 
Cytuj  
rotfl jakaś data systmowa w starszych fatach ponoć pokazuje że dzisiaj jest 29.02.2010 i stąd całe zamieszanie. Sony nie zna kalendarza... Jutro powinno być wszystko OK bez żadnych poprawek z ich strony.

Mendol - ale co to znaczy, że wyjątkowo słabo ogarniasz tą grę? Ja do tej pory nie kumam co to są te "burning tower"?1? Z celowaniem nie masz problemu - bo ze dwa razy wskoczyłem do Twojej gry i miałeś ratio większe niż 1, podczas gdy moje jest najczęściej w okolicy 0.70 (chyba, że nastukam killi na działku). Mapek też nie znam bo są duże, do tego niby mapa jest jedna, a wystarczy że rzuci Ciebie do innego plutonu i przecierasz oczy ze zdumienia "gdzie ja kuźwa jestem...".

Tak patrząc od strony sver - rzeczywiście ich obrona lub atak jest totalnie zjebany. Ta największa mapa (dominacja bodajże vs Raven) i atak z prawej strony to tragedia - przebicie się przez te bunkry, bez wozów (bo tam ich nie ma jest prawie niemożliwe..). Bunkry przeciwnika są poustawiane na górkach, my atakujemy z dołu - strzelają do nas jak do kaczek. Z drugiej strony obrona sverów na dominacji to też tragedia - jakiś bunkier stojący pomiędzy 3 budynkami (czyli z 3 stron praktycznie każdy może do nas podejść i nie łapie się na żaden ostrzał) a z 4 strony mamy akurat poziomo biegnące rury które zasłaniają nam 70% widoczności...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 11:23 
Cytuj  
no wlasnie tych map glownie nie ogarniam :)
generalnie z reguly ogranicza sie to do: respawn B, biegniemy biegniemy - zabijemy paru - respawn B.
za ktoryms razem dobiegniemy szybciej i udaje sie cos (dokladnie nie wiem co) wysadzic albo przejac :)
dlatego chyba najlepiej pograc razem i zobaczyc w praktyce jak ewentualnie podejsc, znalezc, zabic.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 11:46 
Cytuj  
ta nie wiadomo czy dzisiaj pogramy - ja mam FAT-a i właśnie odpaliłem swojego. Mam datę 01.01.2000r i nic nie mogę odpalić...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 11:49 
Cytuj  
Mam nadzieje, ze to fixna szybko. Maja jeszcze 7h dopoki z roboty nie wroce.
edit: wlasnie przeczytalem, ze slimek nie dotyczy. cool


_________________
Χ Ξ Σ


Ostatnio edytowano 1 mar 2010, 11:53 przez Tor-Bled-Nam, łącznie edytowano 2 razy
*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 11:49 
Cytuj  
Witaj w klubie, siedze wnerwiony bo miałem spędzić popołudnie z demon's souls


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 11:54 
Cytuj  
nie wytrzymalem i zamowilem tego finala :| 192zl z przesylka w ultimie, mam nadzieje ze nie zwala i wysla w terminie...


_________________
Obrazek
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 12:21 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no wlasnie tych map glownie nie ogarniam :)
generalnie z reguly ogranicza sie to do: respawn B, biegniemy biegniemy - zabijemy paru - respawn B.
za ktoryms razem dobiegniemy szybciej i udaje sie cos (dokladnie nie wiem co) wysadzic albo przejac :)
dlatego chyba najlepiej pograc razem i zobaczyc w praktyce jak ewentualnie podejsc, znalezc, zabic.



Tutaj jest trochę inaczej niż w innych grach - nie ma takiego parcia na campowanie "sekretnych spotów" (przynajmnije na tych większych mapach) i to jest jedna z wielu rzeczy jakie mi się w MAG podobają po dłuższym pograniu.

Do 11 lev jesteś gimped i musisz grać praktycznie w jeden sposób - idz za teamem z apteczką i dowolną bronia i resuj swoich + supportuj ich ogniem ze swojego karabinka. Nie pakuj się na samotne akcje, snipowanie etc - generalnie nie graj w rambo style bo gówno zrobisz (zaróno od strony pomocy teamowi jak i nabijania punktów).

Na 11 lev robisz respec i bierzesz sobie takie skile:
apteczka (2) + resowanie (2)

w patchu broni lekkiej:
uchwyt przedni (2) + tier2 assault rifle (3) + luneta (2)

Robisz sobie 3 konfiguracje ekwpunku:

1. A.Riffle(700c)+uchwyt przedni(200c)+luneta(200c) = 1100c
apteczka (1100c), pistolet (100c), heavy armor

2. j.w. ale medium armor + wyrzutnia rakiet

3. j.w. ale zamiast wyrzutni rakiet bierzesz granaty

Jeśli się bronicie - używasz konfiguracji 1 w początkowej fazie walki a przełączasz się na 3 pod koniec, gdy walka przenosi się do finalnych objectives (tam granaty są w stanie siać spustoszenie).
Jeśli atakujecie - idziesz z konfiguracją 2 tak długo, póki nie zniszczycie bunktrów (3 celne strzały w wieżyczkę bunkra z bazooki ją niszczą i pozwalają wam podejść i podłożyc ladunki - ale pocisk musi trafic bezpośrednio w wieżyczkę a nie obok).

