mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 04:32 
Cytuj  
O, wreszcie cos wiecej niz "gra jest chuj*owa".

Aha... Jasne, na wtfman.com tez napisali, ze gra jest chuj*owa/chujowa i nic wiecej nie bylo.

Niestety khyel, wydaje mi sie, ze wiekszosc twoich 'bugow' jest wyssanych z palca i pisanych na sile,

No i potwierdza sie dokladnie to, co juz powiedzialem. Dalsze komentarze i jakiekolwiek proby dyskusji z toba w zasadzie nie maja sensu, bo do ciebie ZUPELNIE nic nie dociera... Jestes pierdolony pustak. Ja mam wyssane z palca argumenty, ty masz za to wyssana z p33na devsow WP satysfakcje z gry i jest fajnie.

Niestety khyel

No, postarales sie z tym khyelem. Az sie obraze chyba... czy cos.

zeby na idiote nie wyjsc, prawda?

Stad te wszystkie twoje posty rozumiem i glupi smiech, jak podaje konkretne argumenty za tym, ze SB jest jednak gra niedorobiona, a ze tobie sie ona podoba to juz inna sprawa. Niektorym sie podoba jak ich ktos od tylu zapina od czasu do czasu i ja do tego nic nie mam, wiec odpusc sobie ta mala wojenke, nie masz sie przed czym/kim bronic.

(...)w maju? no jakos tak, i myslisz, ze wiesz jak dzisiaj gra wyglada.(...)

Nie. Skonczylem grac pozniej... Ale i tak zes mi tutaj dojebal thedesie, weteranie SB. Dluzej grasz w SB, wiec sila rzeczy wiecej musisz wiedziec. Ja w ta gre gralem od wrzesnia 2002 roku. Tez fajny jestem, prawda?Na pewno fajniejszy od ciebie no i przede wszystkim wiem duzo wiecej, bo gram przeciez dluzej!

Specjalnie bawilem sie w triala parenascie dni temu, zeby zobaczyc jak gra wyglada kilka miesiecy po moim odejsciu i zeby utwierdzic sie w przekonaniu, ze SB rzeczywiscie do niczego sie nie nadaje. Jakie sa moje odczucia i na jakie bugi sie natknalem opisalem ci juz dokladnie w poprzednim poscie.

Poza rzadkimi lagami serwerowymi,(...)

Ja problemow z ISP nie mam. Mam za to problemy z uzykownikami tego forum, ktorzy najwyrazniej maja spore problemy ze soba. Ale niech ci bedzie, powiedzmy, ze o 4 rano z 300 osobami na serwerze lag spikes, ktore odczuwa cala grupa to moj kolejny wymysl, albo moj ISP. Dzieki, ze mi to uswiadomiles.

(...)Ostatni sb.exe przy PvE mialem miesiac temu(...)

To fajnie. Widze crashe przy PvE zbiegaja ci sie z okresem.

Rubber chicken.

No nareszcie odpowiedz na twoim poziomie. A teraz poprosze o histeryczny smiech w tle.

Odeszly do lamusa.

Razem z popularnoscia SB.

Widziales? Bo ja nie, ale plotka ma swoja sile, wiec rozumiem twoja konsternacje.

Widzialem jego efekty w postaci zakazu sprzedawania przedmiotow na ebay. Czytalem tez posty ludzi, ktorzy sie z dupingiem spotkali. Plotki? Mozna bronic swojej ulubionej gry, mozna ssac p33na devsom, ale bez przesady, bo w tym momencie przechodzisz samego siebie i obaj dobrze o tym wiemy.

Na 8 z 10 serwerow wystarczajaca i w sam raz. Chaos to nawet przeludniony jest.

Jak tobie to wystarcza to super. Fakt jest jednak faktem, ze na serwerach SB siedzi tyle ludzi, co na serwerach AC2. Jak na taki super produkt to rzeczywiscie nie lada osiagniecie

Jezeli za skilla uznac wiedze(...)

Ale ty nie zrozumiesz, o co mi chodzi, bo jestes pusty i zupelnie nic do ciebie nie trafia... Nie masz pojecia o PvP w UO, nie masz pojecia o dobrym PvP, a nawet gdybys je mial, to i tak staralbys sie wmowic wszystkim, ze PvP z SB jest rzeczywiscie cos warte.

Rofl. Nie farmowalem od lipca, a nasze miasto ciagle jest na plusie,

Powiedz mi jak bylo pare miesiecy temu, jak zbieralismy na Tempus. To ze tobie sie leveling skonczyl, bo masz inne zrodla dochodu, nie oznacza, ze leveling nagle z gry wycieto i nikt tego nie musi robic. Moze zdejmij wreszcie klapki spojrz na caly obrazek.

Leveling? Albo mnie PLuja, albo zapuszczam makro i ide spac.

