mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 88  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 2 mar 2012, 17:11 
Cytuj  
Sula i Caviez chyba się zapedzili ze swoimi opiniami...

Po pierwsze Sula przeczytaj dokładnie moje wczesniejsze posty :P
Po drugie CavieZ -nie krytykuję Stardocka, a jedynie to, że wyskoczył taki babol.


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2012, 17:40 
Cytuj  
Ja dostalem od razu po przelaniu kasy ale co z tego jak mi gra nie dziala ;d


_________________
.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 2 mar 2012, 18:43 
Cytuj  
Jesteście niesprawiedliwi wobec Stardock I FE :(

@Farin Ja ci pisałem ,żebyś wstrzymał konie bo oni ręcznie realizują zamówienia i to trochę trwa. Ofc nie miałem pewności, dlatego dopisałem cobyś skorzystał również z rady Sula.
@Highlander -weź tak nie pisz bo większosć tego ;d nie zauważy i zacznie się opluwanie. :wink:

Pierwsza od lat wypasiona strategia turowa ,która w dodatku jest non stop widocznie usprawniana, a tu takie czarnowidztwo i brak docenienia :D Takiego dopieszczania produktu to sorry, ale ze świecą szukać...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2012, 18:44 
Cytuj  
Gra dziala, zeby nie bylo ale nie na moim mainie hehe ;) imo support itp. jest raczej bez zarzutu ;)

http://forums.elementalgame.com/418975


_________________
.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 2 mar 2012, 18:55 
Cytuj  
@Caviez
Wiekszość budynków ma + i -. Budynek, kóry daje np - 1 do kosztu utrzymania(czyli zabiera - 1 gildar co ture z dochodu miasta), - 1 do wzrostu populacji, ale w zamian daje dodatkowego obrońce(demon) + bonusy do obrony nie stawia się jak tylko pojawi się taka możliwość. Taki budynek prawdopodobnie zablokuje rozwój miasta i nie rozwiniesz go na poziom 5. Ten budynek sacrifice altar stawia się dopiero na 5 poziomie miasta/ kiedy mamy naprawdę nadprodukcję żywności/gdy jesteśmy przyparci do muru.

Budynki, kóre nie mają minusa w kosztach utrzymania mozna stawiać bez zastanowienia. Nad całą resztą trzeba się zastanowić czy teraz czy pożniej or wcale. Nie ma znaczenia czy dodasz do listy budowy 1 czy 5 budynków ( koszt budowy pobranie zostanie dopiero przy jej rozpoczęciu), pozatym można się z takich decyzji wycofać.

@Kabraxis mam każdą grę Stardock, wszystkie ich tytuły są niezłe dobre or bardzo dobre(wyjatek EWOM). Nie raz pisałem do supportu swoim słabym angielskim i o dziwo, zawsze dostawałem odpowiedz bardzo szybko i next o dziwo pomimo mego angielskiego potafili postawic się w sytuacji klienta i starali sie pomoc (raz podesłali mi 2 porady, ale to z mojej ewidennej winy bo nie potrafiłem dookreslić problemu).

Gdy EWOM okazał się megafailem, byłem mocno rozczarowany delikatnie rzecz ujmujac bo moje oczekiwania były spore (oczekiwałem obiecanego nastepcy Master OF Magic) i next o dziwo: Stardock przyznało się do błędu, przeprosili i każdemu, któ kupil w pre orderze obiecali 2 next gry z tego świata za free, a każdemu kto kupił grę w 2010 do listopada (wtedy były przeprosiny) next grę za free. Ja się pytam jaka inna firma zachowała się w ten sposób ??? Dodam ,że każdy niezadowolony mógł odzyskac pieniądze. W FE widać zmiany na plus za każdym patchem, za każdą next fazą bety. Kabraxis uraziłeś moja uczucia :D

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2012, 19:53 
Cytuj  
The modders…well, the modders are going to go to town on this game. There was some joking earlier internally about how long it would take someone to make an Alpha Centauri total conversion with this stuff. Even the “look” of the game is, ultimately, just PNG’s and DDS files.

