mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 09:44 
Cytuj  
Jakos w UO nie bylo z tym problemow, a przeciez bylo i open pvp (kazdy mogl bic kazdego), byl i full looting, bylo i campowanie cial (i to o wiele bardziej perfidne). I jakos kazdy kto gral w UO wspomina ja z lezka w oku, mowiac, ze zadna z dzisiejszych gier nie dorosla jej do piet.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 09:55 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
L2 pewnie tak jak FFXI - wiek levelowania, gra polegająca na campowaniu tygodniami i zarabianiu kasy + PvP którego w FFXI nie ma.

WoW to teraz wielki rozpierdziel.


nie wiem jak jest z levelowaniem w FFXI ale w l2 levelowanie do najszybszych nie nalezy ale nie jest tak tragicznie :) Nowi klanowicze pozaczynali kilka dni temu (4-5) i maja 20-22 lev. Ja w ciagu 4 miechow robilem Human Knighta i wlasnie mijam 40 lev a gram stosunkowo malo. Generalnie w 6-7 miesiecy mozna dobic do 50levelu a z takim levelem mozna juz sobie na wiekszosc rzeczy pozwolic :).

Wszystko jest rzecza gustu. Mi L2 pasuje a do grania w WOW'a za zadne skarby mnie nikt nie przekona, niech graja ci co lubia taki klimat, design i zalozenia jakie ta gra realizuje itp. i niech maja z tego fun :) To najwazniejsze.

a wracajac do pytania Bieluna... nie wiem dokladnie :/ ale wydaje mi sie ze tak wlasnie jest - rate x5 chyba oznacza ze adeny wypada x5 a przedmioty maja zwiekszona szanse wypadniecia x5.
Zapytaj o dokladna odpowiedz na forum darmowe mmorpg w dziale L2.
Zapraszam takze do oficjalnego dzialu L2 pod warunkiem ze chcesz grac w platna wersje gry. Jesli chcesz sprubowac platnej to moze bedzie jeszcze ktos mial kod umozliwiajacy darmowe granie przez miesiac ;) (taka promocja od NCSoft dzieki ktorej serwery sa weekendami "full" a polskie community rozloslo nam sie o kilku ludzi grajacych wczesniej na darmowych serwerach).

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 09:56 
Cytuj  
No mysle ze wprowadzenie stytemu lootingu z uo bylo by calkowita porazka, a to ze wzgledu na specyfike przedmiotow. W WoW sa bardizej hmm... unikalne(?). Np w sytuacji gdy szukasz jednego przedmiotu tydzien campujac instance, w koncu go zdobywasz, a po wyjsciu dostajesz w czape i go tracisz. Jak myslicie, ile takich sytuacji jest w stanie czlowiek zniesc zanim powie 'pierdole ta gre'? :)

pozdrawiam

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 10:09 
Cytuj  
wystarczy, że straciłbym jednego valora lub jednego epica i dałbym sobie spokój. Nie robiłbym 10-20x jednego instance modląc się najpierw o dropa (10% szansy) potem o szczęście w losowaniu (30-50%) by zaraz po wyjściu z instance mieć ??% że ktoś mnie zabije i go stracę.

Do tego co z itemami nie dla swojej klasy? Rozumiem, że AH?
Zaraz by się pojawiło stado chinoli farmujące instance, sprzedające itemki na AH, campujące wszystkie bossy nie_w_instance 24/7 i za zarobiony cash utrzymujące 10+ osobowe rodziny..
Wynik: nikt nie robiłby by instance bo drop rate niski, szansa na loot niska - lepiej pofarmować cash i dać utrzymanie dla chińczyków...

Idąc dalej żaden przedmiot nie byłby soulbound czyli ludzie którzy wyrośli z itemków sprzedawaliby go. Więc niemożliwe byłoby utrzymanie takiego drop rate. Zamiast 10% szansy na drop danej częsci armoru - byłoby 10% szansy, ze boss w ogóle coś dropnie, a że dropnie dla ciebie to 0.5% szansy. Tak tylko by uniknąć sytuacji, ze po miesiący 20 chińczyków nafarmowało 50 części danego armoru, a zapotrzebowanie jest na 20. Do tego te itemki nie znikają więc po roku byłoby zatrzęsienie tego w AH po kilka S.
Crafting - podobnie. Zaraz by się okazało, że drop rate części do craftingu jest kurewsko niski. Za to wytworzonych przedmiotów na AH jest już 10 - zapotrzebowanie zerowe.... Skillowanie craftingu bezsensu - crafting ubity.
Dzieki :/

Co do levelowania w L2 - to strasznie wolno. Dla mnie już za wolno ;)
Chociaż trzeba przyznać, że wolne levelowanie ma swoje plusy - ludzie się zgrywają, poznają w ciągu tych długich miesięcy bicia mobów. Za to szybkie takie jak w WoWie to totalna rozpierducha - 90% ludzi na 60lvl nie znam, 50% z nich widzę pierwszy raz na oczy - i tak codziennie...