To swietnie. Jest to jednak leveling i na pewno wiekszosc osob robi to uczciwie. Przetrzyj sobie oczka, bo ci chyba ktorys z devsow zachlapal.

Nie widze roznicy miedzy biciem mobow, a klikaniem toporem (kursorem) w drzewo zeby podniesc carpentering.

Ja jednak chyba wole dziubac drzewka, zeby zrobic carpentering i cwiczyc chodzenie po cichu, zeby zrobic stealth...

Nie wiesz jak ona teraz wyglada, nie wiesz jak mozna w nia grac tak, zeby sie nie nudzic.

Nie, to ty nie wiesz, ze ja wiem, jak ona wyglada. Dodatkow ciagle udajesz, ze wiesz wiecej.

(...)I jakbys to wymienil za wade to bym przyklasnal.

A po co? Wszystko wskazuje na to, ze ty niezaleznie od tego co ja napisze o SB, rzucasz sie, skaczesz i machasz lapami, a po sprawnym zarzuceniu forum klamstawami o tym jakie to SB jest zajebiste, klaszczesz jak malpa przed monitorem.

A ty zamiast tego pierdolisz te same frazesy od 4 miesiecy.

No shit. A dopiero co powiedziales: "O, wreszcie cos wiecej(...)". Znowu lzesz jak pies.

Na szczescie nie az taki syf jak twoje 'newsy'.

Jakie by one nie byly, wyraznie widac, ze wzbudzaja wiele emocji, a ciebie to juz doprowadzaja do czerwonosci. Wszystko jest wiec w nalezytym porzadku.

Reszta bez komentarza. Widze, ze z braku argumentow(...)

To mi zabraklo argumentow? Aha.

Obaj wiemy, ze glupi jestes ty i niech tak zostanie :<.

Ok, to taki nasz maly sekrecik :-P Pssst, tylko nikomu nie mow!

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: konrador dnia 2003-09-23 05:34 ]</font>

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 06:42 
Cytuj  
Panowie! Dajcie spokój, zachowujecie się jak dzieci - zaraz któryś rąbnie drugiego łopatką albo zabierze mu wiaderko :grin:
Nie jestem długo na tym forum ale zdążyłam się zorientować, że sporo osób tutaj wogóle nie potrafi prowadzić dyskusji - pełno natomiast agresji, chamstwa i zero tolerancji. Nie potrafię tego zrozumieć - czy takie obrzucanie się nawzajem obelgami sprawia wam przyjemność? Bo to już jest zboczenie i trzeba leczyć..
Macie wiele do powiedzenia, wasz zasób informacji o MMORPGach jest znaczny - czy nie potraficie wymieniać się tymi danymi z większą kulturą? Chętnie czytam posty z waszymi opiniami o grach - wiele można się z nich dowiedzieć. Natomiast gdy widzę kolejną sprzeczkę omaszczoną suto łaciną to ręce mi opadają.. To takie moje 2 gr.
Pozdrowionka dla awanturników :wink:


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 08:36 
Cytuj  
A co ma do tego EQ i to, ze mi sie ono nie podoba? To jest moja subiektywna opinia o tej grze i tego zadnymi argumentami nie zmienisz.

90% pozostalych tytulow, jak juz pisalem, to niestety prawie ze identyczne klony EQ i dlatego wlasnie mi sie nie podobaja. Mam nadzieje, ze ta informacja pozwoli ci spac spokojniej.


Ano ma to ze to jest Jego subiektywna ocena - taka sama jak Twoja, skoro twierdzi ze mu sie gra podoba to znaczy ze mu sie podoba.
Kim Ty niby jestes jestes zeby mowic innym co ma sie im podobac a co nie.

Piszesz Prawda jest taka, ze nie wazne jakie argumenty ci ktos przestawia, ty i tak je wszystkie wysmiewasz i twierdzisz, ze zadnego problemu z gra nie ma i nigdy nie bylo: wiec Ci podaje identyczna sytuacje z EQ [wstaw sobie co tu chcesz] gdzie Ty twierdzisz ze gra byla jest i bedzie do dupy niezaleznie co Ci sie powie.

To jest takie samo Twoje prawo do mowienia ze Ci sie nie podoba jak jego ze z SB jest wszystko OK.

Co, jeszcze tego nie rozumiesz?


_________________
Elder Telumeh Leafdancer
Storm Warden of Britannic Lore

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Zematis dnia 2003-09-23 09:38 ]</font>

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 10:56 
Cytuj  
Kon, no offense, ale Twoja wizja gry to SB z maja-czerwca...

Cytuj:
Lagu wedlug ciebie nie ma zadnego


Ostatni lag jaki mialem, byl podczas lazenia po Khar kiedy ssalem przez eDonkeya Predatora 2. Mam ping 120-200 i lagow od sierpnia nie zauwazam.

