mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 88  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 lis 2012, 19:57 
Cytuj  
Rob_ert napisał(a):
po prostu dla mnie szokiem była taka ocena gdy Civ dostało... 9?

Jakim szokiem? Duże hity dużych wydawców zawsze dostają dobre oceny.
Jak są totalnym gniotem i wszyscy je jadą to parę tygodni / miesięcy później jak już większość sprzedaży jest zrobiona to jest re-review i obniżenie oceny, żeby pokazać, jacy to nie są spoko i razem z 'graczami'. (co nie wyklucza fapowania nad dodatkiem albo DLC jak wyjdzie).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 lis 2012, 20:10 
Cytuj  
Ale np Civ V NIE JEST crapem. I nie oszukujmy sie - FE siodmym cudem swiata tez nie jest. IMHO recenzja jest OK. I o dziwo w komentarzach autor wyglada na barzdziej ogarnietego niz krytykanci.

Srsly.. dla mnie ta recenzja jest ok. Od strony merytorycznej.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 29 lis 2012, 20:14 
Cytuj  
Duży wydawcy płaca za pozytywne recenzje poprzez wykupienie reklamy, większą marże i inne bonusy. Najgłośniejszy skandal był chyba z Dragon Age 2 gdzie w PC Gamer? (kiedyś kupowałem) dostał 96/100 ? czy coś około tego. Autor nawet broniąc się dał do zrozumienia, że EA płaci i wymaga.

Nie jestem pewien o jakiego wydawcę u nas chodziło (dystrybucja Gal Civ II Ultimate ed.), ale podobno zażądali 10 tys $ od SD + 50% od ceny sugerowanej, do tego doszłyby koszta transportu, cła, vatu itp. Nie dziwne ,że sobie odpuścili boxy i przerzucili się na digital.


Ale FE bliżej do 7 cudu świata niż Civ V.

Kabra grałeś w FE ? Ja z tej recenzji nie kumam > zaleta: nasi bohaterowie mają co robić, wady: elementy RPG też szybko się nudzą. No to albo lev i cała otoczka rpg szybko się nudzi, albo jest co robić i daje to fun.


Ostatnio edytowano 29 lis 2012, 20:21 przez warhameron, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 lis 2012, 20:18 
Cytuj  
Jako, że dość blisko ostatnio ocieram się o media to na przykładzie chociażby polski widzę jaki jest dramat odbywa się w kuluarach gazet/pism szczególnie tych internetowych.
Oni naprawdę ratują się jak mogą a innym wyjściem jest zwalnianie ludzi. Takie czasy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 lis 2012, 20:19 
Cytuj  
warhameron napisał(a):
Ale FE bliżej do 7 cudu świata niż Civ V.


Zgodze sie. Niemniej IMHO koles ktory napisal ta recenzje napisal ja dobrze. I dobzre broni swojego zdania. Czego nie mozna powiedziec o przeciwnej stronie barykady.


_________________
Obrazek

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 lis 2012, 20:20 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Ale np Civ V NIE JEST crapem.

Jednak na 9/10 nie zasługuje.

Nie atakuje recenzji FE, atakuję ocenę CIv 5 :)

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 29 lis 2012, 20:25 
Cytuj  
Spoko ja tu nie będę nikogo atakował :D

Z tej recki mogę się zgodzić z jedną wadą> nieciekawą oprawą graficzną, ale reszta wad jest nieprawdziwa.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 30 lis 2012, 01:09 
Cytuj  
warhameron napisał(a):
reszta wad jest nieprawdziwa.

Nieprawdziwa? Pisze nieprawde ze gra go nudzila? ze mial fun tylko przez pierwsze godziny? i ze AI jest przecietne? o AI przeciez nawet niektorzy tu pisali, reszta to kwestia gustu... ;]


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 lis 2012, 01:13 
Cytuj  
Ogolnie chyba chodzi o to ze gra i jej systemy jest/sa uboga(ie)/plytka(ie)... Coz... w porownaniu do CIV V nie jest. W porownaniu do klasyki gatunku imho troche racji koles ma.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 30 lis 2012, 09:04 
Cytuj  
To czego FE nie ma w porównaniu do np MoM to tworzenia magicznych itemow (ale to rozwaliłoby balans na bank) i rekrutacji random odziałów zgłaszających się do gracza ze względu na prestiż/chwałę. (ale są questy nagradzające nowym czempem/nowym oddziałem/ w tym zombie/skeleton w Stormworld modzie). O ile pamiętam w MoM nie było rozstawiania oddziałów przed walką?

