mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6087 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179 ... 305  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 14:23 
Cytuj  
ja raczej zergiem, czasem toss. Dlatego mi nie przypasilo, ze gram na poczatek z Huba, bo mnie zjedzie w debilnym ling vs ling xd

bzdura a nie trenuje ;p


_________________
.

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 14:42 
Cytuj  
Kartis napisał(a):
Eshim:
Moim zdaniem gra jest dobrze zbalansowana kiedy każda taktyka ma w miarę sensowną kontrę. Jak narazie Terran może być rzeczywiście przegięty, ale wskazuje na to brak sensownej kontry na mech build a nie samo win ratio.


pvz tez jest zjebane tylko ze na korzysc zerga.
Mnie nie wyjdzie 2gate i bb a o grze z jednego expa nawet nie moge marzyc.

Dalej w pvt terka moge w zasadzie pomacac kazdym techem w pvz albo ide w robo albo przegralem.

Kartis napisał(a):
S1 jest uważane za niemal idealnie zbilansowaną grę pomimo tego że w top też gra mało zergów.


ale jednoczesnie te zergi sa bardzo dobre, np. Jaedong.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 15:23 
Cytuj  
Polska - Francja na streamie, właśnie się zaczęło.

Edit:
Blah, laguje potwornie.

Edit2:
Polska przegrała :<


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 16:02 
Cytuj  
Poważnie? Wydawało mi się, że ma na rękawie flagę Francji. Nvm :P


_________________
Obrazek


Posty: 43
Dołączył(a): 6.06.2009
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 16:07 
Cytuj  
Eshim:
Sam gram protosem, często korzystam z void ray'ów, w czołówce platyny dobrze sobie radzą. Lubię na przykład wyjść z zealotami i kiedy zerg narobi rouchy (przy odpowiednim natężeniu naporu zealotów wstrzyma się z hydrami) magazynuje energię w nexusie i przyspieszam 2 void raye. jeżeli dobrze je naładujesz przed walką powinny przejść przez queeny bez problemu. 3-go reya zostawiam w bazie do ochrony przed kontratakiem rouchami. Z mojej perspektywy PvZ to najłatwiejszy machup.

Myślę że jesteśmy za ciency żeby w ogóle oceniać balans gry, no może po za Poomą, 1 miejsce miejsce w Daimond coś jednak znaczy

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 16:10 
Cytuj  
Pooma ma 1 miejsce w platynie, w diamond jest crun.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 17:02 
Cytuj  
Kartis napisał(a):
Eshim:
Sam gram protosem, często korzystam z void ray'ów, w czołówce platyny dobrze sobie radzą. Lubię na przykład wyjść z zealotami i kiedy zerg narobi rouchy (przy odpowiednim natężeniu naporu zealotów wstrzyma się z hydrami) magazynuje energię w nexusie i przyspieszam 2 void raye. jeżeli dobrze je naładujesz przed walką powinny przejść przez queeny bez problemu. 3-go reya zostawiam w bazie do ochrony przed kontratakiem rouchami. Z mojej perspektywy PvZ to najłatwiejszy machup.

Myślę że jesteśmy za ciency żeby w ogóle oceniać balans gry, no może po za Poomą, 1 miejsce miejsce w Daimond coś jednak znaczy


Jesli roachami zje twoich zelotow to co go powstrzyma przed counterpushem?
Poza tym skoro robisz zelotow to pewnie zadomowi sie w twojej bazie overlordem, wiec bedzie wiedzial w co idziesz.

Nie mowie ze voidy nie sa uzyteczne w pvz , tylko ze w diamond uzywa sie ich raczej do harassu - wymuszenia na zergu tranzycji w hydry i przytrzymanie go na tyle dlugo w bazie zeby sobie naturala postawic - pogooglaj za buildem antimage'a.

Jak cos sam jestem atm top13 diamond przez pewien czas bylem top2 - 1 i 2 tydzien retaila ~500punktow,a potem zjebalem bawiac sie randomem.
Anyway link do mojego profilu clickie /flex :P


Posty: 43
Dołączył(a): 6.06.2009
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 17:30 
Cytuj  
Eshim:
No cóż myślałem że grasz niżej niż diamond, jeżeli tak to rzeczywiście możesz dostrzegać braki w balansie. Mimo wszystko dalej jestem zdania że to nie win ratio o tym decyduje.

P.S: A co do zealotów, to nie chodzi o to żeby nimi niszczyć rouche, tylko jak mapa jest duża możesz sprubować je flankować z dwóch stron, wchodzić i wychodzić z walki, po prostu przetrzymać do void rey'ów. No i same voidy już na platinum nie zawsze działają, ale są pewne mapki gdzie się je łatwo stosuje, w niektórych miejscach koło gazu wciśnie się tylko jeden stalker lub max 2 mariny, albo wallin terrana jest poza zasięgiem obrony marines przed atakiem z powietrza. Przyznaję się większąć tych pozycji skopiowałem z bloga day9, ale taktyki działają pomimo że "pożyczone".


