mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1930 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 97  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2011, 19:57 
Cytuj  
Jak zdarta plyta normalnie. :/

"Niestety ale content endgame w grze gdzie jest podstawą musi być wielki, LotRO i WoW to jedyne gry gdzie maja go zrobionego zawsze dobrze, WAR, AoC, Aion udowodniły że bez tego gra nie pociągnie długo."

No i WOW i LOTRO nie mialy prawie zadnego contentu endgameowego w momencie premiery. Obie gry zatrzymaly graczy bo byly po prostu fajne i glownie dlatego ze fajnie sie levelowalo. Przeczysz sam sobie. Do poczatkowego sukcesu WoW endgame sie w zaden sposob nie przyczynil, chyba ze uznasz za zajebisty engame farme Strat, Sholo i UBRS przez X miesiecy. A no sorry - Molten Core Bylo. Nastepny raid zostal (BWL) dodany ok. pol roku po premierze, BGsy tez pol roku po premierze, dwa outdoor bossy (Kazzak/Azurgeos) - 3 miechy po premierze. Co najdziwniejsze - przed raidami i endgameowym contentem Blizzard dodal Maraundon i Dire Maul, ktore nie maja z endgame nic wspolnego... hmmm.... ciekawe czemu?

Polecam: http://www.wowwiki.com/Patches/1.x
Dosc pouczajaca lektura o rozwijaniu MMO po premierze. Szkoda tylko ze mowi cos zupelnie przeciwnego niz embe. Mam tylko nadzieje ze nie zaczniesz teraz negowac poczynan Blizzarda jesli chodzi o utrzymywanie i zwiekszanie playerbase.

"Piszcie co chcecie ale bardziej prawdopodobne od tego wszystkiego jest że po miesiącu od premiery odpadnie połowa graczy z nudy. "

A jeszcze bardziej prawdopodobne jest to ze jutro znowu bedzie snieg sypal.

Zreszta... dla mnie nie wazna jest ilosc subskrypcji. Gra sie przypuszczalnie zwroci tak czy siak, nie musze miec 12 milionow dzieci na 500 serverach zeby mi sie dobrze gralo. Zreszta Trion pewnie wogole w takie cos nie celuje.


Ostatnio edytowano 3 sty 2011, 20:11 przez Kabraxis, łącznie edytowano 3 razy
*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2011, 19:59 
Cytuj  
embe napisał(a):
Porównujecie grę do ilości contentu w WoW w dniu premiery, ale zapominacie ze mamy 2011 rok, a wy jedyne co wymagacie to by było jak prawie 10 lat temu.


To ja się zapytam zupełnie poważnie, rozumiem że ty wymagasz aby nowe gry które teraz wychodzą miały co najmniej tyle contentu i były tak dopracowane jak prawie 10 letnia gra a najlepiej jakby wszystkiego miały więcej, lepiej i do tego były innowatorskie?



Mi sie Rift podoba właśnie dlatego że jest dopracowany patrząc przez pryzmat fail - startów mmo z ostatnich lat, nie jest rewolucyjny, ale można będzie sobie w niego spokojnie popykać i mieć z tego fun, nie muszę mieć od tego mokro w majtach.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2011, 20:01 
Cytuj  
embe ma chyba jakos szok poporodowy albo cos.

Srsly. Porowanie RIFTa do AoC, gdzie od poczatku cos smierdzialo, WAR, ktorego juz bedzie wiedzialem ze bedzie failem (to ze kupile to juz inna sprawa), czy Aiona ktory byl nudny juz od samego poczatku, to jakies nieporozumienie..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2011, 20:02 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Fun tkwi w tym gdzie indziej. Wlasnie w chaosie, 'napredkich" probach organizacji grup (bo te eventy nie sa "zapowiadane" to jest i bedzie LOSOWE), zwolywanie czlonkow gildii z najdalszych zakatkow Telary aby powalczyc o endgame loot, .


I to jest wlasnie bol ... bo skoro w evencie bierze udzial 100 osob to jaka mam szanse na loot ? Po co mi isc na event z randomami skoro i tak nic nie wygram ?


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2011, 20:07 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
Fun tkwi w tym gdzie indziej. Wlasnie w chaosie, 'napredkich" probach organizacji grup (bo te eventy nie sa "zapowiadane" to jest i bedzie LOSOWE), zwolywanie czlonkow gildii z najdalszych zakatkow Telary aby powalczyc o endgame loot, .


