mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lut 2003, 10:05 
Cytuj  
Cytuj:
2003-02-20 09:40, Magus napisał:
Beast, czemu nie? Gdzieś taka zasada jest?


Czyli w ten sposob chciales wyrazic chec podpiecia logow z Twojego ICQ, GG i maila na strone WWW? :har:

A na serio to jest już kwestia smaku, kultury i prywatnosci. Ale nie chce sie wdawać w nastepna dyskusje na temat wyzszosci swiat.

B@ck to work.


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 lut 2003, 10:16 
Cytuj  
Magus: wlasciwie to te logi byly tylko zeby moja wypowiedz zabrzmiala zartobliwie, niestety beasta to urazilo (no idea czemu).

Coval: heh extra, a ostatnio czytalem sgk (lutowy) swiat wg manjaka czy jakos tak i gosc mowil ze gazety sa lepsze od netu bo w gazetach sa potwierdzone informacje, heheheh taa az mi sie ich recka daoc przypomniala i info o cl ze niby lepsze od oficjalnych serwerow ;] i na takim czyms ksztalci sie przyszla era graczy ;]
potem wpadnie taki i powie "jakiego mmorpga mi polecicie ? tylko nie neocrona bo click mowi ze be, moze daoc ? takie fajne to bylo wg recki w sgk, aha i podajcie od razu namiary na darmowe serwery

**

Posty: 299
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lut 2003, 10:23 
Cytuj  
Cytuj:
2003-02-20 10:05, Beast napisał:
...
Czyli w ten sposob chciales wyrazic chec podpiecia logow z Twojego ICQ, GG i maila na strone WWW?

A na serio to jest już kwestia smaku, kultury i prywatnosci. Ale nie chce sie wdawać w nastepna dyskusje na temat wyzszosci swiat....



Raczej nie miałbym nic przeciwko temu, jakby ktoś chcial to niech zamieszcza, mam zaufanie do tych z ktorymi rozmawiam, a z tymi do których go nie mam, nie rozmawiam, lub też zachowuję się na odpowiedzialnie, że nic się nie stanie jeśli je opublikują.

Dla mnie jest to kwestia poznania i zaufania do ludzi z którymi rozmawiam oraz odpowiedzialności za to co się mówi i dojrzałości rozmówcy/ów (teraz już wiesz że Twój rozmówca nie spełnia tego kryterium prawdopodobnie). Oraz kwestia wolności słowa. Tutaj jestem skrajnym liberałem, i nawet uważam że Rydzyk może sobie mieć telewizję (i każdy inny który tego bedzie chciał). Zareagowałem, bo doszło do cenzury, i nie dlatego zebym to czytać chciał, bo i tak by mi się nie chciało. Ale dla zasad które ja wyznaję.

No a ponieważ to offtopic tutaj, to nie będę tego już ciagnął. -B@ck to work- :grin:


_______
A co do tego topica: recenzja to recenzja, najczęściej prywatna opinia tego co ją pisze (lub tez pisze ją pod zamówienie i wtedy jest to po prostu kryptoreklama). Wiele gier dostaje 10 pkt. a dla mnie to chłam. I co? Najwyżej nie kupię pisma lub też nie bedę wierzył danemu recenzentowi. Wolny wybór. Nie podoba się? Niech założy własną gazetę i bedzie mógł umieszczać swoje opinie.
A recenzji jest na tyle dużo (choćby i tutaj także na tym boardzie), że po ich przeczytaniu inteligentny człowiek może sobie wyrobić opinię.

Chyba że sam nie wie czego szuka.

_________________
Magus
vel Adsumus

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Magus dnia 2003-02-20 10:29 ]</font>

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lut 2003, 10:37 
Cytuj  
Ja przestalem wlasnie dlatego kupowac "pisma komputerowe" bo wiekszosc recenzji w nich zawartych za bardzo przypomina reklamy.
Poza tym ich poziom jest tragiczny.
Mozna opisac strzelanke FPP instalujac ja na godzine czy "nawet 1 dzien" na kompie i stukajac w nia ale juz opisac porzadny roleplaying czy nawet strategie (o mmorpg nie wspminajac) tak sie nie da.
A struktura pracy w takich gazetach najczesciej wyglada tak: Pan X odpowiada za recenzje gier gatunku Y. Zleca sie mu wiec opisanie danej gry niezaleznie od tego czy ja wogole widzial na oczy czy nie.
Gosc dostaje na to 2 dni (bo jak wiadomo krotszy termin dziala na niego inspirujaco :smile:) wiec co facet ma zrobic - wchodzi w przegladarke, wyszukuje 2-3 zachodnie recenzje i tworczo zrzyna z kazdej czesc tekstu tworzac "nowa jakosc" :wink:

Jedyne dobre pisemka jakie pamietam to te ktore byly tworzone przez pasjonatow ale to mamy juz dawno za soba.
Teraz liczy sie czy ktos placi "od sztuki" czy od kb tekstu i tyle.
Sa of korsik wyjatki ale... patrz=>przyslowia :grin:


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lut 2003, 10:37 
Cytuj  
Cytuj:
2003-02-20 10:16, Ashton napisał:
Magus: wlasciwie to te logi byly tylko zeby moja wypowiedz zabrzmiala zartobliwie, niestety beasta to urazilo (no idea czemu).


Popatrz do góry i wyciągnij wnioski apropo "zartobliwosci" :wink:
Czas na EOT.

Pozdrawiam.