Po prawdzie dużo nie pograłem w wersje 1.0-1.02(goła max kilkanaście godzin), ale różnica między ostatnią betą,a wersja finalna była ogromna (AI). Teraz gram z Stormworld modem i twierdze,że FE jest almost perfekcyjna grą, spełnia niemalże all moje oczekiwania. To czego mi brak, a chciałbym ujrzeć to: rasę Mroczne elfy ( w najgorszym wypadku sam się wezmę i przerobie elfy ze Stormworlda) oraz brak nekromancji / nekromantów/ i ich czarów (ale podejrzewam ,że to kwestia czasu), oblężeń/oddziałów na murach itp (niby w dodatku, przynajmniej rozważają tą opcję), przejścia po podziemnego świata (hirki, age of wonders I), innych planów/światów. (teoretycznie jest to do zrobienia przez moderów, dyskutowali na ten temat), dużo większych map taktycznych (niby w dodatku) oraz rozstawiania oddziałów przed walką ( o tym nic nie słyszałem). Poprawę AI Frog zapowiedział w 1.1, zapewne będzie też w dodatku (zima 2013). Gra rozwija się w dobrym kierunku i z czystym sumieniem mogę ją polecić każdemu miłośnikowi tego typu gatunku.(cena też jest do przyjęcia ,zwłaszcza ta z wyprzedaży :D > od 20 grudnia zimowa wyprzedaż )

Sprawdźcie sobie modzik poprawiający wizualnie FE (tereny/drzewa) + Stormworld z paroma innymi modami i gwarantuje ,że będziecie grać z wypiekami na twarzy :D (chyba ,że się nastawicie sceptycznie jak autor recenzji...) Dodam ,że z modami idą w kierunku Skyrima > większość modów jest kompatybilna( działa bez problemów ze sobą)> skończy się za jakiś czas z 100+ modami w folderze mods :P

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 lis 2012, 12:02 
Cytuj  
Czemu koles nie wspomnial w ogole o mozliwosciach modowania? Przeciez to jeden z najwazniejszych features tej gry?


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 30 lis 2012, 12:10 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Czemu koles nie wspomnial w ogole o mozliwosciach modowania? Przeciez to jeden z najwazniejszych features tej gry?


Nie za to jemu płacą


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 30 lis 2012, 12:52 
Cytuj  
Ja odnoszę wrażenie ,że autor tej recenzji grał w jakąś stara spiracona betę dopracował sobie opinie na podstawie jakiś hejtowych postów/artykułów i wyszło mu to co wyszło albo patrzył i wysłuchał opinii kogoś kto grał?

Mądrzej trzeba gospodarować surowcem magicznym, maną, której ogólna pula uszczuplana jest o koszty utrzymania czarów wzmacniających naszych bohaterów, ale to też przestaje być dość szybko problemem, bo rozwój miast oraz rozbudowa ołtarzy na źródłach magii daje nam taki przychód many, że przestajemy martwić się czarami - zwłaszcza, że tych czarów nie ma za wiele. I na dodatek mamy dostęp do wszystkich, co jest akurat sporą porażką.

Ten fragment by to potwierdzał. Czarów w 1 i 2 becie było mało i o ile pamiętam można je było all uzyskać majac 2-3 wymaksowanych czempów(inne szkoły magii). Jakim cudem on miał dostęp do all czarów, skoro jeśli gramy imperium to nie mamy dostępu do magii życia or gdy gramy królestwami to brak dostępu do magii śmierci. Jakim cudem grając za pierwszym razem w dwa wieczory zobaczył je wszystkie? Coś się zmieniło o czym nie wiem ?