Cytuj:
, sb.exe crash to wymysl mojej wybujalej wyobrazni.


Ostatniego SB.exe mialem miesiac temu, po 12h non stop wlaczonej grze, bez oczyszczania ramu, kiedy sprobowalem sie przelogowac.

Cytuj:
Rubber banding,


Akurat nie wiem co to znaczy =)

Cytuj:
problemy z login serwerem,


Jakie? Bo ostatnio zauwazylem taki mala zla rzecz, ze nie zdazam zrobic sobie przez ten czas kanapki, bo loguje sie bardzo szybko :/

Cytuj:
duping,


Mile. Ale tak naprawde nikt tego nie udowodnil... No moze ja raz, calkiem przypadkiem zdupowalem sobie 50k przez buga, sam nie wiem jak...

Cytuj:
beznadziejny engine, czego efektem jest
strasznie niski framerate,


Ponizej 25 nie spadlo od czasu wprowadzenia perfmonitora.

Cytuj:
nie wymagajace wielkich umiejetnosci PvP,


...

Cytuj:
ciagly leveling treadmill, zeby poprawic template/dorobic na miasto,


atj afair zrobil Druida na 55 lvl w 4 dni. Za 4 lvle skonczyl postac. Poprawic template? Co tu do poprawiania, jezeli nie rosna stat pointy? a od skilli masz refinera. Dorobic na miasto? Miasto zarabia samo na siebie + dla mnie.

Cytuj:

zero hi-level content.


Dla mnie hi-lvl content, ktory Tworcy zakldali od poczatku, sa walki o miasta. Wystarczy zapisac sie do duzej gildii (do ktorych przyjmuja bez problemu) i masz hi-lvl content

Cytuj:
Oczywiscie nie sa to dla ciebie zadne argumenty,


Dla mnie sa, ale sie z nimi nie zgadzam.

Cytuj:
Gra ma sie swietnie i liczba subskrybentow dogania juz DAoC i UO,
Cytuj:

IMO wystarczajaca, na Carnage w porze dla amerykancow mam 500 players on line, na resztach serwerow podobnie, oporocz Chaosu na ktorym jest 800-900 i Scorna na ktorym jest 200 :sad:

Cytuj:
nikt z gry nie odchodzi,


Odchodza carebeary, ktory po spkowaniu ich wolaja "Fuck you fucking idiot, your mother is now sucking my cock below my desk fucker. I quit this lame game bye sucker." (Autentyczny tekst). Myslisz, ze ludzie nie odchodzi by z UO jakby nie bylo Trammiel? Jakby byl w DAoCu PKing? Nie ta kategoria gier :

Cytuj:
a pudelka z SB w bargain bins nigdy sie nie znalazly - to tylko jedna z moich bredni.


Znalazly sie... Wiecej osob kupi ^^

Cytuj:
FYI: Dzisiaj flamujemy konradora, bo pisze o rzeczywistych bugach w SB.


Nie dopatrzylem sie takowego w Twoim opisie :|

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Asmax dnia 2003-09-23 11:57 ]</font>

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 12:03 
Cytuj  
Bwehe Konrador owned :O


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

***

Posty: 508
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 12:16 
Cytuj  
to sie dolacze :smile:
co do bugow sb:

