mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 31  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 20 paź 2014, 19:59 
Cytuj  
Dobrze wiedzieć, że gra stała się grywalna. W młodości uwielbiałem gry z serii Realms of Arkania i wszystkie 3 z serii przeszedłem. Kupiłem tego babola jeszcze przed premierą i byłem potem trochę zirytowany jakością gry ;).

Z fajnych RPGów poleciłbym indyka, Lords of Xulima. Rozgrywka trochę inna niż w RoA ale jest wszystko co wymieniłeś: drużyna, walka turowa, dużo wskaźników, duży nacisk na planowanie postaci i ich rozwoju. Mam już 52 godziny na liczniku i jeszcze nie nudzi. Na razie ciągle Early Access ale dostępne jest już 99% contentu, bugów nie było w sumie nigdy a premiera już za paręnaście dni...


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2014, 20:40 
Cytuj  
@up

Aż sobie przetestuję bo miałem to w release date i... no cóż, chyba najgorzej wydane pieniądze growe w moim życiu.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 20 paź 2014, 21:17 
Cytuj  
Perrin napisał(a):
Dobrze wiedzieć, że gra stała się grywalna. W młodości uwielbiałem gry z serii Realms of Arkania i wszystkie 3 z serii przeszedłem. Kupiłem tego babola jeszcze przed premierą i byłem potem trochę zirytowany jakością gry ;).

Z fajnych RPGów poleciłbym indyka, Lords of Xulima. Rozgrywka trochę inna niż w RoA ale jest wszystko co wymieniłeś: drużyna, walka turowa, dużo wskaźników, duży nacisk na planowanie postaci i ich rozwoju. Mam już 52 godziny na liczniku i jeszcze nie nudzi. Na razie ciągle Early Access ale dostępne jest już 99% contentu, bugów nie było w sumie nigdy a premiera już za paręnaście dni...


Kiedyś o tym czytałem, ale jakoś mnie nie zaintrygował na tyle aby zakupić. Jak patrzę na screenshoty to walka jakby z Wizzardry, inne zrzuty scenerii jak z roguelike'ów - taki mish-mash trochę. Szkoda, że nie ma jakiegoś dema bo 17 euro trochę żal wywalać w ciemno.

Generalnie szukam czegoś opartego o jakiś istniejący już system gry - Arkania jest na bazie 3 i 4 edycji Das Schwarze Auge który znam z P&P (mam nawet rulebooka :P).


_________________
For the pony!

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 21 paź 2014, 05:21 
Cytuj  
Blackguards sprawdź jest bardzo ok (w next roku ma być 2 część) i jest na bazie Das Schwarze Auge

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 21 paź 2014, 05:51 
Cytuj  
warhameron napisał(a):
Blackguards sprawdź jest bardzo ok (w next roku ma być 2 część) i jest na bazie Das Schwarze Auge


Znam, niestety jedynka szybko mnie znudziła bo poza bitwami nie oferuje w sumie nic innego. System rozwoju również pozostawia wiele do życzenia, a związek z systemem DSA jest znikomy.


_________________
For the pony!

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 paź 2014, 07:54 
Cytuj  
RoA 2.8 na GOLu - wiem, że czasami się mylą ale chyba nie aż tak :P.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 21 paź 2014, 08:20 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
RoA 2.8 na GOLu - wiem, że czasami się mylą ale chyba nie aż tak :P.


Teraz można dać 5-6/10, nawet dlc powychodziły. Da się grać.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 21:24 
Cytuj  
Perrin napisał(a):
Z fajnych RPGów poleciłbym indyka, Lords of Xulima. Rozgrywka trochę inna niż w RoA ale jest wszystko co wymieniłeś: drużyna, walka turowa, dużo wskaźników, duży nacisk na planowanie postaci i ich rozwoju. Mam już 52 godziny na liczniku i jeszcze nie nudzi. Na razie ciągle Early Access ale dostępne jest już 99% contentu, bugów nie było w sumie nigdy a premiera już za paręnaście dni...


Potwierdzam, bardzo wciągająca gierka. Warto nabyć, tym bardziej że do 3 listopada jest obniżka o 20% na Steam (czyli do nabycia za 13,59 euro).


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2014, 21:54 
Cytuj  
Ja kupilem wlasnie Elminage Gothic. Taki rpg w stylu Wizardry - cale 4 Euro.

Czekam tez na ta Xulime, ale to sobie spokojnie kupie w wiekszej przecenie jak juz wyjdzie ostateczna wersja :)

BTW, Xulima ma wlasnie nowy UI. Dlatego nie gram w gry early access :P

http://steamcommunity.com/games/296570/ ... 2670848926

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 31 paź 2014, 07:11 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
BTW, Xulima ma wlasnie nowy UI. Dlatego nie gram w gry early access :P


Nie widziałem poprzedniego ale ten aktualny wydaje się całkiem ok. Kurde, kolejna gra z rekomendacji Perrina i znów ledwo żywy wstaję do roboty bo zarwanej nocy..

Ps. Czy mi się wydaje czy niektóre stany (np. Stunned) nie działają? Niby gość dostaje stuna na 2 tury, a jednak za chwilę znów atakuje.
Ps2. Bez thiefa w grupie to raczej się chyba nie da, dobra pułapka potrafi zabić drużynę.