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 lut 2003, 11:07 
Cytuj  
CO do logow to zgadzam trzeba teraz uwazac co i gdzie sie mowi bo cie podpier...a.

A jesli chodzi o recki to necron niech sobie am dostane 3+ tylko jakies argumenty why.
Jak beda sensowne to spox
.
Ale jak napisze Necron sux bo nie lubie gier w ktorych steruje sie za pomoca myszki i klawiatury to troche inna sprawa.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 lut 2003, 11:27 
Cytuj  
Beast: nadal nie rozumiem co cie urazilo tak w tych 2ch logach, wlasciwie wg mnie to nie bylo tam nic co moglo by cie postawic w zlym swietle no ale ..

Coval: wlasnie przeczytalem ta recke, powinienes kogos opieprzyc bo sam grasz w mmorpgi dosyc dlugo i lepiej sie znasz na temacie. Jezeli gosc w ogole gral w ta gre to pogral w nia z jeden dzien albo kilka godzin, ma do gry pretensje ze trzeba levelowac bijac szczurki, no coz skoro wg niego to zle to po kiego poleca everquesta ktory pod wzgledem levelowania jest o wiele nudniejszy ? ehh

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lut 2003, 11:29 
Cytuj  
Coval na nikogo nie bedzie krzyczal bo "(...) niech pierwszy rzuci kamieniem" :grin:


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lut 2003, 14:13 
Cytuj  
Heh, a ja tylko dalem info, ze sie pojawila recenzja jakiegos MMORPGa w gazetce, zebyscie mogli sobie przeczytac ewentualnie. Nie wspomnialem nawet, czy sie zgadzam z ocena, czy nie, bo nawet nie wiem jaka w tej gazecie jest skala, a recenzji nie czytalem:[
Wiem, ze ocena koncowa zalezy glownie od recenzenta i u kazdego moze byc inna, ale afaik ta z Neocrona poparta byla takimi oto argumentami:
"nuda i sztampa"
"Tu bedziesz sie nudzil"
"jesli szukasz dobrego mmorpg zagraj w ultime online, badz everquest"

Takze lol... Moze im Cenega tez zalazla za skore.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lut 2003, 15:00 
Cytuj  
Nie mam co krzyczec, bo... wszyscy w redakcji wiedza, ze mam zajoba na punkcie mmorpg. Jesli nie dostalem Necrona do recenzji, to byl pewnie ku temu jakis powod. Poza tym w kazdej pracy istnieja pewne relacje, szczegolnie w Polsce. Tutaj bez plecow niewiele mozna zdzialac.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 20 lut 2003, 18:11 
Cytuj  
No cóż tak to jest jak za pisanie biorą się amatorzy gier mmorp które znają tylko z dem. Wkońcu żeby ocenić taką gierkętrzeba grać conajmniej 2-3 tygodnie w pełną wersję i to naprawdę dużo. Ale takie życie lepiej by było gddyby taka recenzja była pisana przez starych wyjadaczy...


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 lut 2003, 18:21 
Cytuj  
2 3 tygodnie w eq gralem troszke dluzej i nie powiedzal bym ze poznalem gre dobrze.
Nie bylem na zadnym rajdzie wogule cale End game mnie ominelo.
Gdzie jest najwieksza frajada.
Na pewno tak samo jest necronie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 20 lut 2003, 18:31 
Cytuj  
Napisałem conajmniej 2-3 tygodnie co zanczy conajmniej. Zwykle takie osoby grają góra 2 dni i piszę recke nie mając pojęcie o tym jak gra wygląda naprawdę wiele ciekawych rzeczy zaczyna się dopiero na wyższych levelach...


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 lut 2003, 18:42 
Cytuj  
Cytuj:
2003-02-20 18:31, Khebeln napisał:
Napisałem conajmniej 2-3 tygodnie co zanczy conajmniej.


wiem co to znaczy conajmiej

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 20 lut 2003, 18:52 
Cytuj  
:smile:


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 lut 2003, 19:11 
Cytuj  
to juz wiesz :smile:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lut 2003, 19:47 
Cytuj  
2-3 tygodnie? HEHEHEH.
Moze 6 miesiecy na kazda strone recenzji.
Wyobrazmy sobie profesjonaliste, ktory robi 4 strony recenzji - dwie po 2 strony co 2 tygodnie. Dlugo by nie pozyl za zarobione pieniadze.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 20 lut 2003, 19:55 
Cytuj  
Heh fakt ale ja mówię żeby chociaż podstawy wiedział, ale fakt rzeby dobrze poznać dane mmorpg trzeba żyć tą grą, inaczej sięnie da. Nienawidze osób mylących normalne gry rpg np NWN z mmorpg. Np coś takiego mówie do gościa czy grał kiedyś w jakieś mmorpg a on po chwili zastanowienia odp że tak grał w NWN, a mnie w tym momencie krew zalewa...


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 lut 2003, 19:56 
Cytuj  
rozmawiamy o mmorpg a nie nfs4

****

Posty: 1401
Dołączył(a): 22.12.2001
Offline
PostNapisane: 20 lut 2003, 20:11 
Cytuj  
wg. mnie jesli ktos chce zrecenzowac mmorpga lub inna "dlugodystansowa" gre a niema na to czasu, to powinien popytac na boardach, czatach czy co tam jeszcze co sadza o tej grze ludzie ktorzy juz troche w to graja.
Wtedy z kazdej wypowiedzi moze wyciagnac wnioski na temat tej gry, ktore moze jeszcze poprzec tym co sam zauwazyl np. grafika, muzyka itp.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.