- lag : moze to moj isp aczkolwiek watpie ale laguje czasami mnie w chuj , 256 kbps wszedzie chodzi dobrze, nie mam wlaczonego emula :sad: Pare razy slyszalem w grupie ze maja tez lagi wiec nie jest tak slodko ale to jak wspomnieliscie moze byc wina ispa akurat.
- rubber banding : no niestety ale strasznie czasami sie lazi po miescie + doliczyc trzeba ten moj lag to jest nie wesolo nie wiem jakby to wygladalo jakby mialaby byc jakas walka ale pewnie sie przekonam. Najbardziej wqrwiajacy jest moment kiedy juz gdzies doszedlem i nagla wraca mnie z 5 sec do tylu :< ale to jest wlasnie lag i to chyba serwerowy ..
- interfejs, sterowanie itd.. : po doswiadczeniach z uo i daoc tylko jedno. Jest tak zajebiscie skomplikowane nauczenie sie poruszania w przestrzeni + obrotow kamera +klikaniem w ikonki + bieganie + targetowanie , ze naprawde czasami gdzies biegne i do konca nie wiem gdzie (moze nie znalazlem ale nie ma np. defautlowo pozycjonowania kamery pod keya). Interfejs niby taki genialny mial byc w sensie wielu mozliwosci konfiguracji ale tak naprawde wszystko o kant dupy potluc. bez sensu wyciagac ikonki bo i tak wiekszosc sie leci z keyow + przeszkadzaja na ekranie. Nie ma paru rzeczy , do ktorych przyzwyczail mnie daoc a sadze, ze by sie przydaly, jak np search grupy + jakies zarzadzanie grupa (szukanie grpy tellami jest wysoce chujowym rozwiazaniem). Nie ma mozliwosci (albo nie znalazlem) filtrowania wiadomosci + nadania kolorow dla np mojego ataku. Zasada sie stalo, ze mam problemy z lootowaniem mobow bo wypisuje ze u must be closer mimo ze stoje nad mobem.
Sam looting np gdy padne , moze to z mojego ignoranctwa i nie znajomosci tematu, powinien byc na timerze tzn. jak padne to looting rights powinienem miec ja + dmg dealer i np po 2 minutach wszyscy :sad:. Niby w uo bylo inaczej ale tam nie lvlowalo sie chara na expowaniu w grupie z jakimis ludzmi, ktorych nie zawsze sie zna. Ten timer powinien byc tylko jak zginiesz od moba bo w pvp imo nie powinno byc ograniczen.
Wracajac do grupowania: czlonkowie grupy powinni byc jakos zaznaczeni bo sie niezly balagan robi, powinna byc dodana mozliwosc robienia /assist.
interfejs dalej: tez moze dlatego, ze nie wiem ale jest mozliwosc zdjecia buffow?
friend lista: strasznie prawde mowiac, trzeba kogos widziec zeby go dodac szczerze mowiac nie fajne rozwiazanie bo jezeli dajemy mozliwosc gadania na /tell to dlaczego nie dodawania na odleglosc?.
Co tam dalej? jeszcze masa drobnych rzeczy ale to kwestia przyzywczajenia. Odnosze takie wrazenie, ze sb mialo byc takim lacznikiem daoc/eq a uo ale nie do konca sie udalo.
Populacja: cienko strasznie.. 400-500 osob w prime time to naprawde cienko, moze nie jak juz end game jest bo wtedy to pewnie nie przeszkadza ale jezeli kolo khar jest jedna grupa expujaca to moze to byc naprawde flustrujace :sad: gdyby nie gildie i jakies guild exp grupy to pewnie byloby ciezko. Tylko co zrobic jak akurat nikt w gildi nie expuje?
Teren: hehe nie macie wrazenia ,ze jest z deka na wyrost? wszedzie pustka. moze to dlatego ze na razie widzialem tylko newbie island i pustynie lol ale sory jezeli ide 5 minut i nic nie ma to cos jest nie tak. Ja rozumiem ze ktos moze lubic klimaty mad maxa ale dla mnie to nie jest to czego oczekuje. Slabe strasznie. Mapa jest rozwiazana chujowo, ciezko cos na niej zobaczyc, nie ma uksztaltowania terenu co imho poprawiloby czytelnosc. World mapie tez by sie przydalo pare rzeczy jak np stawianie znacznikow albo opisy do cities kto rzadzi itd..
Engine: imo nie postarali sie ale nie ma co oczekiwac od enginu, ktory juz w momencie wydania byl przestarzaly. Scalowanie przedmiotow i perspektywa jest zjebana tak jakby to jakis zezowaty grafik robil. Kolizje zjebane patrz rubber banding. Wszystko zaczyna wygladac lepiej dopiero na wiekszym zoomie ale wtedy nic innego nie widac :< Nie mam mocnego sprzetu ale oczekiwalem , ze jezeli daoc chodzi dobrze to sb tez bedzie chodzilo ok a nie, ze czasami mam laga typowo sprzetowego. Koncepcja wogule z zalozenia byla troche imo bledna. Z malego zooma nie widac do konca akcji albo wymaga to przynajmniej jakiejs wprawy w objeciu calosci, z duuzego zooma nie widac juz nic. Fogowanie horyzontu, ktory u mnie (moze zle ustawione opcje) zdarza sie byc czasami po drogku ekranu jest idiotyczne. Moby pojawiaja sie zajebiscie blisko. Ktos odchodzi na 3/4 ekranu pullnac moba i znika rozplywajac sie we mgle , pozniej moby sie pojawjaja z mgly w dosc nie oczekiwany sposob. Ciekwe jak to w pvp wyglada hehe.
kasa: o dupingu nie wiem nie wypowiadam sie ale to sie tyczy wszystkich gier mmo wiec nie ma co tu bashowac sb akurat za to oby tylko devsi nadazali z usuwaniem bugow w ekonomi.

To tyle co po paru dniach grania zdazylem zauwazyc, moze nie ktore "bugi" wynikaja z tego ze jednak jestem n00bem w sb i nie wiem jak cos zrobic, ustawic itd.

pewnie ten post lepiej by pasowal na forum sb HEHE :smile:


_________________
Kiyote aka Gudluk
[_0_]
Nudzilo mi sie chyba

**

Posty: 254
Dołączył(a): 17.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 12:40 
Cytuj  
Dorzuce swoje 2 grosze a propos expowania...