:D :wink: 8)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 2 mar 2012, 20:07 
Cytuj  
Dobra wszystko jakoś się układa, gra się ściąga, a mail do supportu odnośnie 3 krotnej pomyłki wysłany :]




Do osób, które komentowały moją sytuację:
Odniosłem wrażenie panowie, że mało uwagi przykładacie do postów innych przez co wychodzą wam ułamki i wciskacie później, że krytykuję stardock i bóg wie co jeszcze ! :wtf:

Chill out !


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

**

Posty: 263
Dołączył(a): 26.02.2012
Offline
PostNapisane: 2 mar 2012, 20:50 
Cytuj  
warhameron napisał(a):
@Caviez
Wiekszość budynków ma + i -. Budynek, kóry daje np - 1 do kosztu utrzymania(czyli zabiera - 1 gildar co ture z dochodu miasta), - 1 do wzrostu populacji, ale w zamian daje dodatkowego obrońce(demon) + bonusy do obrony nie stawia się jak tylko pojawi się taka możliwość. Taki budynek prawdopodobnie zablokuje rozwój miasta i nie rozwiniesz go na poziom 5. Ten budynek sacrifice altar stawia się dopiero na 5 poziomie miasta/ kiedy mamy naprawdę nadprodukcję żywności/gdy jesteśmy przyparci do muru.


czyli mam rozumieć, że teraz musimy budowac budynki wedlug schematów? Ze np Tartaku (podaje jako przykład) nie możęmy teraz bo jest nieoplacalne i dopiero je warto zbudować na 5 poziomie? To trochę psuje sens gry. Albo zle to rozumuje :d

warhameron napisał(a):
@Caviez
Stardock przyznało się do błędu, przeprosili i każdemu, któ kupil w pre orderze obiecali 2 next gry z tego świata za free, a każdemu kto kupił grę w 2010 do listopada (wtedy były przeprosiny) next grę za free. Ja się pytam jaka inna firma zachowała się w ten sposób ??? Dodam ,że każdy niezadowolony mógł odzyskac pieniądze. W FE widać zmiany na plus za każdym patchem, za każdą next fazą bety. Kabraxis uraziłeś moja uczucia :D


Ogólnei mówiąc bardzo cenie i lubie Stardock. Fakt skopali WOM, ale przyznali się do błędu. Szkoda, że jak zapłaciłem 100zł za WOM to muszę i płacić za FE! ;/ Pamiętam jak z począku mówili, że bedzie ona darmowa dla każdego kto za kupi.. a później zaczęli wymyślać, że kto w roku takim i takim to dostanie taniej itp..

Czy mogę odzyskać forsę za 1 część ? Bo tak napisałeś? Chętnie bym chciał by zwrócili.

Farin napisał(a):
Po drugie CavieZ -nie krytykuję Stardocka, a jedynie to, że wyskoczył taki babol.


Tzn ja nie miałem pretensji do ciebie ;p ale do innej tu osoby, która napisala ze poczekamy do zimy aby otrzymać wiadomość od Stardocka. Co jest oczywiście nie prawdą.


---
Ja jeszcze raz napiszę :p Co myślicie aby zrobić forum o tej grze? albo stronkę? Bo tu mi nie przeszkadza rozmawiać, ale to nie jest gra MMO i bojęsię, że moderatorzy zablokują dostęp i nici z dyskusji o tej grze. Bo nie ukrywam, że dużo mi to pomaga i będzie jeszcze bardziej jak z wami rozmawiam. Bo na oficjalnym forum to wiadomo jest wszystko w języku unwiersalnym i trochę mnie to męczy.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 2 mar 2012, 21:28 
Cytuj  
FE jest grą strategiczną , wielo płaszczyznową. Sorry, ale stawianie budynków jak leci byłoby po prostu glupie i nudne. To ,że co poziom mamy full random nowe budowle dodaje jeszcze większego smaczku. Możesz rozwijać dane miasto pod konkretną specjalizacje np: rozwój naukowy + przyrost many. Możesz nastawić się na produkcję i obniżanie kosztu produkcji wojska. To od gracza zależy jak pokieruje rozwojem, od jego dycyzji zależy efekt końcowy > jakby nie bylo sa to decyzje strategiczne/długofalowe. (max poziom miasta ja osiągnełem około 1000 tury dopiero).