I to jest wlasnie bol ... bo skoro w evencie bierze udzial 100 osob to jaka mam szanse na loot ? Po co mi isc na event z randomami skoro i tak nic nie wygram ?

Kazdy cos dostaje.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2011, 20:08 
Cytuj  
'I to jest wlasnie bol ... bo skoro w evencie bierze udzial 100 osob to jaka mam szanse na loot ? Po co mi isc na event z randomami skoro i tak nic nie wygram ?"

Z eventa zawsze cos wyciagniesz - nagroda sa epic marki za ktore sobie "kupujesz" rare/epic loot u Vendorow. W tych eventach byly najslabsze marki na lvl 20. Potem sa inne i lepsze nagrody (tierowane). Nawet jak jestes z przeciwnej frakcji i bedziesz uczestniczyl w evencie w noobzonie (safezonie) frakcji przeciwnej to masz szanse na nagrode "za udzial". Albo za "przeszkadzanie" jesli sie oflaguja albo zona jest contested (wtedy full PvP i mozesz sprawic ze frakcja eventu "nie zrobi" i cala zona pograzy sie w chaosie, albo poprostu ponabijac bsobie free kille jak kolesie beda niezorganizowani jeszcze uciekac przez masowymi spawnami elite mobkow). :)

Wlasnie to jest problem - piszecie o czyms czego nie widzieliscie na oczy a to juz jest i dziala.


Ostatnio edytowano 3 sty 2011, 20:13 przez Kabraxis, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2011, 20:13 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
To ja się zapytam zupełnie poważnie, rozumiem że ty wymagasz aby nowe gry które teraz wychodzą miały co najmniej tyle contentu i były tak dopracowane jak prawie 10 letnia gra a najlepiej jakby wszystkiego miały więcej, lepiej i do tego były innowatorskie?

Nie, ja odpowiadałem na posta, a nie stwierdzam i wymyślam co ma być.
Jednak jeśli już to przynajmniej tyle można wymagać od kolejnego klona.

Za to wy uważacie że wystarczy zobaczyć pierwsza krainę w takim przykładowo WoW i już wiemy jaka gra jest zajebista, tylko że tak można było uważać mając na rynku star wars, lineage 2 i co tam wtedy jeszcze było, wtedy WoW zrobił opad szczeny nie edgamem tylko całością.

Wy nagle w 2010 roku spadacie z księżyca i powtarzacie to co było siedem lat temu, ojej questy, ojej lvlowanie, ojej duzo skilli, ojej elitki bossowie.

Gram w niszowe perpetuum i wiem jakie mamy tam podejście devsów i że mi nie trzeba milionów graczy, dobrze tez wiem że mogę się szybko znudzić ale przynajmniej wiem, co mogę oczekiwać po grze bez czytania obiecanek devsów.

Tu za to wy idziecie o krok alej od devsów, którzy najwidoczniej chcą unikać tego co robił mythic, funcom, ncsoft itp i nie piszą bredni o obiecankach, tylko wy je wymyślacie i psujecie grze/devsom opinie swoimi fanbojowymi wypocinami.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2011, 20:19 
Cytuj  
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

PRZESTAN
W
KOLKO
PISAC
TO
SAMO
KURWA

Dzisys czlowiek sie stara, pisze o faktach i rzeczach juz zaimplementowanych w grze, podaje linki do podcastow, wywiadow z devsami, atrykulow na temat gry. Podaje argumenty poparte linkami, opisuje wrazenie z tego co juz widzial i co jest w gzre i dzial bez zarzutu i w zamian dostaje "ALE JA WIEM LEPIEJ BO GRALEM GODZINE". Nawet linknalem artykuly kolesi ktorzy juz w ten jebany endgame (ktory mi np osobiscie wisi jesli mnie wciagnie lore gry i "fabula" - tak jak w LOTRO) grali.

Ja rezygnuje. Pierdole to. Tak sie poprostu nie da. Czuje sie jakbym rozmawial z reinkarnacja mareczka.


Ostatnio edytowano 3 sty 2011, 20:23 przez Kabraxis, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2011, 20:22 
Cytuj  
Wymyslamy ? Ojej.

W takim razie twierdzic ze gosc ktory byl wyrzej przytaczany, nie widzial tego co widzial na monitorze, kiedy byl w ich biurze. Co to sie dzieje z ludzmi halucynacje maja!

Twoje "argumenty" nie dosc ze staja sie coraz bardziej zabawane, to jeszcze zaczynam odnosic wrazenie, ze wogole nie myslisz nad tym co piszesz..