Nawet jak się odłoży 2000 many to większą batalia/wojna powoduje kłopoty na tym polu. Jeśli powrzucał parę/paręnaście enchantów na swoje jednostki to jest to przecież ogromne obciążenie dla przychodów many.


Fallen Enchantress udało się nawet swoje teoretycznie mocne strony obrócić na własną niekorzyść. Weźmy na przykład system wyposażenia i tworzenia jednostek. Badając technologie wojskowe, trzecią z gałęzi odkryć po tych cywilnych i magicznych, zyskujemy dostęp do nowych pancerzy i broni. Nie jednostek jako takich, lecz ich wyposażenia.

Poszczególne techy nie dają unikalnych jednostek ? To jak się one odblokowują ? I znowu we wczesnych betach tego nie było i pisząc tak ma racje.

Co do kreacji oddziałów tez się nie zgodzę.

Trochę kolorytu wprowadzają tu fantastyczne stworzenia, które wybrane nacje mogą werbować w swoje szeregi - ale ich pojawienie się zależne jest od zbyt wielu zmiennych okoliczności, by można je było brać pod uwagę w ogólnym rozrachunku.

ktoś się zgodzi z tym zdaniem ? Ja werbuje pająki, minor elementale i minor demony + w stormworld modzie jak zrobie techy to trole ogry smoki +3 nowe rodzaje monstrów z 4 i nie odnoszę wrażenia ,żeby to było zależne od zbyt wielu zmiennych okoliczności?

Gra nie jest źle pomyślana, wręcz przeciwnie, wiele koncepcji, takich jak udział bohaterów czy projektowanie jednostek, jest świetnych - tylko źle zaadaptowanych, kiepsko wykorzystanych. Jeśli dołożymy do tego niezbyt intuicyjny interfejs, nijaką, szaro-burą oprawę graficzną oraz mało wiarygodną i ani trochę lotną sztuczną inteligencję przeciwników, to wychodzi nam gra zaledwie przeciętna. A może i słaba nawet, gdy zestawi się ją z Cywilizacją V i Endless Space, dwoma najlepszymi 4X z ostatnich lat.

On grał na czarno białym monitorze ? W ES pograłem z godzinke dzisiaj , więc się nie wypowiem. Gdyby przyrównał FE do Civ IV to może miałby sporo racji, ale Civ V...

Zero napomknięcia o żarciu materiałach i esencji, które maja przecież ogromny wpływ na rozwój miast. Esencji w pierwszych betach nie było, dopiero od 4 czy 5 ? z 3-4 miechy temu wprowadzili.


można ich rozwijać w obu kierunkach jednocześnie, więc kończy się to tak, że mamy drużynę jednakowo nijakich, czarujących i bijących mieczami hybryd bez charakteru. I tak będzie w każdej kolejnej rozgrywce, więc już po jednorazowym zaliczeniu Fallen Enchantress, co zajmuje kilka godzin, wiemy, że widzieliśmy wszystko i nic nowego gra nam nie zaoferuje.

Komuś z was udało się skończyć FE w parę godzin ? nigdy nie odpalałem małej mapki z 1 przeciwnikiem, może taka grę idzie skończyć w parę godzin ? Oczywiście Ai nie jest wybitne, ale grając w SW moda, dostaje po dupie. Grałem od początku i w becie te AI było słabe,ale przecież było poprawiane... FE finalna, a to co było na początku bety to przecież ogromna różnica.