W SB podobnie jak w DAoC, expować jest łatwo i R5 / R6 można zrobić b. szybko posiadając już odpowiednią wiedze na temat gry i jej mechanizmów, bedąc w dobrej gildii, znając odpowiednich ludzi, itp.

Gdy zacząłem grać w DAoC, zrobienie pierwszego lvl 50 (czyli max lvl) zajęło mi zdaje się 3 miesiące, czy nawet dłużej. Zrobienie drugiego - 2 tygodnie. Trzeciego, tydzień.

W SB jest podobnie... jeśli ktoś zaczyna grać i nikogo nie zna, niewiele wie na temat gry, itp. - trochę czasu minie zanim uda się zrobić R5. Później to samo można osiągnąć w 10 razy krótszym czasie...

Po jakimś czasie gdy ilość nowych ludzi spada, levelowanie staje się jeszcze trudniejsze dla "nowych". W DAoC dla doświadczonych graczy levelowanie jest teraz znacznie łatwiejsze niż powiedzmy rok temu, ale dla nowych będzie bardzo trudne. Podobnie w SB, o czym wspomniał wyżej Kiyote...


_________________
WoW:
60 Human Warrior (Nordrassil/Euro) - Active.
60 Night Elf Warrior (Elune/US) - Retired.

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 15:05 
Cytuj  
"Jasne, na wtfman.com tez napisali, ze gra jest chuj*owa/chujowa i nic wiecej nie bylo."

Bylo dosyc sporo tekstu o przygodach dzielnego wojaka w ponurym swiecie SB i jego IRL perypetiach zyciowych z przyjacielem. Bylo cos tez o gejach. Pewnie dlatego ci sie tak spodobalo.

"Dalsze komentarze i jakiekolwiek proby dyskusji z toba w zasadzie nie maja sensu, bo do ciebie ZUPELNIE nic nie dociera... Jestes pierdolony pustak."
Ciagle pierdolisz te same frazesy. Zauwazyles? Napisales swoje 'argumenty', ja je skomentowalem, zatkalo cie najwyrazniej i uznales, ze lepiej trzymac sie starej wersji, bo przynajmniej mozna kogos obrazic. Nie? Juz ci dwa razy napisalem kim dla mnie jestes. Pustak to przy tym lagodne slowo.

"Niektorym sie podoba jak ich ktos od tylu zapina od czasu do czasu"
Wiedzialem, ze te gejowskie podteksty maja jakis zwiazek z tym 'artykulem'. Nie jestem zainteresowany, sorry.

"Dluzej grasz w SB, wiec sila rzeczy wiecej musisz wiedziec. Ja w ta gre gralem od wrzesnia 2002 roku. Tez fajny jestem, prawda?Na pewno fajniejszy od ciebie no i przede wszystkim wiem duzo wiecej, bo gram przeciez dluzej!"

O wlasnie. Wreszcie trafiles w sedno. Twoje argumenty sa na zasadzie "kurwa, gralem w bete, kurwa gralem trzy miesiace po premierze, kurwa ostatnio nawet trialowalem, kurwa, wiem wszystko". W zwiazku z tym nawet czasami nie wiesz jak bredzisz.

"powiedzmy, ze o 4 rano z 300 osobami na serwerze lag spikes, ktore odczuwa cala grupa to moj kolejny wymysl"
Trafiles na rzadki lag serwerowy. Nie zaprzeczalem nigdy, ze ciagle sa. Czy to powod, zebym przestal grac w SB? Rofl.

"To fajnie. Widze crashe przy PvE zbiegaja ci sie z okresem."
Biedny ten khyel.

"Razem z popularnoscia SB."
Czy popularnosc gry to dla ciebie jakis wyznacznik tego czy jest dobra czy nie i czy masz w nia grac czy nie? Jesli tak to wspolczuje. Idz jedz gowno, miliardy much nie moga sie mylic.

"Widzialem jego efekty w postaci zakazu sprzedawania przedmiotow na ebay."
Czytales to gdzies oficjalnie, czy kolejna plotka?

"Czytalem tez posty ludzi, ktorzy sie z dupingiem spotkali."
To musialo byc traumatyczne przezycie.

"tym momencie przechodzisz samego siebie"
No, raz zdupowalem 5k gp. Niestety mimo usilnych staran nigdy nie udalo mi sie tego powtorzyc. Z tego co wiem to obecny duping to nie bug w grze tylko robota niezlych hakerow. Ale to tez tylko plotki.

