mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 109  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 18:29 
Cytuj  
Moglby robal wybrac te posty z tematu i zrobic nowy topic :D

Btw jesli to prawda ze nawet Shafer ze swoimi malymi popierdolkami (w sensie maly grami zeby nie nazwac ich indie :D) musi bulic 40k za mozliwosc wydania patcha na konsoli to kogos chyba ostro popierdzielilo: http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162, ... e__40.html


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 19:15 
Cytuj  
40k a może być i więcej jak patch duzy. + na Xbox u MS ,jeszcze jest certyfikowanie patcha które trwa ok 4 tygodni zazwyczaj.

Śmiesznie nie?

No ,ale nie po to zamkniętą platforme tworzą i sprzedają konsolę przez pierwsze lata poniżej kosztów produkcji ,a później poniżej kosztów całościowych (razem z kosztami gwary , marketingu ,etc) ,żeby nie doić ile wlezie na wszystkim na czym się tylko da.

To też tylko początek - wszyscy chcą iść tropem Apple , zamykać platformy tak jak to tylko możliwe + 'monetaryzować' absolutnie wszystko co się da.
Jak widać łącznie z patchami.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 19:46 
Cytuj  
Dobra ja rozumiem ze mozna doic wydawcow jak EA czy Activision z tymi ich patchami ktore potrafia miec i 1gb, ale nie czaje jak mozna tak samo albo i gorzej traktowac i kasowac devsow ktorzy robia male niezalezne gierki do 1-2m dolcow (w przypadku tych wiekszych projektow) i chca wydac patcha kilkumegowego do softu ktory i tak nie sprzedal sie w jakis milionach czyli w tym wypadku tej kukielkowej gry od Schafera.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 20:07 
Cytuj  
Jak to nie rozumiesz?

Płać albo spier... - taka jest polityka Sony i MS.

Im nie zależy na małych twórcach od których jest mało kasy, wychodzą z założenia ,ze jak komuś zależy to kasę znajdzie ,a jak nie to i tak im wisi.

Robienie wyjątków spowoduje ,że inni twórcy większego "tierowania" i lub indywidualnych negocacji będą chcieli a to może zmniejszyć zyski / i /lub wymagać zaturdinienia dodatkowych ludzi, etc


Zresztą użytkownik konsoli ma grać w duże drogie tytuły ,a nie zastępować je tanimi indie gierki z których też mniej kasy idzie dla MS / Sony z każdego boxa / płatnego ściągnięcia.


Ta opłata ma nie zwracać kasę za łącza uzywane do patchy tylko jest używana do zarabiania. Taka różnica.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 lut 2012, 11:44 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
konsole kupilem pare lat temu i poza dokupieniem move do ps3 (ktory jest fajna zabawka) nie inwestowal w nic.
stary ci sluzyl 1.5 roku, mi konsola sluza troche dluzej :)


Tak ale ja też nie musiałem wymieniać sprzętu spokojnie by mi służył, wymieniłem aby mieć lepszą grafę, mogę to samo zrobic na konsoli? :P


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lut 2012, 12:20 
Cytuj  
na konsoli nie musisz.
bo to devsi za to odpowiadaja :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 lut 2012, 12:22 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
na konsoli nie musisz.
bo to devsi za to odpowiadaja :)

Konsola ma ograniczona moc. Wiec szybko dochodzisz do momentu w ktorym grafika nie moze byc lepsza, i trzeba robic trade-offy (fajna grafika, czy duzy swiat, fajna grafika czy wieksza interakcja, stylizowana grafika, czy bardziej realistyczna). Itd.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lut 2012, 12:23 
Cytuj  
ale o tym to raczej kazdy wie inside :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 lut 2012, 12:29 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ale o tym to raczej kazdy wie inside :)

No. Ale devsi nie polepszaja grafiki. Poprostu ograniczaja inne elementy ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lut 2012, 12:47 
Cytuj  
no nie wiem.
jak gralem w tekkena na ps1, i rozne gry na ps2 to nie widzialem, zeby ograniczali elementy.
a graficznie bylo widac roznice w chuj.
takze cos zmyslasz troche :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 lut 2012, 12:53 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ale o tym to raczej kazdy wie inside :)


No ja tez wiem, tylko że na PC mam MOŻLIWOŚĆ zmiany sprzetu na lepszy w celu zwiekszenia wydajności/ polepszenia grafy na konsoli już tego nie masz, konsole owszem są super po premierach gdzie wszyscy się zachwycają, potem się wyrównuje i jak zawsze PC prześciga konsole.

Ot taki life, tego sprzętu co mam spokojnie mógłbym nie wymieniać z 4-5 lat na luzie ale wymienię pewnie za ca2 lata bo po prostu lubię to robić , jak by to nie zabrzmiało ;)


I jescze jedna zajebista rzecz na PC, mogę sobie sprawdzić demo-"demo" każdej gry przed zakupem a nie bazować tylko na opiniach/recenzjach.