I jako off top poniekąd podobny przypadek. Parę dni temu walczyłem z trolem na forum steam. Wypisywał bzdury, opisy nie mające nic wspólnego z FE. Twierdził np, że FE to najgorszy RTS w jaki grał w swoim życiu... :wtf: (nawet bym się z nim zgodził w tym aspekcie :d ) Podobne wpisy są na metacritic, nie wiem po co wypisywać bzdury na temat gry w którą się nie grało nie zamierza kupić dla samego pieniactwa ?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 lis 2012, 15:05 
Cytuj  
Ja mysle ze mu sie gra nie spodobala, a gral w wersje jaka dostal do recenzji, recenzowal tez poprzednie fe i pojechal je z gory do dolu, a pamietam ze na gc (bo to serafin z gamecornera) przed premiera wiazal z ta gra duze nadzieje bo lubil mom. Diablo 3 dal ocene 3/5 z tego co pamietam i tez sie ludzie burzyli :) Ogolnie dzis jak sie da mniej niz 8/10 to fala placzu zalewa internet.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 30 lis 2012, 15:31 
Cytuj  
Morgul napisał(a):
Ja mysle ze mu sie gra nie spodobala, a gral w wersje jaka dostal do recenzji, recenzowal tez poprzednie fe i pojechal je z gory do dolu, a pamietam ze na gc (bo to serafin z gamecornera) przed premiera wiazal z ta gra duze nadzieje bo lubil mom. Diablo 3 dal ocene 3/5 z tego co pamietam i tez sie ludzie burzyli :) Ogolnie dzis jak sie da mniej niz 8/10 to fala placzu zalewa internet.


Gdyby jego zastrzeżenia były zasadne to był się przecież nie czepiał. Nie czepiałem sie ani na ich forum ani tu oceny ani kwestii jej podniesienia, nie zgadzam się z jego spostrzeżeniami i uwagami zwłaszcza z tym co dał w wadach (poza grafika).

**

Posty: 263
Dołączył(a): 26.02.2012
Offline
PostNapisane: 30 lis 2012, 15:47 
Cytuj  
Ten cały Serafin to cwaniaczek. Przejrzałem jego inne recenzje i jestem w szoku. Wars of Warses dał 8/10 przecież to jest szczyt chamstwa. Nie wspominając już o ES gdzie wystawił 9.0, a nie skrytykował SI, które jest o wiele gorsze niż te z FE (w momencie premiery, bo teraz to neiwiem jakie jest). Kolejna recenzja Serafina apropo XCOM. 9.5? Z jakiej paki? Koleś dostaje łapówkę od producentów, aby pozytywnie pisać o grach. XCOM też kupiłem bo to bardzo dobra gra, ale nie zasługuje na 9.0 :D.

Mnie najbardziej zabolało nie to że tak nisko ocenił, ale odważył się porównać FE do CIV 5 i jeszcze napisal, że system jest uboższy niż w produkcji Firaxis. No czy ten koleś nie przesadza przypadkiem? To jest chore.

Rzeznik napisał(a):
Czemu koles nie wspomnial w ogole o mozliwosciach modowania? Przeciez to jeden z najwazniejszych features tej gry?


Bo koleś odwalił robotę na szybkiego.. Puścił sobie wersję finalną na najłatwiejszym poziomi aby szybko poznać tajniki gry. Trochę pograł i pisał bzdury.. Po prostu to jest odwalenie fuszerki. Aby tylko zarobić te 200zl czy ileś za recenzję. Bo chyba za reckę się dostaje od 150zł wzwyż zależy od ilości słów.

Wielu rzeczy nie wymienił, nie mówiąc właśnie o modowaniu. Dla mnie to żenada.


---
Kolejna sprawa.. w plusach podał -Nasi bohaterowie mają co robić, a w minusach - elementy RPG też szybko się nudzą.

To w końcu to jak to jest? :D Bo dla mnie to Bohaterowie mają co robić to fakt.. Walcza z mobkami, rozwijają się, tworza armie itp.. a on, że elementy RPG szybko się nudza.. Przecież w tej grze rozwijanie bohatera to podstawa RPG! ;|

Patrzyłem wczoraj wieczorem i chwalą FE na forum CivFanatics, które poświęcone jest serii Civ.. I często napotykałem takie teksty - . FE is a fantastic game and is a hell of a lot better than Civ V IMO.. :)

---
Uważam, że na świecie i w ogóle jest zły system oceniania. Z pewnością winę tu ponoszą producenci / wydawcy, którzy w jakiś sposób porozumiewają się z serwisami i gazetami - prosząc o wysokie noty. To jest bardzo niesprawiedliwe.