"Jak tobie to wystarcza to super. Fakt jest jednak faktem, ze na serwerach SB siedzi tyle ludzi, co na serwerach AC2. Jak na taki super produkt to rzeczywiscie nie lada osiagniecie."
Naprawde masz jakis problem z wyznacznikiem popularnosci gry i jego przekladaniem sie na jakosc gry. Idz pograc w simsy, miliony ludzi w to graja. Nawet domki tam mozesz budowac, meblowac etc. i nikt ci ich nie zburzy. PvP troche suxuje i malo skila wymaga, ale nie ma problemow z login serwerem.

"Nie masz pojecia o PvP w UO, nie masz pojecia o dobrym PvP, a nawet gdybys je mial, to i tak staralbys sie wmowic wszystkim, ze PvP z SB jest rzeczywiscie cos warte."
Juz raz cie namowilem, zebys podzielil sie swoim ogromem wiedzy odnosnie PvP w UO i ogolnie dobrym PvP, wytlumaczyl nam wszystkim biednym, ktorzy nie potrafia swoimi malymi rozumkami ogarnac istoty problemu. Nie udalo ci sie zbytnio, wyznawcow nie zyskales.

"To ze tobie sie leveling skonczyl, bo masz inne zrodla dochodu, nie oznacza, ze leveling nagle z gry wycieto i nikt tego nie musi robic."
Leveling nie jest bugiem tej gry. Nie moja wina, ze nie potrafisz sobie R6 postaci w tydzien zmontowac.

"Jest to jednak leveling i na pewno wiekszosc osob robi to uczciwie."
Co ja robie nieuczciwego? Nie wydaje mi sie, zebym korzystal z jakiegos exploita.

"Ja jednak chyba wole dziubac drzewka, zeby zrobic carpentering i cwiczyc chodzenie po cichu, zeby zrobic stealth..."
'Wczoraj kliknalem 2177651377413274 razy na hide i mam juz 93.2 hiding!'
'Wczoraj zabilem 213621 mobow i wytrenowalem sobie hiding!'
Dyskutujemy o gustach czy o bugach? Placzesz sie w zeznaniach.

"A dopiero co powiedziales: "O, wreszcie cos wiecej(...)"."
Widzisz, to ze napisales cos wiecej niz twoje jedno slynne zdanie nie znaczy, ze bylo w tym wiecej tresci niz zwykle.

"Jakie by one nie byly, wyraznie widac, ze wzbudzaja wiele emocji,"
Litosci raczej.

"To mi zabraklo argumentow? Aha."
Ta.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 15:25 
Cytuj  
The dass to chyba jednak towj 1 mmorpg...

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 15:31 
Cytuj  
O, Kiyote w pierwszym swoim poscie odnosnie SB jaki widze napisal wiecej konkretow o bugach (chociaz i tak wiekszosc to po prostu uwagi i spostrzezenia odnosnie mechaniki gry :grin:.

W skrocie odnosnie laga i rubber banding:
Ja mam lacze ledwo 64kbps/192kbps (dzien/noc) i lagow praktycznie nie mam zadnych. Bardzo sporadycznie. W wielkich walkach czasami przytnie, ping skoczy do 2000ms, FPSy spadna do 15. Duza role odgrywa kwestia konfiguracji klienta. W wielkich skupiskach wylaczaj system chata, local map tez potrafi zlagowac, etc.

Interfejs to kwestia gustu. Dla mnie jest bardzo dobry, moge go sobie przystosowac jak chce i mi bardzo odpowiada. Z drugiej strony sterowanie w DAoC mi kompletnie nie odpowiadalo, wiec mamy jakby inne wymagania i przyzwyczajenia. A tak na marginesie z Twojego opisu interfejsu wynika, ze wymaga on naprawde niezlego skilla zeby go dobrze opanowac i byc skutecznym w walce. To chyab dobrze, nie? Tym bardziej, ze pozwala na wiele.