Mam wrazenie dla ciebie jest rzecza absolutnie niepojeta ze ludziom, moze sie podoba dopracowana gra, w ktora sie poprostu przyjemnie gra i ktora o zgrozo powiela wszystkie schematy jakie juz widzielismy + dodaje kilka nowych!

To straszne ze nie gramy w Perpettum, Darkfalle albo inne gowno-crapy, z ktorych nic nie wynika i ktore nie sa dla nas fun! ZGROZA!

Czy nie przyszlo ci do twojego wspaniałego umysłu, ze gdyby gra była crapem i failem, tobysmy nie nolajfowali ?

@up.

To fakt, popieram. Przestan wkolko pisac to samo. Bo my ci dajemy rozne rzeczy ktore widzieli GRACZE, a ty dalej to samo i to samo. Jak ruski grajacy na harmioszcze..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 3 sty 2011, 20:25 
Cytuj  
W LOTRO Ci co odeszli po miesiacu-dwoch wlasnie narzekali na brak rajdow. Pozniej niektorzy wrocili jak Turbine dodal Hele, Rifta i Morie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2011, 20:26 
Cytuj  
no to nara, do następnego beta eventu :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 757
Dołączył(a): 19.12.2008
Offline
PostNapisane: 3 sty 2011, 20:37 
Cytuj  
Jedno trzeba przyznac ci, embe. Tego avatarka to masz dobranego bezblednie. Ot takie wiecznie niezadowolone "cos".


_________________
Quake Live - best pure skill PvP MMO;)
"Some people say I'm a pussy. I say, you are what you eat. "
"Scissors should be nerfed, but Rock is ok." - Paper

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2011, 20:55 
Cytuj  
embe napisał(a):
Gram w niszowe perpetuum i wiem jakie mamy tam podejście devsów i że mi nie trzeba milionów graczy, dobrze tez wiem że mogę się szybko znudzić ale przynajmniej wiem, co mogę oczekiwać po grze bez czytania obiecanek devsów.


To gratulejszyn, tylko po co bashować inna gre która :

A - Nie podoba ci się.
B - Nie będziesz i tak w nią grał.

Przeca nikt nie wchodzi i nie bashuje Perpetuum jakie to jest nie takie, bo przecież w eve już był taki system skilli, bo w EvE to jest więcej contentu a tu mało, mało graczy itd.

Tak se tylko napisałem taką małą dygresję, już milknę zanim ktos mnie fanbojem nazwie 8)


_________________
Mam leniwe szare komórki.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 3 sty 2011, 21:08 
Cytuj  
Po co sie klocicie o jakas gre?


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2011, 21:39 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Po co sie klocicie o jakas gre?



Też fakt, chociaż to akurat się tutaj nigdy nie zmieni, już to widzę oczyma wyobraźni jak za xx lat niektórzy użytkownicy gonią się z pomoca balkoników :P


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2011, 21:43 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
ni, już to widzę oczyma wyobraźni jak za xx lat niektórzy użytkownicy gonią się z pomoca balkoników :P


za xx lat to ja umre i Kabraxis z inisidem beda mogli trollowac do woli :) Swój balkonik moge komus oddac w spadku :P


_________________



**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2011, 21:44 
Cytuj  
hmm download jest dostepny po zalogowaniu?


Huragan napisał(a):
Bloodleaf napisał(a):
ni, już to widzę oczyma wyobraźni jak za xx lat niektórzy użytkownicy gonią się z pomoca balkoników :P


za xx lat to ja umre i Kabraxis z inisidem beda mogli trollowac do woli :) Swój balkonik moge komus oddac w spadku :P


nie umrzesz Huragan a znikniesz i beda krazyc legendy czy cie porwalo ufo czy cia badz stwory z innego wymiaru.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 sty 2011, 21:50 
Cytuj  
huragan wez juz kurwa zdechnij i przestan pierdolic.

*

Posty: 181
Dołączył(a): 12.11.2006
Offline
PostNapisane: 3 sty 2011, 22:07 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Co do mojego filmiku to nigaaz plz.... :)



Nie pierdolcie o jakis wymyslnych boss taktykach w evencie w ktorym bierze udzial kilkuset graczy. To zawsze bedzie wiekszy lub mniejszy zerg. Fun tkwi w tym gdzie indziej. Wlasnie w chaosie, 'napredkich" probach organizacji grup (bo te eventy nie sa "zapowiadane" to jest i bedzie LOSOWE), zwolywanie czlonkow gildii z najdalszych zakatkow Telary aby powalczyc o endgame loot, walce o to zeby w tym chaosie nie zginac a nie wykrecic 5k DPSu stoajac w miejscu przez 10 minut, itd....
dadajcie do tego przeciwna frakcje, ktora wjezdza w was jak w maslo gdy bijecie takiego bossika i macie fun.

