mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4478 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 224  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 10:43 
Cytuj  
hmm a da się efektywnie używać claymore jako 1h?

Eh powinienem chyba dać coś w faith:/ ale chyba mam za mały lvl i powinienem się skupić na endu/vit chociaż jak zdążyłem zauważyć to uzywanie speli bardzo ułatwia życie :/


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 10:48 
Cytuj  
da sie, 1h R2 ma niesamowity zasieg, a 1h R1 daje stunlock

tylko trzeba troche poise miec bo tak to latwo interrupta dostac


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 10:55 
Cytuj  
skad wy tyle czasu macie :P

swoja droga, wczoraj probowalem pograc w skyrima i jakos zupelnie mnie nie przekonuje ;/ a combat wrecz odrzuca ;p

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 11:32 
Cytuj  
A jak zboostować poise oprócz ringa?


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 11:35 
Cytuj  
armor z poise, havel, stone etc


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 13:33 
Cytuj  
goki napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=x9ymysN3qQ8 od 7:50

mozesz podniesc jak smok stoi sobie na moscie albo zamiast odciac mu ogon po prostu biegnij dalej, jak otworzysz brame to smok odleci i mozesz podniesc itemy


smoka lepiej zabić
idziesz od pierwszego ogniska w undead burg (drabina w górze) - ważne żeby od tego miejsca bo inaczej smoka możesz nie zobaczyć
przechodzisz pod mostem upewniając się że on na nim jest (widać ogon)
za szczurami wchodzisz po drabinie i schodami w górę do miejsca gdzie stał dark knight
powinieneś z niego widzieć smoka "od tyłu" na bramie
pakujesz mu strzałę w plecy, od podrywa się do lotu i natychmiast spada w dół
Ty w tym czasie zbiegasz po schodach i zeskakujesz tam gdzie były szczury
mniej więcej jak będziesz na szczurach zobaczysz że dostałeś XP - to potwierdzenie, że smok nie żyje
UWAGA - jak wrócisz po stuff na most to dalej będzisz "słyszał" smoka jakby nadal żył - bug

dostaje się w ten sposób 10k XP w pierwszej grze i 60k w NG+

można go też zabić strzałami waląc w ogon (tak samo jak przy odcinaniu ogona dla sworda) ale on się potrafi leczyć więc jest to do zrobienia dla kogoś z dobrym łukiem (ja to robiłem z darkmoon bow +5 bo chciałem raz sprawdzić czy nic nie dropuje)

używasz "power within" rękawicą pyro BEZ ŻADNYCH UPGRADE (bonus do ataku masz taki sam a dmg HP jakie się zbiera jest DUŻO mniejsze)
masz na sobie ringa boostującego dmg przy niskim HP
czar powinien się skończyć przy utracie 70-90% HP (różnie przy róznych HP max - warto wytestować przy ognisku) i z aktywnym bonusem do dmg z ringa (nowa ikona) powinno się walić tego smoka już całkiem sensownie
jeśli czar zabiera Ci więcej HP niż powinien to można kompensować (spowolnić) jego działania tarczą do HP regen z tomb of giants

mi sie udawało go trafiać 2x - raz w ogon z daleka i drugi raz jak stanął na moście a ogon zwisał z mostu tuż przy Tobie (dużo mocniejszy dmg)
zajęło mi to ok 20 min i ok 200 large arrows
nic nie dropnął :(


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 13:36 
Cytuj  
no probowalem zabic go z wiezy.
problem w tym, ze jak na nia wchodze to go nie widze pod soba ;/

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 13:38 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no probowalem zabic go z wiezy.
problem w tym, ze jak na nia wchodze to go nie widze pod soba ;/

taa, tez tylko czytalem,ze go tak zabic mozna-sam nie mialem okazji,bo go nie widzialem :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 13:44 
Cytuj  
WithnesS napisał(a):
To mi się właśnie chyba najbardziej podoba. Teraz mam ochotę zrobić drugą postać pod whip albo kosę i zrobię, i wiem że jeżeli poświęcę czas to to przejdę taką postacią grę. To jest IMO największy plus dark soula.


bronie które w opisach mają, że "przechodzą przez shielda" tak naprawdę nie działają zrypane są
próbowałem grać whipem (tym z painted word), sierpem a teraz mam moonlight sworda i na 100% zasłanianie się tarczą tłumi dmg z tych broni a na niektórych przeciwnikach się nawet ODBIJASZ od tarczy (np. moonlight sword odbija się od silver knightów z anor londo)

nie wiem czy to bug czy tak sobie wymyslili devsi ale generalnie poza moonlight swordem te bronie są do dupy - nie działają tak, jak powinny
a dmg mają bardzo obniżone w stosunku do innych broni o podobnej szybkości

a co do walki daggerami to wymiatają w PvE przy odpowiedniej konfiguracji
waga ekwipunku <25% pozwala strafować dużo szybciej niż przy <50% a czar aura of decoy wystawia Ci każdego szybszego przeciwnika na backstab bez żadnego problemu i ma 20 chargesów wymagając tylko 10 INT


