mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 16
Dołączył(a): 12.09.2007
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2007, 18:37 
Cytuj  
Lol gdyby moja pani od Polaka to zobaczyła zatłukła
by cię chyba krzesłem ;) , ale nic piszesz to co
chcesz i mówisz to co chcesz , każdy ma wolność
słowa.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2007, 18:56 
Cytuj  
Jasne, pełno jest gier opartych na silniku Tibii, jeśli wasza ambicja nie sięga wyżej to i tak lepiej już na tym się oprzeć niż ciągnąć coś czego nie dokończycie (dzieląc los 99% tego typu produkcji).

Ale chodziło mi o coś innego.
1. OpenGL. Jest darmowy - ma dużo możliwości i afaik jest kompatybilny z praktycznie każdą platformą programistyczną.
2. Delphi nie Delphin. Ciekawe czy kupiłeś licencję czy korzystasz z darmowej wersji, która ma bardzo słabe możliwości, jeśli już o prawach autorskich wspominasz.

EDIT:
+ chęci
- za podejście


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2007, 19:25 
Cytuj  
"zatłukła by"


Posty: 16
Dołączył(a): 12.09.2007
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2007, 20:05 
Cytuj  
Mirtul znowu się podnieciłeś ??
Tylko patrząc na większość twoich postów można się porzygać , albo udławić ze śmiechu , więc nie przytaczaj mi tu wyrazów które napisałem , bo aż żal mi w ogóle o tym myśleć.. Nie dziwie się , że napisałeś ponad 1500+ jak 500+ to spam.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2007, 20:49 
Cytuj  
Po prostu selfowned, w zdaniu w którym ganisz jego polszczyznę robisz byka. Przyrostek -by się pisze razem. :wink:


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2007, 20:49 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Jasne, pełno jest gier opartych na silniku Tibii, jeśli wasza ambicja nie sięga wyżej to i tak lepiej już na tym się oprzeć niż ciągnąć coś czego nie dokończycie (dzieląc los 99% tego typu produkcji).

Ale chodziło mi o coś innego.
1. OpenGL. Jest darmowy - ma dużo możliwości i afaik jest kompatybilny z praktycznie każdą platformą programistyczną.
2. Delphi nie Delphin. Ciekawe czy kupiłeś licencję czy korzystasz z darmowej wersji, która ma bardzo słabe możliwości, jeśli już o prawach autorskich wspominasz.

EDIT:
+ chęci
- za podejście


napisz najpierw gotowy, sprawny silnik w OpenGL i dostosuj go do napisanego (rowniez przez ciebie, bo jakze inaczej) kodu sieciowego to pogadamy.
oczywiscie ze latwiej jest zrobic gre w 2d, chocby dlatego ze nie trzeba sobie zaprzatac glowy calym jednym wymiarem.

co do tego jak wyglada projekt - no wyglada marnie, hitem nie bedzie, ale tworca bedzie sie kiedys mogl przed kims pochwalic ze napisal taka a taka gre, od podstaw, i gralo w nia kiedys nawet 15 osob.
Czego wiekszosci z was nie udalo sie i nie uda osiagnac.

a szkoda.


_________________
Obrazek
Obrazek

*

Posty: 184
Dołączył(a): 7.07.2007
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2007, 21:32 
Cytuj  
GL & HF Blizjard Tim

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2007, 22:00 
Cytuj  
Pominmy, ze ciezko sie taka gra chwalic. Niech sie chwali. Ale wychodzenie z zalozenia, ze ta gra jest super, bo sam ja zrobil jest nie na miejscu. A wyskakiwanie z argumentem "Zrob lepsza, jak ci sie nie podoba" jest godne pozalowania.

