mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 gru 2003, 18:03 
Cytuj  
Ktos pytal czy znam osobe prywatna ktora najechali i skasowali za nielegalny soft.
Znam i to mase :wink:
O ile wiem nikogo za to nie skazali.
Sprawy sa "w toku" i pewnie skoncza sie umorzeniem ze wzgledu na niska szkodliwosc.
Tyle ze kompy zostaly skonfiskowane a to sie = stracie 2000+ PLN w gore (bo nawet gdy je po tych 2 latach oddadza to nadaja sie juz tylko na zlom).

A procedura jest naprawde banalna.
Jesli wykryje sie nielegalny soft w jakielkolwiek firmie to Hetman moze wystapic o sprawdzenie wszystkich klientow i/lub pracownikow tej firmy - i na tej podstawie najczesciej uzyskuje on nakaz do wejscia do domu.
Miesiac temy zalatwialem koledze robote przy tym (MS szukal studentow ktorzy beda lazic po firmach i udajac kupujacych kompy prosic o "zainstalowanie przy okazji Windowsa") i juz zdazylem sie nasluchac kogo i na ile udalo im sie stuknac :smile:

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 4 gru 2003, 20:36 
Cytuj  
Theddas, naprawde, wysil sie na przeczytanie 3 linii tekstu O_o ...

Nigdzie nie napisalem, ze mowie o zwyklych ludziach nie powiazanych w zaden sposob z jakas tam dzialanoscia na wieksza czy mniejsza skale z ktorej ludzie czerpali sobie spore zyski...

SA i BYLY i BEDA najazdy na firmy komputerowe, zwiazane z komputerami i osoby z tymi firemkami powiazane, gazeta czy inny portal ameryki nie odkryl, bo to nie sa jakies mass-najazdy tylko jedna bardziej naglosniona akcja, ktorej byly juz masy w roznych czesciach Polski. To tyle.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 gru 2003, 22:49 
Cytuj  
Kompa chyba mozna wykupic za jaks kaucja ...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 4 gru 2003, 23:01 
Cytuj  
Asmax, naprawde, zaprzestan. Dyskusja, jak wskazuje chociazby jej pierwszy post, dot. osob prywatnych, a nie najazdow na firmy, ktore byly, sa i beda, wiec nie wykrecaj kota ogonem :<. A ze jedno jest z drugim akurat powiazane, to inna sprawa.

Karol, jestes pierwsza znana mi osoba, ktora osobiscie zna osobe prywatna odwiedzona przez w.w. panow. Gratuluje, wygrales buziaka od Asmaxa :grin:.

Ja bym sobie kompa skonfiskowac nie dal, co najwyzej dysk. Poza tym przy wejsciu gosc musi powiedziec czego szuka, wiec nie ma tak "co znajde to nie twoje". Co nie zmienia faktu, ze nieznajomym po prostu sie nie otwiera drzwi, co oszczedza przy okazji wizyt swiadkow J i innych akwizytorow.

Ale mniejsza z tym, opisane przez Ciebie przypadki tylko potwierdzaja regule - nie byles klientem/pracownikiem zadnej dziwnej firmy, nie jestes w podejrzanej sieci osiedlowej, nie handlujesz - nie wpadniesz. No chyba, ze przez wrednego sasiada albo duzego pecha i dziwny zbieg okolicznosci. Do tego te wszystkie akcje maja na celu zebranie dowodow przeciwko firmom/osobom handlujacym, a nie przeciwko szarym uzytkownikom, ktorzy cos tam kiedys kupili. U mnie juz kiedys policja byla, z 5 lat temu, bo bylem na jakiejs liscie klientow zlapanego pirata z Pomorza (sic!). Potem nawet mialem wizyte w prokuratorze w roli swiadka skladajacego zeznania. Calosc byla bardzo humorystyczna.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Theddas dnia 2003-12-04 23:08 ]</font>

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 5 gru 2003, 14:37 
Cytuj  
Nie to theddaz pelen podziwu jestem Twojej konsekwencji. Ale OK, jezeli dla Ciebie nieswiadoma osoba kupujaca kompa dla siebie w pewnej firmie komputerowej "z zainstalowanym gratis Windowsem XP" to nie osoba prywatna, to rzeczywiscie, mozemy uznac temat za zamkniety.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 gru 2003, 16:31 
Cytuj  
Moze dlatego ja znam ze:
- handluje tym softem na duza skale i zdarzalo mi sie "ratowac" klientow ktorych ktos podpierdolil
- moja zona pracuje w MS wiec jakby mam informacje "z pierwszej reki" :smile:

BSA siedzie w kieszeni Microsoftu ktory lozy na jego utrzymanie w 90-95%. Robia dokladnie to, co im MS kaze.
Jesli JESZCZE na duza skale nie wchodza do domow to tylko dlatego ze ktos w MS sobie przeliczyl ze im sie to nie oplaca.
Ale juz pracuja nad tym zeby zmienic ustawe i pozwolic na rozpatrywanie kilku takich samych spraw razem. Jesli to przejdzie to gwarantuje Ci ze bedzie wysyp spraw przeciwko prywatnym piratom. W tej chwili nie warto sie im "schylic" po 1500-3000 PLN kary ale jak beda mogli zrobic takich spraw 20 za jednym posiedzeniem sadu to wszystko sie zmieni.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.