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 10:43 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):

Co do levelowania w L2 - to strasznie wolno. Dla mnie już za wolno ;)
Chociaż trzeba przyznać, że wolne levelowanie ma swoje plusy - ludzie się zgrywają, poznają w ciągu tych długich miesięcy bicia mobów. Za to szybkie takie jak w WoWie to totalna rozpierducha - 90% ludzi na 60lvl nie znam, 50% z nich widzę pierwszy raz na oczy - i tak codziennie...


Ja 90% kontakow nadal mam :) mimo ze oni przyspieszyli levelowanie a ja nie :) czesto grywamy razem, siadamy i gadamy podczas restow, pozdrawiamy sie na drodze, czesto dostaje buffy przebiegajac kolo znajomego bufferra :). Masz racje tu ludzie nie zapominaja tak latwo tych z ktorymi levelowali :) bo to zabiera sporo czasu :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 11:30 
Cytuj  
lol
Jak itemki nie moga byc soulbound w lootingu innego playera?
Wlasciciel jest zbindowany, potem ktos go zabija i itemek binduje sie do nowego wlasciciela. Tak jak loot z bossa.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 11:34 
Cytuj  
lol
czyli paladyn zabija huntera i dostaje zbindowanego na siebie gun-a którego nie może użyć? :lol:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 11:37 
Cytuj  
hahaha jasne i umawia sie np tzrech typkow jeden z hordy i dwoch z alliance co chca przekazac sobie item...Najpierw ten z hordy bije tego ktory ma item soulbound ,lootuje a nastepnie wystawia sie temu drugiemu:D Ba pewnie zrobiliby z tego kolejna usluge za rl cash:)
("Chcesz przekazac komus soulbounded item? Zglos sie do nas mamy swoich ludzi na obu serwerach i z checia pomozemy.okazja tylko 100$ ")

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 11:44 
Cytuj  
dobre... o tym nawet nie pomyślałem, nie mam głowy do interesów ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 11:47 
Cytuj  
No coz, jak juz wspomniales paladyn zabija huntera i zbiera zbindowanego guna. Tylko po to zeby uprzykrzyc mu zycie i sprzedac vendorkowi (tak sobie wyborazam hehe).
_Albo_ latasz w grupie i jest typowy roll on item. Co za problem tak zrobic?
Zawsze cos by bylo.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 11:48 
Cytuj  
JAkos nie odniosles sie do exploita ktory ja podalem:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 11:50 
Cytuj  
A tak ciezko wpasc na pomysl, ze itemy zbindowane sa zbindowane, a wypadaja TYLKO itemy ktore mamy w inventory i bez "soulbonda"? :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 11:54 
Cytuj  
No ale po co mnozyc pomysly skoro lootowania nie ma ,nie bedzie i bardzo dobrze

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 12:04 
Cytuj  
No i dlatego ci starzy gracze PvP sie nie odnajda w WoW i to jest prawda.
Wystarczylo by zrobic chociaz loot kasy na 10% lub wiecej, a jak trzyma kase w banku to za kazda smierc jakis podatek wiekszy niz te 10% :wink:.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 12:30 
Cytuj  
tak jak to pisał świętej pamięci Laren gry mmorpg to nie dom publiczny i nie mają za zadanie zadowolić absolutnie każdego ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 12:38 
Cytuj  
Dlatego jedni wybieraja sobie gre pseudo pvp, gdzie pvp sluzy tylko do przeszkadzania innym, a inni graja w gry czysto pvp, gdzie z pvp jest cos wiecej, niz radosc z przeszkadzania innym w questach ;)

X.

PS. To juz nawet tak nielubiane przez Marka SWG po wprowadzeniu GCW upgrade ma lepsze i ciekawsze pvp niz WoW ;)

PS2. Tak, wiem, pvp w WoW jest niedokonczone ;)


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 14:02 
Cytuj  
sorrki ze OT ale nie chce mi sie zakladac nowego topica dla 1 pyt :)

Xanth ty jeszcze grywasz w swg? Bo ja wlasnie patchuje clienta (moze do nocy skoncze:P) i zastanawiam sie czy na eclispe sa jeszcze ludzie ;P ?


_________________
"Something worked as intended?? 0_0"

"This means we will have to get someone to create a bug and another guy to nerf it, I will deal with this immediately !"

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 14:45 
Cytuj  
Strangerr napisał(a):
zastanawiam sie czy na eclispe sa jeszcze ludzie ;P ?

Jacys ludzie jeszcze sa. Tak, nadal gram, ostatnio SWG dosc mocno sie zmienilo i nadal sie zmienia ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 16:40 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
No i dlatego ci starzy gracze PvP sie nie odnajda w WoW i to jest prawda.
Wystarczylo by zrobic chociaz loot kasy na 10% lub wiecej, a jak trzyma kase w banku to za kazda smierc jakis podatek wiekszy niz te 10% :wink:.


right :(


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 18:25 
Cytuj  
Trammel Whores :(


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.