mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 686 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 cze 2013, 15:41 
Cytuj  
DP:

Rozpakowałem moda "rarem" i niby gra go już widzi na lapku więc zobaczymy....


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2013, 13:54 
Cytuj  
TP:

Okej, poradziłem sobie. Musze powiedzieć, że nights jest dość trudny jak dla osoby początkującej ;).

Naparzałem cały weekend i dopiero chyba 3 gra rzymem idzie mi jako tako - nie odstaje za bardzo od innych technologicznie. Aczkolwiek komp zakłada kolejne miasta jak szalony (grecy mają chyba 6 albo 7) i pewnie ostatecznie wypowie mi wojnę i mnie położy bo ma przewagę ekonomiczną (gram na normalu). Zobaczę jeszcze jak się ta gra potoczy ale zwycięstwa sobie nie wróżę ;). Pewnie prędzej spróbuje Civ V Unofficial patch bo nie jest taki hardkorowy i ładnie UI zmienia ;).

Jakieś tipy na początek w Civ V ;)?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 19 cze 2013, 17:39 
Cytuj  
Warhammer 40K mod for Jagged Alliance 2
http://www.bears-pit.com/board/ubbthrea ... WH40K.html
Nie testowałem, ale ludzie podobno są posikani ?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 19 cze 2013, 23:37 
Cytuj  
JA2 ma niestety jeden minus dla modderow - slabo moddowalny silnik graficzny. Szczegolnie chodzi mi o wyglad postaci.
Jesli mozliwa bylaby ich zmiana to juz dawno by to modderzy zrobili (JA2 ma jedna z bardziej preznych scen modderskich).

Od taki minus w sumie zajebistej gry :(

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 19 cze 2013, 23:53 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
TP:
Jakieś tipy na początek w Civ V ;)?


sam jestem początkujący ale zauważyłem, że na początku najważniejsze to skupić się na żywności i szybko wznosić nowe miasta w miejscach z surowcami luksusowymi i strategicznymi (z naciskiem na to drugie). im szybciej tym lepiej, bo wtedy wszystkie miasta rozwijają się od wczesnych faz gry i szybciej dochodzisz do etapu na którym możesz coś zawojować w kwestii handlu (ale nie liczy się ilość miast a ich lokacja). warto też łączyć je drogami/kolejami żeby przynosiły dodatkowe dochody. jak masz dużo surowców luksusowych to możesz sobie zapewnić dodatkowe wpływy do skarbca, dzięki którym przyspieszysz rozwój miast i swojej armii. jeśli masz gdzieś w miarę blisko siebie inną cywilizacje warto ustawić u jej granic trochę własnych jednostek na wypadek wojny. szybkie wprowadzenie armii na terytorium wroga i dewastacja jego plantacji zwolni gospodarkę dając Ci sporą przewagę, ale raczej nie warto podbijać miast, tylko czekać aż przeciwnik wystosuje propozycję pokoju, która zwykle okazuje się być bardzo korzystna. według mnie budowa cudów jest też bardzo kluczowa. imho wybudowanie piramid to jeden z ważniejszych elementów początkowego rozwoju jako że Twoi robotnicy będą szybciej wznosić kolejne ulepszenia terenu.
tą taktyką na normalu (bez modów), startując w bardzo niekorzystnym miejscu pod względem surowców luksusowych jak i strategicznych, wybiłem się na 1 miejsce we wszystkich dziedzinach, przewyższając gospodarczo inne cywilizacje pod każdym względem oprócz ilości podbitych ziem, ponad dwukrotnie i mając paręset punktów przewagi nad drugim graczem. prześcignąłem inne cywilizacje o 2 epoki (jestem w epoce atomu (albo współczesnej, nie pamiętam dokładnie) a przeciwnicy jeszcze w epoce przemysłowej) więc zakładam że taktyka sprawdza się dla początkującego ;) co prawda nie wiem jak działa mod na którym grasz ale zakładam że nie zmienia gry tak znacząco by wpłynąć na podstawy.