Headshot napisał(a):
Mirtul znowu się podnieciłeś ??blablablajestemglupiblabla

Twoja glupota mnie zatkala, az nie wiem co odpisac :(

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2007, 22:28 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
Pominmy, ze ciezko sie taka gra chwalic.


oj, jesli ja zacznie i skonczy to bedzie o cala jedna grywalna gre do przodu w stosunku do ciebie ;] wbrew pozorom, moze niewiele, ale troche to znaczy ;]


_________________
Obrazek
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 00:54 
Cytuj  
Na samiusienki poczatek. Lol @ Sandman, jaki lans, zupelnie jak z pod remizy.

No.

A wjjjjenc.. rzucilem okiem na ten twoj projekcik, i musze cie wyedukowac zanim sobie krzywde o wskaznik zrobisz.

Zacznijmy od poczatku, i rzeczy dobrych.

To dobrze ze sie intersujesz moddingiem gier, ze masz kreatywny zapal i chcesz cos tworzyc. To bardzo dobrze ze wychodzisz z tym do ludzi zeby zebrac opinie na temat.

Teraz przejdzmy do rzeczy zlych.

- To bardzo zle w jaki sposob podchodzisz do komentarzy. Jesli liczyles na to ze ktos ci posmyra epeena to sie przeliczyles. Komentarze sa po to zeby pokazac ci co jest zle z twoim pomyslem i co moze byc lepiej, komentarze sa po to zeby ci pomoc. 90% czasu wszystkie komentarze beda negatywne, albo bardzo negatywne. Z tych komentarzy musisz wylowic te konstruktywne i sie zastanowic co robisz zle. NIGDY nie flejmujesz ludzi ktorzy komentuja twoja produkcje, bo to bedzie ostatni raz kiedy ktokolwiek sie zainteresowal twoim projektem. Jak ktos jest chujowy jak sandman to go ignorujesz i tyle.

- To bardzo zle ze masz zerowe pojecie o programowaniu (DelphiN, etc). Jak chcesz cokolwiek modowac, to podstawy programowania w jakimkolwiek jezyku zeby ogarnac skrypty danego systemu to podstawa.

- To bardzo zle ze robisz MMORPGa. Spojrzmy na to realistycznie, nie zrobisz drugiego wowa, ani drugiej ultimy. Prawdopodobnie nie zrobisz nawet drugiej tibii. Siadz do ksiazek, naucz sie jak swiat dziala, poczytaj troche materialow o designie, zrob jakas mala gierke OD POCZATKU DO KONCA, to jest bardzo wazne. Zaczac i skonczyc projekt. Jak juz nabierzesz doswiadczenia po ukonczeniu tego projektu, to bedziesz doskonale wiedzial co zrobic dalej.

- To bardzo zle ze na twojej stronie nic nie ma. Wszedlem, zobaczylem jakies posty pisane do szuflady, screenik jakis i tyle. Zero informacji co to jest za gra, jak sie w to gra, jak wyglada swiat, dlaczego chcialbym w to zagrac, etc. Ja wiem ze dopiero zaczynasz, ale ogolna rozpiska projektu powinna byc zanim zrobisz cokolwiek.

- To troche kiepsko ze modujesz tibie. O ile doswiadczenie w designie sie zawsze przydaje, to marnowanie czasu na nauke wstecznej technologii to.. coz.. no marnowanie czasu no. Zrob mod do HL2, mapke do quake.


Wracajac do twoich pozniejszych postow, tak, da sie napisac engine od zera. Da sie zrobic grafike, ba , da sie skompletowac rozne kawalki kodu, dane z roznych gier i zlozyc to w calosc jako zupelnie nowy projekt. Oczywiscie lamie to wszystkie mozliwe prawa autorskie jesli chodzi o dane, ale przeciez nie robimy komercyjnego projektu, prawda.. prawda?

Poczytaj sobie :
- http://www.gamedev.net/community/forums ... orum_id=17
- http://www.sloperama.com/advice/idea.htm
- http://www.lostgarden.com/Directory.htm

Zastanow sie co chcesz robic zanim zaczniesz to robic, potem przygotuj sobie narzedzia. Jak juz bedziesz mial narzedzia, umiejetnosc poslugiwania sie nimi i pomysl to zacznij cos robic. Jak juz cos zrobisz wiekszego i bedziesz chcial pokazac to zrob to w milej i przystepnej formie, moze nawet komus bedzie sie chcialo odpowiedziec na twojego posta.

