mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 4 mar 2003, 12:45 
Cytuj  
Chciałbym poruszyć taki temacik :razz: Jest sobie taki programik Roger Wilco [ http://www.rogerwilco.com ] i właśnie dzięki temu cudeńku gadka z ludkami z całeeeego świata jest możliwa .
Potrzebny jest jedynie :
- mikrofon [ wielu z was ma pewnie słuchawki z mikrofonem , full wypas :smile: ]
- owy programik RW
- dobre chęci :>

Wygląda to tak , że jedna osoba stawia serwer [ w ogóle nie obciąża łącza ] , który "robi" za kanał voice-chata . Kanał może być publiczny lub zahasłowany , 'tylko dla wybrańców' :grin: Reszta osób , która chce gadać , podpina się i to wszystko . Jest jeszcze możliwość wejścia na kanał , mimo , że nie ma się mikrofonu , tylko , że wtedy kolo może tylko słuchać innych , hehe .

Teraz sprawa przydatności w MMO . Otóż jest ona ogromnaaaa . Nikt mi nie wciśnie kitu , że to jest bezsensowne/niewygodne/nieprzydatne . Bullshit . Co więcej , ten patent mógłby dać radę nawet w MMORPGach i to z zajebistym skutkiem . Nie musisz nikomu nic pisać na ingame-chacie ... po co , skoro możesz powiedzieć ! Jeżeli chodzi o mój test tego softa , to oczywiście używam tego cuda do fpp [ RtCW - teraz klan THC - RW jest niezastąpione do korekty taktyk podczas gry , wystarczy kilka słów i cały team wie co robić , genialne , czyż nie ? :smile: ] . Co więcej , na voice-commie dobrze czuć emocje rozmówcy ... jeżeli ktoś jest na mnie wkurzony , to zazwyczaj to się słyszy/czuje w głosie rozmówcy :S A kiedy ja mam ochotę na wygarnięcie wszystkich żali , robię to , AKCENTUJĄC odpowiednie wyrazy hew hew . I to się musi podobać . Bo jest zajebiste i tyle .

Dlatego namawiam Was do spróbowania się we własnym gronie z tym bajerem . Na pewno WARTO . Ja już się umówiłem z friendsami , że właśnie tak będziemy grać w AO . I będzie pięknie :[]

PS. Jest jeszcze kilka podobnych programików [ np. Teamspeak ] , ale Roger najmniej żre łącze dlatego go rekomenduję .

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2003, 12:50 
Cytuj  
jak nie zre lacza?


przeciez osoba ktora postawila ten server musi miec lagi jak sqrvysyn ale do gier typu american army to wypas zgadzam sie ztoba :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 4 mar 2003, 12:58 
Cytuj  
NIE MA laga . Trust me [ trust no one :wink: ] Po prostu nie ma . Tzn może na modemie jak postawisz to taa , ale 128k i wsio idzie kul .

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2003, 14:57 
Cytuj  
sprawdzi sie :smile:


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 mar 2003, 16:20 
Cytuj  
RW smierdzi : Jak juz to TeamSpeak. Moj klan uzywa tego w Battlefield 1942 i dziala bardzo ladnie.
Do takich programow oprocz dobrych checi, programiku i mikrofonu przydala by sie karta z full duplexem, czyli jakis SBLive np., bo z jakims shitem na plycie/starym SB/czymkolwiek innym bedziesz mogl co najwyzej posluchac innych.
Serwer musi stac na mocniejszym laczu niz SDI na pewno, a lagi u klientow beda zalezaly od jakosci ustawionego dzwieku. Przy max ustawieniach w TS ping na SDI w grach skacze do ~500ms :

***

Posty: 793
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 mar 2003, 16:35 
Cytuj  
Roger Wilco śmierdzi :sad:
Testowalem naprawde rożne tego typu programy

No i w tej chwili 2 są sensowne

TeamSound czy tam TeamVoice - to chyba to o czym pisze Koniu i
SideWider Game Voice Share - mimo ze nie lubie micro$hita to program dziala bomba nawet na modemie

Acha do takim programow warto kupic naprawde dobry mikrofon a nie taki za 10 zł - rożnica w jakosci jest kolosalna

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2003, 16:40 
Cytuj  
tia full dupelx to MUS inczej bedziesz mogl tylko sluchac...

Co do RW.

Uzywalem tego sto lat temu jak jeszcze gralem w Tribes 1, moj klan na wszystkich waznych meczach ligowych uzywal wlasnie RW.

Generalnie to poza shooterami nie widze zadnego uyztku dla tego (chyba ze koniecznie musisz klapac jadaczka).

Tego typu progsy sa potrzebne tam gdzie szybki przekaz informacji jest kluczem do wygranej...
Czyli shootery.