_________________
steam: Deathel

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 01:09 
Cytuj  
Ode mnia tylko jeden tip: w 95% przypadkow AI was w koncu zdradzi i wypowie wam wojne. Czesto robi to dosyc wczesnie (zalezy chyba od poziomu trudnosci) takze trzeba byc na to gotowym. Jak macie troche kasy w zapasie to zdecydowanie warto miec chociaz 2-3 jednostki w okolicy kazdego miasta + oczywiscie jedna w samym city

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 02:13 
Cytuj  
Nie wiem czy byla wzmianka o tym przepoteznym modziku do New Vegas, ale wlasnie na niego trafilem - http://newvegas.nexusmods.com/mods/45138//?


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 10:15 
Cytuj  
Hm lepszy od Project Nevada? W tego ostatniego moda przegrałem ze 100 godzin, głównie dlatego, że stawiał na dość hardkorowy survival( znaczy można było to sobie modyfikować, ale dla mnie survival w nowych Falloutach jest najważniejszy)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 11:47 
Cytuj  
Naszla mnie ochota odswiezyc Fallout 2, najlepiej z jakimis modami, bo nigdy zadnych nie instalowalem. Ktos jest w temacie i moze podac liste najciekawszych i bezkonfliktowych modow?

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 11:58 
Cytuj  
Może się starzeję i gry mi przyjemności już nie dają ale pograłem z 10h w F:NV i wyrzuciłem to w cholerę. Co z tego że jest tyle terenu jak świat jest po prostu pusty. Liczyłem że Vegas będzie odbudowującym się miastem a tymczasem trafiłem na kilka rozwalających się budynków i uśmiechnięty komputer.

Czy Skyrim też jest taki mulący?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1203
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 12:04 
Cytuj  
Damien napisał(a):
Naszla mnie ochota odswiezyc Fallout 2, najlepiej z jakimis modami, bo nigdy zadnych nie instalowalem. Ktos jest w temacie i moze podac liste najciekawszych i bezkonfliktowych modow?

Ja znam tylko: Fallout 2 Restoration Project

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 12:12 
Cytuj  
http://www.moddb.com/features/fallout-2-mod-roundup
Zestawik modów do F2

Skyrim jest mnie mulący, szczegolnei z modami. Zdecydowanie nie odpowiadal mi engine na którym betheda robila fallouty. W skyrim jest lepiej.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 12:21 
Cytuj  
@EloNis:

Pytanie czy grasz w Civ V z modami czy bez modów :)?
Nights daje mocno popalić, bo AI jest bardziej agresywnie i komp ogólnie jest bardzo nastawiony na ekspansje. Wystarczy, że coś zaczniesz budować koło niego i w końcu daje Ci wojnę. Dodatkow nowy system happines sprawa, że wojo dośc mocno je obniża. Póki co jadę jeszcze jedną grę na Nights, której pewnie nie wygram ale łatwo skóry nie sprzedam ;). Potem spróbuje pograć na Unofficial Paczu - się obaczy.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 12:29 
Cytuj  
Do Skyrim na poczatek najlepiej zainstalowac skyUI bo defaultowe menu porazaja i sa kompletnie niepraktyczne oraz jezeli masz w miare mocnego kompa jakiegos porzadnego moda poprawiajacego grafike (ktora i tak jest ladna ale moze byc duzo ladniejsza).

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 12:33 
Cytuj  
Grać i tak będę na xklocku więc mody raczej odpadają (przyzwyczajenie do pada).

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 12:36 
Cytuj  
To sporo stracisz bo jak kazde TES jest dobre, ale z odpowiednimi modami - zajebiste.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1203
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 12:40 
Cytuj  
Z modami TESV staje się jakoś 10x lepsze

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 12:45 
Cytuj  
Podepnij sobie pada do PC.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 12:51 
Cytuj  
bez modow tesy są słąbe, poza morrowindem ;d

w skyrim default combat jest lipny, wiec polecam na pc.


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 20 cze 2013, 13:04 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
Może się starzeję i gry mi przyjemności już nie dają ale pograłem z 10h w F:NV i wyrzuciłem to w cholerę. Co z tego że jest tyle terenu jak świat jest po prostu pusty. Liczyłem że Vegas będzie odbudowującym się miastem a tymczasem trafiłem na kilka rozwalających się budynków i uśmiechnięty komputer.

Dla mnie Vegas (miasto znaczy się) było z kolei zbyt grzeczne, uporządkowane i właśnie "odbudowane". Liczyłem na atmosferę totalnej anarchii, zepsucia i bezprawia jak w New Reno, a dostałem miasto policyjne pilnowane przez armie robocopów.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 686 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 35  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.