Ostatnio edytowano 18 sie 2010, 17:38 przez Kartis, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 17:35 
Cytuj  
Wygralem!

Huba ledwo zipie, normalnie raz cheezem go pojechalem a pozniej dronami.

ale gg.


_________________
.


Ostatnio edytowano 18 sie 2010, 17:38 przez Highlander, łącznie edytowano 2 razy
****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 17:36 
Cytuj  
Kartis napisał(a):
Eshim:
No cóż myślałem że grasz niżej niż diamond, jeżeli tak to rzeczywiście możesz dostrzegać braki w balansie. Mimo wszystko dalej jestem zdania że to nie win ratio o tym decyduje.


to w takim razie co, buildy?

w pvz mam praktycznie 3:

-4gate
-2base collo
-antimage's build

przy czym 2 pierwsze co lepsi zergowie juz zjadaja.
Wiec defo imbalanced :P.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 17:38 
Cytuj  
Repy pewnie niedlugo oyciec wrzuci wiec bedzie mozna poogladac. Z mojej perspektywy niezle gry. Pierwsza highlander zjebal, druga mogl wygrac bez problemu gdyby sie nie wallowal na chama tylko wiecej surowki przeznaczyl na tech, no i gdyby nie overseer:P. Trzecia gra, stary, robisz takie cos, tylko szybciej, i sie skladam jak szmata:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 17:40 
Cytuj  
thx za rady, dobra gra i chyle czola.

a ja to musze popracowac ;]

3:0 dla Hyby, ofc.


_________________
.


Ostatnio edytowano 18 sie 2010, 17:42 przez Highlander, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 17:41 
Cytuj  
milo sie ogladalo.
pierwsza gra za nami :)

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 17:41 
Cytuj  
Obaj musimy, generalnie w g2 i 3 miales zajebiste pomysly, tylko kwestia wykonania.


Posty: 43
Dołączył(a): 6.06.2009
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 17:46 
Cytuj  
Mi na mp.Blistering sands i Desert Oasis działa 3 gate 1 starport vs zerg
Blistering sands:
Atakuje zealotami alternatywne wejście do bazy, na tej mapie w gule ruhe są mocniejsze a obrona słabsza właśnie przez to alternatywne wejście, właściwie zmuszasz zerga do budowy rochy.
Desert Oasis:
Gaz jest cięzki do obrony, można na nim łatwo naładować voidy, jeżeli grasz kontra terran i nie ma za dużo marine możesz je łatwo pojechać voidami po naładowaniu. Jeżeli ma więcej AA niszczenie gazu też jest denerwujące, pozatym wallin na tej mapce też jest ciężki do obrony.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 17:52 
Cytuj  
roball napisał(a):
dawac repy ffs!


http://mmonster.pl/1v1/round1/round_1_h ... lander.zip

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 18:06 
Cytuj  
Kartis napisał(a):
Mi na mp.Blistering sands i Desert Oasis działa 3 gate 1 starport vs zerg
Blistering sands:
Atakuje zealotami alternatywne wejście do bazy, na tej mapie w gule ruhe są mocniejsze a obrona słabsza właśnie przez to alternatywne wejście, właściwie zmuszasz zerga do budowy rochy.
Desert Oasis:
Gaz jest cięzki do obrony, można na nim łatwo naładować voidy, jeżeli grasz kontra terran i nie ma za dużo marine możesz je łatwo pojechać voidami po naładowaniu. Jeżeli ma więcej AA niszczenie gazu też jest denerwujące, pozatym wallin na tej mapce też jest ciężki do obrony.


desert oasis zvotowalem bo jest niesamowicie zjebane w pvz, nie ma chuja zeby wziasc naturala -kto nie wierzy niech obejrzy bodajze ze tlo vs nony z hdh invitational na tejze mapie.

Na blistering sands niepotrzebnie sie meczysz. Robisz 4gate'a, jak postawi wiezyczki w naturalu pukasz do maina, jak przestawi wracasz do naturala.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 18:19 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Obaj musimy, generalnie w g2 i 3 miales zajebiste pomysly, tylko kwestia wykonania.


taa, ja to nawet skrotow klawiszowych nie uzywam na razie ;d ale jestem rts nab. noob liga wita ^^

btw. nie ma co ogladac :P


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 18:20 
Cytuj  
Dlaczego, gdybys ruszyl pare sekund wczesniej to trzecia gre bys wygral. W drugiej grze tez miales dobry plan ale wykonanie.. hehe.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 18:22 
Cytuj  
najlepsze to bylo jak chciales mi dodac kompa na insane w 3 grze :D


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6087 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179 ... 305  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.