Z tym karabinkiem szturmowym z lunetą jesteś dobry na średnie dystanse i tak się ustawiaj (czyli nie typowe snipowanie z 60-100m tylko kombinuj żebyś nie był bliżej od celu niż 20m i nie dalej niż 50m).
Raczej się nie kładz na ziemi - strzelaj z kucnięcia lub stojąć żeby w razie backfire móc się szubko schować za jakąś zasłoną.
Z bliska (<20m) nie uzywasz lunety bo gość się będziesz szybciej poruszał niz ty nadążysz ze scrolowaniem ekranu patrząć przez szkło - wal tylko "na krzyżyk", seriami po 6-10 pocisków (ten assault rifle T2 będzie kopał mniej niz LMG ale tak mniej więcej po 1/3 magazynka przestajesz mieć nad nim sensowną kontrolę).

Za kolejne 2 punkty kupisz sobie tłumik do tego sprzętu - przestaniesz być widoczny na mini mapce w momencie otwarcia ognia.
Za kolejne punkty: stabilizację strzału (1) i dodatkową stabilizację podczas celowania przez lunetę (2).
Na tym poziomie będziesz miał MAX jeśli chodzi o stabilność i celność broni - w przyklęku będziesz mógł wywalić cały magazynek bez większego drgania celownika.
A po kolejnych 2 lev dasz respec, i zamienisz (czasowo - później to sobie odkupisz) obie stabilizację + 2 punkty na granatnik.


A co do spotów etc - to się zmienia dość dynamicznie w grze - nie da się campować w jednym miejscu przez pół gry bo Cie wyczają i zabiją albo będzie to tak chujowy spot że nikt sobie dupy nie będzie zawracał zabijaniem Ciebie :)
Spoty się zmienia dynamicznie ale przy ich wyborze pomaga znajomość tego, jak przebiega atak/obrona i jakie są cele przeciwnika.

W dominacji jest generalnie tak:
Atakujący musi przejąć JEDNOCZEŚNIE 2 wieże (palnikowe chyba) które są PRZED pierwsza linia bunkrów.
Po ich zajęciu muszą zająć 2 kolejne wieże ZA linią bunkrów.
A potem muszą zająć i utrzymywać punkty A-H żeby wygenerować odpowiednie ilość dmg.
Celami opcjonalnymi (w praktyce - koniecznymi do zniszczenia żeby móc prowadzic efektywny atak) są:
- bunkry
- altyleria p-lot (znajduje się zazwyczaj tuż ZA pierwsza linia bunkrów - zniszczenie jej daje atakującym możliwość "przeskoczenia" bunkrów dzieki desantowi ze śmigłowców albo na spadochronach)
- czujniki (zazwyczaj w okolicy drugiej linii wież palnikowych)
- montary (ich zniszczenie wyłączy możliwość wydawania rozkazu ostrzału altyleryskiego przez obrońców)
- parki maszyn (tam się spawnuja pojazdy dla obrońców)
- blokady dróg

Te ostatnie są wbrew pozorom ważne - często stosuje się taką strategie, że osrywa się walkę w takiej kolejności jak ja to opisywałem tylko rozwala się blokadę (piechota podkłada ładunki), następnie transporterem zapierdalasz na tyly przeciwnika, rozwalasz mu czujniki i altylerie (praktycznie uniemozliwiając działania dowódcy) i potem wraca się do bunkrów rozwalając je od tyłu.
Transporter jest mobilnym spawn pointem więc jesteś w stanie go zaparkować tak, żeby był safe i dymać obrońcow z 2 stron.

Jako obrońca też nie jesteś skazany na obronę bunkra w początkowej fazie gry.
Możesz to osrać, cofnąć się trochę i campować któryś z tych objectives które Ci podałem (p-lot, montary albo czujniki) - ustaw się tak, żebyś widział z 30-50m miejsce podkładania ładunków a prędzej czy pózniej ktoś się pojawi (albo w transporterze albo jakiś samotny ninja któremu udało się przedrzeć przez "linie frontu"). Poczekaj aż gość zacznie podkładać ładunki (kuca wtedy) i wal. Jak je zdąży podłożyc to zgarniesz dodatkowe punkty za ich rozminowanie. Jeśli gośc przyjechał w transporterze to NAJPIERW rozwal tego co wysiadł a potem się dopiero bierz za bazookę i rozwal transporter (3 strzały bezpośrednie z bazooki powinny go zdjąć). Przy tym stylu gry nie będziesz miał wysokiego kill ratio ale Twoja przydatność dla teamu też jest bardzo duża (a i punkty są ok - 5 za gościa, 5 za rozminowanie, 10 za transporter).
Gorzej, jeśli w tym transporterze przyjedzie cały team - wtedy padniesz ale też powinieneś zebrać 2-3 przeciwników ze sobą.