Tyle.

ps. Jak chcesz podyskutowac o designie i programowaniu to zawsze mozesz cos interesujacego znalezc na http://nestor.vg/ (shamless lans, wiem).


_________________
Nestor#1522

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 01:00 
Cytuj  
nestor - z calym szacunkiem - pierdolisz od rzeczy.

zacznijmy od tego ze czlowiek przyznal sie ze engine napisal od podstaw. nie mam podstaw by mu nie wierzyc wiec uznaje ze to zrobil. wiec przestan srac ze nie ma pojecia o programowaniu.
po drugie - to nie jest modding tylko pisanie gry.
po trzecie - "Mmorpg" (*cough* bardzo M.) to to na pewno nie jest, ale jak napisalem - skoro sa ludzie ktorzy graja w jakies popierdzielone klony valheru, albo syfy na engine tibii, to dlaczego nie mialoby znalezc sie 15 osob ktore bedzie grac w ta gre?

mmorpg rozwinie go o wiele bardziej niz pisanie innej gry, miedzy innymi wlasnie dlatego ze jest sieciowe, i nauczy sie w jaki sposob pisac kod sieciowy. Jesli nie on - inna osoba z jego 'teamu'.

strony i innych pierdol nie oceniam bo mnie to wali, tak samo jak ten caly projekt, ale ludzie na litosc Boska, nie odbierajcie mu tego co ewidentnie robi i czym chcial sie pochwalic.

a ludzi pokroju sandmana delikatnie prosze o nie wypowiadanie sie w threadach gdzie nie maja nic interesujacego do powiedzenia.


ps. wklejanie tutaj adresu bloga to juz cios ponizej pasa.

shame.
on.
you.


_________________
Obrazek
Obrazek

*

Posty: 89
Dołączył(a): 12.09.2007
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 08:51 
Cytuj  
Widze ze teraz jest w dobrym tonie po mnie pojechac.


_________________
s4ndm4n.com
clanfire.org
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 09:01 
Cytuj  
A czegoś ty się spodziewał ? Sam na to sumiennie pracowałeś więc chyba o to ci chodziło. Ciesz się, jesteś zawsze w centrum zainteresowania.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 12:21 
Cytuj  
Brzydkie toto jak nie wiem co, ale zycze powodzenia z projektem. Milo ze przynajmniej ktos ma jakies aspiracje co do tworzenia czegokolwiek, a nie tylko komentuje w stylu "zal.pl" itp.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 12:34 
Cytuj  
FiRe-S4ndM4n napisał(a):
Widze ze teraz jest w dobrym tonie po mnie pojechac.


Gnij.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

****

Posty: 1199
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 12:47 
Cytuj  
Headshot napisał(a):
Jak był bym modem już dawno byś miał warna za spam , a i pisze się zal.pl
bo nie mogą być w nazwie polskie znaki.


Wiesz co idź zaloguj się na www.zal.com

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 16:04 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Na samiusienki poczatek. Lol @ Sandman, jaki lans, zupelnie jak z pod remizy.
.


Francuz mylisz pojecia


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 16:16 
Cytuj  
Francuz "spod".

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2007, 00:13 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Nestor napisał(a):
Na samiusienki poczatek. Lol @ Sandman, jaki lans, zupelnie jak z pod remizy.
.


Francuz mylisz pojecia


FRANCUZ? Ty do mnie francuz mowisz? Ty chujozo ty.


_________________
Nestor#1522

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2007, 00:49 
Cytuj  
Headshot napisał(a):
postaramy się , żeby na pewno była ładniejsza niż w Tibi , coś ala Diablo II i kilka innych tego typu gier.)


jak na silniku kratkowanym z molziwoscia chodzenia tylko i wylacznie gora dol prawo levo + eventualnie skosy chcecie zrobic d2?


_________________
oumn da lololegend

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.