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 13:45 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
Mendol napisał(a):
no probowalem zabic go z wiezy.
problem w tym, ze jak na nia wchodze to go nie widze pod soba ;/

taa, tez tylko czytalem,ze go tak zabic mozna-sam nie mialem okazji,bo go nie widzialem :)


bo szedłeś od firelink shirine a nie tak jak ja to opisałem w swoim poście :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 14:34 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
bronie które w opisach mają, że "przechodzą przez shielda" tak naprawdę nie działają zrypane są
próbowałem grać whipem (tym z painted word), sierpem a teraz mam moonlight sworda i na 100% zasłanianie się tarczą tłumi dmg z tych broni a na niektórych przeciwnikach się nawet ODBIJASZ od tarczy (np. moonlight sword odbija się od silver knightów z anor londo)


R2 shotel przechodzi przez shielda, R1 nie

przynajmniej przechodzilo w pvp


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 14:36 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
RufeN napisał(a):
Mendol napisał(a):
no probowalem zabic go z wiezy.
problem w tym, ze jak na nia wchodze to go nie widze pod soba ;/

taa, tez tylko czytalem,ze go tak zabic mozna-sam nie mialem okazji,bo go nie widzialem :)


bo szedłeś od firelink shirine a nie tak jak ja to opisałem w swoim poście :)


hm czyli dochodze do wiezy (niedaleko, ktorej jest merchant sprzedajacy strzaly) po drabinie na gore i od razu do szczurkow?
bez pullowania mobow z mostu itd?

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 14:40 
Cytuj  
Karol66:

Każdy shotel ignoruje podniesioną tarczę i każdy działa. Może nie zadaje się 100% ale 50% jak ktoś stoi i blokuje mnie osobiście też satysfakcjonuje :p

Co do tranquil walk of peace (bo to rozumiem jak piszesz o slow w PvP) to w wersji japońskiej już został patchnięty aby być mniej przegięty (trwa 5 sekund). W parze z crystal shield ring to jest super tanie i zbyt łatwe nabijanie winów ale jeszcze do zcounterowania jak ktoś kuma grę i trochę ryzykowne. Za to Wrath of the Gods to dopiero tania taktyka, zero skilla tylko miracle spam i nic nie pomaga bo to instant cast.

Smoka można normalnie zatłuc na moście, trzeba go tylko wywabić na środek (np strzałą) potem kilka cięć po nogach i chowamy się pod most jak przymierza się do zionięcia nas z góry. Całość zajmuje góra 5 minut i nie wymaga glitchów :p

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 14:48 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Co do tranquil walk of peace (bo to rozumiem jak piszesz o slow w PvP) to w wersji japońskiej już został patchnięty aby być mniej przegięty (trwa 5 sekund). W parze z crystal shield ring to jest super tanie i zbyt łatwe nabijanie winów ale jeszcze do zcounterowania jak ktoś kuma grę i trochę ryzykowne. Za to Wrath of the Gods to dopiero tania taktyka, zero skilla tylko miracle spam i nic nie pomaga bo to instant cast.


wrath nie jest instant cast, jest szybki, ale nie instant
da sie uciec, nikt mnie jeszcze tym nie trafil, a paru probowalo ;]

poza tym wog ma 3 casty na start, wiec ciezko mowic o spamowaniu ;]


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 15:54 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
hm czyli dochodze do wiezy (niedaleko, ktorej jest merchant sprzedajacy strzaly) po drabinie na gore i od razu do szczurkow?
bez pullowania mobow z mostu itd?


tak

od strony firelink shirine też się da go zobaczyć ale nie zawsze
był rumor że potrzeba do tego binoculars ale u mnie to nie pomogło
a idąc tą drogą od pierwszego ogniska w undead burgu masz smoka widocznego w 9 przypadkach na 10

Targaryen napisał(a):
Karol66:

Każdy shotel ignoruje podniesioną tarczę i każdy działa. Może nie zadaje się 100% ale 50% jak ktoś stoi i blokuje mnie osobiście też satysfakcjonuje :p


na tej zasadzie to tarczę przebija też spear z butterfly - też zadaje ok 50% dmg przez shielda i nie daje efektu odbicia na większości tarcz średnich
IMO jeśli piszą w opisie przedmiotu albo w guide że "ignoruje tarczę" to dmg kurcze ma przechodzić a nie "przechodzić w części" albo odbijać się