Filtrowanie ma byc w najnowszym patchu. Search grupy, coz, to PvP gra, IMHO bez przesady, za duze ulatwienie dla PK by bylo. O lootowaniu mobow pisalem juz w tym tygodniu gdzies, to niegrozny, ale na pewno na poczatku wkurwiajacy bug. Looting rights? Albo sie dogadujesz z ekipa, albo jest FFA, albo zabijasz ekipe i lootujesz sam. Dodatkowe ograniczenia zabilyby urok tej gry. Death shroud jest po to, zeby na walki nie trwaly w nieskonczosc z powodu summonowania martwego zaraz po jego smierci i zeby wszyscy nie walczyli nago. Czlonkowie grupy sa na mapie zaznaczeniu na lightblue, z twojej gildi na green, inni na darkblue, moby na red, pety na pink, npc na yellow. Mozliwosc zdjecia buffow jest przez odpowiednie debuffy lub odczekanie :wink:. Friend lista jest do dupy, zgadzam sie. Populacja i expowanie... no coz, z tym jest jak napisal Adam. Jak ja gralem rok temu w DAoC to w ciagu miesiaca znalazlem dwie grupki expujace, glownie expowalem sam lub z kolega polakiem, czasami sie kogos spotkalo dodatkowo. W porownaniu z tym to nawet w SB na Treachery, gdzie n00b island praktycznie wymarlo, jest lepiej. Generalnie od nowa expuja tylko nowi gracze lub maniacy, reszta sie sama PLuje wewnatrz gildii etc.
Teren, mi takie pustkowia odpowiadaja :grin:. Do szybkiego przemieszczania sie masz open tole, repledge, summon boty, speed chanty, windlordsy. Teren owszem jest duzy, na n00b island nie mozna budowac miast graczy wiec wydaje Ci sie pusty, na reszcie swiata miasta sa co chwile, szczegolnie przy najlepszych spawnach mobow. No i zalezy od serwera.
O co Ci chodzi ze skalowaniem przedmiotow/perspektywa? Serio, zeza nie mam, a jest ok. Mozna dyskutowac o jakosci grafiki i wymaganiach, ale ze skalowaniem to mnie zagiales :smile:. O co chodzi z duzym zoomem? Ja widze wszystko w tym zoomie, wszystko co mi potrzebne do walki. Jak chcesz poogladac jak Twoja postac zajebiscie sie prezentuje i wymachuje mieczem to nagraj demko a potem ogladaj z bliska. Fogowanie jest zdziebko nieteges, to fakt. W pvp wyglada to na szczescie lepiej, tzn. gracze pojawiaja sie i znikaja (o ile nie masz laga) dokladnie wtedy gdy powinni, wczesniej jeszcze powinienes zobaczyc kropke na mapie.

I masz racje, z czescia spraw zdecydowanie lepiej na forum sb, bo nie sa bugami tylko takimi, a nie innymi rozwiazaniami technicznymi.

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 15:38 
Cytuj  
"The dass to chyba jednak towj 1 mmorpg..."
Ja wiem, ze trzymasz strone swojego chlopaka konrada, ale jak nie masz czegos ciekawszego do powiedzenia to STFU, ok? Bo to naprawde smieszne, jak wy wielcy znawcy chcielibyscie narzucic swojego zdanie nam maluczkim, myslicie, ze jak graliscie N-lat w UO i w pare bet to wiecie wszystko i tylko wasze zdanie sie liczy. W co ja gralem to moja sprawa nie twoja, a na pierdolenia o grze, o ktorej nie macie pojecia po prostu bede zawsze tepil. Jak nie pasuje to na drzewo banany pompowac.

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 15:59 
Cytuj  
kaikitka->fajny avatarek, podoba mi sie bardzo.

Panowie! Moze ktos strescic te wypracowania ? :smile:


_________________
Give a man a fish and you will feed him for a day,
Teach a man to fish and you will feed him for a lifetime.

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 16:08 
Cytuj  
A ja radze wszystkim, czytajacym ten thread, po prostu dalej cieszyc sie z Mmorpg w ktore graja.
Jak najwyrazniej widac, wiekszosc tutejszych "kwok" juz dawno tego nie potrafi... :wink:

Pozdrawiam.


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 16:15 
Cytuj  
Luki, w skrocie:
khyel the kwok

rofl
:<

***

Posty: 508
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 16:24 
Cytuj  
theddas imo w grze nie powinno sie walczyc z interfejsem ale z graczami czy tam z mobami :sad: jak dla mnie sterowanie wymaga nauki i duuuzego przyzwyczajenia.
Scalowanie i perspektywa jest ostro zjebana : jak zzoomujesz i popatrzysz na budynki to sa za duze w porownaniu do tego jak dasz min zooma. Stan sobie przy kole od wozu, wydaje sie tak jakby to kolo bylo z 3x wieksze od ciebie :smile: ale to jest problem ogolnie takiego 3d i zachowania perspektywy, poprostu zeby ladniej wygladalo zmienili troche matryce wyswietlen a mi to z deka przeszkadza ale to tez kwestia przyzwyczajenia.

co do wyswietlania membersow grupy to ok jak mowisz ale to jest poprostu nie czytelne. Ja wiem , ze zaraz powiesz ze powinienem sie cieszyc, ze wogule jest land map bo w daocu czy w uo tego nie bylo , ale jezeli juz zrobili to mogli to przemyslec.

grp search:
przeciez nikt nie mowi ze ma lokacje podawac a uproscilo by bardziej. Latwiej pkasom znajdowac targety? a teraz to ciezej?