Ba zanim postawi się miasto trzeba podjąć decyzje gdzie się je postawi: Idealne miejsce na 1 miasto to takie : pole daje po 5 materiałów i żarcia, w pobliżu jest krysztal, żelazo, złoto, dodatkowe pole z żarciem (kilka rodzaji), shard + rzeka(mozliwośc wybudowania doków(kasa i żarcie). (strona 5 tego tematu)

Co do tartaku jest to jeden z potrzebnych budynków (czym więcej materialów/tym szybsza produkcja). Każde miasto przynosi przychody jak i generuje koszta, celem gracza jest zbalansowanie wydatków. Jesli ci się uda tak rozwijać miasto, że przyniesie ci dodatkowo dochód to jest twoj zysk. Ofc mozna iść po najmniejszej linni oporu i podnieść podatki, ale... wyższe podatki wplywaja na niezadowolenie mieszkańców co przekłada się na obniżenie produkcji, wolniejszy rozwój naukowy oraz mniejsze dochody. Na rozwój miasta dodatkowo mają wpływ czary (pozytywne castowane przez nas jak i negatywne rzucane przez przeciwników). Co do podatków ja miałem przez większość gry ustawione na low, dzieki własnie rozwaznej rozbudowie miast (na czelendżu), wzmozony wysyłek militarny niestety wymusza podniesienie podatków> słabe państwo (miasta) nie udzwigną takiego obciażenia na dłuzszą metę i przegra się grę poprzez mizerne zarządzanie :D

Co do zwrotu kasy, można się było chyba do konca 2010 or 11 zglaszac.


Ostatnio edytowano 2 mar 2012, 21:47 przez warhameron, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2012, 21:39 
Cytuj  
robal sie chyba ozenil wiec nie bedzie tu bruzdzil raczej :)
a jesli ci sie chce robic forum dla 10 osob caviez to prosze cie bardzo :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 2 mar 2012, 21:57 
Cytuj  
Stardock zrobil jeszcze tragicznego Demigoda, ktorego preorderowalem, no ale po pewnym czasie mozna bylo refundnac "bo komus gra sie nie podobala".
FE faktycznie fajnie, szkoda tylko ze tak czesto mi sie to crashuje :(

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 2 mar 2012, 21:59 
Cytuj  
Jestem pod wrażeniem:
"Hello,

We have refunded three of your purchases, you should be good now.

Let me know if that resolves your problem or if you have any further questions."

Nieźle - teraz tylko czekać aż mi babol z kontem się wyjasni i jak bozia da to jutro bedę śmigał bo gierka już zainstalowana :]


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 2 mar 2012, 22:01 
Cytuj  
Ja Demigoda sobie kupiłem za 5$ i jak na te pieniądze gra do pogrania. Co do crashy/ bawienie sie ustawieniami graf , a jak nie to czekanie na bete 3. Z drugiej strony każdy crash to raport z automatu co pozwoli na jeszcze lepsze usprawnienie gry.

@ Farin Od stardock inne firmy / korporacje to się mogą uczyć podejścia do klienta.

**

Posty: 263
Dołączył(a): 26.02.2012
Offline
PostNapisane: 2 mar 2012, 22:28 
Cytuj  
@warhameron --> co to znaczy full random budowle co poziom? :D Bo brzmi zachęcająco.

Szczerze mówiąc Firma Stardock czy Firaxis Games ratują pecetowy rynek gier. Gdyby nie ich produkcje to byśmy ciągle byli skazani na gry z oklepaną tematyką i powielanym pomysłem. Ja się cieszę, że powstają takie gry i że takie firmy tworzą tego typu produkcje. Fakt faktem małe grono w tego typu gry pogrywa, ale co zrobić skoro 80% społeczeństwa woli gry, gdzie nie trzeba myśleć :). Oczywiście też fajnie jest pograć w jakieś strzelanki, ale ja chyba wyrosłem i wolę więcej czasu poświęcić Heroes VI czy właśnie elementalowi. Chociaż ostatnio też ostro gram w Fife 12 na necie, ale rozrywka musi jakaś być :).