W tym roku mieliśmy od wafla gier strategicznych na PC. Chyba rekordowa ilość jeśli chodzi o ilość w ciągu jednego roku.
Warlock Master of Arcane (też niezła gra), XCOM, Endless Space, czy właśnie FE. W sumie żadnej nie dałbym 9.0, ale na pewno nie dałbym żadnej poniżej 7.0. ES i FE się wyróżnia na tle reszty.. Takie moje zdanie :).


_________________
Obrazek

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 1 gru 2012, 00:22 
Cytuj  
Nowe screeny http://imgur.com/a/GvUv0#10 Stormworld + summoner +Aetheria Astronomicon +Triglav National Park (terrain+trees textures) FE jest jeszcze śliczniejsze !

Obejrzyjcie screeny na full rozdziałce w trybie pełno ekranowym!


Dziś wystartowałem dwie gry na normalu. W pierwszej padłem na 1 quescie (7 walka w sumie) Pająk mnie pojechał (trucizna wali chyba z tury na turę większy dmg). Dostałem nieciekawe rany i wystartowałem nową grę (pierwsza lizardami, druga undead ami). Wszystko szło gites do póki nie zaatakowałem Dark Wizarda. (na screenach) Jebany sieknął mi czarem Despair <30 dmg we wszystko> insta death dla all moich jednostek poza łucznikami ci mieli 35 zycia, ale wizard ścieknał boltem na dobitkę. Z wypasów pozmieniali kolorki czarów efektów itp. Shamani i wizardzi wala np:czarnymi boltami, po prostu masa drobnych smaczków powodująca uśmiech od ucha do ucha. Kurwa jaka ta gra jest zajebista :P

**

Posty: 263
Dołączył(a): 26.02.2012
Offline
PostNapisane: 1 gru 2012, 08:44 
Cytuj  
Zastanawiam się ... Grałem w 1.0 ale tera są jakieś inne wersje. Czy grać w podstawkę czy od razu Stormworld? Kurcze ta instalacja moda przeraza.. Mieli to ułatwić.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 1 gru 2012, 09:37 
Cytuj  
CavieZ napisał(a):
Zastanawiam się ... Grałem w 1.0 ale tera są jakieś inne wersje. Czy grać w podstawkę czy od razu Stormworld? Kurcze ta instalacja moda przeraza.. Mieli to ułatwić.


Jak przeraża wrzucasz all foldery do folderu/katalogu mods w moje dokumenty/documents>moje gry/my games>FE>mods i finito. Nie wrzucasz ewentualnie river folderu bo on moze crashować grę. No i ofc zaznaczyć trza use mods w opcjach.

Z modem graficznym jest więcej zabawy, ale też opisane co i jak.

Te mody rekomenduje ( pod wersję 1.02 działają też z paczem froga)
http://forums.elementalgame.com/436647 Jest już 21 nowych czarów + zmiany dla maga.
http://forums.elementalgame.com/421802
http://forums.elementalgame.com/437274
http://forums.elementalgame.com/437209 upgrejd (jak dla mnie) graficzny

Każdy mod opisany gdzie co wrzucić. Dorzuciłem nowe ss http://imgur.com/a/GvUv0#10

AI nie mam nic do zarzucenia, każda walkę medium + muszę rozgrywać osobiście (i tracę jednostki, pomimo hilowania ). Oddziały strzelające kontrolowane przez AI wpierw się cofają i oddają strzał, Dark Wizard a nie moge ubić bo mi ubije wszystkich (nadal). 2-3 lev wbije i pewnie go ubije (ale lev leca wolniej i mniej expa).

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 2 gru 2012, 21:19 
Cytuj  
http://forums.elementalgame.com/436647 ostatnia wersja, doszedł np Arcane Missile

Możliwe ,że zaraz po wyjściu 1.1 skończą tego moda (będzie kompatybilny z dwoma największymi modami)
http://forums.elementalgame.com/417620/page/2/#replies
Zobaczcie ile nowych jednostek dojdzie to będzie istny obłęd:
https://docs.google.com/spreadsheet/pub ... utput=html

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 88  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.