effects:
A jak zdjac sneak? :smile:

fpsy:
no wlasnie mowilem ze nie mam super systemu ale oczekiwalem ze jak pociagnelo daoc to sb tez pociagnie w miare rozsadny sposob ale widac mylilem sie hehe 20 fpsow mnie ownuje znakomicie a nie ping , ktory mam 200ms. Jak dla mnie ogromny minus hehe

view:
mi nie chodzi o to jak moja postac zajebiscie wyglada tylko gdzie sa inni memberzy grupy. ale to na 100% wynika z tego ze sie jeszcze nie wdrozylem :smile: ciezko biec klikac co chwila tym point&clickiem obracac kamere i jeszcze widziec co jest z boku hehe

co do looting rights:
to szczerze powiem, ze moze za bardzo tramiel przesiaknalem ale nie wszystko mozna rozwiazac zabijajac sqrwiela ktory cie zlootowal hehe a jakis system lootowania po smierci powinien byc szczegolnie, ze gra cie nie jako zmusza do tego zeby budowac community (grupe) z obcymi osobami.

pusty teren: no co kto woli ale biec 10 min na spawn i orientujac sie tylko po tym jak sa coordsy to naprawde nie fajne mogliby troche urozmaicic teren , dodac moze jakies neutral moby albo cos bo wyglada to troche jak po wybuchu bomby atomowej :smile: mi to przypomina freeshardy troche :smile: pusto wszedzie ni zywego ducha a wszyscy sie ciesza i siedza w brit pod bankiem a wszedzie indziej wiatr chula bo sie nie chcialo gmom dolozyc troche zwierzatek (uo akurat).

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 16:28 
Cytuj  
The dass ja sie tylko grzecznie zapytalem a ty zaraz flamujesz?
Jak nie potrafisz normalnie pisac to nic nie pisz ok?
Tylko z twojich postow winika jak bardzo jestes ta gra podniecony.
A co do trzymania strony i
chlopakiem to mozecie sobie dac z asstonem po razie bo widze ze macie podobne urojenia.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 16:31 
Cytuj  
Thadek, co cytowales przed chwila? Jakis wykasowany post bo nie widze :|


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 16:43 
Cytuj  
Popieram Lukiego - trzeba jakieś streszczenia tego porobić, albo jak ktoś wali takiego posta to w skrócie wnioski na samym końcu w dwóch zdaniach pls

(np. "SB to syf, xxxxxx, xxxxxxx - debile", albo "SB super gra, xxxxxxx, xxxxxxx - idioci")

:wink:

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 16:46 
Cytuj  
Aenima - jakbys sie grzecznie zapytal to bym grzecznie odpowiedzial. W moich stronach kultura jest widac inna.

Asmax - nie widze, zeby cos bylo wykasowane, chociaz wszystko mozliwe ;).

Kiyote -
No jasne, ze nie powinno sie walczyc z interfejsem tylko z graczami, ale jednak opanowanie interfesju to podstawa. To tak jakby ktos narzekal na FPS, ze on kurde nie umie dobrze z raila wycelowac w trakcie obrotu o 180 stopni podczas robienia rocket jumpa. Mi trudnosci sprawial interfejs DAoC, Tobie SB, kazdy jest inny, opanowanie interfejsu to tez skill.
Skalowaniu bede sie musial przyjrzec pozniej, bo jakos nie rzucilo mi sie do tej pory w oczy.
Co jest nieczytelne z tymi membersami w grupie? Masz liste postaci w grupie, jak klikasz na nicka to Ci sie na mapie podswietla, masz ludkow na mapie w innym kolorze, co jeszcze bys chcial miec? Napisz do devsow :).
Group search - nie wiem jakbys Ty to chcial miec rozwiazane, ale znowu, napisz do devsow :).
Sneak zdjac mozesz czekajac lub uzywajac dowolnego spella, prawie kazdy powoduje wyjscie ze sneaka.
Wymagania sprzetowe to znak czasu niestety.
Lootining - uwierz, wszystko mozna rozwiazac bijac drugiego ;))).
Teren - zalezy gdzie biegasz. Pobiegaj po barrowsland :). Jak biegasz po zadupiach newbie island to co ja moge :wink:. Pamietam jak biegalem bez celu w DAoC, albo jak koniem jechalem 10 minut z jednego konca mapy na drugi i nie widzialem ani jednej zywej duszy :(.

Zadna wymieniona rzecz nie jest bugiem, to po prostu takie, a nie inne przyjete rozwiazania techniczne. Rozumiem, ze mozna nie grac w SB, bo nie pasuja te i inne rozwiazania. Nie rozumiem natomiast jak mozna nie grac przez bugi, ktorych nie ma lub sa bez znaczenia i dodatku z tego samego powodu mieszac gre z blotem.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Theddas dnia 2003-09-23 17:49 ]</font>

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 17:11 
Cytuj  
to chyba twoj pierwszy mmorpg
bardzo nie uprzejme prawda? Moze zacytowac ciebie?

W moich stronach kultura jest widac inna.

tia i to widac niestety...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.