W demon souls to działało dokładnie tak jak opisano a w Dark Souls działa "różnie" co trochę podważa sens używania tej broni.
Podobnie jest z Iron Round Shieldem. To podobno jest tarcza średnia z defleksją jak ciężkie tarcze (czyli "efekt odbicia od tarczy" powinien występować nawet u przeciwników 2x większych niż ty). Zrobiłem ją na +14 i capra demon ani nawet black knight nie ma tego efektu "oszołomienia" po ciosie w moją tarczę.
Więc jaki sens jest robienia "itemów ze specjalnymi właściwościami" które nie działają? :)

A tak btw - to może znacie jakieś inne itemy które dają specjalne efekty "działające". Mi się udało rozczaić do tej pory:

crown of dusk - +20% do zadawanych i OTRZYMYWANYCH obrażeń od czarów
crown of dark sun - +10% do zadawanych obrażeń od czarów
zbroja z kirka - rolując zadajesz dmg
sunlight maggot - świeci (idealne do tomb of giants)
skull latern - świeci gdy jest używane jako "tarcza"

bloodshield - boost resistów poison/toxic/bleed/curse
sanctus - HP regen
chaos blade - HP loss przy trafieniu
server - HP regen przy trafieniu
gargoyle axe - boost resistów poison/toxic/bleed/curse

moonlight sword - bardzo duży bonus do magic defence
j.w. + shotel + whip - w teorii omijają shielda, w praktyce często po prostu nie dają efektu "odbicia" przy parowaniu ataku przez przeciwnika
moonlight sword, drake sword, grant, dragon slayer spear, dragon king greataxe, golem axe - specjalne ataki "projectile" albo AE
chanelers trident - 2handed R2 daje buff do dmg koledze w co-op
chanelers trident + velka's rapier - R2 to podwójny atak
dragonslayer greatbow - mocny efekt "kicka" nawet przy sparowaniu
avelyn - strzela 3 boltami na raz
pika - potrójny atak po odskoku+R1
queelag furrysword - kick jest zastąpiony przez atak + salto do tyłu
do tego catalist bazujący na faith, talizman bazujący na INT, ring of fog, shield z butterfly i dark hand


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Ostatnio edytowano 15 lis 2011, 17:14 przez Karol66, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 16:14 
Cytuj  
a, jedna rzecz karol:
After ringing both bells during the main storyline the Wyvern can be killed with one arrow.

ja na razie mam jeden bell :)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 17:10 
Cytuj  
aaaa... możliwe
jakoś na początku gry nie miałem nigdy parcia na claymore więc faktycznie mogłem go zabijać później


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 17:12 
Cytuj  
ja juz sie pogubilem i sam nie wiem czym chce grac :)
za duzo tego.

*

Posty: 111
Dołączył(a): 31.12.2007
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 17:22 
Cytuj  
A ja mam pytanie czy jak mam lightn. zweihander+5 to jest sens używać buffow do dmga jak greater magic weapon? Czy te buffy na umagicznionych broniach nic juz nie dodadzą?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 17:28 
Cytuj  
Nie ma (w praktyce) capu leveli więc generalnie i tak "kiedys można miec wszystko".
Pytanie co chcesz mieć szybciej.
Ja gram w sumie 4 postaciami (int jako main, faith build, str build i "dagger build") ale to chyba się mija z celem bo większość przypadków PvP nie stosuje ograniczeń levelowych (debilizm ale niestety tak jest).

Zresztą PvP to osobny temat. Z jednej strony masz masę bugów które ludzie masowo wykorzystują (kompletna niewidzialność, uber shield, wspomniane invadowanie 20 lev gości przez 150 lev etc etc etc) a z drugiej bywają inwazje "epickie".
Np. w catacombs nas kiedyś prześladował gość, który walczył jednym czarem - kameleonem :)
Pierwszy raz backstabnał scorpa-hosta po tym jak ja przeszedłem jako zwiad, za drugim ukrył się jako waza przy przełączniku jednego z mostów i przekręcił go jak my przechodziliśmy a za trzecim razem zestrzelił mnie z dragon bow jak skakałem "skrótem" do bossa.
Każda z tych "ackji" zajęła mu z pół godziny (my się czailiśmy na niego a on na nas) więc ewidentnie gość tego nie robił dla nabijania killi tylko dla funu z wyrolowania przeciwnika "inteligentnie" :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4478 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 224  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.