_________________
For the pony!

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 31 paź 2014, 07:20 
Cytuj  
Nowe UI w Xulimie jest ładniejsze niż poprzednie, przy tej samej funkcjonalności. Dawniej było widać na pierwszy rzut oka, że to gra "garażowa" a teraz jest nieco profesjonalniej. Sama gra zajebista, mam już 55 godzin na liczniku. Premiera ma być w okolicach 13-14 listopada.

Elminage Gothic to trochę za dużo dla mnie ;). Kupiłem kiedyś, pograłem troszkę, ale jakoś nie wciągnęło.


yabaddi napisał(a):
raggnarok napisał(a):
Ps. Czy mi się wydaje czy niektóre stany (np. Stunned) nie działają? Niby gość dostaje stuna na 2 tury, a jednak za chwilę znów atakuje.
Ps2. Bez thiefa w grupie to raczej się chyba nie da, dobra pułapka potrafi zabić drużynę.


Stuny i inne takie działają, ale w Xulimie cały combat podzielony jest na sekundy i stun poprostu opóźnia akcję danego moba o pewien określony czas. Na liście jego portrecik powinien ccofnąć się w kolejce, no chyba, że stun był krótszy niż czas po którym kolejna postać miałaby swój ruch.

Thief jest niezwykle przydatny, Percepcja, Otwieranie zamków i Rozbrajanie Pułapek to przydatne skille a Thief płaci za nie najmniejszą liczbę punktów. Gaulen też ma do tych skilli dostęp, ale nie opłaca się u niego ich wykupować, bo braknie punkcików na potrzebniejsze skille (Zioła, Eksploracja i inne takie).


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 31 paź 2014, 07:44 
Cytuj  
Perrin napisał(a):
Stuny i inne takie działają, ale w Xulimie cały combat podzielony jest na sekundy i stun poprostu opóźnia akcję danego moba o pewien określony czas. Na liście jego portrecik powinien ccofnąć się w kolejce, no chyba, że stun był krótszy niż czas po którym kolejna postać miałaby swój ruch.


Było faktycznie coś takiego, trochę mylące są te oznaczenia. Może faktycznie trzeba się przestawić z myślenia w "turach" na opóźnienia w ataku.

Moja ekipa poza główną postacią to paladyn, arcane warrior (sword), mage, cleric i thief. Na początku próbowałem wariant z Bardem (bow) ale po pierwszym dungeonie zmieniłem na clerica ;)

Dla postaci walczących wręcz chyba na początku najlepiej wziąć +4 Agility bo widać, że w znaczącym stopniu decyduje to o szansie na atak i obronę. Nie wiem czy +5% życia ma szansę się zwrócić później w grze. Postaciom czarującym dałem +5% punktów magii bo nic innego nie było (trochę nie fair, że STR i AGI jest a np Energy już nie).


_________________
For the pony!

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 31 paź 2014, 08:43 
Cytuj  
Na późniejszych etapach gry te bonusy się będą rozmywać, szczególnie takie typu 5% życia.
Przy levelowaniu postaci najważniejsze jest to, żeby każdej postaci przy każdym poziomie ładować punkcik w Speed. Magom ładować też Energy, postaciom walczącym na przemian Str/Con/Agi. W okolicach 15-20 z Con można zrezygnować. Ale Spd to podstawa.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 31 paź 2014, 11:12 
Cytuj  
Trafiłem na Impa i jego zagadkę. Nie kumam o co mu chodzi, pół słownika przepisałem i nic..


_________________
For the pony!

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 31 paź 2014, 11:42 
Cytuj  
Chodzi mu o jedno z bóstw. Trzeba poczytać historię świata i dobrać to, odpowiednie ;P
http://www.lordsofxulima.com/2013/01/25 ... nd-humans/


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 31 paź 2014, 12:27 
Cytuj  
Perrin napisał(a):
Chodzi mu o jedno z bóstw. Trzeba poczytać historię świata i dobrać to, odpowiednie ;P
http://www.lordsofxulima.com/2013/01/25 ... nd-humans/


Aaa... Dzięki :D


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2014, 19:27 
Cytuj  
https://www.humblebundle.com/weekly
Avadon 2

+ Skara Early Access - na unreal engine 4 od 8 bit studio
http://store.steampowered.com/app/274620/

a to wyglada jak x-com 2.0 http://halfwaygame.com/?page_id=2


_________________
.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 1 sty 2015, 13:58 
Cytuj  
http://store.steampowered.com/app/291960/ 6e kosztuje do jutra.

Gra w klimatach starych Wizardy (ps2-ci sami twórcy). I ta gra to dopiero HARDCORE. Mapy są jednokrotnego uzytku (magic map), trzeba ich nakupić od groma or rysować sobie (notpad/kartka). Z tego co wyczytałem max lev to 2500! (po paru godzinach wbiłem 6 ...)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2015, 00:33 
Cytuj  
Gra ma strasznie chujowy UI imho i zalosne wartosci produkcyjne. Mimo ze uwielbiam Wizardry, to sie szybko odbilem - nie polecam, a przynajmniej polecam najpierw sprawdzic pirata. Dobrze ze dalem za to tylko 3 Euro.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2015, 22:51 
Cytuj  
We wtorek premiera Darkest Dungeon. Z tego co czytam gra jest naprawde godna uwagi - ja wciagam w dniu premiery.

http://store.steampowered.com/app/262060/?l=polish

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.