W innym przypadku jest to raczej bajer do klachania podczas grania.

AH co do reszty Twojej wypowiedzi - na szeroka skale to NIE ma sensu.
Banda szczeniakow wrzeszcaych do mikrofonu 'ch*** ci w du** cfe** jeden' , puszczajacych w eter swoje kawalki mp3 (zeby kazdy wiedzial ze slucha Ich Troje itd.)

Niestety ale taka jest natura ludzka i tak by to wygladalo.

Wszystko pieknie jak sie bawisz z ludzmi ktorych znasz , ale na duza skale to nie ma zadnego sensu.
_________________
Baron Telumeh
Britannic Lore

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Zematis dnia 2003-03-04 16:44 ]</font>

***

Posty: 793
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 mar 2003, 17:36 
Cytuj  
Cytuj:
AH co do reszty Twojej wypowiedzi - na szeroka skale to NIE ma sensu.
Banda szczeniakow wrzeszcaych do mikrofonu 'ch*** ci w du** cfe** jeden'


No bo to nie sa programy do chata :smile:
Używasz tego glownie w malej grupie do PvP

Nie wiem jak to jest w everquest ale w daoc czesto 2 sek stracone na klepanie cos na klawiturze koncza sie smiercia wszystkich

Juz dawno probowałem namowic chłopakow do korzystania z tego ale do tej pory nie kupili sobie dobrego mikrofonu tak zeby mozna ich bylo zrozumiec :smile:

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 mar 2003, 18:11 
Cytuj  
Mi tam dziala mikrofon/klipsik, ktory dostalem kiedys z fax/modemem Zoltrixa 14.4 jeszcze hehe...

Kielas, co do programu to chyba mowimy o dwoch roznych :
http://www.teamsound.com/
http://www.teamspeak.org/
Nazwa wyglada podobonie, ale progsiki to calkiem co innego. Teamspeak ma serwer pod Linuxa i Windowsa, jest bardzo rozbudowany i jest calkowicie za free.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2003, 19:03 
Cytuj  
W tribes mozna bylo spokjonie obejsc sie bez RW.Tribes 1 miala mozliwosc robienia idealnych macr (2 to juz nie to samo...).

To kwestia podzielnosci uwagi.(i macr)

Ale z jego slow wynika ze najchtniej widizlaby pol sieci wiszacej na voice chatie.

A propos tlumaczenia do czego RW sluzy , to to jasno wynika z mojej wypowiedzi...

Wszystko pieknie jak sie bawisz z ludzmi ktorych znasz , ale na duza skale to nie ma zadnego sensu. heh nie zbyt uwaznie czytasz posty =p

Sa poza tym ludzie ktorzy potrafia sie tak zaabsrobowac gra ze mozesz do nich strzelac z armaty a kolo i tak nic nie slyszy...

Ale jasne - w malym gronie znajacych sie ludzi to idealne rozwiazanie.(chociaz lagi to sa szczegolnie jak na kanale jest wiecej niz 10 osob i kazdy cos mowi...)

AA zapomnialbym - pozostaje problem kompatybilnosci.Niestety te porgsy nie chodza 'pod' wszystkim. Widocznie niemozliwe sie staje wykorzystywanie przez np. RW karty muzycznej podczas gdy tle chodzi gra XXX.
Ale i tak lista gier jaka pamietam z RW byla imponujaca.

_________________
Baron Telumeh
Britannic Lore



<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Zematis dnia 2003-03-04 19:09 ]</font>

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 mar 2003, 19:52 
Cytuj  
Tribes 2 mial juz wbudowany voice comm. Ja prawde powiedziawszy w ogole nie przepadam za gadaniem podczas gry : W FPSach bardzo wazne sa dzwieki dochodzace z otoczenia, a jak ktos mi swoim gadaniem reszte zaglusza, to zaraz padam...

****

Posty: 1401
Dołączył(a): 22.12.2001
Offline
PostNapisane: 4 mar 2003, 22:37 
Cytuj  
fajnie bedzie jak wszyscy zaczna do siebie krzyczec :smile:

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 mar 2003, 11:24 
Cytuj  
mam i T1 i T2 i niestety ale T2 to juz nie ten klimat =/

1 byla bardzo spartanska ale zabawa byla przednia!

teraz servery 1 swieca pustkami =/


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 mar 2003, 19:13 
Cytuj  
Cytuj:
2003-03-04 19:52, konrador napisał:
Ja prawde powiedziawszy w ogole nie przepadam za gadaniem podczas gry : W FPSach bardzo wazne sa dzwieki dochodzace z otoczenia, a jak ktos mi swoim gadaniem reszte zaglusza, to zaraz padam...

to w duelkach
gralem z qmplem w aa laczac sie tlenem i lekko wymiatalismy :smile:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.