Cytuj:
jak gralem w tekkena na ps1, i rozne gry na ps2 to nie widzialem, zeby ograniczali elementy.
a graficznie bylo widac roznice w chuj.
tzn różnica w grafie była pomiędzy ps1 a ps2 jak wynika z twojego postu więc to chyba nie dziwne że była lepsza :P


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lut 2012, 13:12 
Cytuj  
dla mnie wynika cos innego ale w takim badz razie wyjasnie.
kolejne czesci tych samych gier np. na ps1 wygladaly coraz lepiej, bez jakis ograniczen.

na konsole tez moze sobie sciagnac demo 'demo' kazdej gry.
i mam wrazenie, ze jest ich wiecej niz na pc.
takze do mnie nie trafia ten argument.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 lut 2012, 13:34 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no nie wiem.
jak gralem w tekkena na ps1, i rozne gry na ps2 to nie widzialem, zeby ograniczali elementy.
a graficznie bylo widac roznice w chuj.
takze cos zmyslasz troche :)

Tekken. Ok. Tylko ze były tylko dwie postacie naraz ze statycznym dwu-wymiarowym tłem.\

Uncharted, ze podam przyklad twojej ulubionej gry. Z czesci na czesc coraz ładniejszy. Zauwaz tylko ze jego projekt umozliwia, coraz lepsza grafika, bo gra sie odbywa w tunelach. Idziesz jedna droga i juz. Nie wiem jak przebiegała produkcja, nie wiem co chcieli naprawde osiagnac developerzy. Wiem, za to, ze wynikowy projekt, był podyktowany ograniczoną mocą konsoli.
Teraz wezmy BF3. Roznica pomiedzy PC a konsolami jest delikatnie mowiac przytlamczajca. Ogromne mapy, duza ilosc graczy.
Skyrim. Duzy otwarty świat.
No fajnie. Tylko, ze ogólna jakość całości poleciała na ryj. Bo konsole nie maja zwyczajnie wystarczajaco duzej ilosci ramu.

Dwie bronie.
Skad to wzięło ? ahh. Z FPS na konsole, bo pad ma za malo przycisków.
Jakby ktoś sobie nie przypominał to Quake3 na PS1 miał taka sama ilosc broni jak na PC. Oczywiscie przelaczanie sie pomiedzy nimi na padzie nie bylo szczegolnie ciekawe.
Pomijam tu inne ograniczenia. Np. chujowe UI w rpg (dziwne menusy, brak hotbarów, inventory wygladajace jak excel..).


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lut 2012, 13:37 
Cytuj  
bf3 nie wyglada zle na konsoli.
a jesli chodzi o mapy i ilosc graczy to popatrz na MAG'a na ps3.
mi konsole odpowiadaja i fajnie mi sie na nich gra w przerozne gry.
pc tez mam ale powoli idzie w kat, bo nie ma juz gier, ktore bylyby w stanie mnie przekonac aby inwestowac w ta platforme.
i napisze po raz 3.
wedlug mnie to bardzo dobrze, ze mamy wybor i kazdy z nas moze grac w to co mu sie podoba.
czy to na pc, czy to na konsoli.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 lut 2012, 13:51 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
bf3 nie wyglada zle na konsoli.
a jesli chodzi o mapy i ilosc graczy to popatrz na MAG'a na ps3.
mi konsole odpowiadaja i fajnie mi sie na nich gra w przerozne gry.
pc tez mam ale powoli idzie w kat, bo nie ma juz gier, ktore bylyby w stanie mnie przekonac aby inwestowac w ta platforme.
i napisze po raz 3.
wedlug mnie to bardzo dobrze, ze mamy wybor i kazdy z nas moze grac w to co mu sie podoba.
czy to na pc, czy to na konsoli.

Teraz porownaj grafike MAG z BF3..

Nie mowimy o tym co według ciebie wyglada dobrze. Mowimy o tym, ze BF3 na PC, miazdzy, zgniata, przezuwa i wypluwa to co jest na konsoli. Takie sa fakty.

O podam jeszcze jeden przyklad. Supreme Commander 2. Za to co z ta gra stalo sie po tym jak sie GPG zachcialo portowania na konsole, to im nigdy nie wybacze. Chyba, ze sie SupComem3 zrehabilitują..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 lut 2012, 13:56 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
na konsole tez moze sobie sciagnac demo 'demo' kazdej gry.
i mam wrazenie, ze jest ich wiecej niz na pc.
takze do mnie nie trafia ten argument.


No to ja miałem jakiegoś zbugowanego PS3 bo ja nie mogłem każdej dema ściągnąć :)


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lut 2012, 13:56 
Cytuj  
porownaj date wydania mag z bf3.
porownaj grafike z kz3 z bf3.
bf3 jest chujowe. takie sa fakty.

i nigdzie nie napisalem, ze grafika na konsolach jest lepsza niz na pc.
ale ty przesadzasz troche z ta kiepska jakoscia na konsolach. gdyby bylo faktycznie tak zle, to nikt nie robilby juz gier na ps3 ani x360.

i po raz 4 ci napisze. ciesze sie, ze bf3 ci sie podoba i jest zajebiste na pc.
ja mam wieksza frajde grajac w kz3 na ps3 i tyle.


Bloodleaf: a na pc masz demo kazdej gry, ktora wychodzi? bo ja jakos nie kojarze.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 lut 2012, 14:24 
Cytuj  
Bloodleaf mówi, że może sobie sprawdzić pirata każdej gry jako demo.
Dem prawdziwych jest mniej na PC.
Na konsolę nie ma dem wszystkich gier.
Tyle w temacie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lut 2012, 14:29 
Cytuj  
ja na x'a tez moge wszystkie 'dema' sciagnac :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 lut 2012, 19:56 
Cytuj  
http://skyrim.nexusmods.com/downloads/file.php?id=9494
WARZONES

http://www.youtube.com/watch?v=dcxL08Cg3SU
http://www.youtube.com/watch?v=rc0DpydUTEw

http://www.youtube.com/watch?v=ISFSUJ2RfJU ale nie wiem czy to jest zwiazane


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 109  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.