Jeden taki event w RIFT zrobil na mnie wieksze wrazenie niz 7 heroicow z CATA razem wzietych. I to jest bardziej "MMO" (min dlatego ze wymusza granie w grupie i interakcje miedzy graczami w imie wspolnego lub roznego (pvp) celu - a po to chyba te gry (mmo )zostaly stworzone) niz caly system RvR z WAR'a.


Heja,

W czym lepszy jest "stuosobowy zerg" od "5 osobowej grupy"?
W WAR zergi biegały od keepa do keepa, najlepiej jak najdalej od zerga przeciwnej frakcji, bo jeśłi zergi napotykały na siebie to wtedy łatwo było zginąć. Czy w takim WARowym zergu było 100 osób? Będziesz czuł różnicę czy zerg riftowy liczy 100, 200 czy 300 osób? Czy wiesz że gdy są dwie frakcje to z czasem dochodzi do dominacji jednej z owych frakcji? Jakie są planowane mechanizmy by przeciwdziałać dominacji jednej ze stron? Bo mi się Aion przypomina i ichnie "regulacje"
A jeśli któraś z frakcji zdominuje serwer to zergowi przyjdzie walczyć jedynie z mobami riftowymi. Pvp przeniesie się na mniej liczne grupki, bo zdominowan strona nie będzie miała dość gracyz by wystawić zerg. WAR, czysty WAR.

Aaa, jeszcze jedno. "Zwoływanie członków gildii z najdalszych zakątków świata." Tu się kłania DFO. Ewentualnie nawet bardziej - MO. A jakie mechanizmy podróżowania będą w Rifcie? Że tak donośnym wydarzeniem będzie zwoływanie obrońców? Khekhe. Nie będzie teleportów?:) Real time podróżowanie??? Nie rzucaj pięknych haseł, w WoW też można zwoływać członków gildii, do instancji np.

Pozdro.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2011, 22:13 
Cytuj  
grey_cinnamon napisał(a):

Heja,

W czym lepszy jest "stuosobowy zerg" od "5 osobowej grupy"?
W WAR zergi biegały od keepa do keepa, najlepiej jak najdalej od zerga przeciwnej frakcji, bo jeśłi zergi napotykały na siebie to wtedy łatwo było zginąć. Czy w takim WARowym zergu było 100 osób? Będziesz czuł różnicę czy zerg riftowy liczy 100, 200 czy 300 osób? Czy wiesz że gdy są dwie frakcje to z czasem dochodzi do dominacji jednej z owych frakcji? Jakie są planowane mechanizmy by przeciwdziałać dominacji jednej ze stron? Bo mi się Aion przypomina i ichnie "regulacje"
A jeśli któraś z frakcji zdominuje serwer to zergowi przyjdzie walczyć jedynie z mobami riftowymi. Pvp przeniesie się na mniej liczne grupki, bo zdominowan strona nie będzie miała dość gracyz by wystawić zerg. WAR, czysty WAR.

Aaa, jeszcze jedno. "Zwoływanie członków gildii z najdalszych zakątków świata." Tu się kłania DFO. Ewentualnie nawet bardziej - MO. A jakie mechanizmy podróżowania będą w Rifcie? Że tak donośnym wydarzeniem będzie zwoływanie obrońców? Khekhe. Nie będzie teleportów?:) Real time podróżowanie??? Nie rzucaj pięknych haseł, w WoW też można zwoływać członków gildii, do instancji np.

Pozdro.

Skwituje to tak. Nic nie widziales z snujesz domysly ze hej.

To jest gra PvE z DOATKOWYM PvP. Wbijcie to sobie do lbow. Po drugie zadna frakcja nie moze dominowac z tego prostego powodu, ze kazda frakcja musi walczyc z inwazjami i riftami. To nie jest jakis gowniany PvPvE z Aiona, to dziala i ma sie dobrze.

To chyba nie czaisz roznicy miedzy instancja na 25 osob, z random eventem objemujacym zone wielkosci 1.5 barrens (tak zeby dac jakies mierzalne porownanie).


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1930 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 97  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.