mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2005, 22:18 
Cytuj  
Ojjjj, zrobić mmorpg to naprawdę ciężka sprawa. W sumie nie wiem jak bardzo- ale kiedyś spróbowałem zrobić zwykłe cRPG. Hehe calutki miesiąc po kilka godzin dziennie. W sumie gra wystarczała na 1min grania :). A ile było radości gdy okazało się że gdzieś coś źle wpisałem i trzeba to znaleźć i zmienić :). Po tym miesiącu dałem sobie spokój ( zwłaszcza że musiałbym to robić przynajmniej pół roku żeby coś sensownego wyszło)


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2005, 05:57 
Cytuj  
Nie no bez przesady ;] Starczy nawet zajzec na archiwum pl.rec.gry.mud i poczytac jak ladnie zachecano ludzi z tego typu pytaniami dot. mudow ;]Jezeli ktos chce zrobic, potrafi, i zna ludzi, to zrobi i tak, a jak nie to tylko ratujemy mu czas ;]


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(


Posty: 2
Dołączył(a): 20.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2005, 14:23 
Cytuj  
Zastanawiam się tylko nad tym ile trzeba będzie pracować nad dostosowaniem do gry engine'u z unreala, a ile tego z TES: III
I nie mówię tu tylko o modelach 3D i o grafice...

Ale może ten Unrealowy jest jużgotowy do multi. nie wiem

Mało się znam... Ale fabułę nadal mogę wymyślić :D

*

Posty: 120
Dołączył(a): 6.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 10:54 
Cytuj  
kozas15 napisał(a):
Ojjjj, zrobić mmorpg to naprawdę ciężka sprawa. W sumie nie wiem jak bardzo- ale kiedyś spróbowałem zrobić zwykłe cRPG. Hehe calutki miesiąc po kilka godzin dziennie. W sumie gra wystarczała na 1min grania :). A ile było radości gdy okazało się że gdzieś coś źle wpisałem i trzeba to znaleźć i zmienić :). Po tym miesiącu dałem sobie spokój ( zwłaszcza że musiałbym to robić przynajmniej pół roku żeby coś sensownego wyszło)

Witam

Gry projektuje się średnio 2 lata. Najtrudniej i najdłużej projektuje sie właśnie gry typu cRPG (dla przykładu Baldur's Gate projektowano 5 lat). Jeśli chce ktos stworzyć grę typu MMORPG, to najpierw musi zaprojektować świat oraz system, dopiero wtedy należy szukać ludzi. No bo kto chciałby dołączyć do projektu, o którym nic mie wie...
Druga sprawa to kwesria techniczna. Do gry mmorpg potrzebne są serwery, a te są kosztowne i drogie w utrzymaniu. Jeśli to miałby być projekt niekomercyjny to dużych zysków niemiałbyś. A żeby sprzedawać grę ,usisz znaleźć wydawcę, a to nie jest łatwe. Poza tym musisz mieć pewność że zainteresujesz ludzi tą grą i będą chcieli w nia grać. A więc dobra reklama, wywiady i pokazywanie się na różnych imprezach.
A jeszcze dodam, że mmorpg musi mieć dobry engine i w miarę duży świat i od cholery ciekawych questów, żeby ludzie się nie nudzili zbyt szybko tą grą.
Graficy i programiści to nie wszystko. Niezwłocznie najważniejsi są projektanci, którzy zaprojektują świat, po którym będzie gracz się poruszać oraz stworzyć dobry system, co nie jest wcale takie łatwe. Ważni są jeszcze artmakerzy, którzy będą robić koncepty, z których graficy będą się wzorować, tworząc modele postaci.

Sam tworzę grę MMORPG (o nazwie Black ICe Tales) i mówie Wam, iż jest to trudna robota. Współpracujemy też z ekipą Burżuazji. :D (lubię się chwalić, nie miejcie mi tego za złe :) )

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 14:50 
Cytuj  
Eee, odniosłem wrażenie że piszesz to do mnie :) A tymczasem to konradb2 chce zrobić( czy już robi) MMORPG-a.


_________________
Obrazek

*

Posty: 120
Dołączył(a): 6.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 18:16 
Cytuj  
No to życzę mu powodzenia... a sam robi czy ma swoją ekipę? Ma jakąś stronę projektu?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.