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 2 mar 2012, 22:32 
Cytuj  
CavieZ napisał(a):
@warhameron --> co to znaczy full random budowle co poziom? :D Bo brzmi zachęcająco.


Co poziom mamy do wyboru 1 bonusowy budynek z 5 jest to full random (podział na common, uncommon i rare). Na kązdym poziomie są inne niepowtarzalne budynki (na 3 poziomie nie bedzie budynku z 1 or 5 poziomu)



Challenging is the Best AI without the AI getting bonuses.

http://forums.elementalgame.com/418975/page/2/#replies

**

Posty: 263
Dołączył(a): 26.02.2012
Offline
PostNapisane: 2 mar 2012, 22:34 
Cytuj  
Kurna zaskakuje mnie ta gra. Chyba inne gry tego typu się chowają jeśli chodzi o pomysły i rozwiązania :D. Zauważyłem, że lepiej grać powoli rozglądać się i mądrze decydować co dalej robić.

A jeszcze jedno co z z tymi surowcami? W opcjach jest ze mozna wlaczyc surowce - Show resources in hud - coś takiego i nic nie widzę ;/ Brakuje mi właśnie podsumowania na głównym ekranie -co produkuja miasta.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2012, 22:43 
Cytuj  
warhameron napisał(a):
Ja Demigoda sobie kupiłem za 5$ i jak na te pieniądze gra do pogrania.


Serio? Przeciez to juz lepiej grac na free koncie w HoNa, Za demigoda powinni doplacac ;[-


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 263
Dołączył(a): 26.02.2012
Offline
PostNapisane: 2 mar 2012, 23:05 
Cytuj  
http://www.draginol.com/images/Welcome- ... mage_3.png - zobaczcie na tym screenie. Na górze są surowce rozpisane. Jak to zrobić/ włączyć?

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 2 mar 2012, 23:07 
Cytuj  
Jak coś uzbiersz będzie ci sie dodawac. Nie masz krysztalow/ bo nie masz kopalni krysztalow, nie masz koni, bo nie masz zadnej stadniny itp. A ,żeby moc miec kopalnie krysztalu musisz miec takawa na swoim obszarze + wynaleziona technologie, to samo tyczy sie koni i wargow.

Next, aby miec nietypowe jednostki podobnie(ogry ,trole , najemnicy). W zakresie draków smoków itp dodatkowo trza zaczac gre z traitem serpent pact.


http://www.elementalgame.com/journals
Ja obstawiam >Faction differentiation


Po 8 dniach praktycznie skończyłem mapę. Zostal sie 1 przeciwnik z paroma miastami i resztą wojsk. Do tej pory zeszło mi 1920 tur, całkowite unicestwienie zajmie max 10-15 tur.
http://imgur.com/a/tElZN#44
Upgrejdnięty alboum o zdjecią z dzisiejszej nocki. (bonusowe budynki tier 5, bosy, troche lootu. troszkę kiszka mapa sie wygererowała > prawie pół to woda... Może next razem będzie większa.

**

Posty: 263
Dołączył(a): 26.02.2012
Offline
PostNapisane: 3 mar 2012, 09:15 
Cytuj  
Warhameron --> http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php? ... e=0#278327 - ja na swoim forum zalozylem sobie dział odnośnie tej gry i mam nadzieje, że nie masz nic przeciwko ze uzyczyłem sobie twoje fotki :P. jak coś to mów to zmienię. Muszę jakoś swoich przekonać do tej gry :) Bo wtedy możemy zyskać większe grono fanów. Bo to własiscie jest forum o grach 4X i pasuje :).

Warhameron --> co to jest na jednym ze zdjęc ten FEAR? Jakiś Boss (quest)?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 88  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.