Anyway - piekne w tej grze jest to, że mozna grać tak jak lubisz i zawsze to będzie przydatne dla Twojego teamu/strony.
Jak masz ADHD to "szturmujesz" (czytaj: 15 sek gry, 15 sek czekania na respawn). Jak lubisz spokojne akcje w stylu "komandosa" to nie pchasz się na pierwszą linie tylko czekasz, aż goście przyjdą tam, gdzie muszą przyjść. Jak wogóle nie idzie Ci strzelanie - bierzesz heavy armor i apteczkę i podnosisz tych co padli albo specjalizujesz się w minach i obstawiasz claymorami + minami przeciwczołgowymi jakiś objekt strategiczny (w zestawie powineś też mieć naprawiaczkę - jak braknie objektów do obrony to je sobie najpierw naprawisz i znowu zaczniesz ich "bronić" :).

EDIT: to mocno skrócona wersja - praktycznie dałoby się pisać podręczniki odnośnie strategii niszczenia bunkrów, róznych sposobó przeprowadzenia ataku etc.
Grunt to nie przejmować się tym, ile nabiłeś punktów i który jesteś w rankingu bo to nie odzwierciedla faktyczniego wkładu w zwycięstwo.
Wczoraj grałem na takiej dominacji gdzie zająłem pierwsze miejsce mając coś ok 1000punktów, 42 kili i 0 smierci => cała grę przesiedziałem na wieżyczce bunkra (byłem dodatkowo dowódcą więc wydałem "sobie" rozkaz obrony bunkra i za każdego kila miałem premię). Natomiast 2 gości którzy "wygrali" dla nas tą grę miało po 250-400 punktów i uplasowało się na ostatnich miejscach w teamie. To było 2 niepozornych mechaników którzy naprawiali non stop wieżyczkę w której siedziałem, obstawiali bunkier minami, naprawiali zaporę żeby transportery atakujących nie mogły się przedostać na tyły i jeszcze przez głosniki krzyczeli mi w co mam strzelać jak wróg nam wyłączył czujniki i nie mogłem wywołać sobie mini mapki żeby zobaczyć z której strony jedzie transporter atakujących).
Do czego zmierzam... wynik "punktowy" niestety nie odzwierciedla Twojej faktycznej efektywności. "Zmierzysz" ją sobie sensownie wtedy, jeśli przyjmiesz konkretne założenia (np. ja obstawiam p-lotkę i zabezpieczam tyły przed gościami którzy będą chcieli dymać naszych od tylca) i rozliczysz się później z samemu z wykonania tego zadania :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 13:04 
Cytuj  
O kurde karol rispekt, nie przyczytalem calego ale ze ci sie chcialo:)


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 13:22 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
O kurde karol rispekt, nie przyczytalem calego ale ze ci sie chcialo:)


Miałem do wyboru albo pracowac albo popisac na forum. I tak dobrze że sie skończyło tylko na takim poście :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 405
Dołączył(a): 9.07.2003
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 13:30 
Cytuj  
Apropo wymiany gier:
http://gametrade.pl/


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 13:31 
Cytuj  
Ash napisał(a):
nie wytrzymalem i zamowilem tego finala :| 192zl z przesylka w ultimie, mam nadzieje ze nie zwala i wysla w terminie...

Po moich ostatnich doświadczeniach z Ultimą mam nadzieję, że znowu wyślą przed terminem i będzie można pograć wcześniej niż reszta świata :P


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 14:31 
Cytuj  
Jakby ktoś miał cynk odnośnie wysyłki/dostępności od ręki tego finala przed premierą, czy to na allegro czy jakiś empik/ultima to dajcie znać ;F

Niektórzy na allegro mają już od 05.03, tylko, że dla mnie to drugi koniec Polski i przy wysyłce wyjdzie na to samo.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 15:21 
Cytuj  
kuźwa jeszcze Sony nie naprawiło tego błędu, ja pierdziele nie wiedziałem, że jest taki problem ze skorygowaniem kalendarza w firmware :/

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 15:39 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
kuźwa jeszcze Sony nie naprawiło tego błędu, ja pierdziele nie wiedziałem, że jest taki problem ze skorygowaniem kalendarza w firmware :/


pojawiło się już drżenie rąk, suchość w gardle i inne objawy odstawienia? :)

j/k
jakby to był taki banalny błąd to by się wogóle nie zdarzył
musieli coś zdrowo spierdolić - wyobrażam sobie co się u nich tam teraz dzieję
kosze z głowami projektantów będa wynosić tylnim wyjściem jeszcze przez tydzień :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 15:42 
Cytuj  
A mój grubas 80gb działa, tylko nie wiem czemu mam ustawione 02.03 ;F

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 16:01 
Cytuj  
sprzedam ps3 fat, tanio :<

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9732 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 ... 487  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.